18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #16735
    Van egy C2D MBP-m, late 2009. Ebbe tudok SSD-t rakatni es ha igen, akkor a HDD helyett vagy a ComboDrive helyett?
  • GregSB
    #16734
    Financial Times szerint Apple mostanában kezdett el sok új embert felvenni iWatch projektre, megjelenés jövő (2014) végén várható. Ez egybe cseng azzal amit ki lehetett olvasni Cook ködös beszédéből a D konferencián (hogy idén már nem jön merőben új termék, hanem majd jövőre).
  • mousee
    #16733
    Nekem is 2009 mid 13" MBP van, igaz már nem a gyári cuccokkal, vettem bele SSD-t, és 8 giga ramot. Minden nap ezen élek, tökéletes gép, csendes, 720p videót venti felpörégse nélkül viszi, jön rá a mavericks is (opengl 4 miatt még a grafikus teljesítménye is javul majd cseppet, NV9400M ftw). Akksija jelenleg wifivel 4 óra körül van netezéssel, 1/3ad fényerőn. Bőven megéri az árát, ha már 150-et szánsz egy gépre, és nem szutykot akarsz venni, akkor tuti vétel, én a helyedben rátenném azt a plusz pénzt.
  • precision
    #16732
    a 2009 -es macbook pro 13 -as verzió még mindig 200e+ használtan, ami tényleg meredek egy 4 éves géphez képest :)
    a többinek is utánanézek, de valszeg az alu unibody macbook pro -k kívül esnek a 150es kategórián (vagy valami leharcolt darabot tudnék ilyen áron venni, de azt meg nem akarok)

  • passatgt
    #16731
    Ha macbookban gondolkozol, mindenképp olyat vegyél szerintem amire még kijön az új OSX:

    MacBook (late 2008, 13-inch Aluminum and early 2009 or later)
    MacBook Pro (mid-2009 or later, 13-inch model; mid/later 2007 model or later, 15-inch model; late 2007 or later, 17-inch model)
    MacBook Air (late 2008 or later models)

    Nekem 2009-es Macbook Pro van, azon belül a 13 colos, és még most is hibátlan a gép, sajna sokat van használva, úgyhogy akksi már meghalt benne(2 órát bír kb), viszont ettől eltekintve minden tökéletesen megy rajta. Hogy ez mennyiért van, nemtudom, de 4 éves gép szerintem 150e-nél csak nem drágább. Ennek az az előnye, hogy ha lesz pénzed tudsz bele venni ramot, 8gb-ig bővíthetó, plusz egy SSD a dvd író helyére és teljesen jó gép még pár évig:)

    A macbook air-el az a gond, hogy RAM-ot nem tudsz cserélni, szóval ott én legalább a A1304 modellt(2008 late) néznék legalább 4gb rammal.
  • precision
    #16730
    Szerintetek 150e Ft -ig melyik Apple notebookot érdemes megvenni? persze használtan...

    Egyáltalán érdemes e régebbi, 2008-2010 közötti modelleket megvenni? Ahogy néztem a legelső macbook air -ek 130as áron vannak, vagy láttam ilyet hogy macbook white unibody (amiről eddig nem is hallottam)... az is ilyesmi árban van használtan

    az alu unibody macbook pro -k tetszenek nagyon, de az nem tudom, hogy van e ilyesmi áron, és ha igen megéri e megvenni...

    vagy ilyen árkategóriában inkább vegyek "rendes" notebookot? amire használnám az igazából netezés, torrentezés, filmnézés, irodai dolgok (word leginkább)... kb. ennyi.

    thx előre is!
  • Ability
    #16729
    App: Magyar fejlesztés, szép és kényelmes, de egyelőre sokat nem tud, új cucc még. Nem váltja ki a többi toolt, inkább csak ilyen szinkronizációs eszköz rendezgetni a dolgokat a gépen és az olvasón. Mindenki döntse el hogy megéri-e neki 10 dolcsiért.

    K5 sztori: nálunk is ez volt. Anyám rühelli az összes kütyüt, valami problémája akad az egyszerűbb dolgokkal is, pláne az ilyen modern touch cuccokkal. Ellenben az olvasót már kisajátította, viszi magával akkor is ha nincs rá szüksége, és folyamat magyarázza hogy jobban szereti, mert kényelmesebb tartani/hurcolni és hasonló élmény olvasni. Pedig ő aztán tényleg az "érezzem a papírt" és a "lapozás élménye" beállítottságú, de azóta is hangoztatja hogy ez volt a legjobb ajándék amit valaha kapott, és ferdén néz rám ha lenyúlnám addig, amíg neki nem kell. :D
  • Dzsini
    #16728
    A Calibre a legnagyobb tudású, de nem a legkényelmesebb, mert egy programozó írta a kezelőfelületet is :) Mindent meg lehet vele csinálni, ha rájössz hogy kell, és nem borulsz ki a millió kapcsolótól meg mezőtől, amibe be lehet írni még millió dolgot... (viszont pl. tud magyar könyvekhez automatán borítót meg információt lehúzni, és azzal feltölteni a metaadatokat)

    Erről majd Ability mond pár keresetlent, ő megvette nem rég.
  • G_ArchAngel #16727
    Akkor korbeertunk es johet egy Apple-related kerdes:

    Melyik a legjobb konverter OSX-re?:)
  • G_ArchAngel #16726
    Koszonom meg1x
  • Dzsini
    #16725
    Pdf-ből csak akkor, ha benne szöveg van, és nem oldalképek fotóként - de úgy is melós, mert az már oldalakra formázott, tördelt szöveg (prohardver Kindle és Calibre topicban sokat foglalkoznak ilyesmivel, nekem szerencsére nem volt sok dolgom vele).

    Rtf-ből természetesen igen, az sima szövegformátum, a konverterek elég könnyen viszik, van belőlük sokféle.
  • G_ArchAngel #16724
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pdf-bol es rtf-bol lehet ertelmes formatumot csinalni, amit nagyitani is tud a Kindle? koszi :)
  • G_ArchAngel #16723
    Koszonom :)
  • Dzsini
    #16722
    Van már egész sok magyar bolt, amelyik árul Kindle-kompatibilis, kemény DRM nélküli könyveket, egészen használható áron. Emellett a Kindle-téka és a Magyar Elektronikus Könyvtár is biztosít bőségesen magyar nyelvű ingyenes olvasnivalót.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy csupa nagybetűs "KONGRESSZUSI KONYVTAR" nevű torrentre keress rá (isohunt-on például fent van), utána már csak egy kis konvertálgatás kell, szerencsére a túlnyomó többség olyan formátum, hogy azt az Amazon automatája is megoldja - rtf, txt, de van benne bőven rögtön prc és mobi is.
  • G_ArchAngel #16721
    a Kindle story-hoz egy adalek:
    Vettem majusban egy K5-t apamnak, mert latta, hogy le nem teszem a Touch-ot, mikor naluk vagyok. Gondoltam neki jobb a fizikai gombos, mert a Touch nem mindig reagal vagy akar 2 oldalt is kepes lapozni egyszerre, ez meg bosszanto, ami egy konyv eseteben is az, ha osszeragadnak a lapjai.
    A lenyeg, hogy azota minden heten elmondja anyam, hogy apam meg ennyire semminek nem orult az eddig eltelt 62 eve alatt. Azota a TV elott orak szama is jelentosen lecsokkent, csak olvas mindehol: agyban, fotelben, konyhaban, furdoben, kertben...
    Ha nincs nala a szemuveg, akkor felnagyitja a betuket es tudja hasznalni.

    A gondom az, hogy nem igazan tudom honnan tudok neki letolteni magyar konyveket, foleg krimiket. Nekem ugye van Amazon UK, de az o angolja mar megkopott, nem szivesen szenved vele. Hugomnak kuldom haza azokat az epub es prc-ket, amit találok, de az öregemnek heti öt könyvre szüksége van és kezdek kifogyni :)
  • Tikal #16720
    Megerősítem, amazon nagyon korrekt, rendeld tőlük, igaz nekem nincs Kindle-m, de rengeteg más cuccot rendeltem már tőlük, garival, hibás termékkel sem volt még gond hogy ne vennék vissza...
  • Dzsini
    #16719
    Gariztatás az esetek túlnyomó többségében így néz ki: Chaten bejelentkezel Rajesh-hez (behelyettesíthető szabadon választott indiai névvel), ő megpróbáltat egy-két dolgot (nyomd sokáig a ki-bekapcsoló gombot, stb.), meggyőződik arról, hogy nem te dobáltad el és törted össze (megkérdezi tőled), majd kipostáz neked egy cserepéldányt, és megkér, hogy az emailben kapott vonalkóddal ellátva nyomd a futár kezébe a hibás készüléket (ezt ők később javítják és refurbishedként országon belül eladják, bár a generáció végefelé már volt, hogy nem is kérték a problémás példányt).
    Elnézést kér a hibáért, és megköszöni a megkeresést.

    Ha nagyon túlcsúsztál a garanciaidőn (1 év helyett mondjuk háromnál tartasz), akkor elnézést kér a hibás készülékért, és ha kéred, akkor kedvezménnyel megrendel számodra egy épp aktív generációba tartozó példányt.

    Ahogy anno beszéltünk itt róla: nem a készülékből élnek, hanem a rajta keresztül eladott termékekből.
  • Ability
    #16718
    Itthon a legolcsóbb helyen is olyan 30k körül volt emlékeim szerint a K5, de a Tescoban 50-ért vesztegették szegényt. Én kb. 25-öt fizettem érte mindennel együtt az Amazonnál, de az nem KSO változat, szóval 20 dodoval drágább mint az itthoniak. Végeredményben tehát olyan 10k-t spóroltam a legolcsóbb itthoni ajánlathoz képest. Gyorsan és probléma nélkül kihozták, real-time lehetett követni, adtak mindenféle kedvezményt, stb. És ugye ha nem tetszik, vissza is lehet küldeni 30 napon belül. A gariztatás is állítólag nagyon korrekt a részükről. Tehát, ahogy Dzsini mondta, nem igazán érdemes nem az Amazontól rendelni. :)

    Nekem a legfőbb szempontok a gariztatás és az alkalmi internetkapcsolatot megkövetelő reklámos verzió elkerülése volt. Ami itthon.... szar.
  • Dzsini
    #16717
    Nem igazán érdemes nem az Amazontól rendelni.

    Töltő amúgy nem létfontosságú, kábelt kapsz, és bármelyik otthoni töltő is jó hozzá, ha nem akarod a gép USB csatlakozójáról.

    Egy jó tokot viszont érdemes szerválni hozzá (ebayről például), ami védi a képernyőt - az magasan a legsérülékenyebb része az eszköznek (nincs rajta védőüveg, hogy ne rontsa az olvashatóságot), és ha táskában hurcolod, akkor egy keményfedelű tok létfontosságú.
  • LoDMaSt
    #16716
    Köszönöm neked is a tippet, az amazonos rendelésen eddig nem is nagyon gondolkodtam, de elolvastam, és PH!-n is ezt ajánlják, jó lesz nekem is.
  • Ability
    #16715
    Igen, én is betámadtam Dzsinit. :) Itthoni kereskedők csak KSO (reklámos, olcsóbb) verziót nyomnak és nem szeretnek gariztatni, szóval az Amazontól rendeltem és ~36 órán belül meg is jött. A reklám nélküli verzió is sokkal olcsóbbra jött ki mint itthon a legolcsóbb helyen a KSO példányok. Mivel édesanyámnak vettem ajándékként, rendeltem hozzá töltőt is, még úgy is olcsóbb volt mint sok más helyen a legolcsóbb modell önmaga. :)

    Azóta én is használgatom, nekem is hiányozna az oldalgomb. A PW-re sok a panasz a foltos kijelzőt illetően, sokan azt írták hogy van K5 és PW is, mégis a K5-öt használják. Képek és videók alapján a PW kijelzője elég rideg és hideg, nekem jobban bejön a kicsit melegebb hátterű K5. Az összehasonlító képek egyébként csalókák, és a K5 kijelzője élőben teljesen tökéletes.

    Összeségében a K5 olcsóbb, kb. ugyan azt tudja, és a gombok sok esetben előnyösek is. Hátránya, hogy nehéz rajta gépelni, de nem is igazán kell, vannak Mac appok is amikkel lehet kezelni a collectionöket és társait.
  • Dzsini
    #16714
    Ők napi kb. 1 órával számolnak kikapcsolt wifivel a hivatalos álláspont szerint. Úgy neked is bőven kijönne.

    Igazából lapozás (képernyőfrissítés) számra kellene megadni (az fogyaszt a legtöbbet), de azzal nem lehet reklámozni, hogy mondjuk 3500 oldalfrissítést bír egy feltöltéssel :)
  • G_ArchAngel #16713
    "Mindkettőt kb. havonta kell feltölteni,"

    Nekem a régebbi Touch van és 2 hetet jó, ha kibír. Igaz napi 2-6 órát olvasok :)
  • Dzsini
    #16712
    Három éve használom (én még Keyboardot), teljesen rendben van, ha nem vársz többet tőle, mint amit tud.

    A Paperwhite világítása baromi jó, viszont nekem nagyon hiányzik róla a fizikai lapozógomb a képernyő tapicskolása helyett. Plusz én nem használnám ki a világítását, útközben nem olvasok (van hangoskönyvem), otthon pedig van lámpa.

    Érdemes az Amazontól rendelni, 2-3 napon belül kézhez kapod. Ability kollega majd biztosan tud mondani pár tippet a maces használathoz, pár hónapja őt is én térítettem az Erő sötét old... izé, Kindle vásárlásra :)
  • LoDMaSt
    #16711
    Neem, ennyivel nem lehet eltéríteni. :) A pdf volt az érdekes kérdés, csupán kíváncsiságból, meg a háttérvilágítást sem tudtam, de ha txt-t, meg html-t, és alap ekönyv formátumokat is kezel, akkor már gond nem lehet. Valószínüleg a paperwhite lesz a kiválasztott, szimpatikus kütyünek tűnik! Plusz megerősítésnek jól jött, amit leírtál, hogy nem egy teljesen használhatatlan dolgot akarok venni. :)
  • Dzsini
    #16710
    Sikerült teljesen elijeszteni? :)
  • LoDMaSt
    #16709
    Köszönöm, több kérdésem nem maradt! :)
  • Dzsini
    #16708
    - Van Kindle topic itt is, amúgy a prohardver Kindle topicban is elmondják az alapokat, és az ott egy élő, aktív közösség.

    - A Kindle (5) az egy gombos rendszerű, egyszerű olvasó, ha könyvet akarsz olvasni, arra tökéletesen megfelel - olcsó, és gombokkal lapozol.
    - A Kindle Paperwhite érintőképernyős, és megvilágított képernyője van (nem átvilágított, mint egy LCD), így pl. este buszon, vagy otthon ágyban kényelmesebben lehet olvasni vele, viszont drágább.
    - Mindkettőt kb. havonta kell feltölteni, és kb. 1,2 giga szabad hely van rajtuk, ami legalább 1000 könyv, plusz ha van a közelben wifi, akkor ott az Amazon Cloud, ahol további 5 giga hely van dokumentumoknak.

    - MicroUSB csatlakozó van rajta, külső meghajtóként látszik, tehát szabadon lehet rá és róla másolgatni.

    - iBook nem megy rá, .azw .prc és .mobi kiterjesztésű lehet a jól használható formátum rá (ez mind nagyjából ugyanaz a mobipocket formátum, kis különbséggel). PDF nézegetésre egyetlen ekönyvolvasó sem való, sok kényelmetlenség lehet velük (mivel az epapír frissítése lassú, ezért a scrollozás, nagyítás az oldalon problémás, főleg, ha oldalképek vannak a PDF-ben, nem szöveg)

    - Az Amazon könyvei mellett bármi rámegy, ami a fenti formátum (txt-t, html-t meg is tud nyitni), és van bőven lehetőség más, nyitott és zárt formátumokat konvertálni rá, erre vannak egyszerűbb és összetettebb eszközök is, a legegyszerűbb az Amazon saját szolgáltatása, ami során fogod, és elküldöd az eszközöd email címére a könyvet, és megkapod konvertálva :)

    Röviden összegezve: ha átlagos könyv olvasásra kell, akkor egy K5 szinte minden igényednek megfelelhet, ha PDF-ekkel akarsz zsonglőrködni, akkor ne is kezdj neki, több a nyűg vele.
  • LoDMaSt
    #16707
    OFF
    Mintha olvastam volna, hogy közületek valaki használ kindlet. Kellene vennem egyet, és valami tapasztalat féleség sokat segítene. Mi a különbség a paperwhite, és az 5 között? Macbookkal össze tudom kötni, ibook valahogy megy rá, vagy akár pdf, vagy csak az amazon könyvei?
  • Xing
    #16706
    Végül is az is jó lehet, köszi!
  • Tikal #16705
    szerintem nem lehet, vendég felhasználó nem jó?
  • Xing
    #16704
    Sziasztok!

    Hogyan tudok osx-en jelszó nélküli felhasználót létrehozni?
  • joebacsi
    #16703
    Csak új olvasókat akarnak, ennyi. Nem kell ezt túlgondolni :)
  • pyrohun #16702
    Lehet, hogy én vagyok ennyire savanyú, de szerintem ez k*rvára szánalmas. Ennyire nincs miről írni? :(
  • ddany7
    #16701
    sziasztok
    ha szervizben azt mondtak, hogy alaplapot csereltek a gepemben, azt en meg tudom nezni apple supporton belul valahol, hogy be van-e regisztralva a csere az applenel?
    serial alapjan vagy valami? esetleg az uj alaplapot serial alapjan lecsekkolni?
    koszi
  • Tikal #16700
    hatalmas figura :)
  • Zsoltika 007
    #16699
    Még akár jó is lehet :D
  • G_ArchAngel #16698
  • G_ArchAngel #16697
    Mindegy, gari lejart, keresek egy szervizt, belerakatok egy 2GB-os videokartyat, 2TB-os HDD-t es egy SSD-t a ComboDrive helyere, van benne 16 GB ram, i7 2.8, szerintem meg 2 evig gep marad, utana meg beallitom hatterbe, pl studioba.
  • pyrohun #16696
    Az szerintem a tipikus iMac foltosodás lesz, nem hiszem, hogy a két dolognak köze van egymáshoz.