18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #16775
    Ez volt már?
  • GregSB
    #16774
    Najó, ez már hullagyalázás:

    Befektetők beperelték a Microsoftot a gyengén teljesítő Surface RT miatt. pontosabban a ködösítés, kommunikáció hiánya miatt.
  • G_ArchAngel #16773
    OSX-re van-e megoldas, hogy a menu bar-ban lassam es valthassak a Space-ek kozott?
    Amikor Wacom-ozok, idegesito, hogy billentyuzetert kell nyulni es a hot corner sem bolondbiztos megoldas.

    Thx
  • ProGabe #16772
  • G_ArchAngel #16771
    keychain access teljesen meghulyult, mit lehet ezzel csinalni?
    passwordoket ker es nem fogad el
  • GregSB
    #16770
    Biztos jó tablet, de nagyon nem kell az embereknek:

    "Microsoft sells 1.7 million Surface tablets… in 8 months

    Microsoft made $853 million in revenue from the Surface and sold an estimated 1.7 million devices in eight months, according to GeekWire. That’s less than the $900 write-off the company took on the Surface RT two weeks ago.

    Let’s put this in perspective:

    Apple sold 3 million iPads in three days last November
    Apple sold 14.6 million iPads in the last quarter
    Apple sold 57 million iPads since Microsoft began selling the Surface"
  • joebacsi
    #16769
    aláírom :)
  • mousee
    #16768
    Sziasztok,

    TIme machine kérdés: MBP 5,5, osx 10.8.4 összes frissítéssel és kutyafülével. Nap közben hurcolom a gépet összevissza, és csak este látja a TM külső winyót. Kérdés: Ilyenkor hogyan készül backup?

    Valami olyasmit olvastam neten, hogy lion óta lokálisan tárolja a mentéseket, és ha látja a külső winyót, akkor szépen kivési rá. Ha ez igaz, akkor elvileg ugyanúgy megvan a napi több mentés. Vagy csak akkor készül TM backup az aktuális állapotról, amikor rádugom a külső winyót?

    Van erről valami okos leírás?

    A másik kérdés szintén backup-al kapcsolatos. Nézelődtem neten, és a dollydrive egész szimpatikus cuccnak tűnik. Használja valaki? Mennyire macerás belőni? Mennyire működik jól egy TM-hez képest? Nem kéne belőle nagy, úgyis havonta nő a mérete, elég a legkisebb csomag is, inkább sok pici fájlal dolgozom mint nagyokkal, és eléggé elszomorodnék, ha megsérülnének (a gépben egy kingston 120-as SSD van trim enabler-el).
  • Dzsini
    #16767
  • Dzsini
    #16766
    Sok embernek a heti többszöri hús is az.
  • GregSB
    #16765
    Igen ez jó kérdés hogy mi számít luxuscikknek. Sok embernek itthon a 200e+ Ftos okostelefon az tuti hogy az.
  • Probatbicol
    #16764
    Igaz hogy drága az Apple, de azért még nem luxuscikk, az iphone pl. kifejezett tömegtermék már nálunk is.
    Itt inkább ilyen 10 millió fölötti autókra, vitorlásokra, yachtokra gondolnak inkább. Persze aki ilyet vesz az még könnyebben be tudja szerezni külföldön, szóval ennek nem feltétlen pénzügyi jelentősége van, inkább lélektani, hogy a szegényebb rétegek lelkét pátyolgassák. Talán ezért is elég lebegtetni, bevezetni nem is kell.
  • Dzsini
    #16763
    Senki nem tudja, plusz annyira nem kell ettől félni, az elmúlt 6-8 évben majdnem évente próbálkoztak az EU-n keresztülverni egy luxusáfa tervezetet, érdemes visszaolvani a híreket / kicsit emlékezni.

    .... plusz miből áll átsétálni valamelyik szomszéd EU országba, és megvenni az ottani alacsonyabb adótartalommal bármit. Még egy bécsi retúr vonatjeggyel együtt is olcsóbb már most is.
  • Tikal #16762
    Mitől lesz valami luxuscucc?
  • precision
    #16761
    szánalom..
  • GregSB
    #16760
    "Orbán szokásos rádióinterjújában ismét felvetette a luxuscikkeket terhelő, a 27 százalékosnál magasabb, 30-35 százalékos áfakulcs bevezetésének lehetőségét.

    Azt mondta, korábban az Európai Bizottság visszaverte a magyar kormány törekvését, de „egy újabb nekirugaszkodásra lesz szükség”, mert így válhat teljessé a magyar adórendszer igazságossága."

    Gondolom ez az Apple cuccokra is vonatkozni fog ha véghezviszik. Aztán majd ne csodálkozzanak, ha innentől kezdve minden Apple cuccot angliából fogok venni, nem annyira bonyolult, sok ismerősöm lakik ott. Akkor nem csak a 35%, de a 27%-os adórészt se fogják tőlem megkapni.

    (politika OFF, nem azért raktam be hogy most elkezdjük szidni a kormányt vagy pártokat, hanem azért mert mint Apple felhasználó ez érinteni fog. Légyszi G arch töröld ha valaki elkezd politizálni).
  • GregSB
    #16759
    EA reveals its biggest games seller is now Apple

    "Our quarter was notable for the high percentage of revenue attributable to digital games and services," explained Moore. "To that end, Apple was EA's biggest retail partner measured by sales. And that is a first."
  • GregSB
    #16758
    Az Apple 16 milliárd dollárt fektetett...

    ... dobpergés: saját magába. Ennyiért vásároltak fel részvényeket.

    Fun fact: 15 milliárdért meg tudták volna venni a Nokiat, 5 milliárdért meg a HTC-t.

    Sherlocki logikával kikövetkeztetve ők arra számítanak, hogy növekedni fog a részvényárfolyamuk.
  • passatgt
    #16757
    "Gyors hozzáférés iTunes könyvtárához - A beépített AirPlay technológiának köszönhetően zenéit minden iOS eszközről vezeték nélkül játszhatja le, legyen az iPhone mobiltelefon vagy iMac asztali számítógép"

    Azt írja tud Airplay-t, simán a macen/ios-on hangerő mellett meg kéne jelennie gombnak, hogy hol szóljon a cucc, de lehet valamit kell állítani a hifin bekapcsolni vagy nemtudom
  • Andr0
    #16756
    Ő lenne a vas. Egyelőre Bluetoothon keresztül szoktam néha rajta zenét hallgatni. De most így nem lenne rossz összerakni egy strapabíró rendszert.
  • GregSB
    #16755
    Nem tudni.
  • ddany7
    #16754
    őszre várható ipad mini retina?
  • Jim Morrison
    #16753
    azok alapján ami itt van, nemi is kell neki airport express (gondolom mindegyik wifis sony hifire vonatkoznak ezek). Windowson, Macen, gondolom iTunesból lehet lejátszani a HIFI re zenéket (mint apple TV-nél), ios készülékek meg airplayes hangszorónak látja, ezért 2 gombnyomással át is lehet játszani a zenéket.

    HDD-vel kapcsolatban veszel valami HDD bayre gondoltam, de nem tudom hogy egyből a hifin le tudja a játszani, smart TV-vel valószínű mert az látha a hálózatban lévő gépeket. Hogy a sony hifi mit tud azt nem tudom (jó lenne tudni a típusát)
  • GregSB
    #16752
    Wifis Sony hifi hogy működik? Van valami kliense Windowsra / Macre?
  • Andr0
    #16751
    Sziasztok.

    Tervezek egy új WIFIs rendszert kiépíteni a lakásomban. Van iPad, iPhone, Macbook Air és egy BB telefon meg 2 Dell laptop... :) van még egy WIFIs Sony HIFI és egy 1 terrás SeaGate külsővinyó (Ketten vagyunk amúgy)

    Én arra gondoltam hogy egy AirPort Express vagy valami hasonlót szeretnék amivel minden eszközről át tudom játszani a Sony HIFIre a zenéket, + minden eszköz elére a vinyót, de a vinyó tárhely már picit kicsi így + vinyó is kéne a rendszerbe.

    Valakinek ötlete van, hogy melyik Apple vagy nem-Apple eszköz lenne a legalkalmasabb (Ja és sokat töltök le)? :)
  • ddany7
    #16750
    miárt állítja vissza a gép az eredeti hátteret minden reboot után?
  • franc0
    #16749
    Ki se lett volna szabad adni, de már írtam ezt.
    Win8 kurvajó telefonon és desktopon is, azt kell nyomatni.
    Lumia 800-ról 3 hete váltottam Note2-re, de rühellem ezt a fos Androidot.
    RT tábla helyett csináljanak phableteket WP8-al, azonnal fizetek.
  • GregSB
    #16748
    Surface RT okozta :)
  • GregSB
    #16747
    OFF: Úgy látszik nem csak én láttam töketlenkedésnek amit a Microsoft az RT-vel művel: $900-t buktak a Windows RT-n az utóbbi negyedévben.
  • ddany7
    #16746
    macbook pro
  • ddany7
    #16745
    nemtudom a mid2010 mennyi használtan, nekem olyan van. Dobtam bele egy ssd-t és teljesen jó, sőt.
  • Tikal #16744
  • GregSB
    #16743
    Meg ez egyéni ízlés kérdése, de szerintem még a mai napig OS X > Windows, Linux

    Ha nem lenne céges laptopom én is MacBookot használnék.
  • passatgt
    #16742
    Nekem ezekkel az a problémám, hogy vastag, nehéz, gyenge akksi, használhatatlan touchpad, szóval pont azokban a pontokban rossz, amiben egy laptopnak jónak kell lennie:) Meghát, na, egy Macbookhoz képest nagyon csúnya az összes említett gép
  • GregSB
    #16741
    Megjelent a Logic Pro X
  • franc0
    #16740
    Ennyi pénzért már nagyon komoly gépeket kapsz, nem négyéves Core2 garancia nélküli consumer gépet.
    Ha fémezni akarsz van EliteBook 8460p vagy 2560p, ha csak a legjobbat akarod akkor ThinkPad T420 vagy X220 (utóbbiból van IPS paneles is).
  • GregSB
    #16739
    ifixit
  • mousee
    #16738
    Kb 10 perces művelet az egész. Leszeded a gép alját (csavarokat értelemszerűen ugyanoda kell majd visszarakni. Ahol a kijelző csatlakozik, ott van pár furcsa méretű csavar, célszerű nem elkeverni. Utána leveszed az alját, lecsavarozod a műanyag rögzítőkét, és bedobod az SSD-t. Felesleges részletezni, adja magát :)

    Apropó, mekkora HDD-t kapsz ki a gépből, és milyen állapotban van? Lehet hogy megvenném jóáron :)
  • G_ArchAngel #16737
    Koszonom, szerintem a HDD helyere teszem, mert iMac-ben megszuntetem a CD-t es jo, ha marad az MBP-ben, hatha valakinek irnom kell valamit.
    Gondolom nem nehez megcsinalni, csak van video a youtubeon :)
  • mousee
    #16736
    Én HDD helyett raktam bele egy Kingston SSD-t. Utána pedig Trim Enabler-el pár kattintás volt, és azóta semmi gond vele.
    Azt kéne megnézni, hogy a combodrive milyen interfészen csatlakozik (tippre sima sata), ha sata2-esnél lassabb, akkor inkább a HDD helyére tedd.