18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #16815
    Kérdéses mennyire tudnak érdekes új termékeket létrehozni Jobs nélkül.

    Csomó ember ott van még a cégnél aki jelen voltak az iPod / iPhone / iPad kialakulásakor. Leginkább Dzsoni, aki aktívan részt vett mindegyik termék tervezésében.

    Talán ő meg Schiller képesek lesznek érdekes új termékek kitalálására, megalkotására...
  • G_ArchAngel #16814
    Hatalmas arc lehet :)
  • GregSB
    #16813
    THE 12-YEAR EVOLUTION OF OS X ON THE MACINTOSH
  • Xing
    #16812
    Köszi a tippet!
  • Tikal #16811
    nálam a flash öli meg....
  • G_ArchAngel #16810
    Most csereltem le a Chrome-ot Safari-ra, mert egy heten haromszor nyirta ki a gepemet. Teljes megfagyas, hardreset kellett.
  • mousee
    #16809
    Az igazság az, hogy a gép kb 3 éve lett megvéve, és akkor is nagyon olcsón (talán 25 ropi volt használtan egy ismerőstől). Akkoriban még a droidos tabletből nagyon kevés volt, de azok legalább szarok, iPad meg agyatlan árfekvésben. De legalább mellé anyám sikítófrászt kap az összes tapicskolós cucctól, mind a mai napig a régi nokia telóját használja a legnagyobb megelégedéssel.

    A kis gép meg táskában elfér, kényelmesen meg tud vele írni egy levelet, tapipad helyett meg van egy kis utazó rágcsáló. Mondanom sem kell, hogy szép, virágos, és nagyobb becsben van tartva, mint maga a gép (tőlem kapta szülinapjára ;)).

    Kinek mi az igény ugye :)
  • GregSB
    #16808
    Vicces, de tényleg az iPad nyírta ki a netbook piacot. Ezeket mind meg tudod csinálni egy tableten is, sokkal kényelmesebben mint egy miniatűr trackpades gépen.

    Persze ha anyukádnak bevállt akkor felesleges lecserélni amíg működik :)
  • mousee
    #16807
    Igen, arra amire való :) Nyaralás közben bevágja a táskába, könnyű kis izéke, meg lehet rajta nézni a leveleidet, fészbukodat, telefonozni vagy csevegni egyet skype-on. Nem sokat, de azt üzembiztosan :)
  • GregSB
    #16806
    Van még ember a Földön aki használ netbookot? :-)
  • mousee
    #16805
    Köszi a tippet, clicto-t utoljára a G5-ömön használtam youtube-hoz :)

    Egyelőre marad a ffox, a célnak tökéletesen megfelel, adblock plus-nak hála az is reklámtalan, plusz sync-ben tartja a böngészőt anyám netbook-jával is.
  • passatgt
    #16804
    szerintem a flash videók ölik meg safarit, érdemes felrakni a Clicktoplugin nevű kiegészítőt, letölthető innen: http://hoyois.github.io/safariextensions/clicktoplugin/

    Utána a flash lejátszókból mind html5-ös lejátszó lesz, Youtube is, reklám nélkül, nagyon simán megy és nem eszik annyi procit, mint a flashes verzió, plusz belehet állítani, hogy alapból a 720p verziót töltse.

    2 ok miatt használok safarit, egyik a nagyítás, nem darabos mint chromeban, hanem simán megy, másik a fent említett plugin, sajna nincs chrome-hoz vagy firefoxhoz, csak safari. Ja és ha a firefox-al javulást értél el, érdemes kipróbálni chrome-ot is, mert sokkal gyorsabb mint a firefox
  • mousee
    #16803
    Egy sztori a közelmúltból:
    Édesanyám panaszkodott, hogy a gépe(late 2006-os 17" iMac 2,5g rammal) mostanság nagyon belassul, minden baja van, csináljak valamit.

    Leültem a gép elé, semmi gond, megy pöccre, mondtam hogy nosza hajrá, élj, és lássuk mitől döglik a maci. Pillanatok alatt kiderült, hogy mi a nyűg: Safari indít, fészbuk megnyit, pörget lefelé, mögötte jútúb másik tabon, plusz fészes posztok nyitogatása új füleken. Aztán egyszer csak hirtelen lassulás, az egész gép elkezd haldokolni, és kb mintha egy p2-es előtt ülnék. Safarit leöltem, egyből észbe kapott a dolog. Activity monitor megnyit, háttérbe rak, safari elindít, fészbukot pörgetem... és látom ahogy szépen fogy a ram. 20-25 post lepörgetése után a safari már másfél giga memót evett, aztán amikor elfogyott az összes, jött a lassulás.

    Tesztképpen tűzróka leszed, ugyanezt a tesztet elkövet: Tűzróka 3-400 mega ram körül eszik ugyanott, sőt, ha tovább pörgetem, és még több tabot nyitok, akkor sem megy 5-600 fölé, a rendszer reszponzív, gyors, pöpec, nincs lassulás.
    Safarit dokkról leírt, foxiba átemeltem az összes beállítást, előzményt, öröm és boldogság.

    A gépen a közutált lion fut összes update-el (magyar nyelv, új mail és fullscreen appok miatt), és tökéletesen működik.

    Csalódtam a safariban :( Remélem a mavericks-es verziót jobban összekalapálják.
  • G_ArchAngel #16802
    Gondolom le sem mertek huzni a 220-rol :)
  • joebacsi
    #16801
    RT egy felesleges, elbénázott dolog, viszont a pro az nagyon egyben van.
    Azt nem nagyon tudom, hogy miért nem viszik, pedig a kicsipuha 2000 óta először elkezdte érezni, hogyan kell táblagépet csinálni (8.1-el pedig komolyabban továbbfinomítja a tapicskolást)

    Ezt pl. egyik macin sem lehet megcsinálni kint a hintaágyban ülve:
  • G_ArchAngel #16800
    Itt en vagyok a hazigazdi, szoval igen. Mert rendes es segitokesz vagyok :D
  • Dzsega #16799
    Ezt most muszáj volt???
  • dragon11
    #16798
  • G_ArchAngel #16797
    iPad topik
  • Tikal #16796
    Miért nem a boltot kérdezed?
  • Prody
    #16795
    Hihetetlen mekkora bena vagy. Most ide fosod a kerdeseidet. Ezt a "uristen ez a tok jo ehhez?!?!?!" Kerdest 3 hete tetted fel mashol. Azota, ha tudnad hasznalni a Google-t (fekete ipad 4 -rol nem talalt kepet asszongya :'D) akkor mar reg sikerult volna valaszt kapnod. Legyel mar onallobb.
  • dragon11
    #16794
    ez az iCase iPad 2 jo lenne iPad 4 4G-hez is ?!
  • GregSB
    #16793
    Key Nike FuelBand developer and fitness expert Jay Blahnik confirms new job at Apple, likely working on iWatch
  • passatgt
    #16792
    igen
  • dragon11
    #16791
    ipad 4 4G töltőjével lehet tölteni iphone 5-t ?

    az i5 töltője brit és átalakítot nemfeltétlenül vennék csak ha muszáj..

    kösz.
  • masoma
    #16790
    köszönöm
  • G_ArchAngel #16789
    Nem, mert hiaba torolsz le mindent, sok beallitas benne fog maradni. Elvileg jart OSX a gephez vagy le tudod szedni az App Store-bol. Ha megvan, akkor keresel egy 8 GB-os pendriveot es ezzel csinalsz magadnak egy boot USB-t.
  • masoma
    #16788
    nincs OSX pendriveom, anélkül sehogy sem kivitelezhető?
  • G_ArchAngel #16787
    Beteszed az OSX pendrive-ot, ujrainditaskor nyomsz egy alt-ot, bejon az install menu, ott format az SSD-re, majd clean OSX install.
  • masoma
    #16786
    sziasztok,
    van egy 1st gen macbook airem és az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne mindent letörölni a gépről úgy, hogy kb olyan legyen mintha most indítanám be először a gépet.
    előre köszönöm a segítséget
  • G_ArchAngel #16785
    nekem az tetszene, ha a dock ikonjai ugyanolyan negyzetbe lennenek bezarva, akar 'talca' nelkul is csak felbukkananak vagy lebegnenek egy vonalban.
  • LoDMaSt
    #16784
    Maradj légyszi a másik topikban.
  • dragon11
    #16783
    srácok létezik ipad 4 tok iCaseből vagy csak ipad 2 van ?:S
  • Zsoltika 007
    #16782
    Alakul az új mac pro
  • GregSB
    #16781
    icloud.com mindig is az iOS-re hajazott, nem az OSX-re.

    Én is kíváncsi vagyok merre fog menni az OSX dizájnja.
  • G_ArchAngel #16780
    orulnek neki, ha az OSX is megorokolne a minimalista designt
  • Dzsini
    #16779
    Cserébe viszont irreális :)
  • passatgt
    #16778
    de nem néz ki rosszul, egyáltalán:)
  • Dzsini
    #16777
    Ahogy nézem a weboldalát, ő ebből (is) él :)
  • G_ArchAngel #16776
    :DDD
    A srac meghajlitott es osszenyomott egy fekete es feher iPhone-t :DDD