18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #16855
    Apple’s M7 chip is the Trojan Horse for its wearable computing plans
  • passatgt
    #16854
    közben törölték, annyira gáz volt:D
  • passatgt
    #16853
    van:)

  • Ability
    #16852
    Elotte azert olvass utana, sokan irtak hogy az OS X elkur valamit formazaskor, erdemesebb Win alatt csinalni. Plusz TV es egyeb dolgok nem hiszem hogy nagyon tamogatnak, szoval Tuxera es tarsai is opcio lehet.
  • Tikal #16851
    na ez eddig fel sem tűnt a disk utilityban, kösz :)
  • Ability
    #16850
    https://en.wikipedia.org/wiki/ExFAT
  • Tikal #16849
    4GB-nál nagyobb fájlokat hogy mozgattok windows és OSX között?
  • pyrohun #16848
    Hamarosan a nokia telefonoknál is majd beszámolják az iPhone-odat :DDD
  • Dzsini
    #16847
    Hogyne lenne, amúgy aranyos, hogy a reklámszövegben szereplő "minimum" szó az szép lassan kikopik a hírből és a beszélgetésből is...
  • Tikal #16846
    A Microsoft 200dollar értékben beszámolja az iPad-ed ha veszel egy Surface-t :)

    Van még lejjebb??
  • Dzsini
    #16845
    Ezért mondtam, hogy az utóbbi pár évben nem sikerült nekik - a rádióban egy sok éves elemző mondta, hogy 5-6 éve volt utoljára, amikor a bejelentés után és az eladások kezdetekor IS emelkedett az árfolyam. :)

    Mostanában amúgy a szinte pont egy évvel ezelőtti 700 fölötti csúcsokhoz képest olyan 450-500 körül megnyugodott az árfolyam.
  • GregSB
    #16844
    Erről olvastam egy vicces idézetet, nem szó szerint lesz:

    "Az Apple részvényei zuhantak, mert a Wall Streeti elemzők szerint nem elég olcsó az 5c, ami ha olcsóbb lett volna akkor tovább esett volna a cég átlagos profit marginja, amire legutóbb a Wall Street ugyancsak leértékeléssel reagált"

    Ördögi kör ez, semmi nem jó amit csinálnak a tőzsdecápáknak. Wall Streeti elemzők egyrészt azt is elvárják hogy növeljék a piaci részesedésüket, de mellette azt is hogy ne essen a profit margin. Ami persze lehetetlen.
  • Tikal #16843
    emlékeim szerint minden évben, minden bejelentésnék megy a rinya, hogy estek a részvények:

    most ennél frissebbet nem találtam, de látható, hogy ez másokat is foglalkoztatot már 2 éve is :)
  • Dzsini
    #16842
    Nem annyira, ha volt egy-egy jobban sikerült bejelentés, akkor az után is felfele mozdultak az árak. Az utóbbi pár évben ez nem nagyon sikerült, és ilyenkor még a NASDAQ trenddel szemben is lefele potyognak az árak.
    Persze a jól sikerült eladások megtolják felfele majd, főleg ha az 5C tényleg tarol majd Kínában (és ha ki tudják szolgálni az 5S igényeket, mert arról is megy a pletyka, hogy kevés lesz belőle)
  • Tikal #16841
    Nem ez van minden bemutató után, majd mikor jönnek az első hírek, hogy így fogy meg ugy fogy akkor majd meg kell nézni újra :)
  • Dzsini
    #16840
    nem is tetszik a részvényeseknek, hogy az iphone bemutatón is csak a kötelezőket hozták... 500ról lazán 470re pottyant az árfolyam.
  • GregSB
    #16839
    Nem kell nagy dolgokra számítani, ott is csak a kötelező frissítéseket fogják hozni. Már nem elmékszem szó szerint hogy volt, de arra emlékszem higy Tim a D konferencián arra utslt hogy idén már semmi extrára nem kell számítani, jövő évben viszont az év folyamán végig oesznrk nagy bejelentések.

    Szóval várhstó hogy tavasszal valami komolyabb dolgot fognsk bejelenteni végre.
  • passatgt
    #16838
    most gondolkoztam, hogy még idén várható ipad, ipad mini, macbook, imac, macpro, ipod frissítés, szóval lesznek még új dolgok:)
  • Zsoltika 007
    #16837
    Sokat még nem nyomkodtam, de észrevehetően fürgébb mint eddig volt. Bugba se ütköztem eddig.
  • GregSB
    #16836
    Állítólag még elég bugos iPaden a 7. Azt hallani hogy 18.-án csak iPhonera fog kijönni, és majd Októberben ha bejelentik az új iPadeket kiadnak egy 7.1-et ami az "iPad verzió" lesz.
  • Zsoltika 007
    #16835
    IOS 7 GM ipad 3-on felrakva. Hááát szokni kell. :) Nagyon gyors, csak pl Safariban ezek a vékony vonalka ikonok nagyon furák. Elég fapados életérzés főleg hogy nekem bejött az előző desing is.
  • GregSB
    #16834
    John Sculley a cikkben lévő 8 perces videóban részletesen beszél Steve Jobs kirúgásáról és az akkori dolgokról.
  • ddany7
    #16833
    helló.
    azt szeretném kérdezni, hogy honnan lehet letölteni valami német-magyar szótárat, amit aztán az apple szótárába be lehet importálni? Vagy német-angol is jó lenne, köszi
  • Zsoltika 007
    #16832
    Maradj a jelenlegi vasnál, az imac gyengébb lenne. Várd meg a modellfrissítést!
  • vili 27
    #16831
    Sziasztok !

    A segítségeteket kérném :
    Jelenleg egy gamer notebookom van adatai :
    Alienware M18x
    proci: i7 2960xm 2,7ghz (3,2ghz with turbo boost, 8mb cache)
    op. rendszer : win7 home premium 64bit
    memória : 16gb dual channel ddr3 1600mhz
    video kártya : dual 2x2gb gddr5 nvidia geforce gtx 580M
    hard drive : 512gb ssd (2x256gb) solid state drive sata 3gb/s

    Játékra nem használom ki, videovágásra szeretném használni.
    Gondolkodom hogy lecserélem egy imac 27-re
    Intel Core i5 3.2GHz, RAM 8GB, NVIDIA GeForce GTX675MX 1GB, HDD 1TB 7200

    Mivel járok jobban ? Ha megtartom az Alient vagy az Imac-el ?

    Ez a 21 imac gondolom nagyon kevés volna videovágásra ?
    All In One PC - 1920x1080 LED IPS, Intel Core i5 2.7GHz, RAM 8GB, NVIDIA GeForce GT640 512MB, HDD 1TB 5400

    Köszönöm előre is.
  • asysoft
    #16830
    Én már várom, több képernyő kezelése most enyhén szólva vicces úgy, hogy mindig az elsődleges képernyőn van a menüsáv, valamint hogy alkalmazás full screen-re váltása után egyik képernyő csak a rusnya szövet-textúrát mutatja.
  • GregSB
    #16829
    Állítólag október végén jön a Mavericks
  • GregSB
    #16828
    Valami fórum bug lehet, másik topicban is eltűnt.
  • G_ArchAngel #16827
    semmit nem csinaltam!
  • GregSB
    #16826
    Hova tűnt a hsz-em? :)
  • GregSB
    #16825
    Apple TV is frissülhet.

    Ami inkább érdekesebb, hogy Kínában külön keynoteot tartanak 11.-én
  • Dzsini
    #16824
    Szeptember 10-én lesz Cupertinóban a következő sajtóesemény - 5S, 5C, iOS7 végleges... ?
  • G_ArchAngel #16823
    Koszi mindket infot :)
  • Dzsini
    #16822
    *Mavericks (s-el a végén)
    "Speaking at WWDC 2013, Federighi confirmed that Mavericks will be available in Autumn. " Ennél pontosabbat sehol se láttam.
  • G_ArchAngel #16821
    Maverick mikorra varhato, oktober?
  • GregSB
    #16820
    Elég durván OS X koppintás. Exposé, Spaces, Hot Cornerek, stb.



    De full ingyenes. Ha jól működik lehet felteszem régi gépre :D
  • GregSB
    #16819
    http://elementaryos.org/

    Ingyenes Linux distro, a bemutatkozó videó alján eléggé OS X koppintás. Hétvégén kipróbálom :)
  • GregSB
    #16818
    USA-ban mozikban filmek előtt vetítik:



    :)
  • GregSB
    #16817
    Ja mostmár nekem is. Eleinte csak developereknek volt, aztán egyre több sima accon is elérhető volt. Most hogy közeleg a megjelenés (Szept 10) még több emberre kiterjesztették a bétát.
  • Xing
    #16816
    icloud.comon elérhető a Pages, Numbers és a Keynote :o
    (lehet csak nekem új)