18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #3798
    nekem is adhatnátok tanácsot, 13-as mbp-be milyent vegyek, mekkora rpm
  • pyrohun #3797
    (ha most veszel egy WD-t és tönkremegy, akkor mondjuk nagyon beégek :)))
  • pyrohun #3796
    csakis WD - de szerintem ez nem is kérdés :D
  • Tikal #3795
    Van valakinek tippje milyen 500-as HDD-t vegyek a macbook pro-ba? most egy samsung van benne már egy éve, annyi gondom van vele hogy néha akkorákat kattog megijedek...
  • pyrohun #3794
    64 bites kernellel lassabban bootol, parallels nem csatolja fel osx alá a win xp-m virtuális meghajtóját, stb. Mire jó a 64 bit? Ahogy néztem szinte semmi nem 64 bites :D mármint ugye Adobe termékek nem (max. a Lightroom, amit nem használok, stb.)
  • pyrohun #3793
    Hm néztem és tényleg defaultban nálam is a 64 bit kernel and extensions az off, és a 6 4 billentyűket lenyomva bootolva pedig már yes, de kellene valami változást észlelnem?
  • joebacsi
    #3792
    write-only? :P
  • GregSB
    #3791
    Őőő, #3787? :)
  • passatgt
    #3790
    kettővel visszább:)
  • joebacsi
    #3788
  • GregSB
    #3787
  • Dzsini
    #3786
    Azt elnéztem, a KB cikk tényleg a szerverről szól, de pl. itt is: http://news.cnet.com/8301-13579_3-10320314-37.html és itt is: http://en.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X_Snow_Leopard#64-bit_architecture, és http://macperformanceguide.com/SnowLeopard-64bit.html itt is.
  • pyrohun #3785
    nem nézünk félre semmit, az oldal tetején, amit belinkelt ott van hatalmas betűmérettel:

    Mac OS X Server v10.6: Starting up with the 32-bit or 64-bit kernel
  • passatgt
    #3784
    ezt mondtam én is, de de szerintem mi nézünk félre valamit:D
  • pyrohun #3783
    De ez csak az OSX szerverre vonatkozik. Az OSX-et 64 bites kernellel futtatja.
  • pyrohun #3782
    igen, a videón is látszik, hogy olyan mintha picit laggolna..
  • joebacsi
    #3781
    Az 50x nagyobb érzékenységről nem is beszélve :)
  • G_ArchAngel #3780
    azert a kb. 4-6x nagyobb Wacom munkafeluletet nem cserelnem le erre, de firkalni jo ez is :)
  • Tetsuo
    #3779
    Aphex Twin
  • Lacee
    #3778
  • passatgt
    #3777
    zsír, stylust már régebben csináltam, ceruza alufóliába tekerve, és a radíros végével lehet ügyködni:D
  • GregSB
    #3776
  • Dzsini
    #3775
    tudom, oda van írva - mit akartál ezzel mondani?
  • joebacsi
    #3774
    Ez flash player.
    A szerkesztő Flash CS4-ig bezárólag nem létezik linuxra.
  • Zsoltika 007
    #3773
    De nem is kell hogy abban indúljon. A kernel tudja futtatni a 64-es kódot minden előnyével. Csak 32 giga felett lesz alapértelmezetten 64 bites módban indítva. Egyedül talán az xserve-nél nem. De lehet ott is.
  • Dzsini
    #3772
    a szerverek alapból 64-en indulnak, az új iMac-ek meg tudnának 64-en futni, de alapból nem... ezekután kétséges a mac-es 64 bites binárisok megjelenése - ha az Apple ilyen töketlen...
  • G_ArchAngel #3771
    Mindegy, remelem a 2. negyedevben erkezo CS5 tudni fogja, mert azert szeretnek vennei 8-16 GB RAM-ot egy talicska penzert, hogy az a program ne hasznalja, ami miatt beleteszem...
  • passatgt
    #3770
    de ez csak a server-re vonatkozik
  • Dzsini
    #3769
    hát azért ez...
    "In addition, the Mac OS X kernel has been rebuilt to run in 64-bit mode on some machines. On those machines, Snow Leopard supports up to 16 terabytes of RAM. Newer Xserve and Mac Pro machines will run a 64-bit kernel by default; newer iMac machines can run a 64-bit kernel, but will not do so by default. Users wishing to use the 64-bit kernel on those machines must hold down the numbers 6 and 4 on the keyboard while booting to get the 64-bit kernel to load."

    http://support.apple.com/kb/HT3773
  • Dzsini
    #3768
    most hogy utánanéztem - hogy merészelték csak a 10.6-nál bevezetni a széleskörű 64 bitet? én azt hittem az OSX régóta az... akkor tényleg az Apple sara, tévedtem (bár a 10.6 már egy ideje készült, és odaadhatták volna az Adobe-nak: a CS4 2009 februári, a 10.6 augusztusi)
  • G_ArchAngel #3767
    Igenam, de azert van Win-re, mert a Win kesz volt a tamogatasra, mikor kijott a PS CS4, az OSX pedig nem, szoval en kevesbe fognam ezt az Adobe-ra, mint az Apple-ra...
  • Ability
    #3766
    Annyira nem néztem utána, gondoltam van más platformra is. Én csak kényszerből szedtem le, mert a linuxos flashplayer katasztrófa, de ahogy hallottam más platformok alatt is szívtak vele páran rendesen.
  • Dzsini
    #3765
    pre-release 64 bites van, de csak linuxokra.
    http://kb2.adobe.com/cps/000/6b3af6c9.html

    Adobe Flash Player is not supported for playback in a 64-bit browser. However, you can run Flash Player in a 32-bit browser running on a 64-bit operating system.
    Reason

    Adobe is working on Flash Player support for 64-bit platforms as part of our ongoing commitment to the cross-platform compatibility of Flash Player. We expect to provide native support for 64-bit platforms in an upcoming release of Flash Player following the release of Flash Player 10.1.
  • Ability
    #3764
    Linuxon én 64-es flasht használok, szerintem a többi rendszerre is van az Adobe Labs oldalon.
  • Dzsini
    #3763
    Szerintem az Adobe labdája, hogy meg tudják-e csinálni a 64 bites executable-t... az oprendszer mindkét oldalon képes támogatni, innentől nem az MS és az Apple problémája (flashből például egy rendszerre se csináltak még 64 bites változatot).
  • G_ArchAngel #3762
    Igen am, de ez most az Apple gyengeje, mert a Win-es PS CS4 tudja kezelni az eroforrasokat, csak az OSX-es nem...
    ...es ugye az Apple lenne az idealis tamasza a kreativ embereknek.

  • grizzly21
    #3761
    En pl ilyenekert nem szoktam csucs hardvert venni soha, a kozepkategoria felso szintje teljesen jo..viszont a regi monitorodat mennyiert adod el?:)
  • pyrohun #3760
    igen pont ezzel szembesültem tegnap, hogy a 8GB ramomból kemény 3-at lát a CS4 - oké így is iszonyat gyors, de ez nevetséges akkor is :)
  • GregSB
    #3759
    Aperture Photography Fundamentals (PDF)
  • G_ArchAngel #3758
    PS CS5 vajon 64bit-es lesz es az i7 is szeretni fogja? Marmint OSX-en, mert ugye Windowson a CS4 mar 64bit-es...