18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #3878
    Nem tudom, hogy Te milyen telepen elsz, de nalunk csak szeles napokon van szemet.
    Altalaban mindent eltakaritanak masnap reggelre. Rohadt sokat setalok, ami 1 ora alatt gyalog megkozelitheto, oda altalaban nem tomegkozlekedek.
    Raadasul pizzafutarkodom is, ugyhogy eleget latom az utcakat es a kornyekunkon (Temple Fortune, Hampsted Gardens, Muswell Hill, East Finchley) semmi gond nincs a tisztasaggal.
    Estere persze ugyanolyan retkes minden, mint Parizsban, Romaban vagy Budapesten...
  • Tetsuo
    #3877
    Angliaban van, csak nagyon pontatlan, mint minden szolgaltatas.
    Itt kinn is talalkoztam mar osszehanyt, agyonfirkalt vasuti kocsikal.
    A szemét, meg alap. Egesz Anglia olyan mint egy nagy szemeteslada.
    (Kb Japan ellentete, ami makulatlanul (mar orjitoen) tiszta es pontos.)
    A takeway-ek dobozai, kolaspalackok, chipses zacskok szerteszejjel.
    Az onkormanyzatok persze alkalmaznak szemetszedoket, hiszen van penz..
    A vilag egyik legpazarlobb orszagaban ez nem szamit.

    Sokan szidjak Magyarorszagot, en is azt tettem gyakran, de amiota itt elek Angliaban, egy vágyam van: osszegyujteni a 'X' :) penzt es hazakoltozni vegleg..
  • Tetsuo
    #3876
    A szemromlasrol pedig kijelentheto hogy az osoreg CRT-k atomdurvan gyilkoltak a szemet, a maguk parameterivel, az ujabbak mar nem annyira, pl a monitorokon levo vedoreteg, magasabb freki, stb miatt. Az LCDk mar elvileg jobbak a szemnek, de tobb dolgot is igyelebe kell venni.

    1. a kepernyo v kijelzo sugarzasa, ami 1ertelmuen a CRT-nel nagyon negativ tenyezo, van itt rontgen es mas nyalanksag, pl ozontermeles is, bar ez inkabb a fenymasolokra jellemzo, mindenesetre szelloztetni kotelezo.
    Jo ha tudjuk, hogy ezek a monitorok ill tv-k "kifele", hatrafele sugarozzak a legtobb elektromagneses hullamot. Nyilvanos helyeken lehet latni itt-ott, a monitor hata megett Faraday-kalitka elvu foldelt racsot, mint amit regebben a kijelzo ele is tettek, "finomabb" verzioban, amit ma mar gyari vedoreteggel helyettesitenek. Termeszetesen ezek egyike sem 100%os.

    2. A villogas, az elektronnyalab altal rajzolt felkepek frekvenciaja, minel nagyobb annal jobb, min. 75Hz de 100Hz a normalis.
    A folyadekkristalyos kijelzoknel nem rontja annyira a szemet az alacsonyabb freki, ugyanis itt tovabb vilagitanak a pixelek, vagyis nincs olyan eros stroboszkop hatas. A folytonos mozgaskep miatt (ami megiscsak jobb a latokozpontnak) viszont jobb az alacsonyabb valaszido.
    Van nehany szteroszkopos (kvazi 3D) megoldas, ami felezi a monitor fuggoleges (v kep)frekvenciajat.

    3. A felbontas, egyreszt minel nagyobb, annal jobb a szemnek, hiszen az eles latasra osztonoz. Gondolj bele ha pixeles, homalyos a kep, azt probalja a szemed kijavitani, persze hiaba.. rosszul fokuszal, bambul, v hasonlok. (Szoftverek, feliratok eseten, kulonleges esetben a felbontashoz aranyosan kell allitani a dpi-t.)
    Viszont a felbontassal osszefugg

    4. a kepmeret. Ugyanis hosszabb hasznalatnal a lenyeg, hogy pihent maradjon a szem es amiatt fontos a kijelzo tavolsaga, ami pedig altalaban fugg a kepmerettol es a helysegtol. ;)
    Vagyis, egy laptop az oledben es egy fali tv ha egyforma terszogu es ugyanazon felbontasu, akkor a tv joval nagyobb kell legyen, mint a laptop, hogy azt lasd amit azon. Viszont a nagyobb szemtol valo tavolsag miatt, nagyobb a fokusztavolsaga a szemlencsednek, ami lazabb izmokat eredmenyez a szemedben, vagyis, hosszabb tavon kellemesebb es egeszsegesebb.

    5. A terszog novelese pedig egy hataron tul mar nem kenyelmes, hiaba atomnagy a felbontas, pl ha a szobad 1ik fala csak kivetito lenne es te 1m-re ulsz vele szemben, elfarad a nyakad, ha mozgast kovetsz rajta. :)
    A sarkokban pedig mas a betekintesi szog, mint kozepen, ami nagy terszogben hasznalt monitoroknal problema lehet.

    Fontos a helysegben kiegeszito fenyforras is, csak ne villogjon mas frekin, mint a monitor, vagyis fenycso nem jo. Ne tukrozodjon a monitor v tv feluleten semmi. Kenyelmesen uljel elotte, ne feszuljon a nyakad, gerinced, stb..
    Neha meg kell szakitani a munkat (v szorakozast :), tornaztatni a szemet, izmokat, serkenteni a verkeringest, inni, stb..
    Ha sokat ulsz kozel a monitorhoz, fontos, h orankent tavolba tudjal nezni, kozel-vegtelenbe fokuszalni 5-10percet. Az agynak legjobb ilyenkor a termeszetbe bamulni.
    A tv- es a monitornezes miatt a szem kevesebbet pislog, igy kiszarad, gyengebben vedekezik.. probaljunk tobbet pislogni. :)
  • I.C.ram
    #3875
    Amerikában meg szinte nincs is. Mindenki autóval ingázik, ott meg ugye necces vezetés közben laptopot használni :)

    Szóval marad a német, francia, belga, holland, osztrák, japán piac kb.
  • Tetsuo
    #3874
    Angliaban a vasuti kozlekedes pl rosszabb..
  • Dzsini
    #3873
    itt a közelre fókuszálás és a távolra fókuszálás közti különbség számít, akkor dolgoznak a szemizmok - a párhuzamosságuk és a fókusztávolság is.
    ezért ajánlott pl. sétálni, akkor folyamatosan változik, hogy távoli dolgokat nézel vagy épp közelieket, az tornáztatja a szemet rendesen
  • franc0
    #3872
    Nem vagyok szemész, de ha 10-20-30 centik számítanak, akkor nem értek egyet. (én úgy sejtem számít)
    A laptopot random kb 30-80 centiről nézem. Ha viszont egy 29 colos panelt nézek, akkor Pitagorasz miatt ott azért gyakran változik a fókusztávolság :)
  • Dzsini
    #3871
    hát, én a könyvtárban volt, hogy 7-9 órán át csak könyvet olvastam, utána kevés kedvem volt akármit is nézni... nem világít a könyv, de nem véletlen, hogy munkavédelmi előírás az óránkénti kötelező pihenő (monitoroknál elsődlegesen).
  • pyrohun #3870
    A nem villódzás miatt és amiatt mert a porszemcséket nem lövik a szemedbe mondjuk kímélőbbek, de a főkuszálás az igaz.
  • grizzly21
    #3869
    ez azert nem igaz, ennyi erovel a konyvolvasas is ugyanez.

    van egy 19es crt-m, ha azt benyomom full hd-n 60 hz-en, 5 perc utan faj a szemem tole
  • pyrohun #3868
    Én nem. Legalábbis most már nem, hogy 2 éve tudom milyen, hogyha a zsebemben van :)
  • joebacsi
    #3867
    Az azért van, mert folyamatosan egy távolságba fókuszálsz, tökmind1, hogy 10 vagy 29col.
    Ezért nem szemkímélőbbek a tft-k sem a crt-khez képest.
  • Dzsini
    #3866
    Ez így van, de itt most ultraportable-ről van szó, pl. ingázáshoz, napi maximum 2-3 órányi használathoz. Otthon is és a munkahelyen is van normális gép, ez pont annyira kell, hogy út közben lehessen netezni/dolgozni egy adagot. Egy tablet pedig, 10es képernyővel (ideális esetben OLED-el) pont jó újságot olvasni és valamennyi netezésre, filmnézésre.
  • franc0
    #3865
    Minél kisebb a kérpernyő, annál kevesebbet lehet használni napi szinten a terméket - szerintem.
    Már bánom hogy 13-as Mac-et vettem, érezhetően romlott a szemem, pedig világéletemben sasszemű voltam. (Napi 5-6 órát biztosan bámulom.)
  • franc0
    #3864
    Ez csak természetes, mivel valamit nagyon jól csinálnak. Gondolj csak bele, iPhone nélkül is baromira meglennénk.
  • GregSB
    #3863
    Most hogy ilyen jól lefikkantottam az itthoni Apple boltokat:

    Indul az XMS Akadémia :)
  • Tikal #3862
    Így van, Németországban kurva sok az ingázo, ott nem meglepő ha valaki 100kmről jár be az ICE-al, ami ugye nem 80al megy mint itthon az IC....és igenis fontos a súly egy hordozható gépnél, akinek meg megéri azt a plusz pénzt, miért ne?
  • Dzsini
    #3861
    szerintem az Air túl nagy ultraportable-nek - kéne egy 10-11" környéki kisgép - lehet, hogy ez lesz a tablet (ha van legalább 10" és 1366x768 felbontás - bár a szélesvászon nem biztos, hogy jól áll egy tabletnek kezelési szempontból (fekvő állásban a billentyűzet megeszi a hasznos tér nagy részét))
  • G_ArchAngel #3860
    pedig ha en repulnek, akkor tuti MacBook Air-rel...
  • grizzly21
    #3859
    ebben is van valami, mondjuk en ha nem mulna a penzen akkor is inkabb egy masik macbook pro-t vennek utazonotinak is:)
  • GregSB
    #3858
    Szerintem az a baj hogy magyarországból indultok ki, és elfelejtitek azt a tényt hogy nyugatabbra léteznek olyan országok, ahol sokkal fejlettebb, igényesebb a vasúti közlekedés. Naponta több millióan ingáznak órákat ilyen módon, még a középosztályból is sokan, akiket meg egyáltalán nem vág földhöz egy $1500-os vagy £1200-os utazó noti.

    Magyaországon persze hogy csak azok veszik akik villogni akarnak, mert irreálisan drága az itthoni fizetésekhez képest, aki megteheti hogy ilyet vesz magának annak tuti van kocsija és azzal jár mindenhova, nem a MÁV "csúcsminőségű" járataival...
  • I.C.ram
    #3857
    Nyilván nem egymillió dollállll-ra gondoltam. De itthon még mindig horror az ára, és ha hozzávesszük, hogy a hardver is jóval butább mint az MBP-é, így kijön a nagy árbeli különbség.

    A legkisebb MBP tökéletes utazásokra. Én azzal utaztam, repültem, stb, teljesen jó volt. Air-nek a touchpadje se tetszik, hogy nem az egész felület egy gomb, hanem csak az alja külön.
  • GregSB
    #3856
    Milyen majd egymillió? :DDD

    Jelenleg két modellt lehet kapni, az egyik $1500 a másik $1800.
  • I.C.ram
    #3855
    Szerintem akkor se éri meg a majd' egymillió forintos árát az a pár mm különbség. Air-t csak divatból vesznek, egy ékszer, nem pedig racionális választás.
  • GregSB
    #3854
    Én már találkoztam. Nem fogod kitalálni: épp egy vonaton utaztam :D



    Ezekszerint nem utazhatsz valami sokat busszal, vonattal. Nem mondom hogy ez baj, csak nyilván nem tudsz olyan fejjel gondolkodni mint aki ezt teszi nap mint nap, nem tudod beleélni magadat a helyzetükbe. Az ilyen ember mindig arra törekszik hogy a lehető legkevesebb cuccot cipelje magával, csak amire feltétlen szüksége van aznap, és bizony minden egyes mm számít, hogy konszolidálni lehessen a táska méretét amit magaddal viszel :)
  • grizzly21
    #3853
    Nekem MBP-m van, ami meg talan a legvastagabb az apple notik kozott, annak a vastagsaga csukva nincs 2.5 cm. Megneztem a macbook air ott ahol a legvastagabb: 1.94 cm. (a szeleken 0.5). Ne mondja nekem barki hogy amiatt a 0.5 cm miatt nem fer be a macbook a taskajaba:) Esetleg sulyban lehet ertheto de akkor mar inkabb egy sima macbook-ot vennek. Nem talalkoztam meg emberrel akinek air-je lett volna.
  • GregSB
    #3852
    CD olvasó kinek kell egy utazó gépbe?

    Az én majdnem 3 éves laptopomban lévő drive jó ha 2-3 havonta van használva, az is csak azért mert már nem használok dekstop gépet egyáltalán és néha előveszek 1-2 régi játékot. Ha csak utazó gépnek használnám a laptopomat akkor kb nem is használtam volna benne a drive-ot az elmúlt 3 évben.

    A MacBook Air drágának drága, de arra a célra amire ki van találva (sokat utazó emberek másod gépe) tökéletesen megfelel, mivel vékony, könnyen elfér egy aktatáskában, sokáig bírja az akksija.

    Épp ezért lehet a Tablet az Air eladásokat fogja leginkább kannibalizálni...
  • grizzly21
    #3851
    sokan megveszik majd hidd el. A macbook air-t is veszik pedig iszonyat draga es meg cd olvaso sincs benne.
  • grizzly21
    #3850
    a tipikus iphone user penzes es minden szart megvesz ami nem kell azt is.
    jo pelda erre az 1000 dollaros alkalmazas ami semmit nem csinal, megis 8an megvettek link

    uzletileg persze szep dolog az apple-tol ez vitathatatlan
  • pyrohun #3849
    iMAc van, iPhone van, MacBook is tervbe van véve - de mégis baromira érdekel a tablet. Biztos vagyok benne, hogy fog olyat mutatni az Apple, ami miatt majd minden 2. embernek fog kelleni :)
  • Tikal #3848
    Most akkor tudnám elképzelni hogy kellene egy tablet, ha nem lenne macbook-om és mondjuk otthon lenne egy nagy iMac... talán akkor.. de még akkor se biztos hogy nem egy macbook kéne helyette, meglátjuk...
  • GregSB
    #3847
    Sok ember teszi fel ezt a kérdést, vajon hogy fog beilleni a jelenlegi termékportfólióba?

    Hogy fogja hasznosnak találni egy olyan júzer, akinek mondjuk otthon figyel egy iMac, utazásra van egy MBP-je / Air-je, és mindezek mellett még van iPhoneja is? Ez az amit te és még sokan mások nem tudnak jelenleg elképzelni.

    Ugyanakkor az Apple TV-t leszámítva nem voltak baklövései az Applenek az utóbbi 10 évben. Mindegyk portable kütyüje aranybánya lett. Ezt sem dobnák piacra kissebb ambíciókkal SZVSZ, én biztos vagyok benne hogy lesz mögötte valami "killer feature", ami miatt kelleni fog :)
  • G_ArchAngel #3846
    Nem, egyszeruen nincs szamomra ertelme egy ilyen eszkoznek, foleg nem egy 13-as MBP araert...
    De ha csak 800 GBP is lesz, akkor is inkabb MB, mint egy ilyen ize.
  • GregSB
    #3845
    2009-ben a telefonokra értékesített programok 99.4%-át az AppStore bonyolította le. (világ szinten)

    Ez azért durva szám. A konkurenciának össze kell magát szednie hogyezt behozzák...
  • GregSB
    #3844
    Mindezt pár patent-rajzon látható iTunes és DJ program megtekintése után sikerült leszűrnöd? :D
  • G_ArchAngel #3843
    Most legalabb tudom, hogy nekem tablet nem kell...
  • I.C.ram
    #3842
    Ezért vannak kategóriák. Pl autóknál nem lehet örökre levédetni a biztonságtechnikai megoldásokat.
  • grizzly21
    #3841
    a szabadalom eleg komolyan gatolja a fejlodest is, milyen lenne ha matekban valaki mondjuk levedene a sinus fuggvenyt ? Senki nem hasznalhatna:)
    a rendszer nem az igazi de nincsenek is otleteim hogy hogy lehetne jobba tenne, mert ha pl nem is lenne szabadalom akkor mindenki ellophatna mindent
  • GregSB
    #3840
    Ahogy icram is írta ha nem védik le akkor azonnal, levédené valami kis sufni-cég, és beperelné őket hogy ez az ő találmányuk.

    Ezért védik le majdnem azt is, ahogy Steve a WC-t használja.

    Ez nem az Apple köcsögsége, hanem az amcsi szabadalom-rendszer gyengesége.
  • joebacsi
    #3839
    Könyv lapozás levédése egy vicc.

    Nexus One-ba is valószínűleg Apple miatt nincs multitouch Amerikában (Európai változatban lesz, illetve kis szoftveres hekkeléssel ami verzióban is megy, mivel hardveresen tudja).

    Nem nagyon vitatható az érték, amit hozzáadnak a világhoz, de kezd(?) az Apple is kib*szott májkroszoft lenni...