18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #3918
    Amennyire a Microsoft hardvergyártó, annyira az Apple is - hardver téren elsődlegesen a funkcionalitás és a design megtervezésével foglalkoznak, persze részben más portfólióval (teljes MS brand gépet nem lehet kapni).
    Könnyen előfordulhat, hogy akár azonos kínai gyárban készülnek a Logitech, a Microsoft és az Apple egerei is.
  • I.C.ram
    #3917
    Meg ugye az apple a dizájn-on kívül mindent hozott anyagból csinál. Szóval hardvergyár is csak félig-meddig állja meg a helyét.
  • Dzsini
    #3916
    Ja, eltekintve az Apple szoftverektől és a rengeteg Microsoft hardvertől :) (a cégnek nem Windows a neve)
  • Tikal #3915
    és az os x-et ki gyártja?
  • grizzly21
    #3914
    *Apple
  • grizzly21
    #3913
    regen volt mar:)

    De nincs is ezzel baj, a Macintosh hardvert gyart, a Windows szoftvert.
  • joebacsi
    #3912
  • Lacee
    #3911
    cuki laptoptartó, szerintem jó az ötlet :)
  • passatgt
    #3910
    de utálom osx-et:D

    erre is keresem programot de alapból tudja:D
  • passatgt
    #3909
    Van egy usb-s infrás távirányítóm, rádugtam, de nyilván nem működik az összes gomb rajta.

    Van valami program amivel belehet állítani mit csináljon 1-1 gomb?
  • Tikal #3908
    Pont most felhozni az USA-t... :)
  • G_ArchAngel #3907
    Egy valami azert nagyon London mellett szol: itt van Europa legjobb Apple Store-ja:)))
  • GregSB
    #3906
    *szabadalmas
  • GregSB
    #3905
    Múltkor nem linkeltem a szabványos cikket, ahol van leírás is minden egyes képhez, de akkor most, hoy kijött a második része is:

    Apple: The Tablet Prophecies
    Apple: The Tablet Prophecies – Part 2

    Kíváncsi vagyok ezek közül mennyi fog debütálni jövőhéten...
  • Ability
    #3904
    Semmi értelme egy ilyen komplex rendszerben példának felhozni pozitív gondolatokat, illetve válaszkommentben cáfolni azokat. Mindenkinek egyedi igényei vannak, és mint lentebb írták, a körülmények azonos térségben is eltérőek. Mo-n is vannak jobb helyek, nyugaton is vannak szararabbak.

    Tisztelem Mo kultúrális örökségeit, tisztelem a magyar hagyományokat, a finom és egyedi ízvilágú ételeinket. Tisztelem a magyar történelmet, még akkor is, ha elég szerencsétlenül alakult a sorsunk, illetve az ország leívelőben van. Tisztelem a magyar vívmányokat, a sok helyen színvonalas oktatásunkat és szakembereinket.

    De mire elég mindez? Büszkeségen túl nem sok másra. Az országból az összes jó szakember kimegy nyugatra, a megélhetés és munkalehetőség egyre romlik. Mire elég ez, ha nem tudsz kellemes körülmények között élni?

    Lehet fikázni például Amerikát a nulla történelmükkel, saját szellemi tőkéjükkel, az átlalános műveltség hiányával. Ugyanakkor egy nem csóró államban van biztos munkahelyed, jólkereső fizetésed, kellemes életkörülmények. Az emberek nem csórók, az utcán vidám tekintetek köszönnek vissza, segítőkészek, figyelnek egymásra. Ha bemész egy üzletbe, akkor kinyalják a segged, ami nálam nem követelmény, de nem is engedik meg maguknak az átlag flegma mentalitást. És nem mellesleg egy üzletben a kiscsaj nem 5x üti be a fejben is kiszámolható összeget ami pont kerekre jön ki és még meg is tudná jegyezni. Mert kint ez megy, akinek nincsenek nagy céljai, az a saját területén legyen jó. Egy eladó tudjon számolni is, ne csak az újságot olvassa az ütletben. Aki meg tanulni akar, annak vannak nagyon színvonalas felsőoktatási intézmények. Pont nem érdekel az általános műveltség, ha arról van szó, hogy egy eladónál a próbababa is több élettel van tele.

    Szóval igények, elvárások, megfelelő környezet, megélhetés, munkalehetőség, minimális gondterheltséggel. És bizony számít az utak minősége, amit nem 10x többért újítanak fel, mint az reális lenne, és fél év után lerohad az egész. Sok-sok apró dolog, ebből áll össze egy összkép. Mindenki eldönti, hogy hol tud boldogulni, Mo-n is lehet jól élni, csak nehéz. Mert annyira korrupt minden, hogy a meghirdetett összes állásajánlat már a meghirdetés előtt eldőlt kérdés, kapcsolatok nélkül nehézkes esélyek.

    Végeredményben: nem lehet ráhúzni mindenre a klisés sablonokat. Amerikában sem mindenhol dívik a macskát a mikróba rakom dolog, és nem is mindenhol pereskednek agyba-főbe. Ez itt nem egy fényezés akart lenni, bár csak pozitív dolgokat mondtam. Amerikában is vannak nyomortelepek, stb. A lényeg csak az, hogy nem lehet általánosítani, még Mo. esetében sem. Itt is lehet találni kellemes környezetet és stabil munkahelyet, csak mások az esélyek. És természetesen csak a példa szól Amerikáról, élhet az ember más gazgadabb országban/környezetben több értelmiségi mellett is.
  • Tetsuo
    #3903
    Manchesterben angol tinedzserbandaktol nem nagyon lehet ejszaka maszkalni bizonyos helyeken..
    Preston belvarosaban alap az utcan a kutyaszar es a ragogumi, annak ellenere h 75 font a bunti..
    Muszaj itt elnem, egyellore ttobb okbol is, Svajcba pl nem olyan konnyu kijutni (dolgozni).
    Persze, megertem h neked tetszik, mert jo kornyeken lax, ez nem is akartam ennyire lehuzni az orszagot, csupan Magyarorszagot tobbre tartom, ennyi.
    Ok, h mindenki mindent penzben mér, de Anglia gyarmatai megszuntek, a gazdasaga nem a legjobb, atom pazarol, az uj generacio pedig analfabeta.. szal nem hiaba koltozik el evi 90e angol ertelmisegi..
    Az egesz orszag olyan, mint kb a kajajuk.. ;) szerintem es sok egyeb kulfoldi szerint. Szerinted meg nem, mashogy latod, mas az ertekrended, ok ezen nem veszunk ossze.

    Meg annyit, h az angol tinedzserek nem penzert olnek v kinoznak, hanem szorakozasbol.. bekattannak a jolettol es a celtalansagtol, itt meg a drogos is segelyt kap, az iskolaban nincs bukas..
    A prestoni busallomason pitbullt hergelt a jarokelokre 2 kolyok, a biztonsagiaknak meg szidtak az anyjukat is es nem csinalhattak veluk semmit..
    Beteg egy orszag, az biztos. Teny, h a magyar tarsadalom sem szazas, kommunistakra szavaz, kiderulnek a csilliardos csalasok es senki nem bunos,stb..
    A magyar hagyomanyokat, ertekeket, tobbre tartom akkor is, lehet h szubjektiv. ;)
  • G_ArchAngel #3902
    nem romak vannak Londonban, de megvannak a helyi megfeleloik...

    amugy a mi kornyekunkon a rendorok nem szorakoznak, falhoz allitjak a "lopos szoknyaba" oltozott roma asszonyokat, hivnak noi rendort es atkutatjak oket - megy is mindig a sopankodas, kerulik ezt a kornyeket, akiket mar igazoltattak:)
  • grizzly21
    #3901
    Londonban romak? nem tudtam

    Tapolcan sokszor voltam, mellete van nyaralonk, kar erte
  • G_ArchAngel #3900
    evente 30-40 most is megvan, de ennek is 95%-a afro-europai...

    de ugye Greater Londonban elnek 14 millioan, ahonnan jottem (Tapolca) 17 ezren es regebben ez egy viszonylag nyugodt es nagyon szep, a balatoni turistak altal sokat latogatott kisvaros volt...

    most?
    kimesz a felujitott setaloutcara, a belso tavak partjara es mit latsz?
    csak a hideg es az eso uzi be oket, amugy ott elik a csaladi eletuket, a viragagyasba pisalnak a gyerekeik, szoptatnak, kozben cigiznek...:(
  • grizzly21
    #3899
    ez igaz
  • passatgt
    #3898
    macbookon is az van:)
    ezt kéne szabványosítani nem a dvi-t
  • grizzly21
    #3897
    szerintem kar orszagokat igy osszehasonlitgatni. Egy orszag abban kulonbozik egy masiktol, amiben a torvenyek ottani szokasok, es emberek kulonboznek.

    Maga az eletkorulmeny, lakokornyezet nemhogy varosrol varosra, utcarol utcara valtoznak. Lattam Manhattanben olyan helyeket, aminel szebb es kozpontibb keves van, de keptelenseg atlagos fizetesbol kifizetni, es ugyanugy lattam olyan kornyeket, ahova a kutyamat nem tennem be (es nem is olcso).

    Nem budapesten lakom hanem kisebb varosba kozel hozza, es a varoson belul is vannak jo es rossz kornyekek..szerencsere ahol lakom ott nekem sem kell kutyaszarra figyelnem, hajnali 3 kor is barmikor szivesen gyaloglog barhol a kornyeken..tehat ez nem orszag specifikus.

    amikor egy orszagrol beszelunk akkor ami szoba johet az az egeszsegugy, fizetesek, munkalehetosegek, ilyesmi..


    London sem az a kurva biztonsagos hely ugy cakkumpakk,...kb 2 eve volt hogy azon a nyaron kb egy tucat tinedzsert keseltek meg osszesen
  • gamer2009
    #3896
    Sziasztok!

    Én egy iMac-et szeretnék venni. Egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. Valós ez a hír az új 27"-os iMac-ről?!:
    Tesztpad.hu

    Tényleg csak Display port van rajta?!
  • G_ArchAngel #3895


    Komolyan nem tudom, hogy Te hol elsz, de en pl. boldog vagyok, hogy seta kozben nem a kutyaszarra kell figyelnem, mint otthon. Arrol nem is beszelve, hogy a baratnom nyugodtan jon haza munkabol hajnal 1-kor, mig otthon alkonyatkor is inkabb autoval mentunk mindenhova, pedig abszolut olyan kornyeken latunk, ahol nem volt sok r..a, de ha talalkoztunk, azert meg en is tartottam toluk.
    Arrol nem is beszelve, hogy mennyivel jobb kozlekedni. A katyuk masnapra eltunnek az utrol es nem egy domb lesz helyettuk, hanem nem veszed eszre motorral sem az uthibat.
    Ha valahol epitesi munka van, akkor normalisan lezarjak a teruletet es biztonsagos utat jelolnek ki a gyalogosoknak. (az epitkezeseket normalisan lezarjak es senki nem ragaszt plakatokat a keritesre).

    Amugy minek vagy Angliban, ha nem tetszik? Miert nem mesz Ausztriaba vagy Svajcba?
    Vagy csak en neztem korul, mielott koltoztem es valasztottam normalisan lakohelyet?
  • Tetsuo
    #3894
    Igazad van, az angol varosok JOVAL gazdagabbak mint az emlitett magyarok,
    viszont minden mas szempontbol alulmaradnak az osszehasonlitasban..
  • Verseghy
    #3893
    Oh, alig várom!:) Köszi!
  • Tikal #3892
    Győrt és Sopront összehasonlitani ezekkel a nagyvárosokkal szerintem nem kéne :)
  • neevous
    #3891
    Körülbelül...
  • Verseghy
    #3890
    iTunes mikor lesz már itthon is?
  • I.C.ram
    #3889
    Apple tök ugyanaz, mitn az MS, csak az apple-nek jobb a marketingje, és ezzel a trendy, ultralaza imiddzsel el adnak mindent.
  • Dzsini
    #3888
    Ahonnan több pénz jön - ha a Bing föléigér a Google keresőnek (vagy nem sikerül normálisan szerződést kötniük), akkor átállítják a default keresőt Bing-re és kész. Az átlag felhasználónak fel se fog tűnni, és nem fogja zavarni - az Apple a keresőpiacban nincs benne, így neki nem számít, hogy ki szállítja neki a keresőt (az eredeti hírekben amúgy az is benne van, hogy az Apple saját keresőengine-t készít, és az lesz a default - úgyis van szabadalmuk például GPS-es eszközöknél helyfüggő keresések végrehajtására: pl. beírod, hogy pizzéria, akkor nem kell várossal meg egyébbel szöszmötölni, hanem kivágja a GPS adatok alapján, hogy hol a legközelebbi).
  • pyrohun #3887
    Na ez szerintem akkora kamu..! Azért az MS mindig is nagyobb riválisa lesz az Apple-nek mint a Google. Mellesleg ha ezt mégis meglépné az Apple, akkor nagyobb qrva, mint gondoltam :)
  • G_ArchAngel #3886
    azt is csinalom, ha van, de ugye az magyar melo es kellettek az angol papirok...
    suli mellett meg nem lehet valogatni munkabol:(
    ez van sajnos, motorozni szeretek, mondjuk kicsit veszelyes: kedden egy no kihajtott elem, mikor egyenesen haladtam. Nekem semmi bajom nem lett szerencsere, a motornak sem, de a 206-osnak meg az ajtajat sem lehetett kinyitni, pedig az elso kereknek mentem neki:(

    amugy 1200/ho a lakasunk + rezsi, amit egy masik magyar parral osztunk meg, de meg van egy plusz nappali is - nem rossz, de most akarunk koltozni kulon...
  • Dzsini
    #3885
    kicsit részletesebben, egy reálisabb árcimkével :)
    (a Raid0-ban azért kételkedek, nem a biztonság alapköve, amit egy ilyen rendszernél azért elvárnék)
  • GregSB
    #3884
    Ja ez az ár eléggé hiszem ha látom. Mondjuk minket nem fenyeget hogy ennyibe fog kerülni, itthon úgyis majdnem 2x annyiba kerül minden mint USA-ban :S
  • Dzsini
    #3883
    Azért ez nem a költséghatékonyság mintapéldája :) (bár bitang egy gép, az árát meg szimplán nem hiszem el)
    Raid-be kötött négy SSD-t meg egy 5400as 2,5"-es vinyóval összehasonlítani illetlenség.
  • GregSB
    #3882
    Visszatérve az SSD - HDD témára, nagy fileok másolása témára:

    Sony a CES-en mutatott be egy Quad SSD-s laptopot.

    "Quad SSD, azaz párhuzamosan négy SSD meghajtót képes írni, olvasni, lekezelni. Ez így kb. 6-7x nagyobb sebességnek, gyorsabb adatátvitelnek felel meg egy hagyományos 5200 rpm laptop winyóval hasonlítva. Számszerűsítve ez azt jelenti, hogy egy 1GB-s fájlt fél perc helyett 4 mp alatt képes megírni."
  • GregSB
    #3881
    A businessweek szerint már folynak a tárgyalások arról, hogy a Bing legyen az iPhone default keresőmotorja.

    Nem örülök neki hogy így megromott a kapcsolat a két cég között a rivalizálás miatt (Apple - Google) :S
  • grizzly21
    #3880
    pizzafutarkodsz? azt hittem hazakat tervezel!

    tenyleg mennyi a lakas/honap most arrafele? 1 szoba mondjuk, akar megosztva tobb szobas lakasban? mar reg voltam ott, de 300 font/het az lehet? hosszutavra gondolom olcsobb
  • Tetsuo
    #3879
    En Gyorben es Sopronban laktam eddig, de joval tisztabb varosok mint Preston, Liverpool v Manchester.
    Az angolok alapbol szemetelnek, hiszen mindenhol esznek. A buszon pl. siman ott hagyja mindenki a kiurult (v csak megunt) kajas csomagjat, flakonjat, stb.. undorito.
    Persze hogy takaritanak, mint irtam, de az emberek viselkedesen es a promtszemeten ez semmit nem valtoztat.
    Londont eleve nem neveznem Anglianak, hiszen ott mar a kulfoldiek vannak tobbsegben es teljesen mas vilag, mint Anglia tobbi resze.
    Ott voltak olyan keruletek amik nekem is tetszettek, viszont nagyon draga a lakasberlet.. :S