18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #3998
    Again, nézd meg a hands-on videókat, nem mozog. Ott ahol keskenyedik a hátlap már a rég keret van, nem a touch screen, így oda nem kell nyomást kifejteni.
  • passatgt
    #3997
    itt jobban látszik
  • passatgt
    #3996
  • Dzsini
    #3995
    Hát, fészbúkozni pont nem biztos, hogy jó - a flash támogatás (jelenlegi) hiánya azért elég sok tartalomtól megfosztja a használókat - nem csak ott, szerte a neten azért még sok minden függ tőle (azt nem tudom, hogy az iPhone-os Safari mennyire van otthon HTML5 + video tag + canvas + Javascript téren, ami kiválthatná a Flash hiányát, ha a weboldal készítők is úgy akarnák).

    Könyvolvasásra sem ideális (persze, színes (ezt hozza fel fő érvként a cikk) és az egyik legmodernebb kijelzőt kapta, 9 colon 1024x768 az nagyon kellemes - szélesvásznú filmet nézni nagy élmény lesz :P ) - de nem e-ink kijelző.

    Egyéb szempontból korrekt masina, ahova úgy néz ki szánják nagyon jó lett, és maradt ki belőle annyi minden, hogy lehessen 2-3. generációt is kiadni belőle. És így is el fognak belőle adni néhány vödörrel.

    Ja, és nincs rajta se USB port se kárgyaolvasó, így a képletöltéshez kell venni külön ezt-azt.
  • GregSB
    #3994
    "-mivel a hátulja nem egyenes, így le sem tudod tenni az asztalra, hogy úgy gépelj (állítólag billeg össze-vissza)"

    Ez hülyeség, nézd meg az Engadgetes hands-on videót. Végig le van rakva az asztalra, úgy használják és egy mm-t nem billeg be.
  • GregSB
    #3993
    Jelenlegi tudásával / formájában nekem kihagyós ez az iPad. Anyámnak viszont tuti be fogok egyet szerezni, neki tökéletes lesz otthonra levelezni, netezni, "fészbúkozni". Jelenleg egy XP-s notival kínlódik, és a hangsúly a kínlódás szón van. Tortúra volt neki megtanulni hogy kell netezni, emailezni, képeket letölteni a kamerájáról (ezt sokszor még mindig én csinálom meg neki), és még mindig nem tudja megjegyezni hol kell duplaklikk, hol sima... neki egy megváltás lesz ezt használni.

    Szóval geekeknek, pro-b usereknek ez a gép így ebben a formában felejtős. Informatikában kevésbé jártas embereknek viszont instant get, és magában a platformban óriási jövő és potenciál van, és ahogy fejlődik majd egyre inkább fogja elszívni az eladásokata belépő notiktól (mint az iPhone az iPodoktól)

    Ajánlom ezt a cikket elolvasásra, szépen összefoglalja a miérteket.
  • pyrohun #3992
    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • Dzsini
    #3991
    a kötelező futam egy ilyen elnevezés után:

  • Hugh Hefner
    #3990
    engem zavar a netbook, hogy pici, és netezésben egy-két dolognál azért kijön, hogy pici az. meg a nagy lapátkezemre se gondoltak a tervezésénél. de ekkorában érintőképernyőn gépelni mégjobban zavarna
  • pyrohun #3989
    nálam mbp 13" (vagy 15") a nyerő.
  • G_ArchAngel #3988
    Ami kozben kiderult, hogy f.gepet ra lehet kotni es a kepeket importalni.
    Ha ezt a RAW fileokkal is tudja es minden exponalas utan lathatom a kepet, akkor baratok lehetunk.
    Ha nem, akkor dobok hozza par szazast es MBP 13'...
  • grizzly21
    #3987
    engem azert nem fog meg, mert ilyen meretbol mar inkabb egy netbookot veszek, pl Dell-t vagy akarmit
  • kuci06
    #3986
    -nincs multitasking
    -nincs USB port
    -nincs kamera
    -nincs flash támogatás
    -microsim miatt nálunk problémás lesz a használata -> viszlát 3G
    -mivel a hátulja nem egyenes, így le sem tudod tenni az asztalra, hogy úgy gépelj (állítólag billeg össze-vissza)

    nice. a neten gyakorlatilag minden nagyobb tech-site szidja ezerrel :D
  • Hugh Hefner
    #3985
    epic fail

    pedig imádom az ipod touchom, de nem kell egy ugyanolyan tudású nagyobb verzió belőle. ennyiért nem. és amúgy is, úgy volt, hogy ez majd megreformálja a világot, annyi mindent kihagytak belőle, ami miatt érdemes lenne ilyet venni. hol van benne a tv nézési lehetőség pl? magazint/könyvet olvasni igazán fárasztó egy ilyen képernyőn. játszani jó móka az ipodon, de ekkorában azért már annyira nem szórakoztató, úgy, hogy folyamatosan az lebeg a szemed előtt, hogy ezen már rohadtul tudnál értelmes játékokkal is játszani. még csak olyan igényt sem ébreszt bennem, amire eddig nem volt szükségem, pedig ebből él az apple, amióta csak létezik. kár ezért a cuccért. és az ára meg tényleg egy vicc.
  • edios
    #3984
    nagyok voltak az elvárásaim paddal kapcs, viszont sajnos még nagyobbat csalódtam. ez egy nagy és drága ipod, nem számítógép:(
  • Tikal #3983
    ja ige, ez így sovány, majd a következő talán jobb lesz... és persze jobb lesz hisz akkor hogy mondaná twice as.....
  • Tikal #3982
    el tudnám képzelni itthon, ha több felhasználós lenne, és használhatná az egész család, de így csak egy plusz cucc lenne amit szinkronizálni kell :) Marad a mac mini családi gépnek....
  • kuci06
    #3981
    az alsó sorban van net is :D
    :|
  • kuci06
    #3980
  • kuci06
    #3979
    500 dollár a legkisebb, 16 gigás verzió
  • pyrohun #3978
    na. sebaj, legalább biztos, hogy nem kell vacillálni, hogy MacBook Pro-t vegyek vagy iPad-et... :D
    Az árára mondjuk kíváncsi leszek, bár ha 200 dollár lenne, akkor is hsználhatatlan lenne számomra.
  • mate317
    #3977
    vicc ez az ipad:D
    Bár ha jobban belegondolok, nem lett volna értelme rendes osx-et rárakni, sem usb-t, mert habár elsőre ütött volna, de akkor már inlább egy macbook air, vagy egy sima.
  • kuci06
    #3976
    FAIL
    (igen, az az esés a végén az iPad bejelentése)

    kinek kell egy nagy iPhone 700 dollárért, ami el sem fér a zsebedben? :$
    semmi újat nem tud

    [IMG][/IMG]
  • passatgt
    #3975
    mondtam én, hogy nem mutatnak semmit:D (semmi értelmeset)
  • passatgt
    #3974
    két monitorral használom, a macbooké a másodlagos, és ott sem rakja ki teljes képernyőre
  • joebacsi
    #3973
    Meg se jelent, és már be is építették egy bombázóba? :)
  • grizzly21
    #3972
    akkor visszateszi a lenti printscreen-en lathato allapotba. Neked nem?
    Nincs esetleg kulso monitorod? lehet hogy hulyeseg de nekem tenyleg ugy remlik, hogy akkor oldodott ez meg amikor elkezdtem kulso monitorral hasznalni.
  • passatgt
    #3971
    aha
    most húzd össze az ablakot addig, még megjelenik a vízszintes görgetősáv, és utána nyomj rá a +-ra
  • grizzly21
    #3970
    erre gondoltak legalabbis nem?
    printscreen
  • passatgt
    #3969
    hát akkor neked valami hackelt osx-ed van:D
  • grizzly21
    #3968
    Ezt nem ertem, nalam ha maximize-t nyomok, akkor kihuzza akkorara az ablakot, hogy az egesz monitort kiteritse, kiveve a fenti bar-t, ha az elsodleges monitoron kattintok fullscreen-re.

    Regebben remlett mintha ezzel nekem is gondom lett volna, de most hogy 2 monitort hasznalok eleg jol mukodik (lecsatlakoztatva is ugyanugy mukodott).
  • passatgt
    #3967
  • Tetsuo
    #3966
    na ja, a wifiket is probalgatjak mar egy ideje az almakozpontban..

    mondjuk nekem akkor kene "touch"-screen, ha nem kene hozzaerni a monitorhoz, eleg lenne csak 1cm-re elotte mutogatni.. ruhellem a zsiros foltokat nezegetni.
  • GregSB
    #3965
    Fogadhatok veled? Úgy szeretnék nyerni :D

    (Mondjuk geciség lenne, mivel már egy CEO az NBC-n élőben elismerte, hogy jön holnap a Tablet és fejlesztettek rá tartalmat.)
  • passatgt
    #3964
    holnapra tippem:
    újabb iphone sdk, pár játék bemutató, hű de sokat adtunk el, one more thing nem lesz
    kb ennyi:D
  • I.C.ram
    #3963
    és ez olyan dolog lenne, hogy nem kéne hozzá változtatni semmit, tehát nem kéne kompromisszumokat hozni.
  • I.C.ram
    #3962
    pl játéknál :)

    De a lényeg, hogy tök egyszerű lenne megoldani, ugyanúgy, mint a fullscreent, de nem... direkt nem csinálják meg.
  • Verseghy
    #3961
    Hát egyszerre nem..:) De ilyenre miért van szükség?
  • I.C.ram
    #3960
    Én is ilyet használok.... de baromira nem tudsz lenyomni egyszerre jobbot meg balt is.
  • Verseghy
    #3959
    Magic Mouseon alapjáraton van, nem kell trükközni. Érzékeli, hogy melyik oldalt nyomod és olyan klikk lesz. Hidd el, én ilyet használok, tudom..:D