18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #4038
    ez az, ami már teljesen szubjektív :)
  • passatgt
    #4037
    ár/érték arány szerintem =
  • grizzly21
    #4036
    nekem is megeri, foleg az osx miatt:) De attol meg teny h dragabb
  • grizzly21
    #4035
    de meg a 13masnal is: ketszerannyi RAM, sokkal nagyobb vinyo, es olcsobb a Dell (videokarit nem latom, cpu kicsit rosszabb de nagyjabol egal)
  • passatgt
    #4034
    meg lehet divatmajom vagyok, de engem érdekel, hogy néz ki a gépem
    laptopok közül egyedül az apple csinál normális kinézetűt, többi mind hányadék...
  • Dzsini
    #4033
    Érdemes azonos méretet, kategóriát összehasonlítani (pl. 13 colost 13 colossal), kisebb méreteknél máris nincs ekkora különbség - +2 giga ram meg nagyobb vinyó jár 100 USD-vel kevesebbért, ez annyira nem számottevő.

    Dell Studio XPS 13"
    Intel® Core™ 2 Duo P7450 (3MB cache/2.13GHz/1066Mhz FSB)
    500GB3 7200 RPM6 SATA Hard Drive
    4GB7 Dual Channel DDR3 SDRAM8 at 1067MHz (2 Dimms)
    $1099

    Apple MacBook Pro 13-inch
    2.26GHz Intel Core 2 Duo
    2GB Memory
    160GB hard drive
    NVIDIA GeForce 9400M graphics
    $1199

    mondjuk 17 colon már lényegesen nagyobb a különbség:
    Dell Studio 17
    Intel® Core™ 2 Duo T6600 (2.2GHz/800Mhz FSB/2MB cache)
    500GB3 SATA HDD (5400rpm)
    4GB7 Shared Dual Channel DDR3 at 1066MHz
    $948

    Dell Alienware M17x
    Intel® Core™2 Duo P8600 2.4GHz (3MB Cache, 1066MHz FSB)
    500GB3 7,200RPM w/ Free Fall Protection
    4GB7 Dual Channel DDR3 at 1066MHz
    $1774

    Apple MacBook Pro 17"
    2.8GHz Intel Core 2 Duo
    4GB 1066MHz DDR3 SDRAM - 2X2GB
    500GB Serial ATA Drive @ 5400 rpm
    $2499
  • passatgt
    #4032
    nekem megéri a 100e ft-os különbséget az akksi, fém ház, rendes touchpad, baromi jó kijelző:)
  • grizzly21
    #4031
    ez a vita minden nehany havonta felvetodik:)

    En csak azt tudom mondani, hogy nemreg vettem Dell Laptop-ot $1600-ert, az egy kozel full-os laptop: full hd 16os kijelzo, 500gb 7200rpm hdd, 4gb ram, ati 4670 vga, 2.4 ghz duo core cpu.

    Az apple kb hasonlo aru MBP-ja ($1700+AFA) feleakkora vinyo, sokkal rosszabb videokartya, kisebb kijelzo..


    arban kb 100.000 HUF a kulonbseg 2 azonos tudasu apple es pc laptop kozott szerintem
  • Zsoltika 007
    #4030
    Megnézem én mikor raksz te össze ugyanolyan xeon konfigot 400-ból. Csak a cpu jön ki annyira akárhol veszed kb. Pont a Mac pro ami kb versenyképes árban van a konkurenciához képest...
  • passatgt
    #4029
    nokia nagyon sok telefont ad ki, ami ua, csak más a színe és a formája(sok kicsi sokra megy)
    ha ő is csak 1 féle terméket árulna, az is drágább lenne

    macpro meg pont rossz példa, egy dell vagy akármilyen munkaállomás szinte drágább, és azért nem kell ecsetelnem a kinézet/összeszerelés előnyeit:)

  • Dzsini
    #4028
    nagyon kevés hardver van, amit nem ilyen árréssel árulnak - a konzoloknál szokás az, hogy áron alul adják a hardvert, mert a szoftverből bőven visszajön.

    az Apple hardvereket hasonlítsd össze azonos tudású Alienware, Dell, stb. gépekkel - nem sokkal drágábbak (és mindegyik ijesztően drága, ha csak az alkatrészek árait nézed)
  • I.C.ram
    #4027
    Igen, csak ha megnézel pl egy Nokia vagy más telefont, amiben mondjuk még a hardver is erősebb, jóval olcsóbb. Az Apple a platformját adja ilyen drágán.

    Egy Mac Pro akár 1 millió is lehet, miközben a benne lévő hardverek max 400ezret érnek. Szóval gyakorlatilag a MacOSXért fizeted a másik 600ezret.
  • I.C.ram
    #4026
    Most már elhiszitek, hogy az apple jóval drágábban adja a termékeit, mint ami azok reálisan érnek? Csak okos marketinggel kiépítette az apple zombi sereget, akik mindent benyalnak, amit az apple mond. :)
  • grizzly21
    #4025
    azt hiszem volt mar itt, de az elso html5 oldal, ami megnyerte az FWA-t.
    9elements html 5 canvas ami jo az jo, bar kicsit eszi a cpu-t
  • neevous
    #4024
  • passatgt
    #4023

    bármelyik készüléknél így van ez, nem csak apple-nél:)

    nem csak az alkatrészt kell fizetni, hanem a fejlesztést is meg millió 1 dolgot
  • kuci06
    #4022
    Apple makes $208 on each $499 iPad


    hoppá
  • kuci06
    #4021
    wat

  • passatgt
    #4020
    ha valaki akar spórólni picit, dealextreme.com-on van új remote ~5300-ért(xms.hu-n 6500+posta)
  • joebacsi
    #4019
    rasszista!
  • kuci06
    #4018
    mellesleg ahogy elnézem, a leírás google translate-tel lett fordítva valami más nyelvről

    átverés
  • kuci06
    #4017
    pont ide kapcsolódik
    http://homar.blog.hu/2010/01/29/expresszen_hirdetnek_a_nigeriai_angolok


    almás terméket lehetőleg csak almáéktól
    vagy legyél 100%ig biztos benne, hogy megbízható az eladó

  • mate317
    #4016
    Ezek állítólag féláron árulnak új apple termékeket. Valaki tudja mi ez? Mert ez sztem gyanús.

    link
  • joebacsi
    #4015
    ejj, sry, write-only mód off :)
  • Dzsini
    #4014
    #3991
  • joebacsi
    #4013
  • GregSB
    #4012
    Már megérte kifejleszteni az iPadot! :))

  • Tetsuo
    #4011
    1024x768-on szelesvasznu filmet? LOL
    Miert nem veszel inkabb egy tv-t, v monitort?

    A kutyunek 1etlen elonye van, az erintokepernyo, ami egy atlagembernek nem kell, meg utal is zsiros feluletet nezegetni, viszont nehany munkahoz jol johet.. ennyi.
  • GregSB
    #4010
    "Today Apple finally unveiled its tablet computer, the iPad. Thus concludes Phase 1 of the standard Apple new-category roll-out: months of feverish speculation and hype online, without any official indication by Apple that the product even exists.

    Now Phase 2 can begin: the bashing by the bloggers who’ve never even tried it: “No physical keyboard!” “No removable battery!” “Way too expensive!” “Doesn’t multitask!” “No memory-card slot!”

    That will last until the iPad actually goes on sale in April. Then, if history is any guide, Phase 3 will begin: positive reviews, people lining up to buy the thing, and the mysterious disappearance of the basher-bloggers."

    David Pogue
  • Dzsini
    #4009
  • Zsoltika 007
    #4008
    epic
  • Tikal #4007
    A bukás

    :)
  • pyrohun #4006
    nem biztos, ha a világ és a design trendek teljesen másfelé haladnak akkor egyáltalán nem biztos, hogy mondjuk 5 év múlva ugyanilyen létjogosultsága lesz.
  • grizzly21
    #4005
    Itt nem az a kerdes, hogy flash vagy nem flash. Egy olyan platformra mindig szukseg lesz, amivel gyors mozgasok, videok, interaktiv lehetoseg, 3d, jatekok, stb elerhetoek. Ha megszunne a flash, akkor atvenne a helyet a Silverlight, vagy a java, vagy akarmi mas.
  • pyrohun #4004
    amúgy ez alapján a videó alapján erősen musthave :D - bár még mindig azt mondom, hogy felesleges lenne, de... nem tudom. Durva.
  • pyrohun #4003
    A canvas biztosan megy rajta, legalábbis az iphone-on. CSS3 is tutira és szerintem HTML 5 nagy része szintén. Persze (sajnos) a flash-re valóban szükség lenne, bár én annak örülnék, ha örökre el lehetne felejteni :D
  • Máté94
    #4002
    Ilyet én egy óriási technikai kiállításon tudok elképzelni ahol mindig keresni kell mi hol és merre található:D
  • GregSB
    #4001


    Kurva jó ez a kijelző, az OS gyors és nagyon egyben van. Képnézegetésnél látszik leginkább mennyire pontos és gyors az egész cucc.

    Remélem a V2.0-ba több fícsört is belepakolnak :)
  • kuci06
    #4000
    gizmodo.com-on ki lettek rakva a plusz cuccok árai

    "táska" $40
    billentyűzet $70
    USB csatlakozó $30
    VGA adapter $30

  • I.C.ram
    #3999
    Viszont baromira fog forogni. Ájfon is tök instabil a síkosabb felületeken, és így jobban is karcolódik a sok csuszkától.