18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #4078
    #4051
  • grizzly21
    #4077
  • grizzly21
    #4076
    Nem ertem eleve hogy minek Safari-t hasznalni, azt meg plane nem, hogy mitol fagyna ki barmilyen flash-tol a bongeszo. Eleg sokat nezek youtube-ot, es mas oldalakat is (firefox-on) de nem emlekszem, hogy fagyott volna ki barmikor is.
  • Tikal #4075
    Click to flash nálam is ment, bár mostanában nem használom, mert valami csoda folytan ( vagy lemaradtam valami frissitéskor ) ha fagy a youtube akkor szerencsére nem fagy ki az egész safari, csak a flash...megmarad a többi tab....
  • joebacsi
    #4074
    Kételkedsz JOBS új testamentumában?! Hitetlen fattyú!
  • GregSB
    #4073
    Nem hoax, összes külföldi magazin (engadget, wired, stb) lehozta mint tényt hogy ezeket mondta.
  • Tetsuo
    #4072
    LOL imadom az ilyen hoaxokat
  • GregSB
    #4071
    Hát nemtom, nekem az _összes_ maces ismerősöm click-to-flash-el használja a Safariját. Nem csodálom...
  • Ability
    #4070
    Korrekt, SVG + Canvas nagyon kellene már ide, de ezek is még elég lassúak. A flash egy fejlett nyelv, sokkal fejlettebb nyelvi eszközei vannak, könnyebben és hatékonyabb dolgokat lehet vele elkészíteni. Szóval felváltani sosem fogja -- max a silverlight --, én is láttam már nagyon durva flash szerű oldalt a lentebbi technológiáknak köszönhetően, de attól függetlenül sokkal körülményesebb elkészíteni.
  • joebacsi
    #4069
    Na az egy külön történet. Aki azt a sárga szart elkövette, a kezét törném...
  • Dzsini
    #4068
    kicsit szóismétlek, sorry - de azért érthető.
  • Dzsini
    #4067
    canvas+javascript+svg+html5+css3 ki tudja váltani a flasht az esetek többségében - néhány nagyon designos dolog nehezen megvalósítható rajta, de szinte minden létrehozható (még multiplayer játékok is) - most kezd igazán felfejlődni, hogy a böngészők elkezdtek felfejlődni, és van a nagy részük alatt egy elég izmos Javascript motor (Carakan, V8...)
  • Ability
    #4066
    Az Adobe termékei minden kiadáskor sokkal több erőforrást igényelnek, az összes platformon sok termékük egyre lentebb adja a színvonalat, instabilak, bugosak. Vicc, hogy egy Adobe Reader az én erős gépemen is szarrá akadja magát, kb. ezelőtt 4 évvel ment ugyan ilyen sebességgel egy a ma már teljesen elavult egykori gépemen. Az elismert termékeik (például Photoshop) szépen fejlődik, a CS4 is nagyon sok újítást hozott magával, de a flashplayerrel minden platformon sok ember szenved valamilyen hibától. Sokszor talán a böngésző kompatibilitása sem a legjobb. De alapvetően osztom Jobs véleményét. A flash meg nem fog eltűnni, HTML5+CSS3 sosem váltja ki teljesen, de hosszabb távlatban gondolkodva ha a Youtube és társai teljesen átállnak HTML5-re, akkor jelentősebb érvágásra számíthatnak szerintem. Sok helyről kiszorulhatnak, az ilyen egyszerűbb menü animációk és társaira teljesen jók lesznek a CSS3 könnyen használható tulajdonságai, noha szintén megmarad a flash saját felhasználási területe, csak kicsit mellőzöttebb lesz.

    Szerintem...
  • passatgt
    #4065
    nem rossz a flash, ha jól van megírva, csak sajnos sok a gyökér, és nem optimalizálják, ettől van az, hogy egy nyomi flash banner az sg-n 100%-on pörgeti a procit:)
  • passatgt
    #4064
    a kapacitív nem a hőt érzékeli, hanem a bőr vezetőképességét
  • grizzly21
    #4063
    Akkor miert nem tiltjak le a flash-t az OSX-bol is?:) Mert akkor lenne kb 3 ember a vilagon aki mac-et venne, Jobs-ot beleertve...

    A html5 jo kezdemenyezes, de eddig amit ki tudtak belole hozni, az kb olyan szintu dolog, amit a flash4 tudott 10 evvel ezelott..
  • grizzly21
    #4062
    azert tud az jokat.

    Amiota a Nokia is kezdi kapacitiv touch technologiaval gyartani a telokat mar a navigacio is kezd iphone szintu lenni.
    Minden ezen mulik, mert sokan azert nem szeretik a nem iphone touch telokat, mert nem olyan reszponziv a kijelzoje, ami pedig azert van mert nem kapacitiv. (homersekletet erzekelo).

    Van egy sony mp3 lejatszom, aminek OLED kijelzoje van, es szinten kapacitiv touch, na annak a kezelese meg az iphone-enal is jobb, a kijelzoje is szebb, szoval lesznek itt meg alternativak telo teren is remelhetoleg:)
  • passatgt
    #4061
    flashen kívül rakat szar iphone-hoz vagy ipad-hoz képest:)
  • joebacsi
    #4060
    Ahogy ezt is :)
  • joebacsi
    #4059
    Nyilván direkt szopatják Adobe-ék a mekkeseket...vannak itt még más okok is.
    HTML5 pedig csak kicsit karcolja a flash képességeit.
  • GregSB
    #4058
    Egy részlet Steve tegnapi beszédéből, ami az Apple alkamazottaknak tartott Q&A-ból származik:

    "About Adobe: They are lazy, Jobs says. They have all this potential to do interesting things but they just refuse to do it. They don’t do anything with the approaches that Apple is taking, like Carbon. Apple does not support Flash because it is so buggy, he says. Whenever a Mac crashes more often than not it’s because of Flash. No one will be using Flash, he says. The world is moving to HTML5."

    Szóval Jobs eléggé pipa az Adobe-re, lusta bandának nevezte őket amit nem is csodálok, mivel jó magasról tojnak arra hogy Macen már évek óta instabil és bugos a Flash. És bizony az ő dolguk lenne ezzel valamit kezdeni, nem az Applenek.
  • grizzly21
    #4057
    nem rossz!
  • grizzly21
    #4056
    A Windows-t latod osx-bol az asztalon van egy olyan mappa, de csak ha FAT-ba formataltal
  • G_ArchAngel #4055
    remelem ezt Steve is megnezte...
  • passatgt
    #4054
    viszont csak olvasni tudsz, írni osx-es partíciót nem lehet
  • passatgt
    #4053
    Letölt, felrak, és a "Run HFSExplorer in Administrator mode"-ot indítod, nem a simát.

    Utána ctrl+l, és autodetect
  • Mityu91
    #4052
    Sziasztok!
    Megcsináltam sikeresen a windows-os particiót minden működik rendesen.
    Köszönöm a választ!
    Lenne egy lényeges kérdésem még. Mégpedig, hogy hogyan tudnák windowsból elérni olyan fájlokat amik a osx es partición vannak vagy az osx-esről a windowsosra áttenni?

    Köszönöm
  • GregSB
    #4051
  • passatgt
    #4050
    iSkysoft iMedia converter
  • Verseghy
    #4049
    Tudtok ajánlani valami jó kis videó konvertáló progit macre? iPhone-ra kéne átgenerálni, tehát asszem mpeg4.:)
    Köszi előre is a válaszokat^^
  • passatgt
    #4048
    ha esetleg valaki fejleszt osx-re programokat, akkor társulhatnánk, mert van egy ötletem, de egyedül kevés vagyok hozzá:)
  • Dzsini
    #4047
    2 giga rammal már nyugodtan tegyél fel Win7-et (annyi bőven elég neki), emiatt érdemes megvárni vele az új BootCamp-et meg a hócicát - ott pedig már a telepítéssel se lesz gond elméletileg, fel van készítve a Win7 fogadására (korábbi verziók nem támogatják hivatalosan).
  • Mityu91
    #4046
    Sziasztok!
    Lenne egy pár kérdésem.
    1. Melyik a legújabb boot camp Assistent? Azaz annyira nem vagyok szerencsétlen, hogy nem néztem meg az Apple honlapján de amiket ott találtam mind 3.XX és nekem a gépen (OSX 10.5.8) csak a 2.0 ás verzió van de sehol nemtalálom a 3.0 át és amúgy 3.X verziók mind windos azaz "exe" kiterjesztésűek.
    2. Megrendeltem a Snow Leopard-ot még pénteken mivel azt olvastam hogy a windows 7 csak vagy legalábbis főleg az új rendszerrel működik, nem tudom hogy ez igaz e és megvárjam e míg megjön? Illetve hogy egyáltalán azt tegyem e fel vagy inkább egy XP SP3 at? (Macbook unibody 2G-ram emiatt lehet h inkább XP)
    3. Mennyire "fontos" a Snow leopard?
    4. Lehet e valami nehézésg a windos telepítésénél, utánna, illetve használatánál?

    Köszönöm
  • Tetsuo
    #4045
    A legtobb ma gyartott termek felesleges, megis megveszik, mert masok mar eldontottek helyettuk.. viva marketing.
  • Dzsini
    #4044
    Az érdekes számomra az, hogy mennyivel magasabban árazottak a gépek a többihez képest - az látszik, hogy kis gépeknél alig, a 17-es MBP-nél például nagyon. És egészen sokféle ez a különbség: van, ahol 10-20%, máshol viszont 200% felett is van.
  • G_ArchAngel #4043
    A lenyeg az utolso mondaton van.
    Ez nem asvanyi anyag vagy oxigen, hogy szukseged legyen ra a mindennapokban. Nem kell megvenni.
  • Tetsuo
    #4042
    Elmultak mar azok az idok..
  • I.C.ram
    #4041
    Skoda Octavia - VW Passat inkább.
  • Dzsini
    #4040
    annyiban nem jó a hasonlat, hogy a nem csak a karosszéria (és az elektronika) különbözik, hanem a motor is - az Apple gépekben pedig ugyanaz a RAM/proci/vinyó, nincs túlhajtva vagy bármi ilyesmi.
  • G_ArchAngel #4039
    Nem tudom miert kell ezen ennyit agyalni...
    Az Apple az IT vilag nemet, felsokategorias autoja. Az Audi/BMW/Mercedes sem jobb, annyival, mint egy Skoda/Honda/Renault, amennyivel tobbet kell erte fizetni, de jobb. Vasarloero megvan hozza, akinek nem tetszik az arcedula, valasszon masikat.