18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #4158
    bőven

    amúgy én meg win-t próbálok felrakni, de nem sikerül:(
  • I.C.ram
    #4157
    Árban szerintetek okés?
  • passatgt
    #4156
    tigert még nem telepítettem, de leopardnál a telepítőben ott van felül a menüsor, és ott van Disk Utility, amivel csinálhatsz partíciókat, ott törölni is tudod
  • I.C.ram
    #4155
    Jajó már sikerült, nem vettem észre az Options gombot az installnál :)
  • I.C.ram
    #4154
    Megfogja kérdezni, hogy formázni akarom-e? Mert mintha csak simán felrakná a rendszert simán.
  • passatgt
    #4153
    tiger telepítő be, elindít, formáz:)
  • I.C.ram
    #4152
    Kéne egy kis segítség.

    el szeretném adni a régi G4-es ibookomat, de már nem emlékszem, hogy lehet formázni a vinyót, és szűzként újratelepíteni a Tigert.

    Valaki tud ebben segíteni?
  • passatgt
    #4151
    az:D
  • Tikal #4150
    ez most komoly? ...
  • passatgt
    #4149
    nem apple copy:D

  • GregSB
    #4148
    Az már csak azért is érdekes, mert ez egy brit komikus. Mondjuk lehet pont ottani szerzői jogokat sért :)

    Próbáj ezek közül szemezgetni...
  • Tetsuo
    #4147
    az elso video angliaban blokkolva van..
  • joebacsi
    #4146
    :)
  • GregSB
    #4145
    Dom Joly (aki nem ismerné nézze meg előbbezt a videót) már iPaddal nyomul :)))
  • I.C.ram
    #4144
    és mintha Orbánnak is ugyanaz lenne a kampányszervezője, mint Obamanak.... :P
  • neevous
    #4143
    Mintha ilyet láttam volna már valahol.
  • Tikal #4142
    igen igen :)
  • Lacee
    #4141
    napi borzasztó szóviccen: Orbán Viktor nem PC :D
  • franc0
    #4140
    Srácok, ugye EZ a vinyó jó lenne a MacBook2.1-embe?
  • joebacsi
    #4139
    Nesztek :)

  • Dzsini
    #4138
    Van beállítási lehetőség, hogy a felvillanó szavak összkarakter-számától függően rövidítse vagy hosszabbítsa a megjelenítést.
    Mivel alapvetően a szókép-felismerést tanítja, ezért angolban jól megy, mert nem ragozzák agyon a szavakat, így idővel a nem kell magadban elolvasni (erről szoktat le), csak ránézni, és tudatosul benned a szó.
    A magyar nyelvvel ott van a gond, hogy rengeteg ragot használ, így kénytelen vagy sokszor elolvasni azt a szót, ami oda van írva, megtalálni a szótövet, és sorban a ragokat.
    Németben pedig amiatt nem működik olyan jól, mint angolban, mert a német nagyon nem lineárisan fogalmaz, rengetegszer visszautal, és sokszor olvasol oda-vissza ugrálva a mondatokon belül. Az angol ilyen szempontból egyenesebb vonalú, és a spreeder pont erről a visszaugrálásról is leszoktat, mert belső feldolgozást erőltet.
    Angol szövegnél piszkosul fel lehet gyorsulni vele, mert elég, ha egy pár századmásodpercre felvillan egy (vagy később 2-3) szó, azt már regisztrálja az agy - percenként 6-700 szóig (másodpercenként több, mint 10) pár hét alatt el lehet jutni, persze elegendő angoltudás mellett.
    Természetesen grafikonra, táblázatra nem jó, hanem próza-jellegű szövegre.
  • Tetsuo
    #4137
    Azert meg olyan nagyon nem jo. A hosszu szavakat nem mutatja tovabb mint a rovidet es pl hosszabb szamokat is reszleteiben mutatja, nemtom mit kezd hirtelen egy grafikonnal v tablazattal.. szal nekem nem jatszik egyellore.
  • Dzsini
    #4136
    jó dolog, nagyon gyors olvasást tesz lehetővé, viszont utána zavaró visszaállni a valódi könyvolvasásra - szemmozgatás, stb. én ezért hanyagolom inkább, túl sok papírkönyv van, amit olvasnom kell.
  • Tetsuo
    #4135
    LOL egesz jo lesz majd ez a spreeder..
  • joebacsi
    #4134
    W helyett Wh, de ja :)
  • Tetsuo
    #4133
    Kevered a fogyasztast a teljesitmennyel.. de asszem vegul jol szamoltal ;) csak a mertekegyseg kWh.
  • joebacsi
    #4132
    Fektetve kell olvasni, nagyobb betűkkel pedig újratördelni a szöveget. Én is rohadt sok könyvet olvastam már el PDA-n.

    Másrészt meg kezdem szoktatni az agyam a gyorsolvasó progikhoz (pl: spreeder), 1-1 szóra meg azért elég nagy a telefonok kijelzője.

  • Verseghy
    #4131
    Nekem olyan elosztóm van, amit ki lehet kapcsolni. Minden este kikapcsom. Már szinte reflex..:D
  • Birvin
    #4130
    Ha otthon vagyok macbookot nap végén csak becsukom. Sokkal egyszerűbb és gyorsabb. És az alábbi számolás alapján nem igazán fogyaszt.
  • Tikal #4129
    Ugyanakkor ha este mondjuk sleepbe rakod és csak 10 óra mulva kapcsolod be, akkor az azt jelenti hogy 10W fogyasztása volt, az hetente 70, havonta kb 300W... három hónap alatt összejön az egy kilowatt ami 48ft... jól számoltam? :)
  • Tikal #4128
    Sleepben kb 1Watt a fogyasztása... ha kikapcsolod akkor viszont a falból is ki kell húznod, mert amíg be van dugva addig szívja a tápot :)
  • GregSB
    #4127
    "Ezert a 3 percert egy uj keszuleket venni?"

    Ez csak egy szituáció volt a sok közül, amikor hasznos lehet, nyilván nem csak erre jó.

    És igen, nem szeretek - folyamatosan - 10 percen át olvasni telefonképernyőről. Max olyan cikkeket, amiket 3-4 perc alatt átfutok. Persze tudom, ez egyéni szoc problem, nekem is van haverom aki komplett ebookokat olvasott már ki PDA-ján :D Engem zavarnak a szűk sorok, kizoomolva meg az apró betűk.
  • I.C.ram
    #4126
    Kb 20 percnél már jobban megéri kikapcsolni. Vagy még kevesebb.
  • GregSB
    #4125
    Többet fogaszt, mintha egész napra, 8-10 órára otthagynám? Nem hiszem...
  • passatgt
    #4124
    szerintem míg bekapcsol és kikapcsol a gép, többet fogyaszt, mintha sleep-be lenne:D
  • grizzly21
    #4123
    kotozkodesnek fog tunni, de akkor is:)


    Az a Windows, ahol 5 perc egy bekapcs+kikapcs, nekem a lassan 2eves macbookomon 1-2 perc bekapcs, 0.5 - 1 perc ki. Ezert a 3 percert egy uj keszuleket venni?


    "Kissebb képernyőn - telefonon nem szeretek hosszabb cikkeket olvasni", pont elobb irtad, hogy 10 perc-re kellett volna, amit el lehet olvasni 10 perc alatt arra jo az iphone is szerintem.


    Vegulis mindennek lehet ertelme, es felhasznalasa, a kerdes, hogy ez mennyire hasznos valojaban, es mennyit kell erte fizetni.
  • GregSB
    #4122
    Asszem Dzsini tökéletesen összefoglalta a lényeget.

    Én is ezek miatt látok potenciált a tabletekben. Konkrétan ma is ki tudtam volna használni egyet :) Időre vártam valakit itthon, hogy felvegyen, de idetelefonált hogy késik 10 percet. Ez pont elég lett volna hogy elolvassak egy cikket, amit előző nap bookmarkoltam be, de nem volt már kedvem újra bekapcsolni a notimat (ha hosszabb időre megyek el otthonról mindig shutdownt nyomok, sleep ha minimálisan is de fogyaszt áramot). A boot + shutdown idő elvitte volna a szabad 10 percemnek legalább a felét. Kissebb képernyőn - telefonon nem szeretek hosszabb cikkeket olvasni, max csak ilyen rövidebb bulvárhíreket, így jobb híján belőttem a TV-t, és chanelsurföltem 10 percen keresztül. Mondanom sem kell hogy teljesen értelmetlen volt.

    Ha lett volna nálam egy iPad / Gúgli tablet, bekapcsoltam volna, és másodperceken belül olvastam volna rajta a kiszemelt cikket. Ahogy Dzsini is írja az lesz nagyszerű ezekben a kütyükben, hogy sokkal közvetlenebbül és kényelmesebben fogjuk rajtuk keresztül elérni a netet.

    Persze Mo.-on kicsit irreális jelenleg kiadni sztem egy átlag embernek 140e Ft-ot ezért a kényelmi extráért. Majd a 2.-3. generációk megjelenése után, és az árak leesése után lesz érdemes rájuk lesni.
  • G_ArchAngel #4121
    beteg?
  • Tikal #4120
    használ valaki clicktoflasht snow leopard alatt? feltelepítettem de nem jelenik meg a menüben, és nem müködik...
  • Dzsini
    #4119
    Átvinni nem kell esetleg az új képeket vagy szinkronizálni sem, mert ha van a lakásban egy médiaszerver gép (akár az asztali gép), azon rajta van minden - persze ez nem mindig igaz, de elfér rajta bőven annyi kép, amit mutogatni kell (vagy 30 USD-ért memóriakártya+SD olvasó, ez az üzlet része), és azt csak egyszer kell feldobni rá - és lényegesen értelmesebb eszköz, mint egy digitális képkeret. Mellesleg az asztali gép és a laptop között is szinkronizálni kellene ugyanígy.

    A flashes oldalak "kerülése" meg... az esetek 95%-ban nekem sem hiányzik a flash, általában nem járok olyan oldalakon, ahol olyan lényegi információt tartalmazna, amit nem lehet elérni máshogy. Persze, a maradék 5%-ban feltűnne, de arra való az asztali gép. És az ismerősi-rokoni körben van bőven olyan, akinek nem tűnne fel, ha nem lenne flash a gépen - egyszerűen nem látogatnak olyan oldalakat. Nézd meg mekkora aktív felhasználóbázisa van az iPhone-nak, és nyugaton szokás az oldalakat úgy optimalizálni, hogy ne legyen gond ezzel (pl. flashmentes felület), mert piacvesztést okoz, ha nem megy a mobil böngészővel.

    De egyetértek, ahogy írtad is: aki "tényleg használja a netet" annak kevés. Aki csak úgy használja, olvasgat rajta, ilyesmi - arra bőven elég. Felesleges számára a laptop plusz tudása.