18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #16979
    Onyx vagy CClenar-t használok néha
  • G_ArchAngel #16978
    Pedig sokat segít!
    Nekem a PS iszonyatosan szemetel és kilépés után sem takarít, csak a kikapcsolás segít.
  • Tikal #16977
    nem is emlékszem mikor volt hogy utoljára kikapcsoltam a gépet :)
  • passatgt
    #16976
    macet nem szokás kikapcsolni
  • ProGabe #16975
    Tudom, hogy apróság, meg lehet, hogy soha nem kell ezzel majd foglalkoznom sajnos, de a bekapcsológomb igenis szar helyen van!
  • G_ArchAngel #16974
    mar csak a Ferrari logo hianyzik rola...
  • Tikal #16973
    ezt piacra kéne dobni, rohadt jó:)
  • GregSB
    #16972
    Uh bocs, az oldalról ahonnan linkeltem a fotókat le voltak méretezve, nem tudtam hogy ezek ekkorák.
  • GregSB
    #16971
    Jony Ive and Marc Newson design (PRODUCT)RED next-generation Mac Pro for Sotheby’s auction.




    The red Mac Pro is expected to bring in 40,000 — 60,000 USD at the auction.
  • Dzsini
    #16970
    Kukagyár:
  • G_ArchAngel #16969
    Szerintem a vasarlok 1/3-a legalabb hobbyfotos vagy -videos, akik az internetnek hala, minimalis szinten erdekli oket, hogy mit kapnak vissza az elkeszult vizualis alkotasuktol.
    Ugy gondolod, hogy Nikon D5300-at hasznalo, turista es kedvenc haziallatfotokat kattinto Zolikat nem idegesiti, hogy mast kap vissza a nyomtatott kepeken, a monitoron, bongeszoben, mint amit a fenykepezogepben latott?
    Nekem a teljesen amator ismeroseim altalaban a 'Miert ilyenek a szinek?' 'Nalam miert mas a szin' kerdesekkel bombaznak.
    Nem azt varom, hogy az iMac Eize/NEC/Viewsonic/LaCie szinhuseget hozzon, de ami van, azzal az Apple a konzumer piacot is hulyenek nezi, mert szar.
  • GregSB
    #16968
    Ne viccelj már. Színhűség csak fotósokat és grafikusokat érdekel max. Ne mond hogy az iMac vásárlók 90%-a fotós vagy grafikus mert akkor jót fogok neveteni :D
  • G_ArchAngel #16967
    A gond, hogy a felbontas senkit nem erdekel, ha a kep szinhusege meg szar. Az Apple pedig a regi matt CD ota nem gyartott kalibralhato kijelzot.
  • Máté94
    #16966
    Szerintem nem tudják kikerülni, benne van a CPU-ban. :)
  • mousee
    #16965
    27"-es retina iMac. Na az szép lesz, remélem eszük ágában sincs integrált intel szemetet belerakni grafika helyett...
  • Dzsini
    #16964
    Azért az csinos kis felbontás, ha azt mennyiségben és minőségben tudják valahol termeltetni, akkor sokan fogják őket újra szeretni...

    Még a sima 4K (3840x2160) monitorok se annyira általánosak.
  • GregSB
    #16963
    "... Mavericksben a háttérképernyők már 5120×2880 képpont felbontásúak, ami pontosan a 27″-es iMac és Thunderbolt Display retinásított mérete. 4K-nak a 4000 képpont széles felbontásokat hívják, tehát ez az 5120×2880 lesz az Apple 4K bontása.

    A Mac Prókat is már azzal reklámozzák, hogy 3 darab 4K monitort meg tud hajtani, a retinás MBP-kben is már Thunderbolt 2 csatolók vannak, szintén ebbe az irányba mutatnak a dolgok, azaz az Apple új dobása a 27″-es 4K monitorok (és iMacek) lesznek majd – reméljük, hogy még 2014-ben."
  • Tikal #16962
    haha, Walter White :DD
  • Tikal #16961
    oda gépen se tudok bejelentkezni...
  • GregSB
    #16960


    Ez fasza reklám lett :)
  • Xing
    #16959
    Nálam nevetségesen lomha volt a Safari, most hihetetlenül gyors. Egyedül nCore-on nem tudok csak kb harmadjára belépni, tudnak a hibáról, használjak Firefoxot :)
    Nem a böngésző hibája szerintem ha valami szar hanem az oldalé ha nincs optimalizálva.
  • G_ArchAngel #16958
    Ugyanolyan a Safari, csak ez a sharing sidebar az ujdonsag nekem.
  • mousee
    #16957
    Pedig ott lenne értelme...

    Új safari meg kb szemétre való. Rakat oldal szétesik alatta, nem lehet bejelentkezni vele sehova, még a fészbukot is szétbaromolja. Pl aqua.hu-hoz nem tudok vele bejelentkezni. Nálatok mi a helyzet vele?

    Asszem most egy darabig pihenőre teszem, és átveszi a helyét a tűróka.
  • GregSB
    #16956
    iOS - OS X között nem működik. Majd talán jövőre :S
  • G_ArchAngel #16955
    iOS7 - Mavericks Airdrop mukodik valakinek?
  • G_ArchAngel #16954
    Koszonom, a leglogikusabb megoldas termeszetesen nem jutott eszembe :)
  • LoDMaSt
    #16953
    Szóval alma gomb + t, nem tudok szerkeszteni, sorry.
  • LoDMaSt
    #16952
    alme+t. :)
  • G_ArchAngel #16951
    Merge windows-zal mukodik, de onmagaban nem nyithatok?
  • G_ArchAngel #16950
    Kerdes:

    A nyari event-en mutattak, hogy a Finder-ben vannak tab-ok, en ezt nem talalom...
  • I.C.ram
    #16949
    Ki lehet választani a fizetési módszernél, hogy "NONE". A legutolsó kis téglalap a bankkártya típusoknál.
  • joebacsi
    #16948
    Tegnapi magyar celebes közvetítésbe pont oda kapcsolódtam be, amikor bandi a szörfészt fikázta és rendkívül okosan megállapította hogy atom proci van a pro-ban.
    Ekkor kikapcsoltam :)
  • Zozo76
    #16947
    Gondoltam ha mar ingyenes, en is frissitek a Mavericks-re, erre elakadtam az APPLE ID-nel. Mindenaron kartya adatokat akar, pedig nem akarok semmit sem venni penzert a storban. Miert erolteti?
  • ddany7
    #16946
    jó, most már vágom miért drágult a mini, szóval visszaszívom.
    Lényegében ugyanaz a gép, mint a nagy, csak kisebb kijelzővel. Eddig pedig gyengébb volt a belseje.
  • passatgt
    #16945
    egyébként nekem iworksre beadta frissítést appstore, pedig nem volt megvéve korábban(csak valahogy rákerült a gépre:))
  • GregSB
    #16944
    Így hogy a Mini is retina lett, és kapott A7 chipet nem látom sok értelmet a nagy iPadnak. Persze ízlések es pofonok meg kinek mi az igénye, de ha rendseresen viszed magaddal a tabletet es nem csak otthon használnod a nappaliban akkor nem kérdés melyiket érdemes venni. Mini elfér a tavaszi / őszi kabátom belső zsebében, es kb 0 súlya van. Múltkor elmentem vásárolni (élelmiszer boltba), előtte ki akartam rakni otthon de totál kiment a fejemből, annyira nem volt zavaró hogy nálam van. Ezt a 10" -al nem csinálod meg, hiába könnyebb és vékonyabb.
  • G_ArchAngel #16943
    Nekem eljutott a feleig, azota semmi, csak egy Waiting felirat az AppStore-ban. Nem akarja folytatni a letolest, pedig az internet mukodik - hiszen posztolok :/
  • GregSB
    #16942
    1. Az iPod - iPhone közötti 6 évben ugyanígy "nem csináltak semmit", csak a meglévő termékeket lettek vékonyabbak, kissebbek, erősebbek.
    2. Az idei D konferencián utalt arra Tim, hogy idén csak a kötelező frissítéseket fogják hozni, jövőre viszont termék-dömping lesz. Én nem lepődnék meg ha tavasszal kihiznának valami teljesen új kategóriát (óra, TV, akármi)
  • mousee
    #16941
    Megesküdtem magamnak, hogy nem teszem fel a mavericks-et, amíg nem jön ki a 10.9.1. Aha :D Upgrade hegyi cicáról sima volt, fél óra volt az egész, utána pedig futott mint a kisangyal. Este hagytam picit gyűrődni, miután a spotlight befejezte az indexelést, letéptem a magsafe-et, kapcsoltam egy netrádiót (ambient sleeping pill), levettem a fényerőt legkisebbre, és eldőltem. Ez volt hajnali fél 2 fele, reggel 6kor csörgött az ébresztő, még ment a gép, igaz már felugrott a könyörgés a feszültségért.

    Le a kalappal, nagyon pöpec rendszer lett, nekem semmi gondom vele, ma ráeresztettem jópár programot, nyúztam az excelt, parallelst, szólt a zene, nézegettem a bookstore-t, skype-ot, vibert, imovie-t. A store-ból tudtam leszedni ingyen garageband-et, sajna mást nem ajánl fel. És itt jön az első kérdés: Szeretnék venni nemsokára iPad minit, és azokra ugye jön az iWork és iLife ajándékba. Kérdés hogy ezt megkapom-e mac-re is, vagy csak iOs only?

    Ez a retina mini hozott nekem egy nagy dilemmát. A sima mini most nagyon jó árban van, de az új retina mini viszont nagyon csábító, cellularba gondolkodom, de a 160 ropi kicsit zúzósnak hat érte.
    Retina: retina, 64bit, vadiúj, tuti sokáig támogatva lesz, de kva drága
    Sima mini: nemretina (nem is lenne fontos nekem), nagyon nem 64 bit, viszont még mindig eladó, szóval támogatva lesz még egy darabig, és az ára nagyon barát.

    Kérdés hogy megéri-e azt a 30 felárat… Asszem ez még kivárós, meglátjuk mit mondanak az első tesztek, mi a népítélet.
    Btw miért van ekkora elcseszett durva nagy difi wifi és cell között? Költői volt :D
  • G_ArchAngel #16940
    aham, elobb Mavericks kellene, utana engedi csak :)