18351
ATbanner.jpg
  • item
    #17019
    Kérdés: Kinek mi vált be a legjobban a mac-re is elérhető antivirus programok közül.

    10.9 kompatibilis progi érdekel csak.

    Köszönöm..
  • franc0
    #17018
    Van asztali RAM, meg notiram. Más nincs, csak ez a kettő.
    Sima SO-DIMM DDR3 kell bele, mint bármelyik másik laptopba.
    Ha gyorsabbat teszel bele, visszaveszi a frekit.
  • ddany7
    #17017
    sziasztok
    van nekem egy mid-2010 macbook pro-m 15'. 4giga ram van benne, de most szeretnék bele 8at tenni, és lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.
    Number of memory slots: 2
    Base memory: 4 GB
    Maximum memory: 8 GB
    Memory card specifications :
    - Double Data Rate Small Outline Dual Inline Memory Module (DDR3) format
    - 30mm (1.18 inch)
    - 2 GB or 4 GB
    - 204-pin
    - PC3-8500 DDR3 1066 MHz type RAM

    Ezeket az infókat találtam az Apple support oldalon. Tehát akkor kizárólag 1066-os memóriát tud kezelni, meg se próbáljak 1333-at beletenni?
    Illetve a mérettel nem vagyok tisztában. Ez a 1,18inch szokványos, mint pl a pc-be kell, vagy más?
    köszi
  • G_ArchAngel #17016
    En a designtol sem vagyok elajulva - no offense, a masik ket nagyobb rendszer sem jobb semmivel...

    Foleg iPad-ot nem ertem, sokkal kreativabban lehetne felosztani a desktop-ot
  • GregSB
    #17015
    Hülyeség hogy változtatniuk kéne iOS-en gyökeresen. Most szabták teljesen újra, ettől jobban nem fognak hozzányúlni, és nem is kell. A célközönséget így is bőven kiszolgálja, max poweruserek hiányolnak bizonyos fícsöröket, de kissebbségben vannak.
  • precision
    #17014
    Az a baj, hogy a technológiai fejlődés is leállt... persze kisebb méretben gyorsabb alkatrészeket tudnak csinálni, de ez csak optimalizálás, nem újítás... úgy értem nem valami új dolog kitalálása.

    Az iPhone a maga idejében azért volt nagy szám mert ujjbegyre optimalizált multitouchos kapacitív kijelzője volt _ÉS_ erre a használatra optimalizált oprendszere. (Aztán később jött az Appstore ami szintén nagy dobás volt)

    Igazából mi sem tudjuk mire vágyunk csak legyen már valami változás, mi? :D Ha már drasztikus hardver változásról beszélünk (és persze most a mobilokról beszélek) akkor én egy teljesen hajlítható mobilt tudnék elképzelni amire azt mondanám, hogy na, ez valami új. Hajlítható legyen az egész, az akku, az alaplap, cpu, minden belső cucc. Ha akarom karperecként hordom és mint egy óra vagy ilyesmit használom, ha akarom egy egyszerű mozdulattal leveszem a karomról és kihajthatom akár mobiltelefonná akár tabletté. Tudom ez nem a közeljövő, de egy ilyesmit én szívesen kipróbálnék és jó lenne ha erre a fejlettségi szintre eljutna a technológia.

    A közeljövőben az iOS -nek kell drámaian megváltoznia, szerintem. És most nem arról beszélek hogy a régi kinézetet lecserélték erre a tranparent layeres megoldásra. Mert ez funkcióban semmit nem hozott (na jó, az alulról felhúzható control centeren kívül) csak kinézetben. Hozzá kéne merniük nyúlni az iOS teljes alapkoncepciójához és a szó legpozitívabb értelmében lenyúlni egy-két dolgot az androidtól.
  • GregSB
    #17013
    Sőt, mivel a 6-7 éves ciklus végénél vagyunk iPhonenál, aminél most esett át a software egy nagyobb átaaskuláson, elég valószínű hogy jövőre hardwarehez is komolyabban hozzányúlnak. Át fog esni egy nagyobb ráncfelvarráson mint amikor a MacBook unibody lett.
  • GregSB
    #17012
    Miért, régen milyen volt az innováció Apple termékekben? :)

    Mert én azt látom, az elmúlt 10-13 évet nézve, hogy 6-7 évente szoktak kijönni valami nagyobb innovációval. Legyen az egy új kategória, vagy egy már meglévő termék teljes átalakítása (Pl MacBookoknál unibody váltás, vagy iOS-nél a design váltás). A köztes években (akár 5-6 generáción át) meg semmi mást nem csinálnak, csak vékonyítják, könnyítik, gyorsabbá teszik a termékeket, meg egyéb specifikációkon fejlesztenek (felbontás, kamera, szoftveres fícsörök, stb).

    Igen, most lesz 7 éve hogy bemutatták az iPhonet, és ez részben ugyan az a tech / innováció ami az iPadé is. Szóval ideje lenne lassan valami újat mutatni. Csak közben meghalt a "kreatív igazgatójuk", és rendesen átszerveződött a top management is.

    Ennek ellenére szerintem jó esély van rá hogy jövőre villantani fognak valamit, legkésőbb tavaszig. Utóbbi két évben iOS eszközök frissítését áttették őszre, Maceket is nyáron frissítik. Semmi nem maradt év elején, pedig ha visszanézük itt mindig volt valami régebben. Szerintem egyértelmű hogy egy új kategóriának "ürítették" ki az év elejét, ez már idén is furcsán üres volt. Kérdés hogy készen állnak -e a debütálásra, vagy Jobs halála és az organizációs átszerveződés miatt csúszni fognak ezzel, és csak 2015-ben villantanak valami újat.
  • I.C.ram
    #17011
    Itt inkább azon volt a hangsúly, hogy már semmi innováció nincs az apple termékekben. Vettem most egy 5S-t, mert a 4Sem már több mint két éves, és nem akartam, hogy nálam szarjon be. Kb semmi újítás nincs benne a ujjlenyomaton kívül. Gyorsabb, és ennyi, pedig a két telefon közt két generáció van.
  • GregSB
    #17010
    Mintha nem ezt csinálnák évek óta.

    iPod - iPhone megalkotása előtt is felvásároltak csomó kis céget. Pl iPod softwarét egy az egyben egy kis cég fejlesztette ki, amit bekebeleztek.

  • Tikal #17009
    a nagy cégek mind ezt csinálják, igen, még a google is, és kivéve a samsung, mert ők inkább másolnak :)
  • I.C.ram
    #17008
    Ha maguktól nem tudnak már innoválni, kénytelenek felvásárolni.
  • GregSB
    #17007
    Karácsonyi nagybevásárlást tart a cég?

    Lassan minden héten megvesznek egy $100m-s céget :D
  • I.C.ram
    #17006
    Érdekel valakit egy iPad Mini retina 128gb wifi+cell vagy egy iPad Air 128gb wifi+cell?

    215k illetve 240k-ért adom. Vadonatújak, 1 hetesek sincsenek. Ki lehet próbálni. dobozuk nincs, csak lighting/usb kábel + amcsi adapter.
  • passatgt
    #17005
    Duolingo tényleg jó? Egyedül meg tudsz tanulni vele bármit is?
  • passatgt
    #17004
    nem csak azért, hanem azért is, mert nem minden app van a magyar strore-ban ami hasznos, pl a Vevo, illetve az Itunes Radio is simán megy itthon usa id-val
  • franc0
    #17003
    Ejha, köszönöm. Van pár igen tetszetős.
    Jól látom hogy érdemes US ID-t regelni az árak miatt?
  • GregSB
    #17002
    Ezt nem is tudom hogy hagyhattam ki a komolyabb játékok közül:

    Baldur's Gate: Enhanced Edition
  • GregSB
    #17001
    Na nézzük sorban:

    Appsfire - Árfigyelő alkalmazás. Be tudsz tenni appokat a kedvenceid közé, és be tudod állítani hogy küljön jelzést ha csökken az ára vagy ingyenes lesz valamelyik. Nagyon hasznos, én az appjaim 80%-t ingyen vagy $0.99 szereztem be így.

    Files - Ez most $3, de egy eléggé átfogó filekezelő alkalmazás

    Feedly - RSS olvasó

    Flipboard - híraggregátor

    VLC - mindent lejátszik, fullHD filmeket is, + feliratokat is kezel

    Episodes - sorozatok követéséhez, jelezni tud ha van új rész, mutatja mennyi idő vana következő részig

    Tunein Radio - internet rádió katalógus. Terület szerint is rá tudsz szűrni rádiókra (pl Magyaroszág / Balaton)

    Időkép - no comment

    XE - valutaváltó

    Dragon dictation - Hangfelismerő szoftver, be tudsz neki diktálni szöveget, amit utána tudsz kopizni, emailezni, stb. Magyarul is meglepően jól működik.

    Epicurious - egyik legjobb recept app. Nem csak kaják hanem koktélok is vannak benne.


    iTunes U - komplett Stanfordi, Oxfordi stb egyetemi előadásokat tudsz megnézni teljes egészében minden területen (programozás, matek, biológia, társadalom tudományok, stbstb)

    Khan academy - szintén oktató anyagok rendkívül széles skálán.

    Duolingo - nyelvtanuló app, több díjat is nyert, tényleg fasza.

    Osmos HD

    Bastion - Warner bros játéka. Nagyon fasza zene / grafika, hangulatos!

    Játékok:

    Real Racing 3 - ingyenes

    Death Rally - $1

    Reckless Racing 2 - $2

    Plants vs Zombies 2 - ingyenes

    Nimble Quest - ingyenes. A jó öreg Snake újragondolása, fantasy / RPG elemekkel. Addiktív :)

    ShadowGun - $5

    Komolyabb, többestés játékok / klasszikusok:

    Star Wars: KOTOR - $10

    X-COM - a teljes PC-s / konzolos játék, kicsit lebutított grafikával. Kötelező.

    Broken Sword

    Broken Sword 2

    Another World
  • Xing
    #17000
    Böngészőből youtubeozva is megy a zene a háttérben :)
  • Dzsega #16999
    Csak játék:
    Settlers
    PvZ (1 fizetős 2 "ingyé" van)
    InfinityBlade
    Minigore
    Deathrally
    Carmageddon
    RoC
    Imperium Galaktica

    Hirtelen ennyi.

    Youtube helyett mctube (háttérben is megy a zene)
    Ace player
    Remote files (ha van otthon nas nagyon hasznos)

    Igen van doboz mániás, nálunk iPhone 3GS, 4, 5 egymás tetején... Háttérben meg az iPad. :)
  • passatgt
    #16998
    Nyilván az összes apple app- pages, numbers, keynote, garageband, iphoto, imovie stb, ha újat vettél, ezek ingyen vannak. Egyéb jó appok amik ingyenesek:
    Paper by FiftyThree
    MyScript Calculator
    Real Racing 3 vagy GT Racing 2
    CSR Racing
    Youtube
    Penultimate
    Google Maps
    Vevo - ehhez usa apple id kell
    Dropbox
    AppZapp
    SoundCloud

    Ha tudsz angolul
    Zite
    Ted
    Appetites

    Fizetős
    Air Video HD
    Grand Theft Auto 3 és Vice City:)
    Air Display

    most ennyi jutott eszembe így hirtelen
  • franc0
    #16997
    No urak, felugrottam a vonatra egy ipaddel, ajánljatok jóféle appokat hogy ne legyen buyers remorse a vége.

    (vicces a polcon egymás mellett a Lumia, Nexus, iPad doboz, nem tudom van-e még rajtam kívül másik ilyen bolond)
  • GregSB
    #16996
    Apple completes buyout of Kinect sensor company PrimeSense

    Egy ultra nyálas videó amit a Primesense csinált a közeli jövőről:



    Ebbőlegyedülaz tetszik ahogy kezeli a MacBookot :) Bárez nem újdonság a LeapMotion után.

    Tabletekhez is mutattak be béta fejlesztéseket az akvizíció előtt.

    Ebben a tech demoban is az ő szenzorjaik működnek:

  • asysoft
    #16995
    Múlt héten felraktam a Maverickset, és messzemenőkig elégedett vagyok vele, pedig nem is clean install volt. Bootolás/leállás gyorsabb lett, valamint végre külső monitor kezelése is olyan, ahogy elvárná az ember (ironikus, hogy pont ehhez kapcsolódik az egyik bug, amivel találkoztam, szerencsére eddig csak egyszer szűnt meg a multi-touch gesztusok kezelése Safariban/Chrome-ban).
  • joebacsi
    #16994


  • passatgt
    #16993
    volt ott durvább dolog is:



    $461.000, 20-25-re becsülték
  • GregSB
    #16992
    $977.000-ért vette meg valaki (215 millió Ft)

    A Leica $1.8 millióért talált gazdára (396,5 millió Ft)

    Mielőtt hőbörögni kezdene valaki: ez egy jótékonysági aukció volt, az összes befolyt pénzt az afrikai AIDS helyzet javítására fordítják.

    http://www.red.org/
  • ddany7
    #16991
    sziasztok,
    nemrég olvastam a beszeljukmac-en, hogy az uj ipad mini kijelzojevel valami gaz van. mi ez pontosan? illetve atlag usert ez mennyire zavarja?
    azt hiszem szinkezelessel volt valami gaz
  • GregSB
    #16990
    @verge: Apple reportedly acquires the company behind Microsoft’s Kinect sensor http://t.co/ugDdcrnn5f

    Az első Kinect kifejlesztésében segítettek a Microsoftnak, a Xbox One kinectjét mar egyedül fejlesztette az MS.
  • Vinsanity15
    #16989
    Sziasztok , Meg mindig elado Egy Uj IPOD NANO 7th Gen 16 gb green keszulek . Egyszer kiprobalt hibatlan. Teljes Garival >

    Email : [email protected]
  • GregSB
    #16988


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Dzsoni Ájv még ebbe is beleszól. Tuti ez is flat lesz teli rikító színekkel
  • GregSB
    #16987
    [URL=http://www.theverge.com/2013/10/30/5044874/13-inch-macbook-pro-with-retina-display-review-2013]13" Retina MacBook Pro (2013) review[/URL]
  • mousee
    #16986
    Egy kis almás örömködés:
    Sikerült a gépemet szerintem kimaxolni, remélhetőleg nem esik szét még egy jó darabig, és hasznos kis workhorse lesz belőle (ez a fő gépem, ezen élem a teljes számítógépes életemet, meg egy USB-s külső winyón, meg szükség esetén egy 1080p monitoron :)).

    Mid 2009 13" MBP 5,5 2,26Ghz C2D
    8Gb 1067 Mhz DDR3 Ram
    1 Tb Fusion Drive (Samsung SSD 840 series 120Gb + Toshiba 1Tb, mindkettő 3 gigabit)
    Nvidia GF 9400M
    Osx 10.9 Mavericks - Clean install

    Saját kezűleg kitakarítva, összerakva, hasít mint az őrült, végre nem szűkölködős a hely, tiszta olyan érzés mintha új gépem lenne :) Bele se merek gondolni milyen tempót produkálhat egy friss MBP vagy Air :)
    Örömködés vége :)
  • LoDMaSt
    #16985
    Senkinek sem fog kelleni 4x2 giga ram valószínüleg, ha nagyon szerencsés vagy pár ezerért esetleg eladhatod talán.
  • passatgt
    #16984
    felesleges volt kivenni, 4gb-ot lehet kapni 10-15e körül újonnan
  • Verseghy
    #16983
    Eladtam az iMac-em (2011 tavaszi) és úgy egyeztünk meg, hogy a RAM-okat nem viszi el. Reméltem, hogy külön el tudom majd adni azokat is. 4 db 2 GB-s memóriáról van szó, újonan az Apple Store-ban a 2x2 GB 32.200 forint. Szerintetek hol és mennyiért tudnám eladni őket? Gondolkoztam sima hirdetésen beszeljukmac-en, de az is eszembe jutott, hogy beviszem az iDokihoz. Mi a véleményetek?
  • G_ArchAngel #16982
    ctrl+power
  • Sn00thy
    #16981
    a másfél másodperces dolog megvan, de zavaró... :(
  • Sn00thy
    #16980
    Hali!

    Hol tudom beállítani, hogy a power gomb ne sleep módba rakja a gépet, hanem feldobja a választási lehetőséget mint régen? Furcsa, hogy a Mavericks alapesetben átállítja magának...