18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #4438
    majd a kovetkezo generaciobol:)
  • GregSB
    #4437
    Vegyél iPadot!
  • Dzsini
    #4436
    Apple világgarancia Magyarországon - futottak egy-két kört a service partnereknél, meglett az eredménye...
  • Zsoltika 007
    #4435
    Drive genius-al defragolj! Nekem 2x gyorsabb lett a rendszer.
  • neevous
    #4434
    Érdemes megnézned a Sony W sorozatú netbookjait. Nyomkodtam egy darabig egyet és eléggé minőségi cucc,
  • neevous
    #4433
    El kell döntened, hogy mire kell. A netbook akkor éri meg, ha csak arra használod, amire való. Mivel elég elterjedtek a nagyobb gyártók gépei, OS X-téren egész jó a támogatásuk, de sztem ha nem akarsz barkácsolni, akkor a Win7 sem olyan rossz.
  • G_ArchAngel #4432
    nem az araval van baj, csak eleg lenne 10"-os gep is...

    Dell netbookra felmegy az OSX szo nelkul, csak nem vagyok az a barkacsolos tipus...[confused]
  • passatgt
    #4431
    13-as kurvajó, legalábbis nekem az van, és mielőtt megvettem, nézegettem más 13-as gépeket, és hasonló árban volt, ha meg kint veszed még olcsóbb is talán:)
  • G_ArchAngel #4430
    A kepeket direkt ugy kuldtem el, hogy lassak, hogy sokan vannak a cimlistaban:)
    Ha nem is adom dragabban, az alku kizarva...
    Csak meg nem tudom, hogy 13-as MBP legyen az iMac melle, vagy vmi olcso netbook feleroltetve OSX esetleg 7?
  • grizzly21
    #4429
    igen azert itthon tobbet is el lehetne kerni szerintem is
  • passatgt
    #4428
    licitáljanak rá:)
  • G_ArchAngel #4427
    bluetooth-szal sajnos nekem is gondom szokott lenni, ha kulso billentuzetben elemet cserelek...
    lehet iPhone-ban is ezert korltoztak, mert ez az Apple egyik gyenge pontja?:)

    OFF
    260-ra hirdettem meg a gepem, elso 2 napban 10-en vetodtek ra - ennyire elkurtam volna a bearazast?
    itt 800 GBP szokott lenni ennyi idosen a hasonlo konfiguracio...
    ON
  • pyrohun #4426
    Mit kell csinálni, ha valamiért iszonyatosan belassul a rendszer (újraindítás után) ?
    Kb. a kis loading karika 90x forgott, ennyi volt a boot-idő, majd mire onnan még felállt a rendszer (betöltötte azt a 2-3 programot, ami meg van adva, hogy induljon el), eltelt még 2 perc. Az össz boot-idő szokott lenni max 30 másodperc mindenestül. Most meg a vinyó folyamatosan darál, de még a processek között sem látszik, hogy valami használná....

    Ja: ez a jelenség egy érdekes crash után jött: elemet cseréltem az egérben, majd nem ismerte fel, utána kikapcsoltam a bluetooth-t, majd vissza, de belefagyott a sysprefs :))))) kezdtem windows-os időkben érezni magam. restart után jó volt a BT is... fura.
  • grizzly21
    #4425
    tobb oka is van annak amiert jobb hogy nem video az egesz:
    - filemeret
    - teljesitmeny (teljes kepernyos video sokkal jobban beszaggatna)
  • passatgt
    #4424
    igen, és teljesen felesleges is, egy nagy videóban simán meglehet oldani az egészet, ráadásul amik itt lepotyognak, sima 2d-s képek, ami forog, az meg videó:)

    http://assets.vimeo.com/rev/1/flash/salsa_container.swf
  • grizzly21
    #4423
    pont ezaz, hogy ez nem egy video. egy video kore epul, a 3d-s resz kozepen nyilvan a videohoz tartozik, de a tobbi: amikor zoldsegek esnek jobbra balra, forognak, azok flash-ben megoldott mozgasok.
  • Ability
    #4422
    Amúgy ja, jogos kérdés. Én is ezen gondolkoztam, hogy ez csak egy flv ami a háttérben fut. HTML5 video tag-el még kb. egyszerűbben meg lehet csinálni. De ha minden objektumot külön kellene pozícionálni és nem egy videó lenne, akkor is meg lehet oldani. Kérdés, hogy megéri-e a fáradtságot...
  • Ability
    #4421
    Közel sem lehetetlen. De én is azt mondom, hogy teljesen kiszorítani nem fogja, de például a Java applet sorsára simán juthat. Azaz megmarad neki a saját területe, ahol verhetetlen és szükség van rá, de az alkalmazásának gyakorisága csökkeni fog. Majd meglátjuk mennyivel. Kinyírni nem fogja, de simán a háttérbe szoríthatja.
  • passatgt
    #4420
    most egy videót hasonlítasz html-hez?
    vagy én nem értek valamit
  • grizzly21
    #4419
    Nem a vita felelesztese a celom, csak az ellenkezoknek egy pelda, hogy miert nem tudja a html kiszoritani a flash-t.

    http://www.vimeo.com/9194146

    Megnezem ezt html-ben mikor hozzak ossze
  • passatgt
    #4418
    tudtok adni egy progit, amivel videóból tudok csinálni thumbnaileket?(1 képen van sok részlet belőle)
  • Dzsini
    #4417
    ez ugyanígy van bármilyen Vista és újabb rendszeren - és ugyanúgy nincs így, ha valaki ügyesen megír egy exploitot - az a különbség, hogy Windowsra megírják, mert sok embert fertőzhetnek, máshova meg felesleges. (amúgy a hacker versenyeken egyik rendszer sem szokott sokáig talpon maradni, ha rendesen nekiugranak)

    amúgy én direkt a desktopról beszéltem, szervereken ritkán netezget-klikkelget a felhasználó (hogy "beszopjon" egy vírust), az távolról van menedzselve (és frissítik mint az őrült a php/apache/mail egyéb modulokat, ha kijön azokra egy sérülékenység és javítása), ráadásul egy szervert általában hozzáértő üzemeltet.

    Egyébként az IIS-nek egész jó elterjedtsége van (2010 februári adatok):
    Apache 112,903,926 - 54.46%
    Microsoft 50,928,226 - 24.57%
    Google 14,315,464 - 6.91%
    nginx 13,978,719 - 6.74%
    lighttpd 1,097,685 - 0.53%

    forrás
  • grizzly21
    #4416
    a macet sem hasznaljak kepzettebb emberek, a fo kulonbseg hogy windowson 1-2 kattintas utan beszophatsz 1 virust, macre le kell okeznod, jelszot kell irnod, stb minden uj program telepitesekor. ez nem csak az elterjedtsegrol szol, szerinted miert linux a szerverek tobbsege? jol is neznenk ki ha windows lenne
  • Dzsini
    #4415
    Elsőre feltolja a Service Pack-okat, utána pedig ami azóta jött - 10 hónap, vagyis 50-60 frissítés plusz az IE8, annak az update-ei, Defender update...
    amint felraksz egy MSN-t, akkor a Live System frissítései is jönnek
    az Office-al persze annak a Service Pack-jei meg update-ek...

    azért nem irigylem a rendszergazdákat (még jó, hogy már pár éve az MS is ráállt a hónap második keddjén adjuk ki a javításokat módszerre, mert így lehet előre tervezni)
  • GregSB
    #4414
    Teljesen szűz rendszerre csak a fontosabb rendszerfrissítéseket és IE biztonsági updateket pakol fel a win update. Még office sem volt a gépen...

    Persze Dzsininek van igaza, elterjedtebb rendszert többet kell pecselni, de akkor is vicces látvány volt :)
  • Dzsini
    #4413
    iddqd blogról:
  • Dzsini
    #4412
    addig biztonságosabb, amíg ilyen elenyésző az elterjedtsége - ott a Firefox, mint példa - amint elterjedt megtalálták benne a lyukakat, pedig nyílt forráskódú, közösség által épített és karbantartott, stb. stb. - minden, ami miatt a linuxos rendszereket biztonságosnak tartják.
    amíg kicsi a közösség, és amíg valamennyire hozzáértő személyek használják (és tartják magukat szakértőnek) addig jó ez, de bármilyen rendszerrel így van.
    egy szakértő által telepített és karbantartott bármilyen rendszer stabil, biztonságos és problémamentes - a windowson azért látszik ennyi probléma, mert több, mint tízszer annyi gép van ilyen rendszerrel, ami tízszer annyi problémaforrást jelenthet, és mert a windowshoz "pistike is ért".
    az Ubuntu valamilyen szintű terjedésével már megjelent az, hogy több zűr van, és gyakoribbak a frissítések - pedig azok is legálisak, és központilag frissülnének (a könnyű használhatóságért fel kellett adni rengeteg biztonsági óvintézkedést - be van töltve ezernyi modul, ami vár a hardverekre, kevesebbszer kér adminisztrátori jelszót átlag cselekvésekért, stb.).

    Ability: globális vs. lokális: az Opera Oroszországban piacvezető, mégis globálisan 2-3%-on van (főleg, ha súlyozva nézik az amerikai oldalakat) - ez ilyen :)
  • grizzly21
    #4411
    ez csak reszben igaz, a unix alapu rendszerek alapvetoen sokkal stabilabbak es biztonsagosabbak, ezen nincs mit magyarazni.
  • Ability
    #4410
    Láttam már olyan nívósabbnak látszó globális webstatot, ahol a linux meglepő módon az OSX-hez hasonló részesedéssel rendelkezett, kb 7% körül. És mivel webes statisztika így valószínűleg csak a dekstop gépeket jelentette. De egyébként 1-2-3% között mozog, egyszer fent, egyszer lent. Egyes országokban eléggé elit részesedése van, globálisan elhanyagolható a Windowshoz képest.

    Egyébként Greg, a lentebbi szám semmit nem jelent. Legalábbis számomra; nem tudom mihez adták ki. Ha felrakok egy friss linuxot, akkor ilyen 300-400 darab szokott fogadni, bár ez megint más kategória lehet, mert az előtelepített és általam felpakolt minden külsős programot befrissít egy lépésben. És mint tudjuk, állandóan jön szoftverfrissítés, egyszer csak azért mert nyú fícsőr, egyszer azért mert biztonsági karabantartás, de a lényeg, hogy sok programhoz major update-eket nyomatnak, ami gyakorlatilag bármi lehet. Ráadásul linux erősen moduláris felépítésű, külön grafikus felület, külön munkaasztal környezet, külön ablakkezelő, és mindegyiknek csomó komponense van, ami együtt fog működni, de különálló darabkák, külön frissítik őket. Egy Chrome böngésző is 4-5 csomagból épül fel. Külön inspector, külön a core, külön a V8 JS engine, külön a html5 kodekek, stb. Na most egy Gnome vagy KDE felrak egyszerre vagy 500 csomagot és egyesével frissíti a komponenseket. És ez még önmagában semmi sem csinál, csak egy felületi tényező. Ha hozzávesszük az összes külsős programot -- ami szintén auto frissül natív rendszerszinten --, akkor már nem olyan sok ez. És a Windows-nak is van moduláris felépítése, szóval ki tudja, hogy egy darab frissítés pontosan mit és mennyit jelent.
  • Dzsini
    #4409
    ez olyan, hogy a nagyon elterjedt, széles körben használt szoftverekre több az exploit, amit javítani kell - ami nem elterjedt, arra kevesebb, mert a rosszakarók azt szeretnék, hogy minél több gépnek okozzanak gondot (csináljanak zombit belőlük, stb.)

    ott a Firefox, mikor kijött, persze, hogy a "legbiztonságosabb" böngésző volt, mert kutya nem használta - most, hogy van egy korrektebb elterjedése, már évente majdnem annyi (múlt évben több) biztonsági rést találnak benne, mint az IE-ben (míg a Safariban, Chromeban, Operában alig, mert igazából felesleges néhány százalék miatt)

    a linuxoknak is addig jó, amíg 1% körül van az elterjedésük desktop gépeken (2008-ban előzték meg a Windows 98-akat), és az OSX is a világszinten (a Windowshoz képest) alacsony elterjedésének köszönheti azt, hogy nem kell sűrűn javítgatni - meg annak, hogy a feltelepített OSX-ek túlnyomó többsége legális, így naprakészre van frissítve - míg mindez nem mondható el a Windowsról...
    végül pedig a Vista egy 3 éves rendszer, a második Service Pack-on túl (ami múlt év áprilisi), és havonta jön ki rá átlag 5-6 fontos frissítés (meg az IE-hez, meg a Defenderhez).
  • GregSB
    #4408
    ez is jó :)

  • GregSB
    #4407
    Loller.

    Faterom Vistás laptopja most jött vissza a szervízből. Több minden lett rajta javítva, többek közt egy teljes Vista reinstallt is elvégeztek (kellett cserélni a vinyót is, és vissza rakták rá az eredeti OEM Vistát amivel még vette 2007-ben)

    Most raktam fel rá vírusírtót meg alap cuccokat, közben a windows update leszedte az összes fontos frissítést a háttérben. Kapcsolnám le a gépet, látom fel akarja rakni updateket. Na nosza. Félrenyeleltem a kakaómat amikor megláttam hogy 72 (!) db kritikus updatet fog felinstallálni :))
  • G_ArchAngel #4406
    Eladnám 2008 tavaszán vásárolt 17"-os MacBook Pro laptopomat.

    Kijelző: 1920x1200 matte
    RAM: 4 GB - 800 MHz
    CPU: Intel C2D 2.6 MHz
    Graphics: GeForce 8600M GT 512 MByte
    Battery life: 83%, 6ö cycles (2010.02.27.)

    A gép nagyon megkimélt, minimális használati nyomokkal, 90%-ban külső billentyűzettel használtam.
    Minden papír, doboz megvan hozzá, garancia 2011 tavaszáig érvényes (APP).

    Jár hozzá second skin, 17"-os Crumpler táska, csatlakozó átalakító készlet (Apple), alu asztali tartó (raindesign iLap), Logitech V20 notebook speaker, külső wireless Apple alu keyboard.

    Az eredeti szoftvereket odaadom, amennyiben tulajdonosváltáskor használhatóak maradnak:
    - Aperture 2
    - iWork 08
    - Leopard OSX + iLife 08

    A gép jelenleg Londonban van (itt vásároltam), 2 hónapon belül hazautazok, akkor adnám el megfelelő ajánlat esetén.

    Irányár: 260,000,-HUF
  • Dzsini
    #4405
    lassan eléri a Microsoft Surface méretét - biztos arra hajtanak :D
  • passatgt
    #4404
    ez így nem jó, mert az ikonok mennyisége nem változott, sőt, kevesebb lett:)
  • G_ArchAngel #4403
  • GregSB
    #4402
    A végén már csak rájátszottam ezekkel a százalékokkal, de tény hogy az Apple jön fel a RIM-re, mint a talajvíz.

    Az Androidot én is szeretem egyébként, nagy jövője van, + örülök hogy van egy erős konkurense az Applenek. Mondjuk jobban örülnék, ha a Palm lenne a WebOS-el a főkonkurens, mert az az OS tetszik a legjobban az összes közül, csak kár hogy ők egyenlőre a béka segge alatt sincsenek eladások tekintetében...
  • G_ArchAngel #4401
    Hogy jossz ide az emberiseg fejlodesevel, mikor egy konkret nepcsoportot emlegettel (nem nehez a kampos orr utan kitalalni melyiket...).

    Nyomdaszkijelzo: amit irtal az igaz, de nagyon fekete es feher, kb. a nyomdaipar 1%-ara vonatkozik? Vagy akkorara sem? Teves infora eros csusztatassal valaszoltal. Ez igy korrekt lenne? Nem hinnem...

    A velemeny nyilvanitas egy dolog, az ellenben kisse idegesito, ha valakinek csak negativ velemenye van, illetve folyamatosan ellentmond masoknak. Nah, ez az ami beteges. Vagy egyszeruen csak komplexus?
    Ha valaki csak keresi a konfliktust es allandoan mindenre NEMet mond, infantilis modon feszultseget teremt, nincs objektiv velemenye az kicsoda? Azt tudjuk, hogy nem angol es nem japan...
  • Tetsuo
    #4400
    A kapitalizmus piaci fejlodese nem egyenlo az emberiseg civilizacios fejlodesevel.
    A Google, Apple, Microsoft, stb.. ebenguba. Olyan termeszetes szemelyek, akiknek nincs moralis vagy erkolcsi szempont, egy celjuk van, a profitnoveles, hosszu es rovidtavon.

    Probaltam mar Apple termeket es teszett. ;) Ha az Androira azt irom, h jo, akkor az fikazas? :D Max egy Epl fanatikusnak.
    Leirom a velemenyemet, ugy mint te. Ha ez eppen negativ, akkor leszarom mas lelkivilagat, azert nem fogom elhallgatni..

    Egy forumon elhangozhatnak akar ellenvelemenyek is, szerintem ez normalis, igy alakul ki diskurzus, ami a duplex komunikacio alapveto resze. Az egymas dakojanak es a forum targyanak (fetis) fenyezese bizony, sekelyesse teszi a topikot de nagyon.
    Amit neha fel kell razni.. na ezt a szerepet is probalom jatszani olykor, de ugy latszik, vannak olyan fetisisztak, kiknek kisse erzekeny a lelkivilaguk..

    Trollkodas volt, hogy leirtam, az Apple kijelzoi nem profi nyomdaszkijelzok? Nem azert irtam, hogy fikazzam az Applet, hiszen ez nem is fika. Csak helyreigazitottam egy teves infot, ami elegge nyilvanvalo.

    Szvsz az beteges, ha vki atom keruli a konfrontacionak meg a latszatat is (kb mint az angolok), kerul minden negativitast, azt a szot sem mondja ki, hogy NEM (mint a japanok) es gyerekesen letrehoz egy forumot, amin csak dicserni lehet bizonyos targyakat es csak rajonoi linkeket lehet beszurni.. (mint az ovodasok) :D

  • oroy_
    #4399