18351
ATbanner.jpg
  • I.C.ram
    #4558
    Nem is a magyar piacra tervezték. Telefont se használnak 3-an egyet.
  • Tikal #4557
    Vennék, ha többfelhasználós lenne, enélkül egy szar, ugyanis nem lehet mindenkinek venni a családban aki megszeretné nézni a leveleit...nem is értem hogy gondolták...
  • G_ArchAngel #4556
    Kerdes:
    Hogy tudom legegyszerubben elerni, hogy az AppStore-ban vasarolt app-ok es egyebek megjelenjenek az uj gepemen is?

    (kedden kell vinnem kijelzo-cserere az iMac-et, 20 perc alatt megvan allitolag - gondolom mar van rutinjuk...)
  • I.C.ram
    #4555
    Apple zombik szagot fogtak megint :P

    Bár nem tudom, mennyire hiteles ez az 50k.
  • GregSB
    #4554
    Kb 50.000 iPad kelt el a Storeba kikerülés utáni 2 órában.

    Bukás lesz, mi? :D
  • franc0
    #4553
    Hát jöhetne valami fejlesztés nyárig, mert már a Dell-eket böngészem...
  • passatgt
    #4552
    az csak tavaly volt, előtte nem:)

    tehát 1 évben akár 3 féle is jöhet, szóval simán jön kedden, legalábbis lesz róla szó
  • I.C.ram
    #4551
    Szokott lenni Mid is.
  • passatgt
    #4550
    minden évben 2 szokott jönni, egy early meg egy late
  • I.C.ram
    #4549
    Nem rég táposították őket. Azért a számítógépeit nem 1 évenként szokta cserélni a Mac. Szerintem tuti lesz még egy hardver fejlesztés, és max utána jönnek az új konstrukciók.
  • passatgt
    #4548
    pedig jönni fognak, már lassan 1 évesek
  • pyrohun #4547
    Egy barátom most vett 15-ös MBP-t - pedig mondtam neki, hogy jönnek hamarosan az újak, de szerinte még minimum 1 év. Ha tényleg jönnek az újak (ráadásul gondolom ugyanannyiért), akkor tökönszúrja magát :(
  • pyrohun #4546
    nekem a core2 is elég lenne, csak kapjon egy normális gpu-t saját rammal, aztán veszem is meg :D
  • passatgt
    #4545
    kedden megtudjuk, addig tudsz várni:D
    mondjuk sztem csak bemutatva lesz, és csak június körül kapható
  • G_ArchAngel #4544
    igenam, csak itt az a baj, hogy az i7 nagy esellyel a 17-es erogepekbe fog megerkezni (lasd iMac), mig gondolom a 15-os megkapja az i5-t...

    nekem viszont a 13-as kellene, amibe az i3 illik, de arrol meg pletya sincs...
  • passatgt
    #4543
    teszt új macbook pró-ról:)

    http://browse.geekbench.ca/geekbench2/view/210968
  • passatgt
    #4542
    elvileg jövőhét kedd az is, corei7-el jönnek ha minden igaz
  • G_ArchAngel #4541
    egyelore en is varok... 13-ast akartam iMac melle, de ugy ma megyek szervizzel egyezkedni, lehet ha felhuzom magam, akkor 'no more apple'...:(

    tegnap egy oran keresztul gyozkodtek telefonon keresztul, hogy ez belefer a hibahatarba...
    mondtam nekik, hogy igen, de nem egy ennyibe kerulo gepnel es raadasul ugy, hogy sokan vannak, akiknek hibatlan a kijelzojuk...
    szoval kijelzocseret valasztottam, mert akkor - legalabbis nagyon remelem - nem egy uj gepet adnak, hanem egy szervizcelbol tartott kijelzot kell adniuk...

    amugy a legegyszerubb teszt, ha a FInder ablakot kihuzod maximumra, atallitod 'details view'-ra es a valtakozo szurke es feher savok mindenhol szurkek es feherek, akkor jo a kijelzod, ha atmennek itt-ott kicsit sargaba, akkor kuka..
  • Dzsini
    #4540
    nemrég tesztelték Prohardveren a 6magos i7-eket - nehezen találtak olyan programot, ami kihasználta rendesen... már a 4 magot is alig használják ki, talán 1-2 program volt, ami az elvárt 40-50%-ot gyorsulta a plusz két magtól.

    szép dolog a sok processzormag, de egyelőre a szerverek tudnak csak vele mit kezdeni, otthoni használatra már a 4 is fölösleges a 2-höz képest (néhány program gyorsul tőle, de nem annyit, amennyivel drágább)
  • pyrohun #4539
    MacBook Pro várható valamikor új, vagy vegyek a mostani szériából? Tavasszal szükségem lesz egy laptopra.
  • pyrohun #4538
    Valakinek van Drive Genius 2.2.1 verziója?
    Meg szerettem volna vásárolni (2x is próbálkoztam!) de a kártyás fizetésnél várakozik, majd közli hogy az oldal nem elérhető. Szóval kénytelen leszek a törtet használni - ha lenne valahol a neten...

    Egyébként ez elég szánalmas. Meg akarsz venni egy programot eredetiben, de nem: nem enged fizetni! Rendben, akkor használom a lopott verziót... -.-
  • passatgt
    #4537
    A ZDNet olyan információkhoz jutott, miszerint az Apple jövő kedden új Mac Pro modelleket fog bevezetni, így a kínálatuk 6 magos Core i7 alapú készülékekkel fog bővülni.
  • G_ArchAngel #4536
    2010 Q2 elvileg a hivatalos megjelenesi idopont...
  • G_ArchAngel #4535
    az angolba meg nem...
  • Dzsini
    #4534
    kikerült a store-ba az iPad
  • GregSB
    #4533
  • Dzsini
    #4532
    azért jöhet jól a PAE, mert ha van 8 giga, akkor abból 4 a PS-é, és marad 4 az oprendszernek meg egyebeknek... míg ha 4 giga van, akkor nem jut 4 egész a PS-nek (és az a néhányszáz mega is számíthat, amit a rendszer lefoglal).
  • Ability
    #4531
    Értem, nem tudtam hogy hamarosan jön a CS5 is, úgy voltam vele, hogy egyszer majd lesz, de a hírét még nem hallottam.

    Dzsini: gondolom a PAE módról beszélsz, de nem is kell ezt kitárgyalni, mert maga a program nem akar/tud többet használni, nem pedig az OS.
  • G_ArchAngel #4530
    ezert nem vettem meg a CS4-et es varom a CS5-t...
    az mar kezelni fogja, tehat mindenkepp cserelnem kellett erosebb gepre - uj MBP is szoba kerult, de mar monitor nelkul is dragabb 8 GB ram-mal, mint egy iMac 27-es...

    amugy 3 GB-ot kezel a PS CS3 es Windows alatt teljesen jol mukodik a 64bit-es CS4, de ezt mar kitargyaltuk, hogy a PS CS3 es sima Leo nem meno...
  • Dzsini
    #4529
    A MacOS-nek és a Windowsnak alapvetően más a memóriakezelése, könnyen lehet, hogy nem gond több memóriát címezni egy 32 bites programmal a címtartomány bővítéssel, de azt 32 biten csak a szerver Windowsok kapták meg - a Unix-Linux alapú rendszereknél bekerült az asztali változatokba is
  • passatgt
    #4528
    ps amúgy se kezel 4-nél többet:D
  • Ability
    #4527
    Deizé.... natív 64bites Photoshop hiányában lényegtelen mennyi rendszermemória van, mert semmiképpen sem fog tudni többet kezelni, nem? Max rádobsz egy Windows-t is a gépre.
  • grizzly21
    #4526
    Ja ertem..sztem lehet h tul nagy meretben dolgozol azert 4GB-nak elegnek kene lennie..
  • G_ArchAngel #4525
    retusalaskor neha osszejon 30 layer is:)
    vall:
    - sotet tonusok
    - vilagos tonusok
    - egy-ket gorbe
    arc:
    - vilagos tonusok
    - sotet tonusok
    - make-up
    - gorbek
    szem:
    - elesseg
    - szin
    - make-up
    - szempillak
    stb... stb...maszkok, leveles, curves...

    tervezesnek lottek, csinalom meg, de nincs annyi munka, hogy megeljek belole - igy most PS-re es Illustrator-ra gyurok, meg vettem studiolampakat, csak meg helyem nincs...
  • grizzly21
    #4524
    bazz:) Nekem a 2 is boven eleg, de nem ertem nem hazakat tervezel? vagy minek 500 mb-os psd?
  • G_ArchAngel #4523
    keves a 4 GB ram...:(
    gyakran mennek a PSD file-ok 500 MB fole, PS nagyon nem birja rendesen kezelni az eroforrasokat...
  • grizzly21
    #4522
    a mostani macbook pro-d miert nem jo?
  • I.C.ram
    #4521
    Lacienél is
  • G_ArchAngel #4520
    Gyors kerdes, hatha vki talalkozott vele:
    PS CS3 ugye nincs tamogatva SnowLeo alatt, de mukodik - ellenben minden inditaskor felugrik az Adobe Updater es sikertelen muveletet hajt vegre...
    Hol es hogy tudom kiiktatni?
  • G_ArchAngel #4519
    es mire kossem ra?
    MacPro-ra nincs penzem...

    IRL nem olyan rossz, mint a kepen, ott az interferencia is rajatszik...

    Amugy pont egy eleg draga Dell-rol kaptam kepet ma reggel, ami szinten barnas-sargas...
    Ugy erzem, hogy ez az agyatlan minimalizalas kovetkezmenye - tul kicsi helyre akarnak bezsufolni sok alkatreszt...