18351
ATbanner.jpg
  • pyrohun #4598
    Őőő mi a helyzet az új MacBook Prokkal?
  • joebacsi
    #4597
    Nem a sunyítás lenne itt a lényeg, hanem inkább az, hogy gyakorlatilag adobe air = flash :)
  • GregSB
    #4596
    A #4588-as újabb, és jobban elmagyarázza az UI működését :P
  • passatgt
    #4595
    erről volt jobb videó itt korábban, sőt, te linkelted:D


    http://www.wired.com/epicenter/2010/02/the-wired-ipad-app-a-video-demonstration/
  • Zsoltika 007
    #4594
    Nem sunyítottak. Lehetett látni a gépeket és megmondták hogy még készül a hw de a szoftver már a véglegesnek felel majd meg.
  • GregSB
    #4593
    Mindenesetre nekem nagyon tetszik. Simán el tudom képzelni hogy előfizessek hasonló minőségű National Geographicra tableten...
  • GregSB
    #4592
    :D

    A különbség hogy ott sunyítottak, itt viszont előre megmondják mi a szitu :)
  • grizzly21
    #4591
    ez olyan mint amikor a microsoft az xbox bemutatasakor hatterben eldugott mac-ekrol futtatta a demot:) (vagy valami hasonlo volt..)
  • neevous
    #4590
    osx86.hu
  • Thomas Von
    #4589
    Üdv!Remélem jó helyre írok ha mégsem akkor lehet mondani nyugodtan, h hol a jó hely:)laptopomra (Dell Latitude C400) akarok mac os x 10.x-et telepíteni, de a rendszernek (szerintem) a következő a gondja:
    amikorbejött a még szöveges része a telepítőnek felismeri a vga-t(intel 853 vagy mifene), csak a 64 mega ramjából (ez a sajátja nem rendszer memóból csipkedi el) lát 823 kb-t (rendszer memóriát tökéletesen látja).Gondolom ez kevés neki a telepítő grafikus felületének megjelenítéséhez, szóval mikor nyomok entert akkor tölt majd újraindul.Próbálta már kisebb felbontást belőni neki, de hiába.Szóval ötlete várok, h kiküszöböljem eme problémát és feltudja rakni az op-t:)
  • GregSB
    #4588
    Wired magazin Tablet változatát demózták.

    A demo egy dell prototípuson fut Adobe Air alatt, de az iPad app is ugyanígy fog kinézni.
  • G_ArchAngel #4587
    Wireless Cardreader iPad-hoz...
  • GregSB
    #4586
  • passatgt
    #4585
    tudtok mondani olyan ébresztő progit, amivel működik távirányító és tudok snoozolni?
    Awaken-t próbáltam, számot váltani meg hangerőt álíltani tudok, de a snooze nem megy:(
  • Dzsini
    #4584
    átbeszéltük már itt is ezerszer (a bemutatás után), hogy valószínűleg miért készült és kinek készült, és hogy milyen sikere lesz
    (és azt is, hogy hogy fog reagálni rá az online sajtó és a szenvedélyesen gyűlölködők tábora)
  • Verseghy
    #4583
    Nem értem, miért szidják annyira az iPadet. Mindenki azzal jön, hogy felesleges, meg olyan mint egy nagy iPod. Ez így is van, de mindenkinek elmondom, hogy nem a mi (16-24 éves) korosztályunkat célozták meg ezzel és ugyanolyan hasznos egy utazó üzletembernek, mint egy diáknak az iPodja. Külenben meg ez lesz a jövő, az újságelőfizetést nem papíron kapjuk, hanem e-mailbe az iPadünkre vagy egyéb hasonló kütyünkre és úgy olvashatjuk el. Egyszerűbb, gyorsabb, praktikusabb és még olcsóbb is lehet. Mindenki csak azt nézi, hogy nincs benne semmi új, nagy és az Apple már rég nem adott ki semmi újat és elő kellett valamivel rukkolni. Ez amúgy szintén hülyeség, mert mivel tudjuk, azért volt tavaly sok újdonság, pl: új MacBook, új iPhone, új iMac, Magic Mouse és még sorolhatnám. Baromira idegesítenek ezek az emberek, mert nem elég tájékozottak ahhoz, hogy véleményt mondjanak, de mégis megteszik.
  • GregSB
    #4582
    Szerintem meg ahhoz ért leginkább mesterien - és ebben rejlik a sikere -, hogy eljutatt kütyüket az átlagemberekhez, amiket ők is tudnak használni.

    Amikor dolgozik egy új terméken, akkor nem azzal az általános geek szemléletmóddal fog hozzá, hogy "OK, ezek a legújabb hardware fejlesztések amik rendelkezésre állnak, akkor ezt pakoljuk mind bele, kontrázzunk rá a konkurenciára, rittyentsünk hozzá valami szoftvert is és viszik majd a geekek mint a cukrot, a nagy tömegek meg majd megtanulják használni", hanem az átlag, non-geek user szemszögéből közelíti meg a problémát, ráérez hogy egy ilyen ember hogyan használná a hétköznapokban az adott kütyüt, a felesleges elemeket (sw és hw) pedig kihagyja belőle.

    Éppen ezért, egy új (nem mac) termékük bemutatójánál ugyanaz a forgatókönyv szerint történik mindig minden:

    A geekek hőzöngenek és fikáznak, mert nem azt kapják amit megszoktak az iparág többi szereplőjétől (illetve nem fogják fel, hogy az Apple teljesen más marketing-stratégiát alkalmaz mint az átlag): nincs csilliárd megapixeles kamera quad-xenon vakuval, 8 USB port, MMS, stb... és mindennek fejébe ezt egy zártabb, korlátozottab rendszerrel kapják meg.

    Az átlag ember meg közben bebattyog egy Apple Storeba (és be fog, mert azt meg kell hagyni hogy az Apple nagyon ért a hypehoz, a marketinghez, a tálaláshoz!), kipróbálja és tetszeni fog neki a kütyü, pont azért mert az elejétől kezdve úgy készítették hogy egyszerűen tudja használni, ne neki kelljen idomulnia hozzá. (vagy legalábbis nem olyan mértékben, mint a konkurens termékeknél) Azok az extra igények amik miatt a geekek sírnak fel sem merülnek benne.

    A végeredmény: viszik az új terméket mint a cukrot, mert átlagemberből több van a Földön mint geekből :)

    Ez történt 2001-ben az iPod, és 2007-ben az iPhone bemutatása után.

    Jelenleg a papírforma szerint alakul minden az iPaddal is. Nem leszek meglepve ha ez is olyan sikertermék lesz mint az első kettő...
  • I.C.ram
    #4581
    Általánosságban értettem, mint képesség. Az a fickó mindent el tud adni szinte.
  • GregSB
    #4580
    "hogy olyan dolgokra tud igényt teremteni, amik amúgy lószart sem érnének :D "

    Mivel többesszámot használtál rákérdezek: Melyek azok az Apple termékek, amelyek lószart sem érnek, csak mesterségesen generált igényeket elégítenek ki? :P
  • GregSB
    #4579
    Nem hivatalosan az Appletől származnak a számok, hanem elemző-irodáktól, de mivel a nagyobb külföldi oldalak is leközölték mint hírt (nem egy huszadrangú apple fan blogról szedtem) gondolom nem kispályások készítették a becslést.

    1-2 héten belül majd kiderülnek a konkrét számok...
  • I.C.ram
    #4578
    Mondom iszonyat durván beszippantja az agyakat az Apple/Jobs :D

    Faterom kb 25 éve nem hajlandó más számítógépet venni, mint Mac. Tesóm 1 hónap alatt PC-userből átvedlett MAC-only userré, nem kevés pénzt elköltve a cinemadisplayre, macbookra, iphonera, stbre. Anyukámat is berántották. Én vagyok az egyetlen, aki ellenáll :D Tényleg hihetetlen, hogy hogy bezombulnak az emberek a Mac-nek. :) Ugyanakkor vicces is.
  • passatgt
    #4577
    apámnak fingja nincs hogy kell bekapcsolni a számítógépet, a upc digitális tv is kilett kötve, mert nem tudta kezelni, de amikor megmutattam neki ipados videót, azt mondt kipróbálná:D

    majd ha megjelenik lehet kölcsönkérek valakitől egyet, és ha tetszik neki veszek egyet:)
  • I.C.ram
    #4576
    Ha ezek valós számok, nem csak marketing, akkor tényleg grat Jobs-nak, hogy olyan dolgokra tud igényt teremteni, amik amúgy lószart sem érnének :D Tényleg profi az ürge. Ha valami zombis filmben lennénk, tuti ő lenne a zombik vezére, aki gyártja a sok zombit a seregébe. :)
  • Tikal #4575
    Várható volt, must have cucc, de le kell magam beszélni róla, talán majd a next gen-ből :)
  • G_ArchAngel #4574
  • GregSB
    #4573
    iPad előrendelési számok:

    Az elős két órában 50.000 db.
    Az első napon (pénteken) összesen 120.000 db.
    Hétvégén összesen: 150.000 db.

    Mint látható folyamatosan lassul, elemzők szertint Ápr. 3.-ig (a megjelenés napjáig) 500e előrendelés lesz rá.

    Mindenesetre akik azt jósolták hogy óriási bukás lesz, azok nem kicsit tévedtek.

    Összehasonlításképpen: a Google Nexus One-ból, ami $529 unlockolva USA-ban (tehát hasonló árban van, és az egy telefon, nem új temék kategória!), a megjelenés után _1 hónap_ alatt 80.000 db fogyot.

    iPadból már az első napon másfélszer többet rendeltek elő...
  • Tikal #4572
    öt PC egy családban, ja szerintem nagy dolog, meg hülyeség is... a laptop megint más tészta... ha 100dollár lenne egy ipad akkor is hülyeségnek tartanám hogy öt darab legyem a lakásban, nincs értelme...
  • GregSB
    #4571
    Ehh, pedig lett volna rá egyszerűbb megoldás is, most leltem rá :D

    Mind1 leírom, hátha lesz még rá neked vagy másnak szüksége:

    iTunesban jobb klikk Appon-> Get info. Megnézed hol tárolódnak az appok (nekem win7 alatt: C:\Users\username\My Music\iTunes\iTunes Media\Mobile Applications)

    Fogod ezt a mappát, vagy mégjobb ha az egész iTunes mappát, kimásolod egy pendrivera, új gépen bemásolod ugyan oda, majd authorizálod a gépet és kész!
  • GregSB
    #4570
    "PCt is vettetek öt darabot? "

    Mintha ez olyan nagy dolog lenne. Itthon is rengeteg családban van saját laptopja minden családtagnak. Nálunk is, pedig nem vagyunk "kőgazdagok".

    Egyébként meg ahogy icram is mondta, ne magyar viszonylatokból indulj ki, nem mi vagyunk az elsődleges célpiac. USA-ban nem tétel 2-3 családtagnak külön-külön venni egy $500 kütyüt.
  • G_ArchAngel #4569
    a telefonos megoldast valasztottam:)
  • GregSB
    #4568
    Rakd fel mind a 200 appot a telefonodra, szinkronizáld át, majd szedd le őket :P

    Vagy böngészgesd az apple.com/supportot, hátha van más megoldás a problémádra...
  • Ability
    #4567
    Anno mintha láttam volna iTunes-ban valamelyik almenüben eldugva egy olyan opciót, amivel a Store-ból lekéri az összes vásárlást és mindent amit megvettél valaha letölti egy lépésben.
  • G_ArchAngel #4566
    CollegeHumor: 5 Phone Apps For College That Need To Happen
  • Tikal #4565
    ez eddig rendben, de igy pont a mail előnyei vesznek el, én jobban szeretem azt mint a webes felületet...
  • Tikal #4564
    bocs de ez nem egy telefon, simán lehetne multiuseres... vagy vegyen mindenki magának egyet a családban csak hogy kényelmesen lehessen leveleket böngészni, mert hogy erre van kitalálva, nem? PCt is vettetek öt darabot? ...
    jol fog majd kinézni a kis ipodok meg iphone-ok mellett még négy ilyen tábla a dockban, már várom mikor jön ki a griffin egy mega giga dock-kal amire a család minden tagja rádughatja az apple cuccát, egy egész asztal kell majd hozzá :D)
  • G_ArchAngel #4563
    basszus, ez eleg tokolos megoldas...
    az MBP-n van 200 App, a telefonon kb 20...
  • GregSB
    #4562
    Rádugod az iPhone-t a gépre, majd iTunesban File-> Transfer Purchases from "telefon neve".

    Minden appot és egyékb cuccot amit vettél ITS-ben rá fogja szinkronizálni az új gépre.

    Ha van olyan Appod, amit megvettél de kitöröltél a telefonról akkor azt le tudod ingyen tölteni a Store-ból. (odamélsz az Appstore oldalára, rányomsz a buy-ra mintha meg akarnád venni, ekkor szólni fog hogy már megvetted és ingyen le tudod tölteni megint).
  • GregSB
    #4561
    Nem tudom átérezni a problámádat, én már nagyon rég nem csinálok saját profilt a családtagjaim gépein sem. Belépek gúgli accoutomba, és ott vannak a leveleim, kedvenc feedjeim, kontaktjaim, naptárbejegyzéseim, fotóim, stb... minden ami kell.
  • G_ArchAngel #4560
    igen, es?
    ettol meg nincsenek meg az App-ok...
  • GregSB
    #4559
    Authorizálod az Appstore accodat iTunesban? :)