18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #4638
    én azt nem értem, hogy gyártásnál gondolom lefutják a kötelező tesztköröket - egy ilyen hibának ki kell akkor jönnie.
    rossz gépet akkor kaphatnál, ha az szállítás közben sérült meg, és nem gyártási hibás.

    az meg megint az Apple furcsasága, hogy az iMac-ek jelenleg gyakorlatilag a legerősebb, legjobb ár-érték arányú gépeik, és nincs rendes, munkára való desktop modell, amihez képest prémium termék lenne egy, a monitorral egybeépített változat.
  • GregSB
    #4637
    Valamit nagyon benéztek ennek az LCD panelnek a gyártásánál. Kínában (vagy koreában?) pár fej lehullot az fix.
  • G_ArchAngel #4636
    elsore rossz gepet kapni belefer szerintem, de azon elgondolkodik az ember, ha a cseregep is rossz...

    aztan behivtak panelcserere, ahol 1 ora varakozas utan kiderul, hogy nincs panel, feleslegesen utaztam, cipeltem a gepet, aztan par nap mulva ujra hivnak, ahol a cserepanel ismet rossz, de ennek tetejeben meg a gepet is rosszul raktak ossze...

    szerinted?
    azt hiszem nagyon kulturember voltam (es elkeseredett), hogy adtam egy negyedik eselyt...

    a masodik utan visszakerhettem volna a penzem, amit ilyenkor az Apple UK megtold 15% fajdalomdijjal - es...?
    mit csinalok ezutan? MacPro + monitorra nem lett volna eleg, uj MBP + monitorra igen, de azok most jonnek, szovel gazdasagi harakiri lett volna megvenni egy MBP-t termekfrissites elott...

    Hackintosh? Kosz, de nem...
    A korrekt megoldas az lett volna, ha a cseregep jo lett volna.
  • joebacsi
    #4635
    Az első csere letesztelve pöpecül működik, és nem kell tovább baszakodni egy milla huf körüli géppel tovább. Szerintem se olyan hűde nagy kérés ez.
  • Tikal #4634
    Mi lett volna a korrekt megoldás számodra?
  • passatgt
    #4633
    na de azért a mostani imaced eldöcög, arról mond negatívumot:D
  • G_ArchAngel #4632
    nem, megtartottam, de tolem tobbet senki nem fog jot hallani az Apple-rol...

    az OSX csodalatatos, de ami mogotte van, az gyasz...
  • passatgt
    #4631
    akkor visszakérted a pénzt?
  • G_ArchAngel #4630
    jo lett, csakhat a bizalmamat eljatszottak...
  • passatgt
    #4629
    na?
  • passatgt
    #4628
    mindenképp nézd meg, hogy jó lett e, kibaszni csak nem akarnak veled
  • passatgt
    #4627
    na remélem most tényleg sikerült nekik megoldani, és lesz egy jó géped:D

    tiszta szappanopera
  • G_ArchAngel #4626
    2 perce hivtak, hogy megint kesz van, leteszteltek, minden jo, menjek be erte...

    nem tudom, hogy mit csinaljak, egyreszt nem biztos, hogy akarom ezt a gepet ujra, masreszt anyagilag ez a legjobb valasztasom:(
  • passatgt
    #4625
    ja beleolvastam topikba is, így tényleg száni:D
  • Dzsini
    #4624
    azért egy magát prémiumnak tartó márkától elvárható lenne, hogy ne megoldásokat kínáljanak, hanem hogy ne (vagy elvétve) legyenek problémák.
  • passatgt
    #4623
    azért elég korrekt megoldásokat kínálnak a problémára, ha egy kicsit lassan is
  • Dzsini
    #4622
    végigolvastam, nem szép történet :(( ... lehet, hogy én már üvöltöztem volna / csúnyákat mondok... akkor viszont ők hívják a biztonságiakat.

    egyelőre akkor az lesz a megoldás, hogy az MBP-t rákötöd egy eizo-ra vagy cinema display-re, és megvárod az új generációs mac pro-kat?
  • G_ArchAngel #4621
    Itt vegig lehet kovetni, hogyan vesztettem el a hitem az Apple-ben es lettem ujra iMac-telen user...
  • GregSB
    #4620
    Valós multitask se lesz benne. Vagyis csak a főbb programok tudnak majd a háttérben futni, mint az iPhoneon:

    "A másik, ami szemet szúrt sokaknak, hogy nem lesz multitasking sem, helyette az Apple megoldását alkalmazzák, vagyis egyes feladatok futhatnak a háttérben, de többnyire a Microsoft Notification Service lesz a megoldás (lásd Apple Push Notification Service), ha egy nem futó alkalmazás értesítést küldene nekünk."

    A vágólap kihagyását pedig ezzel magyarázzák:


    "A teljesértékű vágólap hiánya kapcsán a Microsoft annyit árult el, hogy a lehető legegyszerűbb használat érdekében a rendszer a weboldalakon, üzenetekben, dokumentumokban és más szöveges forrásokban is képes lesz egy érintéssel címek térképen történő megjelenítésére, telefonszámok hívására vagy névjegyzékbe történő mentésére, illetve a megérintett kifejezések Bing alapú keresésére, vagyis a legtöbb olyan funkcióra, melyre egy telefonon felhasználói a vágólapot használnák. A hagyományos másolás és beillesztés későbbi bevezetése nem elképzelhetetlen, hiszen a Microsoft a felhasználói visszajelzések alapján fogja továbbfejleszteni a szolgáltatásokat."
  • Lacee
    #4619
    vicce hírek a múlt hétről rovatunkban ma:
    a win7 mobilokban nem lesz copy-paste

    de szar volt az iphone, mert kihagyták két évvel ezelőtt, és most, 2010-bene egy új win-platform kihagyja... szerintem poén :)
  • GregSB
    #4618
  • Dzsini
    #4617

    (érdemes a többféle feliratozást megnézni)
  • Dzsini
    #4616
    Test patterns built into CalibrationAider:
    8 Bit Grayscale Staircase (8 Bit Linear)
    8 Bit Grayscale Gradient (8 Bit Linear)
    8 Bit Grayscale Staircase and Gradient Combination (8 Bit Linear)
    8 Bit RGB and Grayscale Staircase (8 Bit Linear)
    Solid Colors
    TV Color Bars (EBU)
  • Dzsini
    #4615
    ezek?
  • G_ArchAngel #4614
    sajnos nem engedi, amig nincs meg a full...
  • Dzsini
    #4613
    ez? - a leírás alapján megfelelő, még az ingyenes változat is.
  • G_ArchAngel #4612
    nem lehet rosszabb, mint egy fotosmagazin .5-es vastagsagu fenyes papirja:D


    amugy nincs meg valakinek az LCD test 1.0.0 osx valtozata?
    sehonnan nem indul el a letoltes:(

    vagy valami az helyett, amivel hotpixeleket ellenorizhetek majd a panelcsere utan
  • Dzsini
    #4611
    "- budira pedig mindkettot vihetem:)"
    azért a vész esetén történő másodlagos felhasználásnál elveszít egy pontot a tablet ;)
  • G_ArchAngel #4610
    18+
  • G_ArchAngel #4609
    minden a tablet mellett szol:
    - egy tablet kevesebb e-hulladekot jelent, nem kell fakat kivagni, a nyomda tobb energiat hasznal, mint egy designer csapat
    - kis helyen sok magazin fer el, nekem majdnem leszakadnak a polcaim, mert egy igenyesebb fotos vagy divatmagazin 1-2 kg
    - belenagyithatok egy tartalomba (kepbe), illetve gyorsabban kereshetek

    - budira pedig mindkettot vihetem:)
  • GregSB
    #4608
    Ezek magazinok. Persze hogy le lehet mindenen játszani ezeket, de te hogy olvasnád szívesebben őket? A gép/laptop előtt ülve az egeret/tapipadot klikkelgetve, vagy a nappali kanapén egy kényelmes pózt felvéve, néha megérintve a képernyőt?

    Mondjuk neked lehet mindegy, gondolom -mint én is- sokat dolgozol gép előtt és már megszoktad hogy a gépen fogyasztasz rendszeresen médiát, de próbáld magadat egy átlagos magazin olvasó helyébe képzelni. Nekik ez lesz a jövő. Amellett hogy olvassák kedvenc magazinjukat, tudnak majd a tabletekről netezni, emailezni, csetelni, megosztani a legújabb magazinok tartalmát fészbúkon, stb...
  • GregSB
    #4607
    *karácsonyra kerül piacra
  • GregSB
    #4606
    Mondják a videóban, hogy meglejenik majd minden tabletre ez a magazin.

    De mivel az iPad most áprilisban-májusban jelenik meg mindenhol világszerte, a többi (HP, Dell stb..) meg jó ha karácsonyra piacra kerül nyilván az iPaddal reklámozzák magukat, mert egy jó fél évig csak azon lesz elérhető...
  • grizzly21
    #4605
    ja...kicsit ironikus, hogy Jobs szidja a flash ahol eri, de csak annak a segitsegevel akarjak eladni az ipadet..
  • grizzly21
    #4604
    ezek mind nagyon profin renderelt videok, de az itt az ipad kepessegeirol nem sok szo esik...neha van egy kattintas, amikor vege 1 videonak, es jon a kovetkezo, ennyi? En elhiszem hogy jokat lehet belole kihozni de itt csak a szep videokon van a hangsuly, videot meg barmi le tud jatszani, oda nem kell touch
  • G_ArchAngel #4603
    aztakurvaelet - nekem most adta el magat az iPad...
  • franc0
    #4602
    Érdekes, hogy a cikk szerint az Arrandale integrált GPU-ja legalább olyan erős, mint a 9400M. Ezt én eddig másképp hallottam, igaz a különbség nem túl nagy.
    Mondjuk személy szerint nekem tökmindegy, mert az előbbi teljesítménye számomra elég. Ráadásul kevesebbet is fogyaszt.
  • GregSB
    #4601




  • passatgt
    #4600
    bővebb infó:)

    http://macosrumors.com/2010/03/17/major-mac-updates-imminent/
  • passatgt
    #4599
    passz:D