18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #4678
    nalam sem a Leo-s MBP-n nem volt baj, sem a SnowLeo-s iMac-en...

    a hiba a gep es a szek kozott lehet Nalad:)
  • franc0
    #4677
    No, kétszer dobott ki hibaüzenettel az iTunes 9.1 update. Már az Apple sem a régi :(
  • G_ArchAngel #4676
    felulirja
  • grizzly21
    #4675
    Ezek amugy folyamatosan eszik a helyet vagy felulirnak valamit? nagyon kezdek helyszukeben lenni
  • G_ArchAngel #4674
    Regen ekkora volt egy oprendszer^^
  • G_ArchAngel #4673
  • grizzly21
    #4672
    En azt utalom a legjobban amikor nem lehet atnevezni 1 file-t..ha finder-t ujrainditom akkor megjavul
  • passatgt
    #4671


    :D
  • passatgt
    #4670
    nálam megy
  • Tikal #4669
    kipróbáltam, minden további nélkül sikerült :)
  • pyrohun #4668
    a nálam előforduló hibák egyikét sem javították...

    A legidegesítőbb:

    Nem lehet az Address Book-ban megadni születésnapot, mert nem enged évet beírni, csak hónapot meg napot... (ahogy rámegyek, hogy szerkesszem, csak a hónap / nap szerkeszthető, az évnek meg beírja, hogy 2001... WTF???)
  • passatgt
    #4667
    na végre:
    an issue in which the Finder reports a -36 error when copying directories to a drive formatted as FAT32.
  • pyrohun #4666
    na már jó, csak a chrome nem szereti a qt-t szerintem :D
  • pyrohun #4665
    qrva jó, nincs kép, csak hang. és igen: osx alól nézem :D remek :)
  • GregSB
    #4664
    Megjelent az OSX 10.6.3!
  • passatgt
    #4663
    zsírkirály
  • GregSB
    #4662
    http://www.apple.com/ipad/guided-tours/

    11 tutorial videó az iPadról.
  • passatgt
    #4661
    állítólag júni-júli körül jön utód, amúgy nekem az van és kurvajó, hát nehéz döntés:D

    amúgy állítólag jön egy Mac Pro light szerűség, olcsón, ami jobb mint a mini, de nem annyira erős mint pro és asztali lesz:)
  • G_ArchAngel #4660
    13-as MBP-t vennetek most?
    - kiforrott, de lehet jon az utodja...
    - az utod lehet jobb lesz (i3?), de lehet meg gyermekbetegsege es ki tudja, mikor kezdik szallitani...

    apr.8-ig kell valami...:)
  • I.C.ram
    #4659
    ájfon, ipod touch is csinálta ezt. Baromi idegesítő.
  • Zsoltika 007
    #4658
    Nekem dhcp van és fix ip van a mac addresshez rendelve ergo akármikor akárhova dugok valamit mindíg ugyanazt kapja.
  • Tikal #4657
    Ilyet tesóm macbook-ja is szokott csinálni... néha elfelejti a passwordot vagy nem csatlakozik... aztán restart és jó megint minden...
  • G_ArchAngel #4656
    minden eszkoz kapott statikus IP cimet, igy mukodik - a router valamiert ket gepnek allandoan ugyanazt osztotta ki az itthoni 7db wireless keszulekbol...
  • passatgt
    #4655
    illetve a Machintosh HD/Library/Preferences/SystemConfiguration mappát töröld le és indítsd újra a gépet
  • passatgt
    #4654
    esetleg próbáld meg wpa nélül, ha úgy megy akkor a hardware-el nincs gond sztem
  • G_ArchAngel #4653
    Miutan a Display-saga veget ert es a kijelzom nem sarga, azota ujabb gond utotte fel a fejet…

    Az uj 27/i7 iMac nem akar csatlakozni a wireless networkre.
    Nem hinnem, hogy a gep a hibas, mert az Apple Store-ban es amikor hazahoztam meg tunetmentes volt.
    A lakasban van 3 db Windows notebook (XP, es ket Vista) egy iPhone, egy iPod Touch es egy MacBook Pro - mindengyik hibatlanul csatlakozik ez utobbi sleep-bol is, azonnal.
    Az iMac nem…
    Connection Timeout illetve folyamatosan elveszti a WPA passwordot. A Network Preferences-ben latom, hogy szenved, gondolkodik, strandlabdazik, de allandoan irja, hogy NO IP Address…

    A SnowLeopard-ban sem tortent valtozas eddig…

    Mit kell tennem, pls…
  • Lacee
    #4652
    elég ijesztő a pali azért :)
  • GregSB
    #4651
    Vajon miről beszélgetnek ezek itt ketten? :))

    Amúgy durva, hogy Jobs mindig ugyanabban a ruhában van? Eddig azt hittem ezt a farmer + fekete garbót csak a nyilvános rendezvényeken erőlteti, mert már hagyománya van. De hogy itt is tökugyanaz a cucc van rajta mint az iPad bejelentésénél az nem kicsit elgondokodtató :))
  • Ability
    #4650
    A tisztánlátás érdekében egy végszó, ne vitázzunk az egyértelműről. :)

    Teljesen jogosnak érzem a felháborodást, valamilyen hiba biztos becsúszott az Apple-nek, mert nem csak a kijelzők voltak rosszak, valakinek repedezett volt a gép, valakinek meg el sem indult. Tehát probléma van/volt, ez tény. Én csak annyit szerettem volna mondani, hogy ha kizárólag a kijelzőre korlátozzuk az egészet, akkor ez egy esetleges magyarázat/lehetőség lehetne, nem állítom, hogy tényleg ez van a háttérben.

    Gábor: az a lényeg, hogy sikerült végül egy hibamentes modellhez jutni. Ezek után nekem is elvette volna a kedvem, de pár nap múlva majd csak enyhül a rossz szájíz, utána pedig ha tényleg jól működik a masina, akkor úgyis örülni fogsz neki. ;) Nem rossz gép ez, csak körülményes (enyhe szó) volt hozzájutni. Én a végeredmény után, lezárva mindent, örülnék neki, szóval gratulálok a masinához, további hibamentes életet kínáok hozzá. :)
  • neevous
    #4649
    Annyi lehetne, hogy a zónás fényerőszabályozás közben (nem tudom, hogy tud-e ilyet az iMac) "beragadt" egy pár zóna, aztán aztán a világosabb képeknél, amikor ugye a monitor jól megküldi a háttérvilágítást, akkor nem tudnak ezek a zónák akkora fényerőt, mint a többi. De nemhiszem...
    Az meg nagyjából mindegy, hogy hány kristály csavarodik egymás mellett. Persze van jócskán különbség a full hd meg a 2560*1440-es felvontás közt, de nem olyan bődületesen nagy.
  • Ability
    #4648
    Pedig túlnyomó többségben az LCD gyengeségei a háttérvilágítás miatt jelentkezik. Tömeggyártásra még nem adtak ki ekkora kijelzőt. A TV-k más dolog, kisebb felbontás, stb...
  • Ability
    #4647
    Én nem védem az Apple-t, leírtam, hogy ha én ennyi pénzt kiadnék valamire, akkor elvárom, hogy tökéletes is legyen. Engem is idegesítene a dolog, pláne a sokszori pofáraesés. Csak annyit mondtam, hogy egy ilyen kijelző már erősen feszegeti a határokat. Az általad leírt példák meg szerintem abszolút nem állják meg a helyüket. Jó dolog hogy egy kiállítás kedvéért össze tudnak hozni ilyen meghökkentő dolgokat, de attól még egy 31"-os 1080P OLED kijelzőt nem lehet tömeggyártásra bocsátani. Nem az ára miatt, hanem a gyártási hibaarány miatt. Az meg mellékes, hogy ha sikerülne is, egy ilyen TV sok idő míg a publikumnak is elérhető lesz (mint lehetőség a vásárlásra) a bemutatás után, szóval az elavultsággal sem értek egyet. Arról nem beszélve, hogy egy ilyen prototípus 1 hónap használat után bedöglene. Mert pl. az OLED jóságos dolog, lehet is belőle gyártani kisebb méreteket, annyira nem is fiatal, de nagy méretben _használhatatlan_. Hamar kipurcan, nehéz legyártani. Az OLED is még mindig küszködik bizonyos fajta színek leadásával, ami durva károsodáshoz vezet, pedig már megjelent egy ideje és már mutogatják egy ideje. Szóval akkor hol az elavultság?
  • neevous
    #4646
    Nem lehet a kiforratlan technológia az oka, hiszen maga a lcd technológia elég kiforrott, az meg tök irreveláns, hogy csővel, oldalról leddel, vagy ledszőnyeggel van megvilágítva, hiszen ezek közül egyik sem okoz sárga foltot.
  • Dzsini
    #4645
    Azért csináltak már elég 30-40 colos képernyőt (igaz, nem ilyen felbontásút), hogy már valamennyire kiforrott legyen például a háttérvilágítás technológiája, arra fogni nem igazán lehet.
    Felbontásból meg - a Philips 2007-ben mutatta be a 2160p-s quad hd (ráadásul 3D) LCD és LED tv-it, azóta van már a Samsungnak és a Sonynak is. A Samsungnak 31 colos 1080p-s OLED képernyője volt szintén 2008-ban.
    Két év alatt már el szokott avulni egy technológia, nem azt mondják rá, hogy nem kiforrott, és azt főleg nem, hogy a technológiai korlátokat feszegetik. Itt inkább tervezési (ha a többi alkatrész miatt történik ennyi meghibásodás) vagy gyártási (nem ellenőrzik a terméket eladás előtt) bajok vannak, mindkettő az Apple sara.

    ...persze az is benne van, hogy az ideális betekintési szög kedvéért a 27 colos képernyőt több, mint 2,5 méterről illene nézni, ahhoz viszont igencsak kicsik a default méretű karakterek, plusz a normál desktopnál nem ez a megszokott távolság, és nem csak filmet néz rajta az ember, hanem egyszínű, nagy felületeket. De ha erre nem jó, akkor erre nem kell használni.
  • Ability
    #4644
    Lehet a kezdeti modelleknek tényleg volt valami szépséghibájuk, de amit mondani akartam: sosem lesz tökéletes egy LCD kijelző ekkora méreteknél. Lehet tudtak azóta rajta javítani, lehet csak magas a gyártási hibaarány, ezért cserélik. De fenntartom, hogy ekkora méreteknél és felbontásnál már a technológia korlátait feszegetik. Ha nekiesek nagyítóval akkor is találok bármelyik kijelzőn hibákat, lényegtelen milyen drága. Főleg ha már sík ideg lennék (Gábor: én is az lennék, nem beszólás. :)), akkor talán már oda is haluznám. Ráadásul LED-es kijelzőből még nem csináltak ekkorát, úgy tudom a "hagyományos" fajtáknél nincsen hiba. Tehát nem mondom, hogy az Apple nem saras, de valamennyire érthető a jelenlegi helyzet. Ettől függetlenül teljesen jogosak a felháborodások, ha egy millát kidobnék egy gépre, akkor én is pipa lennék, nem kicsit.

    Egyébként meg a cserénél presztizskérdés is szerepet játszik.
  • Dzsini
    #4643
    akkor miért cserélik szó nélkül? mondják azt, hogy nézd messzebbről, akkor nem lesz színátmenetes...
  • Ability
    #4642
    Nem akarok köcsög lenni, jogosak a vélemények, de az elvárások már messze nem. Gondolkodjatok már, nincs itt semmiféle szériahiba. Az Apple saját nagyakarásában akadt fent, itt max. technológiai jellegű korlát lehet. Hiába jönnek ki az új, fejlettebb LCD panelek, azoknak ugyan úgy megvannak a jellegzetes gyengeségei, mint a régi TN paneloknak, csak kevésbé ütközik ki. Egy 27" monstrumnál viszont a nagy méretek miatt mindenképpen átmenetes a kép, a szélek felé haladva torzulnak a színek. Méret + felbontás + betekintési szög. Egy ilyen monstrum előtt közel ülve a széleket már szinte a preiférikus látószögből nézed, persze hogy torzul. Alapjáraton senki sem gyártott még LED-es kijelzőből ilyen nagyokat, és ezek hiába lennének jó cuccok, az összes LCD-nek megvannak a technológia kezedeti betegségei, csak az újabb fejlesztések ezeket már nagyjából korrigálta, aztán kiadnak egy teljes falfelületet elfoglaló óriásváltozatot és újra felerősíti azokat.

    Szóval mondom újra, jogosak a panaszok, elhiszem hogy van hiba, elhiszem hogy idegesítő, az is helyénvaló, hogy az Apple akarta túlvállalni magát ... de attól még ez nem feltétlen hiba. Biztos vannak jobban sikerült változazok, ugyanakkor pyro is mondta, hogy az ő drága és tényleg minőségi 24"-es Dell kijelzője is ilyen. Egyszerűen ez egy korlát, túl nagy méreteknél torzul a kép + a betekitési szögek miatt még "csalóka" is.
  • Tikal #4641
    Valóban, a legkorrektebb az lett volna ha már a csere jó :)
  • neevous
    #4640
    A panelt nem a samsung gyártja?
  • Zsoltika 007
    #4639
    Az a baj hogy próbálnak annyit fogni rajta amennyit bírnak. És beáldozzák a minőséget is ennek. Szarér hugyér akarnak legyártatni mindent. Azért egy minimális minőségi elvárás nem ártana a részükről...