18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #4718
    mivel csinálod?
  • pyrohun #4717
    Nem akarok vitázni, de szeretnék mutatni egy képet.

    3 hónapos iMac, egyszer meg lett töltve a vinyó 80%-ig, majd törölve lett róla csomó minden, most nincs 15%-os a telítettség és így néz ki, íme (a sötét az üres terület, a világos a foglalt):




    Erre sok mindent lehet mondani, de azt, hogy nem lenne szükség egy töredezettségmentesítésre, na azt NEM LEHET mondani. 120GB-nyi adat (amelyből kb. 50GB maga az OSX és a telepített programok) ilyen szinten el van szórva és nem, nem fogja magától defragolni mert rengeteg fájl 20MB-nál nagyobb, amihez ugye alapból hozzá sem nyúl az oprendszer.
  • Zsoltika 007
    #4716
    Nem akartam csöpp kis lelkedbe gázolni... Nebáncsvirágocska!
  • Tikal #4715
    elég a nagyokat meggyőzni, jönni fognak a többiek is :)
  • G_ArchAngel #4714
    iPad ready az oldalad? - ha nem, akkor mostantol Pokolra kerulsz, Dante intezmenye idejet mult, Steve Jobs ujabb szintet epittet az alvilagba
  • Tikal #4713
    Nekem annyira nem hiányzik a magyar nyelv, főleg azok a béna fordítások :) iPhone-n van magyar nyelv? Mióta meg van meg se néztem, ipodon van azt tudom...
    mondjuk fater ezért nem vett végül imac-et mert nincs magyar nyelv...
  • Verseghy
    #4712
    Mikor lesz már benne magyar nyelv..:/
  • oroy_
    #4711
    Az én saját több evés tapasztalatom az hogy nincs rá szükség. Az hogy sorba rendezés nincs nem hiszem annyit gyorsítana hogy megéri defragal időt vesztegetni, 1x ha nagyon unatkozom lehet lemerem.
    Szerintem maradjunk annyiba aki úgy gondolja kell neki az csinálja, aki meg nem nem :)
  • Dzsini
    #4710
    nagyon szép eredmények - de sem a sorbarendezés sem az üres hely konszolidálása nincs benne, amikről írtam, hogy biztosan számítanak a rendszer sebességénél.
    az, hogy ennyire ellenáll a fragmentálódásnak a rendszer az szuper, azt nem tagadom (gyakorlatilag egy minimalista defrag folyamatosan fut service-ként), de a teszt sem vette figyelembe a fentieket.
  • oroy_
    #4709
    nyugalom, nem kell kiabálni.
  • oroy_
    #4708
    tessek kikerestem egy cikket ahol alaposan le van tesztelve a dolog itt
  • Dzsini
    #4707
    Azért írtam, mert utánaolvastam. A 20 megánál kisebb fileokat megnyitáskor defragmentálja (a nagyobbakat nem), de sorbarendezést nem végez és az üres helyet se rakja rendbe - vagyis van mit optimalizálni rajta bőven külön szoftverrel - boot time csökkentés, óriásfile-ok kezelése előtt (pl. videószerkesztés), stb.
    Viszont nincs semmilyen beépített defrag program, ezért is ajánlott pl. HFS-nél bőséges szabad helyet hagyni, hogy az ilyen automata rendrakások zökkenőmentesek legyenek, és maradjon hely az esetleges nagyfileok számára.
  • Zsoltika 007
    #4706
    Pedig kell! Nekem csodát művelt a tetű lassú géppel! (Drive Genius-al szoktam)
  • oroy_
    #4705
    HFS+ ,picit más mint az NTFS ... ugy van felépítve az egész hogy nincs szükség olyasmire mert annyira kis mértékű, picit olvass utána.
    (plusz tapasztalatból beszelek, évek óta mac-em van)
  • Dzsini
    #4704
    minden rendszer fragmentálódik, az új generációs NTFS-ek meg nem jobban, mint a többi modern változat.
    és minden rendszernek jót tesz, ha sorban és egyben vannak rajta pl. a bootolás közben betöltött adatok, és nem kell a vinyó seek időre várni (persze SSD-nél a seek idő elhanyagolható, de bármilyen mechanikus vinyónál pártízezer file töltésekor már észrevehető).

    amúgy pont az új 10.6.3-ra írták, hogy a lemezműveleteket meggyorsították az OpenGL mellett.
  • oroy_
    #4703
    "defrag" nem kell MAC -en, nem windows ez :)
  • oroy_
    #4702
    csak egy kis tisztogatást/karbantartást kell csinálni nehogy mar újra tegyél egy friss rendszert, próbáld csak ki OnyX
  • pyrohun #4701
    1,5 perc boot-idő ...
    itunes indulása 1 perc .... (20 ezer zene van a library-ben, DE 3 hónapja is ugyanennyi volt és akkor 1 másodperc volt az indulás).

    Valami miatt a lemezműveletek TETÜLASSÚAK lettek. Még egy defrag-ot meg fogok próbálni, de ahhoz boot dvd kellene, stb... macera :)
  • passatgt
    #4700
    de sztem tuti visszalehet restore-olni vele
  • passatgt
    #4699
    azt passzolom, nem használom
  • GregSB
    #4698
    Miért akarsz újratelepíteni, nem most vetted a gépet? :)

    Kezd vindózosodni az OSX? :P
  • pyrohun #4697
    Hmm, szóval elvileg nincs veszélye,akkor ki fogom próbálni - köszönöm. De akkor mit fog csinálni utána a régi (tehát a jelenlegi) Time Machine-os mentéseimmel?
  • passatgt
    #4696
    amikor telepítesz dvd-ről, azon a képernyőn, ahol kiválaszotd melyik meghajtóra tegye, van egy Options gomb, és ott pipáld be Archive and Install-t
    így programokat, beállításokat etc... kirakja egy külön mappába, a többit meg lecseréli egy zsír új rendszerrel
    innen meg ami kell szépen visszahúzogatod
  • pyrohun #4695

    LEHET, hogy újratelepíteném az OSX-et. Mindenem ki van mentve (vagy saját magam által, vagy a time machine által).

    Kérdés:

    Amikor majd fent lesz az új rendszer, akkor van-e olyan opció pl. a Time MAchine-ban, hogy én egyedileg megadhassam, hogy mit állítson vissza? Szóval pl. lehet, hogy nem kéne az ÖSSZES telepített program, az is lehet, hogy csak a konkrét beállításaim kellenének (ures profile, email accounts, stb).

    Vagy a time machine mindent visszarak és szia? :)
  • Tikal #4694

    rögtön a torrentezés :)
    utorrent vagy transmission, a többi ugyanaz, ha keresel valamit írd utána hogy: mac os x :))

    jelöld ki az összes képet, és nyisd meg vagy húzd be mindet iphotoba hogyha fényképek
  • pyrohun #4693
    RESPECT!!!

    Ugyan gondoltam én is erre, de sosem néztem meg - viszont valamiért CUSTOM volt beállítva (WTF?), de átállítottam Hungarian-ra és most zsírul megy, köszönöm szépen :)
  • LoDMaSt
    #4692
    Sziasztok, szereztem egy macbookot, kicsit új még a mac, egyenlőre, amit nem találok rajta, hogy ha egy mappában megnyitok egy képet, azt megnyitja, de nem tudok tovább menni az következő, se az előző képre, mert inaktív a gomb. Hogy csináljam, vagy mivel nézzek képeket? A másik kérdésem, hogy van -e mac-re szakosodott torrent oldal, vagy valami hasonló? Köszi!
  • joebacsi
    #4691
    nemrég láttam egy dos-os könyvelőprogit, ahol volt hasonló probléma...na itt tart az apple UI :D
  • passatgt
    #4690
    vagy esetleg még próbáld meg a System Preferences-Date Time-Open Language and Text - Formats-nál nézd meg jó e a dátum formátum. Ha jó, akkor válassz valami más régiót, indítsd újra, utána rakd vissza magyarra, és megint újra
  • passatgt
    #4689
    az aptyafaszát:D

    esetleg próbáld meg Card - Add Field - Edit Template menüben kitöröolni születésnapot, majd add hozzá újra

    Ha nem megy, akkor az Add Field lenyílóban katt a Dates-ra, berak egy anniversary-t, azt nevezd át születésnapra, úgy tuti menni fog
  • pyrohun #4688
    Érdekes, de nálam mi lehet a gond? Megmutatom mire gondolok:

    1. létrehoztem eg tök új contact-ot:



    2. rákattintok a birthday mező utáni Birthday szóra - ugye itt lehetne elvileg megadni a születési dátumot. Be is jön egy kis opcióválasztó mező, DE CSAK A HÓNAP ÉS A NAP adható me, WTF?



    3. Rádásul nem is tudom leokézni meg semmi, ha bárhova máshova elkattintok, akkor az alábbi kép fogad:



    Ergo ő önkényesen 2001-et beállít - de ha 2001-re kattintok, akkor is CSAK a HÓNAP / NAP választó jön be.... nem lehet megadni évet, lolmár :D:D
  • pyrohun #4687
    Igen!
    Eleinte 8-ra volt állítva, de mivel az imac mellett ott a dell monitorom is, rájöttem, hogy 4 is bőven elég
    :)
    Nekem elengedhetetlen
  • passatgt
    #4686
    ha erre lennék kíváncsi, nem spaces-t írok hanem space-t:)
  • Dzsini
    #4685
    neménszóközöknélkülírokmindent

    (bocsi)
  • passatgt
    #4684
    ti használtok spaces-t?
  • Dzsini
    #4683
    kár érte, használható (és eladható) terméknek tűnik, az összes modern konzolon (Wii, X360, PS3) van retro-részleg nem túl drága játékokkal.
  • G_ArchAngel #4682
    apr1
  • Dzsini
    #4681
    zseniális :)

    egy cseppet megdobogtatta a szívem (valószínűleg addig, amíg meg nem látom az árcédulát...)
  • G_ArchAngel #4680
  • grizzly21
    #4679
    azert mert valahol jo meg nem jelenti azt hogy nem az apple hibaja:)

    kulonben hogy lehetne egy ilyet elrontani, rosszul kattintott az install gombra?:)