18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #4758
    Szerintem meg elég jól bemutatja a consumer társadalmat, ami pont az usa-ban a legfejletteb, mondhatni vallás :)
  • Tikal #4757
    Hitachi HTS725050A9A364 .... van ebből egy olyan változat is ami hardveres kódolással rendelkezik, sajnos nem azt vettem, elnéztem... egyébként picit hangosabb lett a gép tőle, de nem zavaró.
  • Tikal #4756
    azért remélem lesznek még nagyobb élményei is az életben.. :)
  • GregSB
    #4755
    Nem csak ezért utazott ki. Írta a blogjában hogy gyerekkori vágya kimenni "nyaralni" NYC-be. Összekötötte a kellemeset a hasznossal, kint volt több mint 1 hetet. (a hasznos az az egészben, hogy hazahoz egy terméket amit hosszú hónapokig nem lehet itthon kapni, nála viszont ki lehet majd próbálni)

    Az meg hogy miért így vette át az iPadet az más dolog. Igen, bemehetett volna érte délután, és átvehette volna felhajtás nélkül is. Őszintén bevallom hogy én is beálltam volna a sorba érte, de nem azért mert attention whore lennék. Egész egyszerűen ez egy teljesen egyedi "social" event, amire 4-5 évente kerül sor (amikor bemutat az Apple valami új terméket). Szívesen dumálgattam volna az engadgetes, gizmodo-s és egyéb geekekkel a sorban pl...
  • grizzly21
    #4754
    ezek is kurva jok
    collegehumor1
    collegehumor1
  • G_ArchAngel #4753
    college humor
  • grizzly21
    #4752
    lol Itt is ugy vonul be mintha megnyerte volna az Oscar dijat
  • grizzly21
    #4751
    De ez a divatvasarlas engem annyira fel tud baszni..vegye meg oruljon neki, de ez a taps meg udvrivalgas..ha tenyleg jo akkor nem kell a korites, ha meg csak azert veszi meg mert meno dolog annak minek?

    En odamennek egy fold masik vegen levo varosba olimpiaert, vb-ert, de egy ilyenert?

    a simpson-os apple parodia jut eszembe
  • grizzly21
    #4750
    Azert van kulonbseg, a mondatod 2.felevel egyetertek, az itthoni helyzet sokszor ez..de azert ez a cirkusz...
  • GregSB
    #4749
    Ez nem vallás, hanem egy tök jó buli. De mindegy is, nehéz ezt megérteni itthoni fejjel, ahol a vásárló általában úgy van kiszolgálva, hogy "örülj hogy nyitva vagyok, meg egyébként is a k. anyádat".
  • GregSB
    #4748
    Levetette az Apple handrással az XMS oldaláról. Nem tudni miért, én is azt tartom valószínűnek amit Dzsini írt.

    Itthon meg ki tudja mikor lesz kapható... egyelőre még alig bírnak annyit gyártani, hogy kiszolgálják az igényeket az USA-ban.
  • G_ArchAngel #4747
    UK-ben meg ara sincs,,,

    majd egyszer nekem is kesz, de a 13-as MBP-nek nagyobb ertelme van, szvsz
  • pyrohun #4746
    Mondjuk kíváncsi leszek a MicroSIM-esre, meg arra is, hogy milyen díjcsomagot ajánlanak hozzá.
  • Dzsini
    #4745
    talán nincs elég nekik, és egyelőre csak az US rendeléseket tudják teljesíteni, így szóltak, hogy egyelőre ne reklámozzák (?)

    meg lehet, hogy megy a szolgáltatókkal az egyezkedés, hogy melyikük árulja a MicroSIM-es csomagot.
  • pyrohun #4744
    Azt mondja már el valaki, hogy miért nincs EGY MAGYAR bolt oldalán sem egy szó sem az iPAd-ról? Régebben az XMS-en kint volt ha jól emlékszem - most meg sehol semmi.
  • pyrohun #4743
    Én nem látom ilyen negatívan. A videót megnézve száámomra is az jön le, hogy hatalmas élmény lehetett. Mellesleg eldöntöttem (már múlt héten), hogy én is veszek egyet. Bár az iMac kijelzője miattt csalódott vagyok picit, de ez nem veszi el a kedvem :)
  • joebacsi
    #4742
    a vallás működik :)

  • G_ArchAngel #4741
    [URL=http://www.nydailynews.com/tech_guide/2010/04/03/2010-04-03_apples_ipad_goes_on_sale_campedout_customers_go_to_great_lengths_to_get_hands_on.html]"I'm here because the iPad launch is only once in life!" said Andras Horvath, 36, who flew in from Budapest, Hungary, to pick up his $499 tablet.[/URL]
  • grizzly21
    #4740
    "Csaba, életem egyik legjobb élményén vagyok túl, amikor kinyitották a boltot, és mentünk lefelé a lépcsőn, vagy százan tapsoltak nekünk, kamerák vettek, mindenki interjút akart tőlünk. Nem tudok blogolni, no internet, because one thousand people outside … miért beszélek angolul? Nagyon gáz! Mindegy, felvettem az egészet, amint online leszek, kitolom a videót. Most itt ülünk a Central Park szélénél, minden második ember le akar fotózni "

    hat ez szamomra nc
  • G_ArchAngel #4739
    Handras az engadget cimoldalan:D
  • passatgt
    #4738
    na aztán valaki mostmár mutasson egy 500gb-os vinyót, ami jó 13-as macbook pro-ba:D
  • G_ArchAngel #4737
    Itt vannak matricak...

    Itt meg az Ironman...

    (via google.com)
  • GregSB
    #4736
    Ahh, ez az Ironmanes tag nagyon need:


    Hol lehet ilyeneket csináltatni? Mo.-on foglalkozik valaki ezzel?
  • G_ArchAngel #4735
    amugy szerintem holnap vagy kedden veszek egy 13-as MBP-t just in case, az ilyen esetekre...
  • G_ArchAngel #4734
    fotozd le legyszives teljesen szembol, ha van idod...

    a legjobb, ha a Finder ablakor szethuzod Details view-ra allitva (szurke-feher savok valtakoznak)...


    amugy szervizzel meg kell beszelni, hogy aznap kered vissza a geped, addig meg elmesz kavezni vagy vasarolni...

    nekem kb. 4 ora mulva szoltak, miutan leadtam
  • passatgt
    #4733
    mármint nem a gépet cserélik le, hanem adnak valamit helyette ideiglenesen míg macgyverelik
  • passatgt
    #4732
    viszed vissza és kérj cseregépet
  • Dzsini
    #4731
    ez így úgy néz ki, mint a húsz éves, elsőgenerációs "sarkított képernyős" tévék, ahol a kitérítést még nem tudták rendesen megcsinálni, és befoltosodott a kép széle :(
  • pyrohun #4730
    Lassan kezdem megérteni G_ArchAngel kollégát...

    Ti emellett szónélkül elmennétek? Mert engem baromira zavar... :(

    Amikor 3 hónapja meglett a gép, ezek a foltok NEM voltak a képernyőn a jobb felső sarokban, mint ahogy a szép alsó vízszintes csík sem.
    Viszont ez az egyetlen gépem és munkaeszközöm, ha visszaviszem, akkor mi a bánaton dolgozok majd addig?
  • pyrohun #4729
    Most kitapasztaltam: az ALT gomb csak akkor működik, hogy ha az OSX-ben startup disknek NEM a default bootpartció van megadva (hanem mondjuk a DVD). Na ilyenkor van ALT-tal választási lehetőség - amúgy nincs.
  • Zsoltika 007
    #4728
    Ennek nem lenne szabad így lennie. Én mindenképpen utánna néznék. Esetleg újabb pram reset, hátha megoldja.
  • pyrohun #4727
    Na rövid helyzetjelentés: 2,5 óra defrag után jóval gyorsabb lett a rendszer. A boot folyamat lerövidült 1 percről olyan 30 másodpercre kb. és a programok majdnem olyan gyorsan nyílnak újra, mint amikor a friss OSX-re telepítettem őket. Szóval azért számít - legalábbis ezen a gépen elég jótékony hatása volt szerencsére. Biztos, ami biztos, azért az Onyx-ot is ráeresztettem (cache törlés, jogjavítás, spotlight index újraépítés, stb).

    Szerintem havonta meg fogom ezt csinálni, mert így szerintem elég jól karban lehet tartani a rendszert - de a defrag is kellett hozzá.
  • pyrohun #4726
    valami nem stimmel ezzel a géppel. kizárólag az OSX dvd-ről hajlandó bootolni.
    ráadásul nem működnek a billentyűparancsok, amiket újraindításkor lehet kiadni.

    Pl. ugye elvileg C gombot nyomva tartva dvd-ről bootolna...
    ALT gombot nyomva tartva ki lehetne választani hogy honnan bootoljon

    de nem, nem müxik. Ezek akkor sem működnek, ha az OSX install DVD van a meghajtóban. Magyarán csak úgy tudok eredeti OSX lemezről bootolni, hogy az OSX-en belül kiválasztom startup disk-nek. De ez így fos. Mellesleg 2 napja még mentek a gyorsbillentyűk. PRAM-ot reseteltem - azóta nem mennek....
  • Zsoltika 007
    #4725
    Szerintem csak ratyi a verzió amit szedtél. Én mondjuk pendrive-ra raktam fel disk utility-vel. Tökéletesen megy. Pedig volt már be mountolva párszor.
  • pyrohun #4724
    Úgy gondolnám, de a sors nem akarja...

    Letöltöm a Drive Genius bootolható DMG-jét. AKÁRHOGY írom ki, nem bootol róla. Eljutok az Apple logóig, majd megáll és onnantól semmi nem történik.
    Hallottam, hogy nem szabad mountolni a dmg-t véletlenül sem, mert akkor már nem fog róla bootolni. Oké: letöltöttem újra, nem mountoltam, hanem egyből disk utilit-vel mint image-et kiírtam. Megint nem bootol. Van egy külső USB-s DVD íróm - az sem bootol róla.

    Egyszerűen tanácstalan vagyok, mi a francért nem hajlandó bebootolni a dvd-ről??? Pedig mindenki írta, hogy működik, stb. Nélam pedig nem :)
  • oroy_
    #4723
  • oroy_
    #4722
    nincs is min vitázni, aki úgy gondja kell az csinálja meg.
  • passatgt
    #4721
    arra nem tud valaki megoldást, hogy ha finderben van coverflow, utána rákkatintok egy a méret szerinti rendezésre, és elkezdem felfelé görgetni, akkor egy kis idő után visszaugrik oda, ahonnan kezdtem a görgetést
    kurva idegesítő:D
  • Dzsini
    #4720
    40-50 = inkább 100-200, még olyan 100 gigányi üres részek is vannak rajta (csak most néztem meg közelről, hogy 800as)
  • Dzsini
    #4719
    Mondjuk pont emiatt tűnt el a kép a windowsos defragból is, mert ránézésre nem lehet tudni, hogy mennyire zavaró a töredezettség (általában a szemet jobban bántja, mint a rendszert).
    Ezzel sincs ránézésre sok gond, akkor okozhat zavart csak, ha mondjuk egy egybefüggő 40-50 gigás videófilet akarsz gyorsan szerkeszteni. Egyéb esetben van bőven üres hely, és a 20 megás egybefüggő adat elég ésszerű határ, a Vista / 7 defragja az 50 megánál nagyobb chunkokat nem mozgatja, mert azokat már tulajdonképpen felesleges.

    Persze a bootoláshoz szükséges fileok ki tudja hol vannak, azoknak jót tesz, ha a vinyó legelején vannak (ott a legkisebb az elérési idő), a swap filenak pedig a legvégén jó lennie (ott a legnagyobb az írási-olvasási sebesség)