18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #4838
    nekem megfelelne, de akkor nem lenne mivel reklamozni a 4-et:)
  • passatgt
    #4837
    akkor előbb kiadnak egy 3.1-et amiben lesz mappa, utána meg a 4.0-t a többivel
    így megfelel?
  • grizzly21
    #4836
    wow vannak mappak a 4.0ban??? Lehet hogy a mappakon belul is lehetnek mappak, vagy az majd csak 5.0 ? gyerekek...ez jobb helyeken egy minor update maximum
  • Gabor1990
    #4835
    Csak a skype miatt gondoltam, hogy jó lenne, amúgy nem izgat annyira.
  • Dzsini
    #4834
    akkor szinte biztos, hogy nem.

    amúgy igaziból nem multitasking ez... mert az egész program nem futhat a háttérben, meg van határozva az a néhány szolgáltatástípus, amire a programozók dolgozhatnak - hanglejátszás, voip, helymeghatározás, push stb., azon kívül a program állapota megmarad, de mozdulatlanná dermed. Nagyjából ugyanezt tudja az Android is, telefonra bőségesen elég szerintem, és eléggé korlátozott ahhoz, hogy ne legyen katasztrofális hatása az akkumulátorra :)
  • Gabor1990
    #4833
    Ebben még a régi hardver van.
  • Dzsini
    #4832
    ha az már az, amelyikben a GS procija van, akkor igen (amellett van a több RAM is, ami gondolom létszükséglet)
  • Máté94
    #4831
    Sokat változott a telefon. Ezért kár volt:D
  • Gabor1990
    #4830
    A 8 gigás 3rd gen. iTouch vajon megkapja a multitaskot?
  • Dzsini
    #4829
    multitaskot az iPad, a 3GS és a vele egygenerációs Touch kap, a régebbiek csak pár dolgot (pl. reklámokat :D )
  • Dzsini
    #4828
    ha jól olvasom csináltak egy vödör API-t (hang, hálózat stb.), és a programozókra bízzák, hogy háttérbe helyezve milyen létfontosságú elemeket kell fenntartani a programból - pl. skype bejövő hívás figyelése, navigáció következő kanyar bejelentése, egy játéknak meg semmi szüksége erre, így elfér a háttérben és jónapot.

    annyira teljesértékű multitasking, amennyire a programozók megoldják - viszont emiatt piszok nagy rendszermemóriára lesz szükség, hogy a háttérben nyitva felejtett, akár passzív programok ne telítsék be, és ne jöjjenek a "memory full please close some applications" üzenetek, és okos programozókra, akik nem eszik meg a processzoridőt a háttérben futás közben is, hanem tényleg csak annyira működnek, amennyire kell.
  • LoDMaSt
    #4827
    Kérdés, hogy milyen, és mennyire. :)
  • passatgt
    #4826
    na van multitasking, lehet örülni:D
  • passatgt
    #4825
    thx
  • Tikal #4824
    tabok között kell lennie egy kis pontnak, ha arra kattintasz akkor olvasott olvasatlan szerint rendez
  • passatgt
    #4823
    mailbe hogyan tudomkijelölni az összes olvasatlan üzenetet?
    törölni akarom őket
  • passatgt
    #4822
    van egy szürke 5g-s nano 8gb 32e-ért új kinek kell:)
  • G_ArchAngel #4821
    a 13-as igen, a 17-es nem, a 27-es igen...

    de meg tudom kulonboztetni, hogy mit ad hozza a glossy es mit a matte: a ket MBP (glossy es matte) egyforma majdnem, az iMac nagyon mas (de a legjobb)
  • grizzly21
    #4820
    glossy?
  • passatgt
    #4819
    nálam is kattan, úgyhogy valszeg normális, vagy mindkettőnké szar, valaki erősítse még meg:D

    színprofil szar, érdemes alvinni egy emberhez, akinek van ilyen színbeállító eszköze:)
  • Dzsini
    #4818
    elméletileg a kattanás az akkor hallatszik (bármilyen, főleg 2,5-es meg mobil vinyónál), amikor pihenőre rakja a fejeket, kihúzza a tányérok közül, hogy egy esetleges rázkódásnál (pl. esés) ne okozzanak gondot - nekem a laptopomnál alig hallatszik (elég párnázott helye van a vinyónak, gondolom elnyeli), a külső HDD-nél viszont 1-2 másodperccel az olvasás befejezése után mindig hallom.
  • Tikal #4817
    Nekem a samsung vinyom csinálta ezt, másfél évet használtam de nem volt baja, nem tudom mi lehet, az új HDD-m már nem csinálja...egyébként tesom macbookja is ezt csinálja...
  • G_ArchAngel #4816
    Kerdesem lenne unibody MBP tulajoktol:
    - neha halkan kattan a HDD - ez normalis?

    Mindenkitol:
    - Adobe RGB szinprofilra allitva az iMac es MBP kozott jelentos a kulonbseg (a 17-es MBP es a 13-as hasonlo)
  • GregSB
    #4815
    Tudom hogy viccből kérdezted, de Macbook pro-t :D

    Az iPad nem váltja ki a notit minden helyzetben, inkább csak egy kiegészítő mellé. Bár neked van iMaced is, sokszor elég lenne a deszka a hétköznapokban, de ha mondjuk elutazol huzamosabb időre akkor jó ha van veled egy teljes értékű gép...
  • franc0
    #4814
    "egyszer előfordult, hogy nem akarta kiadni agy audio cd-t, csak restart után, eject-et nyomva tartva..."

    Mondok mást. Amikor megjelent a mostani MBP, rögtön hozattam amerikából egy 15-ös alapmodellt havernak megbízható emberrel. Első használatnál nem akarta beolvasni a gyári driverlemezt. Kb 5x kellett rebootolni mire sikerült. Gondolod, izzadtam nemkicsit... (majd 400K-s tétel)
  • passatgt
    #4813
    hát a hó végét már várd meg, aztán ha nem jön akkor egy 13-as macbookot:D
  • pyrohun #4812
    most mit vegyek, ipad-et vagy macbook-ot... -.-
    :D
  • passatgt
    #4811
    állítólag hó végén jön macbook frissítés...

    más:
    5000$-os ipad:)
  • Tikal #4810
    mm, nem akarlak elkeseríteni, de nekem körkörös a fény, igaz egyenletesen gyenge, de mindenhol van világítás
  • passatgt
    #4809
    én is megtalálom, csak baromira nem esztétikus, hogy csak a jobb oldalán lévő 3 centiről szűrődik ki némi fény:D
  • Tikal #4808
    a space megtalálása nekem még nem okozott gondott világítás nélkül sem :)
    a műanyag izével még nem találkoztam...
    reggelente tényleg hideg :D
    akksija 90ciklus után 97%os egészségnek örvend ( szintén fél éves a gép )
    sajnos kicsit hangosabb már mint kéne, mert volt egy HDD csere ( 7200rpm, 500GB ), de még így is halknak mondható
    a fehér műanyag macbook után áldás ez az alu kivitel, nagyon megérte a csere
  • passatgt
    #4807
    hát én leírom, ha gondoljátok, most lesz kb fél éves:)

    ami nem tetszik:
    a space nagy mérete miatt picit hajlik, így a billentyűzet háttérvilágítása bal oldalon nem látszik ki, csak a jobb oldalán
    a gép hátulján a műanyag lap, ahol a levegőt kifújja, nem áll túl stabilan, szerintem lehetne sokkal jobban rögzíteni(természetesen ez nem azt jelenti hogy lötyög meg leesik, hanem azt, hogy betudom nyomni picit:))
    egyszer előfordult, hogy nem akarta kiadni agy audio cd-t, csak restart után, eject-et nyomva tartva...
    webkamera minősége lehetne jobb
    ha egy külső monitort rádugok úgy, hogy kivan kapcsolva a gép, majd amikor bekapcsolom, nem működik a rádugott monitor, tehát csak akkor üzemel, ha menet közben dugom rá
    reggelente nagyon hideg:D
    kinyitáskor mindig összemaszatolom kijelző káváját

    ami tetszik:
    baromi jó minőségérzet és minőség
    vékony, könnyű
    nagyon jó minőségű hangkimenet
    akksi nagyon jól bírja 30 ciklus után is,
    baromi halk, gyakorlatilag csak néha lehet hallani a vinyóból egy-egy zörejt, de arra is külön figyelni kell
    csajok meg oda-vissza vannak világító almajeltől:D

    Sokan panaszkodnak, hogy nagyon melegszik. Átlagos használat mellett(photoshop, itunes, netezés, youtube) kézmelegnél jobban sosem melegszik, a jobb oldala(ahol a dvd van) gyakorlatilag tök hideg, viszont ha beragad a flash és 100%-on pörgeti procit, akkor nagyon meleg tud lenni, főleg a jobb felső sarokban illetve középen, de más laptophoz viszonyítva teljesen átlagos.

    Ami nem tetszik benne nagyon apróságok, tehát egyszóval kurvajó:D
  • pyrohun #4806
    Majd írd le a tapasztalataidat légyszives! Én is gondolkodtam egy 13-as MBP-n, bár most inkább az iPad-re kattantam rá.
  • G_ArchAngel #4805
    Megvettem a 13-ast, remelem ezzel nem lesz szivas...

    Tudom, frissulni fog hamarosan, de most kelllett - utazom, 17-est megveszik az elso nap, hogy Mo.-ra erek es ez legalabb kiforrott technika...
  • pyrohun #4804
    Igen, mindkettőtöknek igaza van.

    Szerintem egyébként (vagyis inkább remélem), hogy a GUI-hoz is hozzányúlnak picit. Lassan ideje lenne. Tudom, hog jól bevált, letisztult, de pl. én örülnék, hogy ha picit jobban testre lehetne szabni (mármint vizuálisan) és nem kellene hozzá megtörni a telefont.
  • GregSB
    #4803
    Ebben is van valami.

    + nem volt első prioritású hogy eddig ezzel foglalkozzanak. Az IM progik működtek eddig is Push-al, a navik pedig az utóbbi 1 évben virágzottak csak fel a platformon.

    Pyro: lehet, sőt biztos meg tudták volna csinálni eddig is, én csak azt mondtam mi volt eddig a hivatalos kifogás :) Asszem a 2.0-val mutatták be a push-t, akkor szépen megideologizálták hogy így sokkal tovább bírja majd a telefon, mintha multitaskolna.
  • Dzsini
    #4802
    akkor jön a legprózaibb ok: akkor mit adnának ki az új verzióban, mivel tartanák fenn az érdeklődést és adnának el még milliónyi példányt?

    a technológia és a szoftver (körvonalakban) rég megvan, de egyrészt a fejlesztés és bugmentesítés hihetetlenül sok idő és pénz, másrészt folyamatosan figyelik a konkurenciát, és onnan a jó, használható ötleteket implementálják.

    (teljesen más részről: tessék megnézni mit írnak az iPadról most azok, akik kipróbálták - pl. appleblogon, és hogy mit írtunk mi itt, mikor bemutatták, hogy mire lesz jó)
  • pyrohun #4801
    Én ezt sosem értettem, most azért mert a memóriában van még +5 alkalmazás mondjuk, attól miért merülne jobban az aksi? Nyilván a multitaskot nem úgy fogják megoldani, hogy egy játék ugyanúgy fut tovább (tehát nem fogja zabálni a procit, ergo nem fog többet fogyasztani), viszont a memóriában marad kb. lefagyasztva, mintha hibernálnád. Szóval szerintem így kell elképzelni és így is kellene megoldani. Nyilván ez alól kivételt képeznek az IM alkalmazások, de azoknak a nagy része amúgy is támogatja a PSUH-t, szóval azok sem zabálnák az erőforrásokat.

    Ha viszont ezt így meg lehet oldani (miért ne lehetne?) akkor a kérdés: miért nem lett már 2 éve így megoldva -.-
  • pyrohun #4800
    Maga a will it blend tök poén és ötletes reklám a blendtech-nek, de ez a faszi olyan szinten idegesítő, tenyérbemászó, hogy kb. ki kéne próbálni vele is, hogy vajon "will he blend?"
  • GregSB
    #4799
    Az indok nem az volt hogy ez így van jól, meg hogy nincs rá szükség, hanem hogy az akksi így tovább bírja. Jelenlegi szifonok akksija így is alig bír ki 1 napot intenzív használat mellett, nemhogy úgy hogy a user feledékenységből otthagy 4-5 progit még a háttérben.

    Lehet a multitask iPhone 4 only lesz, amiben már egy bikább akksi, meg kissebb fogyasztású, saját fejlesztésű csipek lesznek, mint az iPadban. Lehet régebbi telefonokra nem is fogják engedélyezni ezt. Meglátjuk.