18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #4878
    Jajó, félreértettem :D
  • Dzsini
    #4877
    tudom, ezért kérdeztem tőle, hogy eddig ezt meg tudta-e csinálni (olvasd vissza mire írtam)
  • GregSB
    #4876
    Ja és lehet beszélgetni skypeon miközben más appokat használsz. Szal tudsz böngészni is közben.
  • GregSB
    #4875
    "játék közben tud bejönni skype hívásod?"

    Bármi közben tud, ezt demózták a keynote-on. Feljön egy popup buborék és ott elfogadhatod a hívást vagy elutasíthatod.
  • pyrohun #4874
    ÉS mellesleg az Android is pont emiatt a jó. Azok a telefonok sem bírnák aksival.
  • joebacsi
    #4873
    Androidnál teljesen szabad a multitask. Mégis az egyik legnépszerűbb program rá pont azt csinálja, hogy kipucolja bizonyos időközönként a háttérben futó progikat. Nem véletlenül használják sokan.
  • Ability
    #4872
    Mert ha megy a háttérben egy youtube videó, safariban az összes lapnál töltődnek a reklámok XHR-rel + folyamatosan fut valamilyen javascript, megy közben a push notification is, és még alapvetően az összes megnyitott programnál mindenféle szubrutin, akkor az még előnyös is lesz az aksinak meg a procinak, ugye? Azt már nem is mondom, hogy mi történne ha még játékot is futtatnál a háttérben. Az meg mégannyira nem merem mondani, hogy a sima 3G már így is kellően lassú volt, kevés memóriával együtt. Nem akarjuk mindjárt megfejelni egy flashplayer + sg mediacenter reklámmal?

    Abban egyetértünk, hogy jöhetett volna hamarabb, együtt a 3GS-sel. Abban már nem, hogy szar lenne ez a megoldás.
  • pyrohun #4871
    Hú, tényleg, igazad van: mennyivel jobb lenne a normál multitask, ha mondjuk egy játék, amit bent hagysz a háttérben, 1,5 óra alatt csontra merítené az aksit, éljen, gratulálok. Fikázni azt tudsz, de átgondolni azt, amit leírsz...

    És pontosan emiatt NAGYSÁGRENDEKKEL jobb minden más megoldásnál ez a multitask. Pont.
  • grizzly21
    #4870
    azt irtam hogy nem hasznalom zenelejatszasra ezert nem tudtam hogy megy a 2 dolog egyszerre (oke tudom nagy dolog lett volna kiprobalni..:)
  • Tikal #4869
    ? Neked nem megy a zene skype, mail és netezés közben? Nekem megy, ami nem megy az amit dzsini említett, sms és youtube, meg skype bejövő, de most már menni fog ez is...
  • grizzly21
    #4868
    Akkor nem is szoltam. Az en hibam mert zenelejatszasra nem hasznalom az iphone-t.

    Ami engem zavar hogy semmibe nem allna beletenni, megsem teszik be. Miert nem lehetne opcionalis? Akit nem erdekel/nem ert hozza annak minden marad a regiben, de aki ki akarja hasznalni annak legyen ott
  • Tikal #4867
    :D Na jó, hívás nem jön be, de push notification miatt a chat müködik, nem? SMS közben youtube zenehallgatás, komolyan mondom hallok még uj dolgokat igények terén :DD
  • Dzsini
    #4866
    és skype közben böngészni vagy játszani? vagy sms írás közben navigálni vagy youtube-on át zenét hallgatni? játék közben tud bejönni skype hívásod?
  • Dzsini
    #4865
    mi hiányzik neked a jelenlegi megvalósításból? a 7 API, amit biztosítanak lefedi az esetek legnagyobb részét, ami miatt egy, épp a háttérben levő program kommunikálni szeretne a felhasználóval: zenét játszik; navigál; jelez, ha kész van egy fel-letöltés (vagy valamilyen feladat); voip-kapcsolatot épít fel; üzenetet küld push-al; engedélyt kér geolocation/gps használatra; meg tud állni és villámgyorsan tovább tud futni, ha leváltasz róla / visszaváltasz rá.
    nem multitasking, de úgy viselkedik, mintha az lenne - az Android (és a többi oprendszer) gyakorlatilag ugyanezt csinálja. bezárni az appokat lehet (van róla videó is - hosszan nyomva az ikonjára megjelenik a bezáró gomb), de bezárja önmaga is a legrégebbieket (állapotmentéssel), ha betelik a memória. De máshol sem fut két program egyszerre, egymás mellett a képernyőn, maximum widgetek.
  • Tikal #4864
    Ha nem irogatnál ide, akkor se lenne ömlengés, vagy te látsz itt ilyet?
  • Tikal #4863
    De zenehallgatás közben most is tudok emailezni, skypeolni, bongeszni...
  • grizzly21
    #4862
    En azert irok negativ dolgokat is mert kulonben csak az omlenges menne a topikban. Ha ez kell es ebben mindenki egyetert 1 szot sem szolok utana igerem:)

    Ha nem tudnek semmit pozitivan ertekelni az Apple-el kapcsolatban, akkor most nem egy macbook pro-rol irnek, es nem egy iphone lenne a monitorom mellett tolton:) Elismerem amiben jo az Apple, szeretem az OSX-et a laptopomon, es szeretem az iphone erzekenyseget, de az ervek nelkuli apple-vallast es amikor nincs logikus magyarazata hogy miert hagytak ki valamit azt mar kevesbe.
  • grizzly21
    #4861
    Ez sem fogja bezarni magat ha jol ertem, futni fog, csak kevesebb dolgot tehet meg kozben. Szerintem abszolute nem lenne ez gond, ugyanugy ahogy barki be tudja zarni a zenelejatszot bongeszes kozben ha mar nem akar zenet hallgatni, kepes lenne ra mobilon is.
    Hogy miert zarkoznak el tole megis ennyire nem tudom. Van egy olyan gyanum hogy ez csak Jobs ujabb elmebaja (ami egyuttal sikeresse is teszi).

    Szamtalan esetben jo ha tobb dolog fut egyszerre, zenehallgatas kozben lehet emailezni, skypeolni, bongeszni ez kapasbol 3 eset amikor jol jon.
  • GregSB
    #4860
    "Tenyleg nincs semmi amit negativumkent ertekelnetek az apple-el kapcsolatban, igy aztan kar vitatkozni."

    Te meg nem tudsz semmit pozitívan értékelni az Apple-el kapcsolatban, ahogy észre vettem a kommentjeid alapján itt az utóbbi években, mindent fikázol. Nem értem, akkor minek erőlteted a használatát? Minek van MacBookod?
  • GregSB
    #4859
    Ami benne van ugyanúgy viselkedik mint a "rendes" multitask, minden megy a háttérben, zene stream, navigálás, skype, stb... csak kevesebb akksit zabál.

    De nyilván csak vetít az Apple és belerakott egy kamu szolgáltatást, ami ugyanúgy fogyasztja az akksit mint a sima multitask, csak mi vagyunk megvezethető konzumidióták. Yawn.
  • passatgt
    #4858
    legtöbb telefonhasználónak fingja nincs róla, mi az a multitasking, és ez nem csak az iphone userekre vonatkozik, hanem cakumpakk mindenkire, aki mobilt használ

    kivéve a geekeket meg akit érdekel mi az...
  • Tikal #4857
    Szerintem teljesen jó ez a megoldás... bocs de én nem akarok alkalmazás menedzseléssel foglalkozni a telefonomon, zárja be magát, ne nekem kelljen már figyelni mi van nyitva meg zárva... ez nem azért van mert hülye vagyok a számítástechnikához, hanem egész egyszerüen leszarom, nem akarok vele pöcsölni, pláne egy telefonon, nehéz ezt elfogadnod? Szerintem ezzel a user-ek többsége így van, nem hiszem hogy az emberek többsége arra vágyik hogy ezt figyelgesse... nyilván azért oldották meg így mert ezt látták jónak, nem véletlenül nem kerül bele a multitask a 3Gbe csak a 3Gs-be, erőforrás... de nyilván te jobban tudod mennyi cpu-t vagy memóriát foglal egy egy program vagy akár tíz, mint cupertinoban... Szóval meg kéne már érteni, nem mindenkinek a telefon nyomkodás az élete meg a programozás, müködjön, simán gördülékenyen, ha ehhez ilyen multitask kell akkor legyen. Egyébként a navigácion és a skype/ nimbuzz pároson kivül nem is tudom most elképzelni mihez kéne nekem a multitask... persze jó hogy van...

    Egyébként van iPhone-d, vagy fogtál már a kezedben egyáltalán, vagy te is csak panaszkodni jársz ide? :) no offense...
  • grizzly21
    #4856
    uhh..beleolvastam, hat siralmas hogy ez a sok dilettans aki meg eleteben nem programozott megint beall a sorba..
    Ha jol ertem akkor ez megint nem teljes multitaszk, csak egy kiherelt valtozata, tehat meg mindig nincs benne rendes multitaszk, es ezt meg elonynek kialtjatok ki?:D Tenyleg nincs semmi amit negativumkent ertekelnetek az apple-el kapcsolatban, igy aztan kar vitatkozni.

    Az hogy eszi az akksit baromsag, amelyik program nem csinal semmit, az nem eszi a cpu-t, az hogy memoriaban van az nem sokat szamit. Ha meg csinal valamit de nem kellene neki, manualisan be lehetne zarni, csakhat ez mar tobb mint amit egy atlag apple userbol ki lehet nezni.
  • LoDMaSt
    #4855
    Na, ezt tegnap megbeszéltük az iphone topikban.
  • grizzly21
    #4854
    most ezt komolyan kerdezed?:)
    Nem ertem ez mitol olyan nagy dolog, amikor kijott az iphone minden kritikus ezt mondta fo lehuzaskent, hogy nincs multitaszk mig mas telefonokban regota volt ilyen lehetoseg. Akkor senkit nem erdekelt, most 4.0nal meg mindenki elelvez rajta.

    Barmelyik 3g-s telefon meg tudja ezt csinalni, pl ocsem E51ese (2007-es telefon), de az iphone-on kivul nem hiszem hogy volt/van olyan okostelefon ami ne tudna ilyet.
  • pyrohun #4853
    +1
  • pyrohun #4852
    milyen konkurencia? :)))))
  • pyrohun #4851
    pl. melyik?
  • grizzly21
    #4850
    ezaz, hogy ilyeneket evek ota tudnak a konkurencia telefonjai
  • Verseghy
    #4849
    Most gyakorlatilag ha én felrakhatom magamnak a 4.0 bétát az iPhoneomra anélkül, hogy bármi probléma lenne? mert az apple fejlesztői oldalról le lehet szedni. Aztán ha akarom visszarakhatom restorral a 3.1.3at? Vagy ennek van akármilyen veszélye?
  • LoDMaSt
    #4848
    Köszi mindkettőtöknek, kipróbálom őket!
  • oroy_
    #4847
    muCommander
  • G_ArchAngel #4846
    Forklift
  • Tikal #4845
    egyébként van valamilyen hasonlo program, de nem tudom a nevét, majd megmondják a többiek :)
  • Tikal #4844
    Felejtsd el a total commander-t meg hasonlokat, nincs rájuk szükség, nagyon egyszerűen lehet használni a finder-t... nekem már nyűg ha windows elé kell ülnöm és commandert használni :)
  • LoDMaSt
    #4843
    Igen, az, az ami valamiért nem tetszik, e helyett keresnék valamit, de ha csak nekem van ilyen gondom, akkor én lehetek a balf@sz, és igyekszem hozzászokni. :)
  • Tikal #4842
    ???
    finder-t :D
  • LoDMaSt
    #4841
    Ti milyen filekezelőz használtok mac-en? Az alapot még nem sikerült megszeretnem.
  • passatgt
    #4840
    és ha jön az új iphone, picit erősebb hw-el, nagyobb kijelzővel, megint sehol nem lesz a konkurencia sajna...
  • pyrohun #4839
    szerintem ez a fajta multitask (alapból sokkal jobban használható, mintha minden ugyanúgy futna, megzabálva az erőforrásokat) plusz a voip plusz a mappák plusz az email felturbózása már megéri hogy 4.0-nak hívják, de ha hozzáveszem azt, hogy pl a fentieket vegyítve miket fog tudni a telefon...

    pl. 3g-s hálózaton beszélsz valakivel telefonon, majd bejön egy skype-hívás és átváltasz arra...? azért ez már nem szar így :D