18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #4918
    Izles kerdese, en MM ota fiokban tartom a Logitech-et... (nem jatszom es nem retusalok egerrel, ez teny...)
  • LoDMaSt
    #4917
    A kipróbálással nincs gond, csak más, ha valaki nap, mint nap használja, mint hogy megnyomkodom egy pár perc alatt, ezért kérdeztem tőletek.
  • grizzly21
    #4916
    En szemely szerint soha nem vennek magic mouse-t, de nem masokat kene megkerdezni, hanem bemenni egy boltba es kiprobalni - ha tetszik vedd meg, de egy logitech nyomaba nem fog erni soha.

    Az hogy keves az usb port az viszont igaz, az apple szanalma hogy egy felmillios laptopba csak 2 tellik, de en pl ugy oldottam meg, hogy olyan kulso bill-em van, amin van 2 usb.
  • G_ArchAngel #4915
    mindenkepp bluetooth legyen, mert USB-bol sosincs eleg:)

    En szeretem a MM-t, de PS-hez soha nem hasznaltam, arra ott a Wacom-pen...
  • LoDMaSt
    #4914
    Egeret kéne venem a mb-om hoz, ebben kéne a segítségetek. A magic mouse-n gondolkodom, mit gondoltok róla? Főleg PS, és más vektoros rajzprogihoz kéne. Ami tetszik benne, hogy mennek vele a multitouch parancsok is, meg hogy nem kell plusz vevőt a géphez csatolni. Vagy job lenne valami Logitech helyette? Köszi!
  • Zsoltika 007
    #4913
    Viszont ott is csak a nagyobb felbontásúnak. :/
  • pyrohun #4912
    15-öset
  • G_ArchAngel #4911
    15-os MBP-t vettel volna?
    Csak mert 13-ashoz tovabbra is csak glossy kijelzo van...
  • GregSB
    #4910
    Akkor ez neked a must-read:

    99 iPad Apps reviewed
  • pyrohun #4909
    Nem tetszik a fehér MacBook :)))) és ez nálam nagyon sokat nyom a latba.

    De viccet félretéve:szerintem azlrt lesz ipad, mert USA-ból elég olcsón tudok hozni (mármint nem tesz rá az illető plusz pénzt), a MacBook Pro-ból meg vagy a középső, vagy a legjobb modellt venném + nem glossy kijelző, stb. - szóvel igen húzós lenne az ára (ha már veszek, olyat veszek amivel tudok dolgozni is).

    Egyelőre azonban úgyis rengeteget vagyok itthon (iMac), ezért ami olyan munka, azt az itthoni gépen csinálom, tehát marad az iPad.
  • Dzsini
    #4908
    Erre lett kitalálva - minimális adatforgalommal, ezáltal lassú (GPRS/EDGE) netkapcsolaton is gyorsan megjelenít akár összetett weboldalakat is.
    Van kézieszközökre böngészőjük is, az az Opera Mobile, azt szerintem meg se próbálják beadni az Apple-nek :)

    Amúgy sima MacBook + iPad kombó? Vagy kell az MBP plusz ereje-tudása?
  • pyrohun #4907
    sajnos úgy néz ki...
  • mahalo
    #4906
    Szerintem is MBP, de egyébként a kettő rohadtul különbözik egymástól. Bár az iPad-ről nem tudok sokat, és zsigerből utálom, de szerintem egy MB-vel is jóval több mindent tudsz alkotni, mint egy iPaddel.
  • Zsoltika 007
    #4905
    Szerintem is!
  • Tikal #4904
    Egyértelmű hogy macbook pro... ipad majd egy két generácioval később
  • Dzsini
    #4903
    A félreértések elkerülése végett: az Opera Mini nem böngésző. Egy weboldalakat megjelenítő program, ahol a norvég szerverek végzik a renderelést, és a kész oldalt küldik ki agyontömörítve a felhasználónak. Emiatt például JS-t csak annyira tud, amennyi pl. egy bejelentkezéshez kell, aktív tartalmat nem nagyon fog megjeleníteni, mert nem kommunikál folyamatosan a szerverekkel. Arra használható, hogy pár - inkább statikus - oldalt nagyon kevés adatforgalommal, gyorsan megjelenítsen. Ezért is engedélyezte az Apple, mert nem konkurenciája a beépített böngészőnek, inkább kiegészítője.
    (ugyanezért tud bonyolult HTML oldalakat megjeleníteni egy 4-5 éves Java képes telefonon is egész gyorsan és kevés adatból, mert nem a Mini végzi a konkrét renderelést)
  • pyrohun #4902
    (Egyébként csessze meg az Apple a hülye MacBook Pro-ival. Most nem tudom eldönteni, hogy iPad-ot, vagy MBP-t vegyek - mind a kettőt ki tudnám használni és mind a kettőnek vannak előnyei és hátrányai is számomra. A kettő együtt meg azt hiszem egyelőre pöppet luxus lenne...)
  • pyrohun #4901
    Opera Mini-t kipróbáltam.
    Tapasztalatok:

    Az URL beírása után egy picit vár (gondolom ekkor küldi az adatokat a szervernek, ami betömöríti azt), majd ezután tényleg iszonyatosan gyorsan behozza a kívánt oldalt.

    Viszont még egyértelműen NAGYON beta. Authentikáció, JavaScript pl. egyáltalán nem működik benne. A nagyítás-kicsinyítés is még javítható és rengeteg apró hibája van...

    DE:

    ...mindenképpen érdekes lesz látni a fejlődését, az Operánál pedig nem nagyon szaroznak, szerintem most, hogy az Apple rostáján átment az App, gőzerővel kezdik el majd fejleszteni.
  • G_ArchAngel #4900
    Lattam, de engem USA nem erdekel...
    Amugy asszony fogja ezt hasznalni, nekem csak utazashoz kell.

    (halkan szolok van Opera Mini iPhone-ra)
  • passatgt
    #4899
    7 órát nekem már kibírt net nélkül, de igen, olyan 5 óra körül bírja netezéssel
  • passatgt
    #4898
    17-es meg olcsóbb 200al
  • passatgt
    #4897
    pedig usában ua...


  • G_ArchAngel #4896
    Nem, nem ugyanaz, majdnem 100 GBP-vel dragabb UK-ben...

    Amugy ebben elvileg 7 oras akksi van, de meg soha nem irt ki tobbet, mint 4 ora 40 perc...
  • passatgt
    #4895
    hát azért a 10 órás akksi, 2,66ghz-es proci+ 320gb annyira nem rossz kombináció és az ár ua:D
  • G_ArchAngel #4894
    Hal'sten a 13-as nem lett annyival jobb, hogy idegesitsen a dolog:)
  • pyrohun #4893
    Engem csak az zavar, hogy a nem hi-res felbontásuból nem lehet antiglare-t rendelni.. :(
  • Dzsini
    #4892
    Az OSX teljes felülete szépen skálázható (DPI vagy PPI - ahogy épp hívják, lényeg, hogy felbontásfüggetlen), így normál használatnál nem lenne túl kicsi minden.
    Viszont valószínűleg nagyon képe lesz, grafikai, tervezős meg videós munkához jól jön a felbontás :) (ha nem sárgul/csíkozódik/akármi)
  • Zsoltika 007
    #4891
    Eléggé..
  • pyrohun #4890
    1680x1050 az nem túl kicsi 15 collhoz?
  • Dzsini
    #4889
    15 colra azért a válaszható 1680x1050es képernyő elég csúnya...
    13 colon meg nincs i3, csak Core2Duo.
    és továbbra sincs Blu-Ray támogatás, nincs USB3, viszont van nem-glossy képernyő.

    egyébiránt azt hozza, amire számítani lehetett.
  • pyrohun #4888
    VAN ÚJ MBP!!!
  • GregSB
    #4887


    Jönnek az új MBP-k? :)
  • Dzsini
    #4886
    jailbreak megvolt egy napon belül, a miért meg - mert megtehetik. értelme (ahogy látszik) nincs, de működik.
    meg látszik, hogy hogy lehet megvalósítani valahogy a kurzorkezelést, ami szükséges lehet flash dolgokhoz.
  • pyrohun #4885
    Ezt hogyan, de főleg MIÉRT? :(
  • Zsoltika 007
    #4884
    Úgy néz ki a köv Mac Pro-ban Fermis vga lesz. Bár nem hiszem hogy alap kiépítésben. Inkább opcionális választás lehet. Bővebben
  • I.C.ram
    #4883
    pff... ez használhatatlan. Lassabb, mint amikor a 75 mhz-s Performámon VirtualPCvel emuláltam.
  • passatgt
    #4882
  • Dzsini
    #4881
  • passatgt
    #4880
    ha valaki imac-et akar venni istyle-ban nézzek körül mert pár ezerrel olcsóbb most:)
  • SlickAdam
    #4879
    nem talaltam jobb helyet neki, szoval ide irom, ha nem gond:

    elado egy D2D account az azon talalhato Dragon Age: Origins MAC-es verziojaval.

    4000 penz

    pu, ha erdekel!