18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #5038
    súrlódáshoz: rendes egérpad + teflonos talpak (ha nincs az rajta gyárilag)

    a rádió honlapok érdekesek amúgy - az mr1 honlapja teljesen flash-mentes, vissza lehet hallgatni műsorokat, a teljes hangtár is flash nélkül működik, gond nélkül... lehet online hallgatni, nem értem, hogy miért kellett az mr2-re az a pici flashes rész.
  • joebacsi
    #5037
    Azért az az egy gomb nem szaggatja be.

    Ha andorid telefonod lenne, akkor ez default off:


    Ha meg jön egy ilyen homoszexuális oldal, akkor on-refresh-click-off és nem kell desktopton urlt nézegetni :)
    Kicsit normálisabb megoldás.
  • GregSB
    #5036
    Most Appletől és sztívjobstól függetlenül: ha Androidos vagy más okostelefonom lene ami viszi a Flasht, akkor is az első dolgom az lenne hogy valami adblockert leszednék rá, vagy a böngésző opcióiban kikapcsolnám az egészet. Jelenlegi állapotában nem való mobilra a flash és kész. Elég csak megnézni a Youtubeon a HTC Desire videókat. Hiába a bivalyerős hardware, sok esetben úgy beszaggat rajta a flash, úgy belassítja az egész telefont hogy rossz nézni.

    Szóval akkor is kb ez lenne a véleményem a magyar rádiók honlapjairól, ha "fless telefonom" lenne ;)
  • GregSB
    #5035
  • G_ArchAngel #5034
    Koszonom, a MagicPrefs eleg jonak tunik.
    Mar csak ket baj van, amire szerintem nem is lesz megoldas:
    A surlodasi zaj es click-eles is eleg hangos...

    Bar a surlodast lehet egy jobb MousePad-dal ki lehet iktatni...?
  • G_ArchAngel #5033
    Meg nem, de mindjart megnezem...

    Kicsit mokas, hogy ArchiCAD-hez a 3rd click miatt a Logitech egerem hasznalom, amugy MagicMouse minden masra jo, kiveve PS, mert ott meg Wacom-ot hasznalok...:)
  • pyrohun #5032
    Jaaa, akkor viszont nem tudom. MagicPrefs-t próbáltad? Ingyenes és - sokak szerint - ez a legjobb.
  • G_ArchAngel #5031
    a 'tap' es 'click' kozotti kulonbseget ertem, mint fizikai mozdulat, de hatasra semmi kulonbseg nincs: egyik sem mukodik...
  • pyrohun #5030
    Kizárt, hogy egy darab gomb mérete kisebb lesz, mintha ugyanazt png-be vagy gif-be elmenteném... A PNG iszonyat pl. ha csak csinálsz egy sima színátmenetet mondjuk 3000x200 felbontásban, akkor alig pár kbyte lesz a kép mérete, mivel nem pixelenként menti el, hogy mi van a képen, hanem gondolom függvényeket használ.

    Mondjuk 100 gombnál már lehetne a flash-nek előnye, de egy-egy gombnál? De mégha kisebb is lenne, mondjuk a 800byte és az 1,2kbyte között még gprs neten sem fogsz semmilyen különbséget tapasztalni, szóval szerintem ez nem lehet jogos érv, maximum olyan helyen, ahol rengeteg flash tartalmat használnak.

    Mint említettem, én nem steve miatt utálom a flash-t. Kb. azóta utálom, amióta az Adobe felvásárolta a Macromediát, mert akkorra tehető, hogy elkényelmesedtek a srácok és qrvára elkezdett procit zabálni a flash player. Addig nem volt vele túl sok problémám. És ez nem tegnap volt :)
  • pyrohun #5029
    Én a MagicPrefs-t használom, abban brutálsok beállítási lehetőség van, de semmi extrát nem állítottam be végül. Az elején próbálkoztam 3 ujjas kattintásokkal, atb, de igazából többször volt, hogy akaratlanul is annak vette, ergo több kárát láttam, mint hasznát.

    Egyébként ez a baj szerintem ezzel az egérrel: néha nem tudja eldönteni, hogy ha pl. kattintasz, akkor (ha mindkét, vagy több mint két ujjad is érinti az egér felületét) mit csináljan :) Régebben sokszor megtörtént, hogy nem tudtam bezárni egy ablakot, mert az egérke nem bal, hanem jobbklikknek vette - éljen :)

    Amúgy a tap és a click között gondolom az a különbség, hogy tap-nál csak hozzáér az ujjad (majd el is veszed utána), de click-nél meg is nyomod ugyanezzel a mozdulattal, tehát a mikrokapcsoló is működik.
  • joebacsi
    #5028
    Vektoros flashben sokszor kisebb lett az egész mérete, és valamikor még ez is szempont volt.

    Itt mr2 kapcsán pedig ott van az a "most játszott" úszószövegű rész, amit flashben ugye sokkal egyszerűbb megoldani, ha pedig ez már ott volt, akkor a mellette lévő gombot is beletették, így nem kellett cssel odavarázsolni. Persze így is tökön kéne szúrni, de kb ez lehetett a motiváció hozzá.
    Egyébként senkinek nem tűnt volna fel, ha nincs sztív "mindenkinéljobbantudom" dzsobsz, és full ignorálja a flash-t agyatlanul, mercsak :)
  • G_ArchAngel #5027
    Sracok,

    Hasznal valaki valamit MagicMouse-hoz, mint 3rd click? En szedtem le valamit (MiddleClick), de nem igazan mukodik.
    Azt sem ertem mi a kulonbseg a 'tap' es 'click' kozott MM eseteben...
  • pyrohun #5026
    Egyébként pontosan emiatt gyűlölöm a flash-t (már azelőtt utáltam, mielőtt apple függő lettem és Steve elkezdte volna szarozni).
    Mert pontosan erről van szó, hogy nem arra használják, amire való. Mert oké: videómegosztó portáloknél rendben van. Full Flash, agyon animált és dijzájnolt oldalaknál rendben van. De baszki: egy xhtml oldalon mi a f*sznak kell EGY darab gombot flash-ben megcsinálni, amikor ugyanezt meg lehetne rajzolni PS-ben (és állítom még gyorsabb is), stb, stb. Igénytelen, béne webfejlesztők...
  • Dzsini
    #5025
    a Magyar Rádió mondjuk elég korrekt, van egy ilyen gyűjtésük: http://stream001.radio.hu/
  • GregSB
    #5024
    A "pár százezer" valóban túlzás volt, de 100ezren kb használnak: Egy konferencián kiderült, hogy itthon százezren használják az Apple mobilját.
  • G_ArchAngel #5023
    szerintem eleg az par tizezernek is :)
  • GregSB
    #5022
    szézren = százezren
  • GregSB
    #5021
    Ok, kicsit túllihegtem. Ha letöltöm az m3u-t a Chrome a Letöltéseknél mutatja a teljes source-ot :)

    Viszont így is irgumburgum a webeseknek. Oké hogy csak pár szézren használnak iPhonet itthon, de akkor is gáz hogy ügyeskedéssel lehet csak elérni a live streamjüket...
  • GregSB
    #5020
    Magyar rádiók webdizájnerei monnyanak le! Miért kell egy flash gombbal linkelni az élő adásukra?

    Ha valaki nem értené miről van szó: iPhoneon a Safari tud streamelni élő adást. Csak rá kell irányítani az m3u filera és vinni fogja. És akkor is szól tovább ha megnyomjuk a Home gombot, a Safari (együtt az iPoddal és Mailel) tud futni a háttérben, már a legelső OS óta. Próbáljátok ki, menjetek pl ide: www.mr2.hu/mr2.m3u. Én már ki is bookmarkoltam a home screenre a kedvenc rádióimat (már ahol rá tudtam jönni az m3u sourceára)

    Szóval a készülék tökéletesen alkalmas a magyar rádiók netes streamelésére, ehhez képest az itthoni rádiók közül k sokan egy flash bannerrel vagy gombal linkelnek az m3u-ra. Valakinek van ötlete hogyan lehetne kimazsolázni egy flash bannerből a linknek a forrását?
  • Lacee
    #5019
    riszpekt :D
  • GregSB
    #5018
  • Tikal #5017
    Nagyobb mint a Microsoft? :)
  • pyrohun #5016
    yes. és érdekes módon soha nincs túlcsicsázva (mint pl. vista / win7 kombó, ahol az animációk, meg átlátszóság, stb. inkább SOK...)
  • GregSB
    #5015
    Szerintem akkor is lenne animáció ha nem lenne rá szükség, max rövidebb lenne :) iPhone OS menürendszerében soha nem látsz olyat, hogy megnyomsz egy gombot / cselekedsz valamit és animácó nélkül odaterem valami a szemed elé. Mindennek folyamata van, és én pont ezért szeretem.
  • Dzsini
    #5014
    és az animáció pont elég hosszú ahhoz, hogy megejtse az adatok mentését, és a másik visszaállítását...

    ha nem lenne rá szükség, valószínűleg nem lenne :) az összes oprendszeres telefon ilyen átmeneti animációkkal álcázza, ha nagyon kell dolgoznia. félreértés ne essék, semmi gond vele, szépen meg van csinálva.

    bár a képek alapján én azt hittem, hogy felhajlik az ablak alja, és úgy jelenik meg a tasklista - pedig csak felcsúszik.
  • GregSB
    #5013
    App switch animáció a 4.0-ban.

    Like! :D
  • G_ArchAngel #5012
    Nekem nagyon tetszik, joval 'heterobb', mint az eddigi forma:)

    (amugy a csavarok latszolag azonosak a MBP-k aljan levokkel)
  • GregSB
    #5011
    "According to Gizmodo, one of the barcodes attached to the unit read “N90_DVT_GE4X_0493”.

    ...

    “DVT” stands for “design verification test”, an Apple production milestone. The DVT milestone is very late in the game; based on this, I now believe that this unit very closely, if not exactly, resembles what Apple plans to release."

    Ez egy bennfentestúl származik, sztem is az lesz amit te mondasz...
  • Verseghy
    #5010
    De akkor is játékokon és a webes aplikációkon van a lényeg..
  • pyrohun #5009
    persze, csak kérdés, hogy igazi mi? ;)
    Sokak szerint nem végleges a forma (szerintem mondjuk 90%-ban az, gondolom az illesztési hézagok el fognak tűnni, esetleg a hátulja még picit változik).
  • grizzly21
    #5008
    akkor megiscsak ez az igazi ugye?
  • I.C.ram
    #5007
    Mondjuk, ha így volt álcázva, akkor azt is valószínűnek tartom, hogy nem volt szándékos az elvesztése.

    Ismerősöm is a Samsungnál dolgozik, és állandóan kap tesztelésre olyan telókat, amikről még nem is hallottam, pedig ő csak egy kis szar magyarországi képviseletnél dolgozik, nem a Samsung főhadiszállásán.
  • G_ArchAngel #5006
    Durvan alcaztak a 4G-s iPhone-t:)))
  • I.C.ram
    #5005
    Nekem kb féléve van 3GS-em, és kb minden hónapban van legalább 1-2 oldal, amit meg kéne néznem, de nem tudok, mert flashes.
  • G_ArchAngel #5004
    Nekem lassan 2 eve van iPhone-om (3G), kb eddig egyszer zavart a flash hianya...
  • grizzly21
    #5003
    de ezt mar regen tudtuk nem? Most a legujabb fejlemeny gondolom arra vonatkozik, hogy Flash programmal nem lehet iphone-ra kesziteni NATIV (nem flash) iphone alkalmazast, amit a CS5ben vezettek be, de rogton meg is tiltotta az adobe. (ezzel egyutt megtiltva minden mas altal keszitett fejlesztoeszkozt is, pl Unity3D).
  • grizzly21
    #5002
    azert lehetne jatszani rajta, a flash merete a beagyazastol fugg, kepernyotol, ha kicsit a kepernyo kicsi a flash, ez nem nagy ordongosseg:)

    ha jol meg van irva, annyira nem zabalja..
  • I.C.ram
    #5001
    Leszarom a játékokat. Egy rohadt pizzát akarok rendelni... vagy egy rohadt weboldalt megnyitni, amin flash van.

    Azért ájfonra jóval durvább játékokat lehet írni C++-ban, mint amit a Flash lehetővé tesz. Meg különben is, hogy tudnál játszani egy olyan játékkal, ami bele se fér rendesen a képernyőben, és zabálja a procit, mint az állat. Ez hülyeség.
  • Verseghy
    #5000
    És? Üzlet az üzlet. Előrébb áll, mint akárhány százezer iPhone felhasználó. Te is így tennél a helyükbe..:)
  • G_ArchAngel #4999
    ez a resze erteheto es maximalisan elfogadhato, de az nem, hogy az uj CS5 csomagban levo 'flash to iPhone' forditot is ban-olta Steve...