18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #5078
    rosszul fogalmaztam, a matt screen hianya volt a gond, azt a nagyobbakban mar potoltak
  • G_ArchAngel #5077
    Azert a CS-t ert tamadast nem igazan reagalta le...:)
    Amugy a ficko tipikus indiai: magyarazni szeret, dolgozni kevesbe...
  • G_ArchAngel #5076
    Ne feledd, az elegedetlenkedoknek mindig nagyobb a hangja - az Apple-vonat pedig szaguld: folyamatos novekedesek az eladasokban es a tozsden...

    Amugy mi a bajod a matte screen-nel? En meg jobbat csak a HP laptopjaban lattam, de az 10 kg...
  • GregSB
    #5075
    Nem húzzák meg magukat, az Adobe vezére már reagált is a levélre, ők teljes vállszélességgel kiálllnak a Flash mellett. Mi mást csinálnának? Az egyik legfontosabb termékük.

    Vicces nézni egyébként, hogy kb mindent visszacáfol amit Steve állít. Most elindult az egymásra mutogatás, meg cikizés. Menni fog a szájkaratézés, de felhasználói szempontból ez lesz: Apple mobil-termékeken soha nem lesz flash, ők a html5-ben hisznek, az Adobe pedig utolsó leheletéig nyomatni fogja (a flasht), és kiáll amellett hogy továbbra is ez a jövő.

    Aztán majd az idő eldönti hogy kinek lesz igaza.


  • G_ArchAngel #5074
    Nem volt szar, de lehetett volna jobb...
    Alapvetoen egy eros hardveren a PS siman mukodott, lehetett volna jobban optimalizalt, de a lenyeg a parhuzamos munkavegzes volt, ami Windows alatt keptelenseg - meg a 7-esen is... (ezt nem alap dolgokra ertem, hanem felGB-os tobbreteges kepekre, mert egy komolyabb retus vagy digitalis illusztracio munkafajl kitesz ennyit)
  • grizzly21
    #5073
    senki nem vett abbol eszre semmit:) Persze most hogy Jobs bacsi kimondta, mindjart mindenki a fejere csap, hogy teeenyleg, milyen szar volt a Photoshop mac-en:) Es ha igy is volt, ezt nem direkt csinalta az Adobe
  • Tikal #5072
    Szerintem olyan dolgon megy a vita ami felhasználok 90%át nem érdekli :) Az emberek többsége azt se tudja mi az a flash... geek háborúúú...
  • G_ArchAngel #5071
    Itt a valasz:

    "And Adobe has been painfully slow to adopt enhancements to Apple’s platforms. For example, although Mac OS X has been shipping for almost 10 years now, Adobe just adopted it fully (Cocoa) two weeks ago when they shipped CS5. Adobe was the last major third party developer to fully adopt Mac OS X."

    Az Apple userek szamara az osszetakolt CS is elfogadhatobb volt OSX mellett, minthogy platformot valtsanak.
  • grizzly21
    #5070
    *nem is fontolgat az Adobe
  • grizzly21
    #5069
    ezen el lehet ragodni de folosleges, Lee Brimelow is megirta hogy ilyet nem is fontolgat az Apple. Amugy uzleti okokbol se lenne jo nekik ketsegtelen.

    mas: nem fog jot tenni ez az apple-nek sem, en egyre biztosabb vagyok hogy amikor majd elavul a laptopom nehany ev mulva, nem fogok mac-en maradni..ahogy Keith Peters sem tette:
    http://www.bit-101.com/blog/
    es gyanithatoan sokan masok is visszaternek.

    Ennek megjegyzem csak az egyik oka, amit most csinal az apple, a masik az hogy azert maguk alatt is vagjak a fat, azzal pl hogy nem tesznek normalis matt screen-t a MBP-ba (azota talan javitottak) es hasonlok..
  • grizzly21
    #5068
    mi az hogy meghuznia magat? mintha az adobe barmit tett volna hogy ellehetetlenitse az apple-t:) nem is fog tenni, mas a filozofia arrafele..
  • LoDMaSt
    #5067
    Kérdés, hogy ha nem lenne Mac-re Adobe, akkor mennyien pártolnának át, és merre. Szóval mennyien vannak azok, akiknek fontosabb az Adobe termék használata, mint hogy min használja.
  • G_ArchAngel #5066
    "Mac users buy around half of Adobe’s Creative Suite products"

    Nah, ezert jobb az Adobe-nak meghuznia kicsit magat...
  • grizzly21
    #5065
    Szanalmas, egyetlen oka van ra: $$$.

    Ha olyan kurvara zavarna a felhasznalokat, akkor nem probalnak havonta tobbmillioan feltelepiteni ra, lasd:
    http://nonstopmobil.hu/iphone-nagy-az-igeny-a-flash-re-20100220.html

    Kulonben legyen alapertelmezettkent a flash kikapcsolva, ha mar az apple jobban tudja mint a userek hogy mit akarnak, de opciokent miert nincs akkor beleteve, ANNAK aki vallalja a kovetkezmenyek (hogy a flash szar, lassu, hasznalhatatlan, stb) de megis hasznalni szeretne?

    Aki pedig tenyleg webfejleszto, csinalt mar dijnyertes munkat, es nem csak kontar applerajongo aki mindent benyel amit Steve lenyom a torkan, az igazan tudja hogy a html vs flash vita alapvetoen meddo es ertelmetlen dolog, a ket technologia masra valo. Az elobbiben szovegmegjelenitesen van a hangsuly (blogok, forumok, stb), az utobbi pedig interaktiv felhasznaloi elmenyt nyujtani kepes alkalmazasok fejlesztesere valo.

    Egyik esetben sem erdemes a rossz technologiat valasztani: hulyeseg flashben megirni egy forumot, es ugyanugy ertelmetlen lenne tisztan html-ben megepiteni egy interaktivitassal, videokkal, zenevel, 3d-vel atszott termekbemutato oldalt.
  • GregSB
    #5064
    Igen, lehet mondani hogy az App Store miatt csinálják ezt az egész hercehurcát, meg így köcsögök - úgy köcsögök.

    Viszont amiket itt pontokba szedve leír a Flashről, az tökéletesen igaz.
  • pyrohun #5063
    Sok mindent lehet mondani, de egy dolog tény: kurvára igaza van. Mondom ezt felhasználóként és webfejlesztőként egyaránt.
  • GregSB
    #5062
    Steve Jobs nyílt levele a Flashről.

    Reagál az összes vádra, amit az Adobe felhozott. Elég jól kiosztja őket :D
  • grizzly21
    #5061
    en biztos nem:)
  • Kandurex
    #5060
    Ezt szerintem épeszű ember nem cáfolja.
  • I.C.ram
    #5059
    Bezzeg engem hogy leugattatok, amikor mondtam, hogy az Apple-nél undorítóbb üzletpolitikájú cég nincs jelenleg a világon :P
  • pyrohun #5058
    Nekem az új macbook pro-val van bajom, ha lehet hinni a híreknek :) viszont elvileg holnap veszik meg az USA-ban az iPad 3G-m, drukkoljatok!! :)
  • grizzly21
    #5057
    Na pontosan emiatt kezdtem megutalni az apple-t az utobbi evekben (nem, a macbook pro-val meg mindig nincs bajom) ! teljesen egyetertek
  • Lacee
    #5056
    állat! :)
  • grizzly21
    #5055
    uj akksit hol vennetek mbp hoz?
  • G_ArchAngel #5054
    Kotelezo!!!:)))
  • GregSB
    #5053
    Hihihi.
  • praksi
    #5052
    az inkább építészeti program, nekem olyan kéne, amivel paneleket, konténereket, kapcs. rajzokat tudok rajzolni.
  • passatgt
    #5051
    ArchiCAD esetleg?
  • praksi
    #5050
    Sziasztok!

    Nem rég váltottam én is egy MacBook-ra, lenne is egy kérdésem: létezik-e az AutoCAD-nek Mac-re írt változata, vagy van-e ilyesmi kaliberű program, amit tudok Mac-en használni?
  • pyrohun #5049
    lol :)
  • G_ArchAngel #5048
  • G_ArchAngel #5047
    uj MBP is beteg - majd jon a frissites:)
  • grizzly21
    #5046
    ha mar az apple-t majmoljatok hasznaljatok ki azt a keveset amit tud: safari egyik legjobb feature-je a window->activity
  • Verseghy
    #5045
    Köszönöm!!
  • G_ArchAngel #5044
    Elinditod a Pages-t, rakattintasz az Inspector-ra, majd a Text ful alatt megtalalod a Spacing-et:

  • Verseghy
    #5043
    A Pagesbe hogy lehet a bekezdések között szünetet hagyni? Az enteres paraszt megoldás nemjó..:D
  • GregSB
    #5042
    Ezt a két rádiót én se hallgatom, egy haveromnak kellett az m3u link :D
  • joebacsi
    #5041
    Rájzfm-et azóta gyűlölöm, mióta a pont.fm helyére telepedtek, roxyt meg csak edzőteremben hallgatok, így szerencsére eddig se fenyegetett az a veszély, hogy valamelyikük oldalára tévedjek, a bejegyzésednek hála ezután se fog :)
  • GregSB
    #5040
    Lista.

    Van 1-2 hibás link, de a nagy része jó!
  • GregSB
    #5039
    Mr2-n csak egy gomb, de nézd meg a risefm-nek vagy roxynak az oldalát :D RiseFM-től még a laptopom is rosszul lett, elkezdett üvölteni a ventilátorom. Csodás lehet még arra a 2 percre is meglátogatni mobilról amíg rákattintasz fent a stream gombra. Gondolom akksi 10%-át helyből lecuppantja.

    A Roxy megoldása meg a csúcsok csúcsa: egy flash-zenelejátszóval játsza le a streamet, az embed kódjából kellett kibogarászni az m3u forrását