18351
ATbanner.jpg
  • pyrohun #5118
    minden pixelre pontos - kivéve a fontok, mert szokat máshogy renderelik a böngészők, de azokkal nem is foglalkozunk.
  • pyrohun #5117
    igen de a flash alkalmazások nagy része mouseover-re van optimailálva, nem tapintásra.
  • grizzly21
    #5116
    rengeteg munkat igenyel hogy kozel pixel pontos legyen minden bongeszon. Annyit meg nem biztos hogy fogtok tudni a projektre szant anyagi es idobeli keretbol raszanni
  • grizzly21
    #5115
    egy plusz lehetoseg hol hatranya egy technologianak?:) Senki sem kotelez arra hogy hasznalj mouseover-t. Ha nem akarsz, annyi a dolgod, hogy nem hasznalsz. Mintha html-ben nem lennenek mouseover-re valtozo dolgok (pl hogy a link fele viszed az egeret, stb...)
  • Aquir
    #5114
    egyébként (mert te használod) mik azok a jellemzői a mac osnek, amit érdemes lehet tudni?
  • Tikal #5113
    Lövésem nincs mennyire nehéz vagy könnyű flashben programozni, de mint felhasználó nem akarom addig a telefonomon látni amíg zabálja az akksit :) Az olyan oldalakat pedig gyűlölöm amik csak flashben jönnek be, áá...
  • pyrohun #5112
    Mondjuk én (illetve mi a céggel) olyan oldalakat fejlesztünk, ami IE6-on is (SZINTE PIXELRE PONTOSAN) ugyanúgy néz ki / működik, mint mondjuk egy modern Safariban. Persze vannak olyan dolgok, amikkel már nem szarozunk, tehát van olyan, hogy egy adott dolog pl. fade-el a modern böngészők alatt, IE6 alatt pedig "csak" simén megjelenik / eltűnik, de azt hiszem senki nem várhatja el, hogy egy 9 (?) éves böngészőben használjuk a jelen technológiákat.
  • pyrohun #5111
    Oké, de a sebezhetőség, az egérre és nem tapintásra optimalizálás az viszont már mind a technológia hátránya. Egyre több az érintőképernyős telefon és egy flash menü azokon sem fog jól működni. vagy egy olyan flash alkalmazás, ahol a mouse over eseményre történik valami.
  • grizzly21
    #5110
    eloterbe kerulhet bizonyos helyeken: youtube, stb ahol csak 1 video van, ezt senki nem vitatja.

    Milyen gyermekbetegseg? Az hogy vannak akik nem tudnak programozni megis flash oldalakat csinalnak? Ez nem a flash hibaja
  • grizzly21
    #5109
    ez nem olyan dolog mint a bluray vs hddvd volt, ahol van egy gyoztes meg egy vesztes. En flash programozo vagyok ez oke, de nem riadok vissza ha html-ben is kell valamit csinalni. Itt csak arrol van szo, hogy egy komplett alkalmazast nem akarok html-ben megirni mint ahogy senki sem, mert az a pain in the ass kategoria..
  • grizzly21
    #5108
    Oke, csak azert lenne jobb ha nem sajatot mutatnatok, mert akkor nem tunne szemelyeskedesnek ha elkezdem kritizalni..
  • Tikal #5107
    Értem. Safari mindenesetre jól hozza :)
  • Dzsini
    #5106
    nem a külcsínre gondoltam, a belső felületre (activex dolgok, stb.) - könnyen lehet, hogy olyan rutinokat használ, amit az újabb IE-k már tiltanak.
  • Tikal #5105
    Épp most kapott uj kezelőfelületet, ezért nem értem... nem értem hogy miért nem frissitenek a gépeiken, az semmibe nem kerül.
  • Dzsini
    #5104
    IE6-ra lett megírva a kezelőfelület, hihetetlen sok pénzbe kerülne gyakorlatilag nulláról újraírni az egészet, tesztelni, stb... se kapacitás, se elhatározás (a vezetőségen nem lehet keresztülverni azt, hogy most áldozzon fel soktízmillió forintot arra, hogy minden ugyanúgy működjön, mint előtte)
  • Dzsini
    #5103
    ...és amíg ez el nem dől, addig az átlag felhasználónak rossz, mert nincs olyan oldal, ami a telefonján, az iPad-ján és az otthoni asztali gépén és a munkahelyi IE6-os gépen, amit a rendszergazda nem frissít egyaránt problémamentesen működne.
  • Tikal #5102
    Pár napja benn voltam a Raiffeisen bankban... az ügyintéző segített nekem egy két dologban, a lényeg hogy be kellett lépnem az online felületre a számítógépén... valami ocska IE futott rajta, mikor megnyitottuk az oldalt rögtön felugrottak figyelmeztetések hogy frissiteni kellenne... 2010 bankszektor, IE6....
  • Dzsini
    #5101
    emellett van ezernyi böngésző (mobiltelefonokon, stb. - most már a http forgalom egy jelentős hányadát adják) ami nem támogatja a flasht (vagy nincs rá megírva vagy használhatatlanul lassítja / lemeríti az akkumulátort vagy ha betöltődik használhatatlan, mert nincs egérkurzor az érintőképernyőn), attól még a flash kell.

    ez van egy generáció/szemléletváltásnál, valakik úgyis megszívják. most a társaság egyik fele azon drukkol, hogy a html5-öt támogatók szívják meg, a másik fél azon, hogy a flash programozók / az Adobe.
  • pyrohun #5100
    fogok neked mutatni sajátot is, csak amíg nincs teljesen kész, nem akarom lelőni a poént.
  • pyrohun #5099
    Igen de amíg van ie6,7 és 8, addig sajnos kell, mivel ezek ugye alapból nem támogatják.
  • G_ArchAngel #5098
    Nem az a vilag baja a Flash-sel, hogy van, hanem hogy viszonylag regi es meg mindig gyerekbetegsegekkel kuzd - ezt egy ideig meg lehetett bocsatani, el lehetett nezni, mert nem volt igazi alternativa a kivaltasara...
    Nem lesz Blitzkrieg a HTML5 eljovetele, de szep folyamatosan eloterbe kerulhet...

    Bevallom nekem soha nem okozott gondott a Flash, nem is vettem eszre laikuskent, csak mikor a strandlabda utan Force Quit-tel tudtam a Safaribol kilepni. Ezt meg nem szeretem 2010-ben...
  • grizzly21
    #5097
    Ez annyira jellemzo a "nyilt szabvanyu" vilagra, evekig veszekednek, kozben nem tortenik semmi, es pont ezert nincs igaza Jobs-nak, jo az ha egy privat ceg tulajdonaban van a fejlesztesek joga: az Adoba kitalalja hogy mi lesz az ujdonsag, beleteszi a flash playerbe, end of story. Mig html eseteben? w3c kitalal valamit, megirja a szabvanyt, evekig ul rajta, aztan a bongeszok elkezdenek veszekedni, es talan 5 ev utan sikerul valamit osszehozni..ami azert vicc, mert ugyanaz flashben mar akkor reginek szamitott volna, ha kiadjak rogton.

    Ez kenyelmesebb, mint egy flashes lejatszot osszeszedni?:)
    Van mondjuk egy nehany*100 MB-os videom, mondhatom baromi kenyelmes 2 formatumba dekodolni, aztan mindkettot feltolteni.
  • grizzly21
    #5096
    Teny, hogy sok helyen hasznalnak flasht, ahol nem kellene, es sokan tulanimaljak, nem tudnak letisztult munkat kesziteni, ezert aztan sok ember megutalta. Szerintem tobb sebbol verzik az hogy full flash oldalakhoz hasonlo szintu munkakat lehessen csinalni html-ben, de majd meglatjuk mi sul ki belole...tovabbra is erdekel, ha barki tud latvanyos html oldalt mutatni, ami barmilyen szempontbol kiemelkedik a statikus html szintjerol.

  • Dzsini
    #5095
    zenéhez <audio>, filmhez <video> tag - itt sem kell flash. Annyi egyelőre a gond vele, hogy amíg megegyeznek a böngészőkészítők, addig két formátumban kell a videot feltölteni, mert jó óvodások módjára hisztiznek :) (bár most egy h.264 szintű codecet nyílt forrásúvá tettek, az jó lehet). Hangnál az .ogg-ot kezeli az összes, azzal nincs gond, videonál az archive.org például szépen megoldotta, ott már <video> tages lejátszó is van (a flash mellett), két formátummal - azért ez kényelmesebb, mint egy flashes lejátszót összeszedni:

    <video controls="true" autoplay="true">
    <source type="video/mp4" src="video.mp4" />
    <source type="video/ogg" src="video.ogv" />
    </video>
    a böngésző kiválasztja az első, általa ismert formátumot, megjeleníti és kész.
  • pyrohun #5094
    Kinek min van a lényeg...

    Még egyszer mondom: webfejlesztőként jelenleg úgy látom, hogy a weboldalak 99%ához teljesen felesleges a flash - sőt inkább hátrány, mint előny. Igen, ha zene, vagy videó kell, akkor kell flash - még. De az agyonanimált weboldalaktól 100 emberből 99-nek hányingere van, viszont akár JS segítségével is igen durva dolgokat lehet csinálni. Ráadásul a JS a HTML objektumokat IS tudja mozgatni, animálni, transzformálni, stb. Míg a flash az mindig egy külön cucc - hacsak nem az egész oldal flash - ami viszont alapból hányás szerintem. (Nem csak szerintem - full flash oldalakkal nagyon sok helyen csak a mérhetetlen szopás van.)

    Tehát háttérzenére és video embed-re egyelőre kell, de minden másra felejtős.
  • grizzly21
    #5093
    itt a lenyeg az RIA-kon van, azokat nem lehet html-el hatekonyan fejleszteni. ha tudsz mutass, de nem hiszem hogy lenne olyan amit ne lett volna mar a 10 evvel ezelotti flash verziokkal is gyerekjatek elkesziteni
  • pyrohun #5092
    Tudok mutatni szamos olyan webes alkalmazást, amelyik lazán ver flash-es cuccokat, ráadásul kereshető a tartalom velük a google-ben.
  • grizzly21
    #5091
    A masik meg hogy maguk ellen is beszelnek, mert akkor mi van a Silverlight-tal?
  • grizzly21
    #5090
    "reliability, security, and performance" are not as good as Microsoft would like them"

    nicsak ki beszel:)
  • GregSB
    #5089
    A Microsoft is közbeszól szerintük is a HTML a jövő.
  • grizzly21
    #5088
    mutass 1 darab oldalt, ami HTML + CSS, es megkozeliti a mai elvart szinvonalat interaktivitas szempontjabol.
  • Aquir
    #5087
    ok :) "Sajnos" nem sürgős a felvetés mert van egy notebookom, amit hirtelenjébe nyilván nem fogok dobni, de azért gondoltam már érdeklődök :) Magyarhonban 266E ahogy láttam, de egyébként külföldről ilyet drágább/olcsóbb megrendelni vagy hülyeség?
  • Verseghy
    #5086
    Megéri, nekem olyanom van. Windows alkalmazás nem megy rajta, de windowst tudsz rá rakni Osx mellett és azon tudsz futtatni, bár mindennek megvan a mac-es megfelelője, szerintem felesleges. Én használok hozzá magic mouse-t, tehát igen, megy a mac-es egér, de más egeret is tudsz rá csatlakoztatni.
  • Aquir
    #5085
    1. sima Macbookot megéri venni? Nemtom mikor olvastam vmit hogy a fehér verzióval gondok voltak, alu jobb belőle, mittomén (ha hülyeség, ignore)
    2. Lehet osx-t és windows-t is futtatni rajta? (vagyis windows alkalmazásokkal nincs gond?). Ezzel megy pl a mac-es egér?
  • pyrohun #5084
    "Aki pedig tenyleg webfejleszto, csinalt mar dijnyertes munkat, es nem csak kontar applerajongo aki mindent benyel amit Steve lenyom a torkan, az igazan tudja hogy a html vs flash vita alapvetoen meddo es ertelmetlen dolog, a ket technologia masra valo. Az elobbiben szovegmegjelenitesen van a hangsuly (blogok, forumok, stb), az utobbi pedig interaktiv felhasznaloi elmenyt nyujtani kepes alkalmazasok fejlesztesere valo."

    Hogy ez mennyire nem igaz, te jó ég...
  • G_ArchAngel #5083
    Magas pozicioba jutott emberek nem igazan tudjak mit jelent az a szo, hogy 'munka' - ha dolgozol, akkor soha nem lesz idod arra, hogy sikeres legyel:)
  • GregSB
    #5082
    Szerintem ha egy ekkora cég vezérigazgatójáról van szó mint az Adobe, akkor nyugodtan félreteheted ezt a sztereótípiát... Ha "tipikus lusta indiai" lenne akkor nem abban a székben csücsülne most.
  • G_ArchAngel #5081
    vannak kollegaim, leglustabb nep es addig mozognak, mig erzik a penz szagat...
  • G_ArchAngel #5080
    17-esben mindig volt, a 15-osben kellett potolni csak, 13-asban nincs ertelme, nem lehet pro grafikus/fotos munkara hasznalni...
  • grizzly21
    #5079
    Londonban elsz es ilyet mondasz?:) Indiaiak nelkul ejfel utan nem kapnal kajat a nonstopokban