18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #5198
    Appleblogrol:

    "Enrico Palazzo 2010.05.07. 13:44:21
    Már csak azt mondja meg nekem valaki, hogy Youtube-on hogyan lehet HTML5 videót nézni az alap ocsmány felbontáson túl? Ha sehogy, az bizony igen kínos."

    Szvsz az a kinos, ha ilyenek leulnek szamitogep ele...:(
  • G_ArchAngel #5197
    Koszonom, tenyleg ez volt a legegyszerubb:)
  • G_ArchAngel #5196
    ooops... Opera sem szereti a Flash-t a jovoben:)
  • Verseghy
    #5195
    Szerintem iTunes-al. Csinálsz egy playlistet, amibe belerakod a számokat és alul ott van hogy burn disk. Rengetegszer használtam már és semmi gáz nincs vele.
  • G_ArchAngel #5194
    Mivel lehet gyorsan es egyszeruen mp3-bol Audio CD-t irni OSX alatt?
  • oroy_
    #5193
    Transmit -penzes
    Cyberduck -free
  • pyrohun #5192
    ForkLiftet, de sokan a Transmitet Istenítik :)
  • Ability
    #5191
    Persze, ezért van szükség a Flash-re és ezért nem érdemes minden téren erőltetni a HTML5-öt. Azonban nem teljesen igaz amit mondasz. Egy átlag fullflash oldalt simán meg lehet csinálni ezekkel, nem is nehezebb. A teljesítmény lesz egy kérdéses pont, de az nálam flash alatt is szar. :D Meg a nagy böngészőharc közepén szerintem erre rá is hasalnak. Egyébként 3D transzformáció és minden dologot támogat ugyan úgy, bár sok esetben a Flash kényelmesebb, ez tény. Alapvető CSS3 animációk, transzformációk (amit JS is használhat természetesen és ott is gyerekjáték) könnyűszerrel megvalósítható a nagy átlag flash oldal.

    Játékokra van webGL nevű kezdeményezés, gyakorlatilag egy hardveres gyorsítással rendelkező 3D motor. Egész jól alakul eddig.

    ui.: oké hogy a Flash és a JS tud kommunikálni, de attól még körülményes, valamilyen szinten korlátozott, a Flash fejlesztők pont a JS használatát akarják elkerülni, leredukálni. Ráadásul ettől függetlenül ugyan úgy elveszíti a HTML tartalommal való interaktivitását. Nem sok értelme lenne hibrid megoldást alkalmazni.

    #5190: valószínűleg terjedni fog, Apple, Google és a Mozilla áll mögötte.
  • grizzly21
    #5190
    A jelenlegi allapotra ertettem, ha a webgl szeleskorben tamogatott lesz akkor ebbol meg sok jo kisulhet! Annak nagyon is orulnek
  • grizzly21
    #5189
    jah Transmit-nak most nincs jo napja (ti mit hasznaltok ftp-re) ?

    azotva elvben jo
  • pyrohun #5188
    page not found :(

    Amúgy meg... a html5 még nem is létezik gyakorlatilag. Most ne egy éppen kialakuló szabvánnyal hasonlítsunk már össze egy kb. 10 éve létező másikat. Flash-ben sem írtak 3D motort a legelején. A HTML5-nek is van hova fejlődnie, de a belinkelt oldalak a bizonyítékok arra, hogy igenis nagyon komoly dolgokat lehet vele megoldani.
  • pyrohun #5187
    "De technikai szempontbol csak vektoros egyszeru alakok, azert egy komplett 3d engine-t nem birnanak el."

    nem?

    Canvas3D + WebGL = http://www.youtube.com/watch?v=fyfu4OwjUEI&feature=player_embedded

    :)
  • grizzly21
    #5186

    Az integralhatosagrol meg annyit, hogy onnantol hogy a flash is hivhat javascriptet mindent meg tud csinalni amit a js.

    "Miert ne lehetne mindkettot tamogatni?" Kerdezd meg Jobs-ot:)

    En megertem a rajongast, es ezek jo dolgok, de itt a html5-el kapcsolatban azert sok dolog ketseges ezeknel az animacios kreativ dolgoknal. A legalapvetobb gond hogy a html nem erre lett kitalalva, hanem dokumentum leirasara, mig a flash kezdetektol ilyen cellal indult.

    Amiket mutattal azok mind ugyes es latvanyos dolgok, a keszitoket dicserik. De technikai szempontbol csak vektoros egyszeru alakok, azert egy komplett 3d engine-t nem birnanak el. Persze nem is kell nekik, amire eddig hasznaljak arra jok, de ez azert keves hogy egy komplett oldalt elvigyen.
    Amivel pl most jatszom az egy egyszeru teszt egy flashes 3d motorral (nem engem dicser hanem a motor keszitoit), amin azert latszik arnyalasoktol kezdve sokmindenre kepes es nagyon is jo fps szam mellett.

    pattogo labdak

    ha g-t nyomsz gravitacio is lesz:)
  • Ability
    #5185
    +1 elég fullos Photoshop klón flash és minden applet nélkül, csakis webes szabványok

    // Aztán most már eltakarodom, de szükségét éreztem megmutatni, már csak azért is hátha tetszik valakinek. :)
  • pyrohun #5184
    Az ultimate browsing experience nem arra vonatkozik, hogy ipad-en DIREKT olyan kvázi techdemókat kell nézni, amely még egy asztali procit is megizzaszt szerintem. :)
  • Ability
    #5183
    Belegondolva webfejlesztőként inkább csak a gyermeki rajongás van bennem, de az nagyon erősen. Ezek nem újdonságok pl. Flash alatt. Újdonság viszont általános webes szabványok alatt. Egyszerűen elönti a fejem a mámor, amikor egy HTML-es videót darabokra lehet zúzni, lehet transzformálni. A nagy átlag azt gondolná hogy "megy a lejátszóban a videó, a felület egy nagy egész, egy munkaterület", amit nem lehet bepiszkítani, nem lehet szétzilálni, nem lehet feldarabolni és puzzle-t csinálni belőle. Legalábbis nem egy hagyományos videólejátszónál, tehát nem videószerkesztőről van szó. Röviden: "a videó darabkái nem léphetnek ki saját munkaterületükről". HTML5 alatt pedig szét lehet kapni a videót és puzzle-t csinálni belőle szószerint, amit ki lehet rakni mint a kirakót. És ez úgy globál nem feltétlen újdonság, viszont mint mondtam a saját területemen ezek az új lehetőségek gyermeki rajongást váltanak ki belőlem. :)

    Ergó mindkettő platformra szükség van, de el kell fogadni azt, hogy valamilyen szinten bizonyos területeken versenyben állnak, olykor jobb választás a Flash-t mellőzni, valamikor meg kimondottan előnyben kell részesíteni. Kiegészítik egymást, ez itt a lényeg. Szóval mindennel lehetnek kellemetlenségek, nekem ilyen a flashplayer minősége, ugyanakkor miért kellene valakinek valamelyik oldalra állnia? Miért ne lehetne mindkettőt támogatni? És örülnék annak ha az új webes szabványok minél előbb elterjednének, de ugyan úgy szeretném a flashplayer minőségi javulását is.
  • Ability
    #5182
    Ubuntu Chromium v5 alatt kb 5-10 FPS. Windows-os Safari alatt teljesen folyamatos. iPad alatt ránézésre olyan 30FPS körül lehet.

    Szóval elég gyászos, sőt, szánalmas. Míg pl ez tökéletesen folyamatos, még akkor is amikor már ilyen kb ezres nagyságrendű objektum mozog egyszerre. Pár ötletes még: első, második, harmadik, negyedik, +1 kreativitás


    Mondom is: ezeket most nem azért rakom be, hogy hülyegyerek módjára érveljek az igazam mellett. Csak egyszerűen bemutatom milyen képességekkel bírnak az új szabványok. Érted, nincs nagyobb bajom a Flash-sel, bár a telefonomon nem kérek belőle, gépen sem a legjobb barátom, de tudom hogy egyszerűen szükség van rá, illetve hogy nem mindenki szív vele annyit mint én. Amúgy meg kreatív találmány, de én az Adobe részéről hanyagolva érzem. Viszont amikor ilyen ablakokkal ping-pongozós, realtime ASCII koverziót meg lehet valósítani, lehet PhotoShop szerűen rajzolni.... akkor elgondolkodik az ember, hogy a Flash ezt mind talán kényelmesebben lehetővé teszi, ugyanakkor ez függetlenebb és szinte majdnem ugyan azt tudja. Annyival tud még többet véleményem szerint, hogy itt az egész oldal minden egyes része interaktív kapcsolatban állhat egymással. Ilyenkor mondom azt, hogy a HTML5+társai nem halott dolog.
  • grizzly21
    #5181
    uhh, hat ide nem tettek fps szamlalot de nem is kell mert meg lehet szamolni nalam kb 2-3 Safari-n. Nalad ez tenyleg gyors?
  • Ability
    #5180
    Jelenleg még nyilván nem teljesen igaz, tetszik a Flash vagy sem, szükség van rá, már csak az elterjedtsége és felhasználása végett is. Ha nincs Flash, akkor sok esetben hiányosságról beszélhetünk. Viszont hogy ha a sebsséget éri kritika, akkor ez az oldal lenne a válaszom. Chrome alatt szarul fut, Safari alatt gyors. Még iPad alatt is gyorsabb, mint nálam az izom gépemen. Ennyire sokat számít egy jó implementáció, a szabvány kidolgozottsága, támogatottsága. Pontosan ezért fog sokat javulni a későbbiekben, még senki sem tekinti jelen pillanatban alternatívának, a böngészők többsége nem is támogatja normálisan.
  • grizzly21
    #5179
    Felreertettetek a videot, sztem csak az a mondanivaloja, hogy amit Jobs allit: ipad = ultimate browsing experience, az azert nem teljesen igy van. Kiforratlan a html5 ebben egyetertek
  • Ability
    #5178
    Ha a hover esemény problémáinak bemutatása volt a cél, akkor az természetesen minden platformon problémát okoz, webes szabványoknál sincs másképpen. Az egyetlen különbség ami kiütközik, hogy a HTML-nél maradva az Apple-nek nem kell egy külső félre hagyatkoznia saját termékeinél, illetve erősen bele tudnak szólni a HTML5 és társai fejlesztésébe.

    Mellesleg az új webes szabványok nem csak az iPad kedvéért készülnek, itt lehet találni nagyon sok ötletes és kreatív dolgot, ami nálam 10000x gyorsabban fut mint a flash, ráadásul sokkal több lehetőséget biztosít (mivel interaktívabb módon "kommunikál" a html tartalommal, nem csak a saját munkafelületén végzi a dolgát). Néztem videókat, iPad-en is sok nagyon gyorsan, szépen, folyamatosan megy, de természetesen rengeteg szánalomra méltó dolog is kiütközik. Egyik ezek közül a hover esemény.
  • Ability
    #5177
    Erre nem tudok mit kommentelni, mert egy baromság az egész. Ennyit szenvedni, mint ez a szerencsétlen itt, komolyan. Gondolom nehéz felfogni, hogy ez nem jelen pillanatban alternatíva, hanem a jövőben lesz. És akkor sem kimondottan játékokra. Amúgy meg a canvas annyira kiforratlan, hogy bármilyen erős gépen meg lehet fektetni, itt is mondom újra: _a jövőben_ lesz majd értelme felhasználni. Mellesleg ezek kis kiragadott részletek, de akkor ennyi erővel bemutathatná a hardveres gyorsítással rendelkező CSS3-at, látatlanban le merem fogadni, hogy az nem fog szaggatni és több értelme lenne oldalmenüre használni mint a flasht.
  • pyrohun #5176
    Éljen, marha okos a srác a videóban. Sikerült bemutatnia a CANVAS tag-et. Bravó.
    CANVAS az egy tök jó dolog, de még elég kiforratlan. Sokszor a komolyabb gépeket is megfekteti.
    Viszont nyilván fogják majd optimalizálni.
    De a CANVAS nem egyenlő a HTML5-tel. Azaz a HTML5 hoz még magával rengeteg újítást.

    Én is csinálhatok videót, amin egy flash-es weboldal megfekteti a 4 magos i7-es procimat, na és akkor melyikünknek lesz igaza?
  • G_ArchAngel #5175
    Uj banner-hez Applecsaj?

  • grizzly21
    #5174
    akik megvaltast varnak a html-tol itt egy kontra :
    http://www.youtube.com/watch?v=rfmbZkqORX4&feature=player_embedded
  • Zsoltika 007
    #5173
    Gyakorlatilag az Apple fejlesztette ki az alapokat, amit a partnerével megosztott (Intel).
  • Tikal #5172
    Az USB utódja, Light Peak

    Nem efölött bábáskodik az Apple is? Régebben volt egy cikk valami újfajta csatlakozóról....
  • passatgt
    #5171
    elvileg ClickToFlash 1.6 Beta 9-el megy fullscreen, mindjárt kipróbálom
  • Tikal #5170
    Akkor sokra megyek vele ha HDban néznék egy videot...
  • passatgt
    #5169
    sehogy:(
  • Tikal #5168
    Click to Flash használok Safarihoz, van egy olyan opcio hogy load h.264 videos... na most ha ezt választom akkor hogyan tudom full képernyőre rakni?
  • pyrohun #5167
    dettó, ugyanez
    ennél jobbat nem tudnék elképzelni (mac-en.. mondjuk pv-n eléggé szarfos az itunes :)
  • Ability
    #5166
    Világ életemben rühelltem a WMP-t, undorító és helypazarló felület, akadozott a lejátszás, GUI freeze vagy komplett kifagyás. Viszont szerintem a Win7-ben levő 11-es pont a javulás útjára lépett, sőt, nekem még tetszik is.
  • Tikal #5165
    iTunes szerintem nagyon jó, egyszerű...Mióta van iTunes nem érdekelnek a könyvtárak :)
  • Dzsini
    #5164
    más a logikája, mint az iTunesnak, én azt se tudtam megszokni - de nem rossz egyik sem, akkor nem használnák :)

    ...bár az is igaz, hogy én csak lejátszót használok, nem foglalkozom egyik media library programmal sem. mappákba én is el tudom rendezni ami van, tageket meg egy specializált program meg tudja csinálni mappaszerkezet meg online információk alapján.
  • passatgt
    #5163
    hát ituneshoz képest tényleg gáz, de amíg win7-en toltam jó volt:)
  • Tikal #5162
    nem láttam különbséget, win7 alatt használtuk, de ugyanaz mint ami eddig is volt, mondtam is faternak hogy hagyjon vele békén.... pláne mikor elkezdtem nézegetni a beállításokat... huhuuu, még rosszabb lett mint volt, az is egy nagy össze visszaság...
  • passatgt
    #5161
    11-es vagy melyi, ami a win7ben van az tök jó szerintem
  • Tikal #5160
    OFF
    Sokszor olvasom az éppen "váltóktól" vagy ipod tulajdonosoktól akik win-t használnak hogy milyen szar az iTunes... nos, hétvégén fateromnak próbáltam elmagyarázni hogyan is használja a windows media playert... ekkora szart én még nem láttam, évekig használtam, de sose szerettem, és még nekem is kínai volt az egész nemhogy faternak, aki most használja először igazán... átláthatatlan, nincs benne semmi rendszer, egy káosz...
    ON
  • xridergabo
    #5159
    hali! Egy Apple ipod touch 3g 8gb JB 3.1.2-l megér 36eFt-t? Illetve érdekelne hogy mit érdemes megnézni rajta átvételkor(használt termékről van szó természetesen)?