18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #5358
    NEm jár semmilyen elkötelezettséggel a Steam letöltése és ingyenes kliens, szóval szerintem nem érdemes azon fennakadni, hogy egyelőre csak annyi játék van rá.
    A Valve is tesztel egyelőre, megfigyelik, hogy milyen a fogadtatás, mekkora az érdeklődés, aztán ennek függvényében majd döntenek a továbbiak felől.
    Ugyanis jelenleg a Steam egy nagyon felfutóban levő rendszer, a Valve nem győzi applikálni Steamre a játékokat/patcheket, utóbbiaknál windows esetén sem ritka a néhány hetes/hónapos késés 1-1 kevéssé népszerű cím esetében.

    Szóval egyelőre örülni kell annak, ami van, így is csak nyertek a macesek a dolgon, aztán ha jönnek még nagy címek, akkor lehet örülni, ha nem, hát nem. De szerintem biztosra vehető, hogy ha a Valve nem is fogja átírni a játékait egyhamar, külsős cégek elérhetővé tetetik majd steamen keresztül a maces termékeiket vagy már meg is tették, csak a valve le van maradva (mert nekik még steam kompatibilissé kell tenni minden steamre jelölt anyagot).
  • G_ArchAngel #5357
    koszonom, ugy tunik mukodik - irni tudok, de torolni nem:)
  • LoDMaSt
    #5356
    ha ntfs-re formázta, akkor nekem ment a http://code.google.com/p/macfuse/ macfuse is, vagy http://www.paragon-software.com/home/ntfs-mac/ ez, ami itt fizetős, de ugye le tudod szedni máshonnan is. Hirtelen ennyi jutott az eszembe.
  • G_ArchAngel #5355
    hallo, remenykedem a gyors valaszban :)

    mindjart itt egy haverom, windowson formatalt kulso USB-s vinyoval - irnom kellene ra, menni fog, vagy ha nem, akkor mit kell tennem?

    sry:(
  • Dzsini
    #5354
    nem csak rajtuk múlik (persze rajtuk is saját berkeken belül), hogy megírják-e egyáltalán macre a játékokat.

    a Reflexive, mint az egyik legnagyobb kiadó-terjesztő (ők gyakorlatilag csak kis játékokban futnak) jelenleg kb. 400 maces játékot tart (1500 windowsost, a Big Fish Games-nél hasonlóak az arányok)... ezeknek a kiadói valószínűleg előbb-utóbb felveszik a kapcsolatot az új kiadóval (főleg, hogy a Reflexive június 30-al leáll), és ha sikerül normális feltételekben megegyezni, akkor lassan betelepítik a Mac-es Steamet.
  • G_ArchAngel #5353
    Az AppStore egy uj keszulek moge keszult, vadonatuj szolgaltatas volt, mig a Steam egy evek ota letezo kiado/terjeszto, akik egy ideje keszulnek az OSX tamogatasra.

    Ertem amit mondasz, de azert indithattak volna kicsit nagyobb kinalattal is...
  • Dzsini
    #5352
    amúgy most nézem - van 60+ cím steamen macre, persze rengeteg az indie játék (ott vannak nagy dolgok, pl. Machinarium, World of Goo, Braid), de vannak korrekt nagyobb dolgok is (Monkey Island, Sam&Max, CivIV).
  • Dzsini
    #5351
    3 nappal bemutató után hány értelmes, jó minőségű app volt iPhone-ra?

    a Steam terjesztő/kiadó is, ha egy cég jelentkezik, hogy a maces játékukat szeretné ezen át kiadni, valószínűleg várják szeretettel (meg szerződéssel a bevétel megosztásáról) - plusz persze a Valve saját dolgait is hegeszti rá.
  • Aquir
    #5350
    Arra gondolok hogy ő meg biztos arra gondol hogy érzed a különbséget a lesz és a nem lesz között? xD Mert ha lekicsinyíted a dolgokat, előjön melyik kérdés lényegesebb igazából a másiknál:)
    Hogy lesz csak később, vagy esetleg egyáltalán nem lesz :)
  • G_ArchAngel #5349
    Erzed a kulonbseget a 'van' es 'lesz' kozott?
  • G_ArchAngel #5348
    Talan addig nem kellett volna inditani, amig nincsenek kesz?
    Portal nem kot le, Tourchlight-ot majdnem befejeztem.
  • Zsoltika 007
    #5347
    Azért butaságokat ne beszéljünk már! Half Life 2 összes, Counter Strike meg még jó pár név biztosan jönni fog.
  • Zsoltika 007
    #5346
    Egy valag cím még készül.
  • G_ArchAngel #5345
    oke, de a mostani kinalatnal komolyabbak vannak iPhone/iPad-ra...
  • Dzsini
    #5344
    gondolom az újdonságokat valamennyi késéssel most már ki fogják adni, ha meg jó bevételeket produkál a maces részleg, akkor még több dolgot felpakolnak visszamenőleg.
  • G_ArchAngel #5343
    Steam-re jonnek meg valaha uj programok OSX ala?
    Vagy most csak meg lettunk etetve?
  • Magoo
    #5342
    Sajna nem elég. Mert minek sütnék el egy fél napot time machine-ozásra ha meg is védhetem a rendszert? Ráadásul a túlfeszültség védőtől még elszáll az áram és az sem tesz sok jót a keverőnek.
    Ráadásul van hogy nem hogy fél napja nincs az embernek leadási időnél, hanem fél órája sem. :) Szóval, inkább egyszer beruházok egy komolyabb UPS-re, mint sem o'csóskodok és szívok. :D
  • Dzsini
    #5341
    nem is kell kontrázgatni, egyetértünk :)

    én annyit ajánlok, hogy a túlfesz/ingadozásvédős elosztó ne az 1500 forintos, hanem a 8000 forintos fajta legyen.
  • Pio
    #5340
    A villámhárító a földbe vezeti a villámot, szóval végül is nem hárítja el, hanem pont hogy odavonzza és összegyűjti, éppen ezért villámhárítós háznál alap, hogy minden aljzat legyen túlfeszültség ellen védett, de teljesen felesleges drága alkatrészekben gondolkodni ilyen esetben, mert nem lesznek sokszoros áramingadozások.

    Viszont én annyit írtam, hogy ha attól félsz, hogy a házadba csap a villám, akkor első körben villámhárítót csináltass, ne pedig villámvédő elosztókat, aztán gondolkodj a többin.

    Mint ahogy alapból szó se esett villámokról, úgyhogy gondolom ez a rákontrázgatás a végtelenségig tartana, ráadásul teljesen off, szóval én el is csendesedtem ezzel a témával kapcsolatban... :)
  • Tikal #5339
    Értem. De akkor egy túlfeszültség védő nem elég?

    @oroy: Time Machine, ha elszáll a gép.
  • Dzsini
    #5338
    a villámhárító a házat megvédi a kigyulladástól, de az erőtér amit kelt az tönkretesz pár dolgot - múlt csütörtökön itt az albérlet mellett vágott bele egy fába a villám (5-6 méterre), és a router, a kábeltévés beltéri egység, egy alaplap és egy hálókártya pusztult bele.. egy-két dolog egy védett konnektorral lehet, hogy túlélte volna (régi a ház, még a falidugaszok is földeletlenek).
  • Pio
    #5337
    Nekem nem tűnt fel, hogy villámról lenne szó, áramkimaradás utáni visszatérést említett az illető.

    Amúgy akinek valós félelme van villám okozta károktól, az szerintem csináltasson villámhárítót, egy villám ki is gyújthatja a házadat és akkor tuti, hogy a számítógép lesz a legkisebb bajod.
  • Dzsini
    #5336
    hát, abból is inkább a 8-10ezrest - amelyiken van utp meg kábeltv átvezetés is... megmenteni az se biztos, hogy meg fog villámcsapás esetén, de egy komolyabb ingadozást megszűr.
  • Pio
    #5335
    Ha csak ez az egy funkciója kell, akkor elég lesz egy túlfeszültség védő elosztó is másfél-2ezerért.
  • oroy_
    #5334
    firefox + flashblock :) lassan leszokom minden flash -rol, windows alatt jól megy, de mac és linux tragédia.
  • passatgt
    #5333
    nálam is rendszeresem lefagy safari amikor ustreamet vagy justin.tv-t nézem
  • G_ArchAngel #5332
    miota visszaraktam a flash-re a youtube-ot, a Safari es a Chrome allandoan megfagy... - remelem rarohad Adobe-ra ez a szar hamarosan...
  • oroy_
    #5331
    Azért olyan jó a cucc mert nem megy tönkre amid rá van kötve. Áramkimaradás után amikor vissza jón, van esély hogy tönkre menyen valami (olvass utána a témának). Az hogy a túlfeszültség miatt kifizeti a szolgáltató az nem mindig igaz, mert azt bizonyítani is kell, de ez mar más téma. Több évnyi adatom, magán dolgaim pótolhatatlanok nekem, és nekem annyit megér a biztonság.
  • Magoo
    #5330
    oroy_: kössz a tippet. Rávetem magamat :)

    Tikal: Azért jó cucc, mert pl nem engedhetem magamnak, hogy ha nagy hatjásban vagyok, és pl elsül a digitális keverőpultom hogy 2-3 hetet kihagyjak a melóból mire beszerzek egy újat. Még akkoris ha a szolgáltató kifizetné a fél+ millát a keverőért vagy a milliót a mac-ért és a tartozékaiért. Nem beszélve arról hogy a winyók sem sérülhetnek mert tele vannak nélkülözhetetlen mentésekkel. Persze hülye nem vagyok és archíválok amilyen sűrűn csak lehet.
    Így ha beüt a franc, van hosszú időm menteni minden cuccomat, és szép lassan áramtalanítani hangcuccokat, keverőket, monitorokat, gépeket. :) ez a lényege.
  • Tikal #5329
    akkor irány a Media Markt :)
  • passatgt
    #5328
    jó de ez kurvadrága:D
  • Tikal #5327
    eyetv
  • passatgt
    #5326
    macbookhoz tv tuner tipp/ajánlás?
  • Tikal #5325
    Miért olyan jó ez a cucc? Mennyi az esély hogy egy áramkimaradásnál tönkremegy valami? Úgy tudom ha pl túlfesz miatt tönkremegy a tv-d akkor azt kifizeti az áramszolgáltató, áramkimaradás mi bajt tud okozni?
  • oroy_
    #5324
    legalább egy 1000-est vegyél, és ha teheted a Smart-UPS családból. Nekem egy 1400-as van (LCD TV, egy Yamaha erősítő, Switch, router, iMAC, 2 külső wincsi) lazán 40 percig viszi őket, és cserélni kellene az aksikat benne mert több mint 5,6 evések :)
  • pyrohun #5323
    Az ipad-et nem meriti tulzottan a 3g Net sem -nem tudom, milyen chip van benne, de eleg durva, kb. 8 perc alatt merul 1%-ot 3g netezes kozben.
  • Tikal #5322
    persze.
  • grizzly21
    #5321
    ez nem a siker titka, hanem a tendencia ami tortenik, a sikerre lasd 5318-as idezet
  • Tikal #5320
    Gratulálok, megfejtettétek az apple sikerének a titkát ;)
  • grizzly21
    #5319
    Ezt mondtam en mindig is: