18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #5398
    lehet, hogy csak ámerikában van? vagy félnek, hogy rögzíted/elmented, és nem engedik asztali gépen?
  • G_ArchAngel #5397
    Nem onlinet akarok, hanem letolteni legalisan HD videot - AppleTV-vel es iPad-dal lehet, ezert nem ertem, hogy iMac iTunes-ban miert nem talalom...
  • grizzly21
    #5396
    Nem draga a blu ray szerintem, soha nem vettem egy darab dvd-t sem, de bluraybol mar van legalabb 6-8 filmem. Nehany dollarral/fonttal dragabb a bluray film a dvd-nel es meg igy is kb egy mozijegy araban van (jobb minoseg, akarhanyszor megnezheted, igaz h nem akkora a vaszon).

    2010 van, de az online HD moviezas ideje meg nem jott el. Egy 40 gigas filmet neten keresztul problemas lenne nezni, majd nehany ev mulva talan..
  • G_ArchAngel #5395
    Amugy iTunes-on kivul van meg lehetoseg online (HD) filmek vasarlasara?
  • Dzsini
    #5394
    Szerintem lassan inkább a "én streamelni akarom, minek saját gépen tárolni?" mentalitás fordul előtérbe: a technológia egyre inkább megvan hozzá, sávszélesség van (20mbit elérhető), a BitTorrent technológia már lehetővé teszi a streamelést. És akkor ha megveszek egy filmet mondjuk iTunes-on, akkor azt ha akarom nézem a telefonon, munka közben a MacBookon, ha pedig hazaérek a tévén - és nem kell, hogy helyet foglaljon bárhol a saját gépeken, nem kell ide-oda kódolni, mindenhova az oda szükséges minőség jön streamben.
    Nem tűnik túlságosan távoli jövőnek.

    @5390: a bluray nem 1-2 éves technológia, és több, mint 2 éve már egyeduralkodó a HD-DVD bukásával - most már bőven beleférne a "középkategóriába".
  • Dzsini
    #5393
    itt van egy érdekes cikk a témában - dehát ez 2 évvel ezelőtt volt, azóta már csak az nem ír BR-t (vagy tölti le), aki nem akar.
  • G_ArchAngel #5392
    Amugy nem akarok sem lemezeket, sem kulso irot, sem konzolt.
    A gepre akarom letolteni a filmeket, 2010 van...?

    Nem birom el a lemezeket: van 2 kulso vinyom, online tarhelyem, nem fogok CD/DVD/BluRay korongokat pakolgatni.
  • G_ArchAngel #5391
    UK-ben inkabb az £5-10 vs. £15-25 van ervenyben...
  • I.C.ram
    #5390
    Apple soha sem arról volt híres, hogy a modern cuccokat rakná a gépeibe. i7/i5-ösök is kb 1 év eltolással érkeztek meg az Apple gépekbe. VGA-knál meg soha sem volt jobb VGA Apple gépben, mint az aktuális alsó-középkategória.
  • G_ArchAngel #5389
    En megertenem, hogy nem raknak vele olvasot, ha lenne iTunes-ban HD movie, mert akkor tenyleg 'konkurencia' lenne...

    Persz lehet, hogy van, csak en nem talalom... az meg nonszensz lenne, ha AppleTV-re es iPad-re lehetne venni, Mac-re meg nem...!?
  • Magoo
    #5388
    Nem mondanam fude draganak. Los Angelesben kb minden Target-ben 10-15 dollarokert vannak marhajo Blu-ray filmek. Oke a friss megjelenesek kb 20-ert mennek, de par honappal kesobb mar ott virulnak a 10-15-os faktorban. Multkor 9 dollarert vettem Total Recall BD-t az egyikben. :D
  • Dzsini
    #5387
    Nem hiszem, hogy annyival megdrágítaná a gyártást, hogy az apple-nek nem fér bele egy BR-olvasásra képes superdrive (vagy akár író is, azok se sokkolóan drágák). Kiskereskedői áron 30 usd különbséggel lehet kapni BR írót a DVD íróhoz képest, valószínűleg ha az alma azt mondja, hogy nekünk kellene párszázezer darab, akkor ők még kisebb árréssel megkapnák - itt megint csak lustaságról van szó, adják meg a lehetőséget BR-t nézni, a képernyő és a hardver megvan hozzá - aztán aki nem használja, annak nem kötelező.
    (meg ezt se lehetne az orruk alá dörgölni, hogy bezzeg a Dell/Lenovo/akármi notikban már van BR író/olvasó - mert van)
  • G_ArchAngel #5386
    Eldolt vagy sem, meg mindig nem vesznek annyian filmet, mint a forgalamzok szeretnek.
    Dragan meg plane nem es a bluray a nyugatnak is draga.
    A nalam fiatalabb generacio inkabb erzni a minosegbol fakado kulonbseget es aldoz(na) ra, de akik 10 eve DVD-znek, azoknak a tovabbiakban is meg fog felelni, raadasul olcsobban.
  • Dzsini
    #5385
    lásd itt
  • pyrohun #5384
    Hát szerintem az már elég régen eldõlt, nem? :)
  • Dzsini
    #5383
    nincs még, biztos várnak 1-2 évet, mire eldől a HD-DVD - BluRay meccs :) (nekik továbbra is a DVD a technika csúcsa)
  • grizzly21
    #5382
    nincs egy olyan sem? hm, ezt nem gondoltam volna
    hat ha nincs akkor nincs mit tenni,
    en amugy ps3mon jatszom le
  • G_ArchAngel #5381
    az oke, de melyik Apple gepben van bluray lejatszo?
  • grizzly21
    #5380
    miert fizetnel ki 20 dollart egy fos minosegert?
    Ha letoltod is sokkal jobban jarsz de ha olyan nagyon legalizalodni vagysz akkor amazonon 25ert ott a blu ray. nem kotozkodes csak otlet
  • I.C.ram
    #5379
    de az is csak max 480p-s nem?
  • G_ArchAngel #5378
    nekem ilyen nincs...:(

    Buy es Rental gombok vannak, azok alatt meg Gift, wishlist vagy megosztas facebookon...
  • passatgt
    #5377
  • passatgt
    #5376
    lehet venni simán, csak nem a Buy Movie hanem a Buy HD Movie gombra kell kattintani:)
  • G_ArchAngel #5375
    Sracok,

    HD filmet lehet venni iTunes-bol?
    Ha igen, hogyan?
    Pl. a Disneynature - Earth filmre azt irja, hogy HD-ben elerheto iPad-ra es AppleTV-re...
    Na de en az iMac-re akarom, mert ugye bluray az nincs benne, akkor nehogy mar letolteni se lehessen HD filmeket (legalisan)...?
  • Tikal #5374
    Ha kicsit figyelemmel követed a gazdasági híreket, akkor láthatod miért lehet ez így... eddig is közel egy egyben számolták az Apple-nél a dollár eurot, lassan viszont úgy kell :)
  • Dzsini
    #5373
    az usd:euro nagyot bukott mostanában a görög balhék miatt (a decemberi 1,5:1-hez képest 1,2:1-en van)
  • Pio
    #5372
    Mennyi ezeknek az átfutási ideje a magyar boltokba?
    Igaz +2 giga rammal már csak 40ezerrel lesz olcsóbb, mint a pro, annyit pedig ilyen árkategóriánál már kifizet az ember a jobb kinézetért, kisebb méretért/tömegért és a kártyaolvasóért (ha jól értelmezem gyakorlatilag ennyi lesz a különbség a két modell között, ha az alap prot vesszük).
    Mondjuk nem értem, miért nem került rá még mindig külön audio ki- és bemenet vagy esetleg még néhány USB csatlakozás, a DVI-t pedig már kár is megemlíteni.
  • G_ArchAngel #5371
    USD erosodott, EUR gyengult...:(
  • Gabor1990
    #5370
    Jó de attól még Eu-ban eddig 900 € volt most meg 1000€.
  • G_ArchAngel #5369
    ugyanugy 999 USD...
  • Gabor1990
    #5368
    Az ár nem változatlan, hanem 100€-val nőtt:(((
  • I.C.ram
    #5367
    Lefogadom... Sokkal olcsóbb fenntartani egy szerverparkot, mint boltok százait, eladók ezreivel, +gyártás, műszaki fejlesztések, logisztika, stb, és akkor olyan dolgokat nem is említettem, mint szerviz, garis dolgok intézése, stb. Ráadásul a legdinamikusabb az itunes forgalma nő.
  • G_ArchAngel #5366
    megjelent az uj MB - kicsit erosebb alapproci (2.4), illetve 320M videokartya... (ar valtozatlan)
  • Pio
    #5365
    A lényeg, hogy egy "net income" kördiagram több infót szolgáltatna. Kár, hogy olyan nincs. :(
    Szerintem amúgy alapvetően hardveren kisebb arányú haszonnal lehet dolgozni, mint egy online rendszeren. Apple-nél legfeljebb azért lehet ez másképp, mert az átlaghoz képest sokkal nagyobb a profitjuk aránya 1-1 eladott hardvereszközön a sokkal magasabb árak miatt. Ezért is ment szenzációszámba az, hogy az iPhone kiadásakor 90%ot ugrott a profitjuk egyetlen negyedév alatt.
  • GregSB
    #5364
    Biztos vagy benne hogy az jár a legkevesebb kiadással? Jelen van rengeteg országban, naponta több millióan töltenek le róla zenéket, filmeket, appokat, könyveket, stb... Azért nem semmi lehet fenntartani azt a szerverparkot + rendszert, ami mögötte áll.
  • Verseghy
    #5363
    Nem az, valami elnéztél.
  • I.C.ram
    #5362
    inkább az itunes a durva, mivel az jár a legkevesebb kiadással, így nem tartom elképzelhetetlennek, hogy kb a 2. legtáposabb üzletága.
  • GregSB
    #5361
  • GregSB
    #5360
    [IMG]http://9to5mac.com/files/images/revenuebycategoryq210.jpg/IMG]

    az iPhone eladásokból majdnem annyi bevétele van az Applenwk, mint a Mac+iPod eladásokból összesen. Durva.
  • Ability
    #5359
    + NTFS-3G for Mac

    STEAM: én úgy tudom, hogy egy hetes ciklusokban fogják csöpögtetni a játékokat.