18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #5438
    username/Library/Safari
  • Verseghy
    #5437
    ?
  • Lacee
    #5436
    adott egy OSX leopard, amit a macbookon kívül egy második kijelzővel is használok. A másik kijelzőre (egy LCD TV egyébként, de ez talán mindegy) hónapokkal ezelőtt kitettem egy háttérképet, aminek azóta kitöröltem az eredetijét. A kérdésem az, hogy hogyan tudok hozzáférni a háttérképhez? Az OSX hol tárolja az éppen aktuális wallpapert? Találtam egy-két tippet a neten, de az is mind az elsődleges kijelzőre vonatkozik. Van ilyesmiről tapasztalatotok?
  • joebacsi
    #5435
  • Aquir
    #5434
    facepalm
  • farxis
    #5433
    nekem apukm vett iphonet nekem mert az jobbik a pécénél és ki ez a szörös ember nem teccik a amc jobb????
  • pyrohun #5432
    A 9-esen sírok :))))))))))
  • Pio
    #5431
  • pyrohun #5430
    Growl szerintem is nagyon jó és hasznos kis alkalmazás!
  • Dzsini
    #5429
    lesz, ha kijött az új 4-es OS.
  • lampard99
    #5428
    hello van oan msn progi ipodra ami nem jelentkezik ki az msn rol ha pl elinditok egy zenet vagy elkezdek netezni?
  • Pio
    #5427
    Egyrészt valóban gáz, hogy ilyen nincs alapból, másrészt valóban ajándék program, de jó értelemben... :)

    A másik dolog, amit nem értettem, hogy miért nincsenek tooltipek, de aztán rájöttem, hogy a Ctrl-t meg kell nyomni értük.... Lehet, hogy a buboréktippekért is csak valami brutál billentyűkombót kéne lenyomni, amit senki nem ismer és szegény growlosok potyára dolgoztak...? :D
  • Dzsini
    #5426
    látom, azóta utánaolvastam - és rengeteg minden használja, érdekes, hogy ilyen notification lehetőség nincs beépítve az OSX-be.

    mondjuk ettől függetlenül ajándék programként települ :D
  • Pio
    #5425
    Ez mondjuk nem épp valami felesleges reklámsáv vagy ilyesmi, hanem egy nagyon hasznos utility, legalábbis számomra.
    osxen ugyanis nincs buboréktipp, mint a windowsban, ahol a legtöbb program pont buboréktippel szól, ha történik valami.
    Ez a program gyakorlatilag a windowsos buboréktipp megfelelőjét jelenti, de annál több, mert igen kényelmesen beállítható, hogy hol legyen, milyen legyen, mire jelezzen, satöbbi...
  • Dzsini
    #5424
    ezekszerint már nem csak PC-n szokás a next-next-finish telepítésnél mindenféle további "ajándék" program telepítése?
  • Pio
    #5423
    ITT megtalálod az összes potenciális growl-telepítő program listáját... :)
  • G_ArchAngel #5422
    Perian-nal, VLC-vel, Skype-al vagy talan flip4mac-kel jon, telepitesnel meg is kerdezi, hogy akarod e...
  • grizzly21
    #5421
    ezaz! de ez hogy a f*szomba kerult fel ra? en nem tettem fel az biztos
  • oroy_
    #5420
    gondolom a Growl
  • grizzly21
    #5419
    Mitol lehet az, hogy a jobb felso sarokban egy kis fekete ablakban megjelenik hogy mi tortent, pl skype-on ha belep/elmegy valaki, vagy ha ftp-n feltoltottem valamit...ilyen eddig nem volt, ez egy update vagy valamiilyen shortcuttal nyomtam be?
  • joebacsi
    #5418
    Gates vs. Jobs
  • Verseghy
    #5417
    De azért jöhetne már egykét ismert Valve játék is.:)
  • G_ArchAngel #5416
    ismerem, ha jol tudom magyar is dolgozott rajta..., a platform jatekokat meghagyom iPhone-ra inkabb:)
  • Ability
    #5415
    Én örülni fogok ha linuxra ennyit és ilyen ütemben kiadnak. :] Amúgy a Braid-et próbáltad már? Szerintem marha ötletes kis casual játék, nekem nagyon tetszett. A látványvilága kész műalkotás, illetve kevésbé ügyességi, sokkal inkább logikai. Egyes helyeken jól megszivatott. :D

    trailer
  • G_ArchAngel #5414
    Csodalatosak...
    Killing Floort szerintem kiprobalom, de tovabbra is Torchlight a legjobb - szerintem:)
  • Ability
    #5413
    Mondtamén.
  • Pio
    #5412
    Na tessék parancsolni, 12 új steames játék és mostantól minden szerdán jön egy adag új cucc.
  • Pio
    #5411
    Az egyik 19 a másik 1 híján 20, ha megszoktad az utorrentet nem érdemes váltani.
    Én most virtuális gépben tesztelgettem az osx-et, mert tervezek macet venni, ott a Transmissiont nézegettem és kábé ugyan azt tudja, csak kicsit más.
    Annyiból talán jobb osxre az utóbbi, hogy azt kifejezetten arra írták, bár nem hiszem, hogy ennek komoly súlya lenne.
  • Verseghy
    #5410
    Én elvagyok uTorrenttel, bár a másikat nem próbáltam ki.
  • Dzsini
    #5409
    trackerlesst (DHT) már nagyjából az összes tud, az uTorrent tud titkosítani is (be lehet állítani, hogy csak kimenő vagy mindkét irányban megkövetelje-e a titkosított adatfolyamot, a portot meg be kell állítani pl. 80-ra (HTTP) vagy 443-ra (HTTPS)), a végképp teljes anonimitás egyelőre pl. a btguard-on vagy anomos-on keresztül működik, ez tulajdonképpen egy anonim torrent-proxy rendszer, ami az ígéretek szerint hamarosan beépítésre kerül az elterjedtebb kliensekbe.
  • Tikal #5408
    pl melyik kliens tudja ezeket mac-re? uTorrentet vagy Transmission-t használok...
  • Dzsini
    #5407
    és a kamera nem olyan drága dolog, elfér benne, ártani nem árt :) (nem úgy, mint pl. egy bluray meghajtó a Mac-ekbe)

    a torrentezéses dologgal ott van a gond, hogy a torrent önmagában nem illegális technológia, elképzelhetetlenül sok legális anyagot lehet letölteni rajta. ráadásul minden átlagos kliens ma már tud titkosított, trackermentes letöltést, innentől még csak nem is tudják megnézni, hogy mit töltesz - sőt, azt se látják, hogy torrentezel, mert ugyanúgy néz ki a forgalom, mintha weboldalakat nézegetnél vagy TeCsöveznél.
  • G_ArchAngel #5406
    nezd, ez egy szeles tomegek szamara gyartott eszkoz: fotozol, szep nagy kijelzon megmutatod haveroknak, csajoknak - ha wifi kozelben vagy (ami nagyobb varosokban nem nehez, de kisebb telepuleseken is elofordul par free hot-spot), akkor tolod fel facebookra vagy twitter-re...
  • LoDMaSt
    #5405
    Az mp3 lejátszóba épített kamerának csak én nem látom értelmét? Pl ez a touch, vagy az 5th gen nano. Akkor már veszek iphone-t/ha van, tehát nem kell mégegy kamera, ha rendesen fényképezni akarok, akkor meg úgysem ezzel fogok, ha nano kéne, meg előbb veszek egy kiskompaktot.
  • G_ArchAngel #5404
  • G_ArchAngel #5403
    Lol, vietnami barataink alkotnak :D
  • G_ArchAngel #5402
    USA-UK majdhogynem mindenben sziami ikrekkent mukodnek egyutt..., szvsz AppleTV-vel itt is tudnek vasarolni, mert ugye van hivatalosan es iPad is itt kopogtat.
    Legjobb lesz, ha egy store-ban megkerdezem, ha arra jarok, addig meg torrentezek, onhibamon kivul... (mar amig lehet, mert ugye UK-ben a parlament megszavazta az adatforgalom monitorozasat maganszemelyeknel es torrentezes eseten lekapcsoljak a netet a szolgaltatok).
  • Dzsini
    #5401
    ez nem hiszem, hogy (csak) az Alma hibája - inkább a kiadók, a jogszabályok, a jogvédők problémásak első körben.
  • G_ArchAngel #5400
    kozben mar talaltam par USA only forum threadet... egyre jobban kezd kilenni a f@szom az Appletol...
  • grizzly21
    #5399
    ez erdekes..megneztem us store-ban ott van HD gomb a film alatt amit irtal, magyar store-ban nincs egy film sem..uk acc-om nincs