18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #5478
    Eleg az Objective C szintakszisara ranezni, arrol nem is beszelve, hogy a flash kis tulzassal jatekokra lett kitalalva..eg es fold a kulonbseg nehezseget tekintve.

    Objective C (a neveben is benne van, hogy a C-re hasonlit)




    Flash AS3 (gyakorlatilag mint a JAVA)

  • passatgt
    #5477
    nemsokára jön 10.6.4 ha jól tudom, az majd biztos javítja, meg elvileg a régebi videódriverek is jobbak lesznek, majd meglátjuk:)
  • Pio
    #5476
    Erre is találhatsz teszteket gyors gúglizással.

    Például ITT van egy.
    17 perces youtube videó a maga 200 megás adatforgalmával merített 6%ot (tehát 100%os aksi 4-5 órát bírna).
    A második videóban flash videót és játékot is tesztelnek, elsőre 4,3, másodikra 5 óra jön ki, szóvla hasonló az eredmény, mint az imént.

    Az iphone az Apple szlogenje alapján 6-8 órát bír wifivel, 5öt 3Gvel átlagos böngészgetés során (tehát nem folyamatos, intenzív igénybevétel mellett). Persze megjegyezném, hogy wikipédián rögtön a hivatalos adatok után ez a mondat szerepel:
    "The battery life of the iPhone has been criticized by several technology journalists as insufficient and less than Apple's claims."
    Mögötte négy forrás megjelölésével.
    ITT PEDIG egy random találat néhány tesztről, van, ahol általános webes 3G használatra 3 óra se jött ki.
  • pyrohun #5475
    "jobban állnak html5-ből"

    Még egyszer leírom: egy speciális canvas sebességteszt nem egyenlő a html5-tel.
    Tény, hogy sebességben jelenleg ez a teszt odaver neki, de azért ebből messzemenő következtetéseket nem kell előre levonni.

    ----

    Flash-ben programozni talán azért könnyebb, mivel egy elég jó felület áll a rendelkezésedre, ahol rengeteg dolgot meg tudsz csinálni kattintgatva. Illetve rengeteg már létező flash játék van, amit nagyon egyszerűen lehet(ne) portolni iphone-ra, sőt, ha tudna flash-t, akkor portolgatni sem kellene. Ez biztosan nem tenne jót az AppStore-os játék eladásoknak, viszont azzal is egyet kell, hogy értsek, miszerint amíg a flash ennyire erőforráspazarló / zabáló, addig nincs létjogosultsága mobil eszközökön. Pl. kíváncsi lennék olyan tesztre is, hogy mondjuk meddig bírja egy androidos telefon kikapcsolt flash mellett ha folyamatosan böngészel vele, illetve ugyanez meddig bírja bekapcsolt flash mellett. Szerintem meglepődnénk az eredményen, de én olyan egyharmadra saccolom az utóbbit...
  • Pio
    #5474
    Még szerencse, hogy végül nem rendeltem meg végül a készüléket.
    Azt hittem, az iStyle-nál még 30k-val olcsóbb, közben kiderült, hogy csak a honlapjukat lusták frissíteni... :)
  • G_ArchAngel #5473
    Megmondtam? Megmondtam!
  • Pio
    #5472
    Én alap szinten értek a flashhez, javahoz, mostanában ismerkedek az objective C-vel, szóval abszolút nem vagyok mérvadó ebben, de nekem nem úgy tűnik, hogy ugyan olyan kihívás lenne egy hasonló játékot megírni a 3 nyelven. De reméljük jár majd erre valaki, aki mindháromban otthonosan mozog és megmondja a frankót... :)
  • oroy_
    #5471
    hat azért azt a "pikk-pakk" -ot megnéznem :)
  • grizzly21
    #5470
    ha igy lenne Jobs nem tiltotta volna le a Flash-el irt iphone jatekok lehetoseget. flashben jatekot irni pikk-pakk megvan
  • passatgt
    #5469
    de flash játékot írni kb annyira nehéz, mint egy natív android vagy éppen iphone játékot írni, szóval tökmindegy
  • Pio
    #5468
    Én pusztán a kérdésedre reagálva világítottam rá arra, hogy androidban is ott a html5, ráadásul náluk most már ott a flash is, ennek ellenére állítólag (én nem tudom letesztelni, netre hagyatkozom) jobban állnak html5ből is, mint az apple, 2.0 óta pedig a videókkal is boldogulnak.

    Amúgy ha kicsit körüljárod ezt a "flash hazavágja" témát és megnézel mondjuk 5 random videót a youtubeon láthatod, hogy én nem tudom, hogy ért el akkora laggot a lenti "teszten" a csávó, de a videók többségén szó sincs olyan állapotokról, a videólejátszás folyamatos, simán hoz be a rendszer minimális akadással komoly mennyiségű flasht tartalmazó oldalakat.

    Persze más kérdés, hogy konkrétan beágyazott youtube/bármilyen videóknak szerintem semmi értelme, totál vezérelhetetlen az egész a kis gombok miatt... :) Szerintem az egész flash-mizéria inkább a játékokra megy majd ki hosszú távon.
  • pyrohun #5467
    "Sőt, pöttyet jobban is viszi a html5-öt, mint az apple cuccai"

    Éljen! Sikerült valakinek találnia (vagy készítenie?) egy olyan CANVAS tesztet, amely jobban megy az androidon. A canvas a html5-nek az EGYIK eleme a sokból. Nyilván az Apple is fog csiszolni még a browser teljesítményén, de az iPad felbontása amúgy is pöppet nagyobb, mint az Androidos telefoné, ugye jól gondolom?
  • Pio
    #5466
    Persze ahogy írtam nem élek efféle eszközökkel, szóval csak a netre támaszkodhatok "tudás" címén, könnyen lehet, hogy amit írok, az hülyeség... :)
  • Pio
    #5465
    Ott mutatta, simán van neki is youtube lejátszója, direkt választotta, hogy maradjon a beágyazott megjelenítés, mint ahogy iphone esetében választani se tudott, csak a külön lejátszóval jeleníthette meg.

    Amúgy pedig nézőpont kérdése, ha szerinted "haza volt vágva" a készülék, akkor legyen úgy.

    Nem mellesleg 2.0 óta tud az android is <video>-t legjobb tudásom szerint. Sőt, pöttyet jobban is viszi a html5-öt, mint az apple cuccai. Pölö:
  • Dzsini
    #5464
    majd megtanul az Android böngészője is html5 <video> + WebM-ül :)
  • pyrohun #5463
    A videó azt akarta bemutatni, hogy a flash hazavágja az egészet. Ezt sikerült is bemutatnia, minden más csak körítés. Mellesleg ha kikapcsolod a flash-t, akkor hogyan nézel meg youtube videókat egy androidos telefonon mondjuk a böngészőben indítva?
  • joebacsi
    #5462
    Tényleg kiábrándító.
  • passatgt
    #5461
    nem is az összehasonlítás miatt raktam be, hanem csak azért, hogy 1db flash banner hogy szétkúrta az egészet, laggolt minden:)
  • GregSB
    #5460
    A 10.1 még erőteljesen béta, jó ha év végére lesz belőle végleges változat.

    Nem az a kérdés hogy tudják -e optimalizálni, hanem hogy hogy fogja zabálni az akksit.
  • Pio
    #5459
    Azért annál némileg sűrűbben.
    Konkrét intervallum nem adható, hisz modellenként változik, a 15 colos pölö az elmúlt évben 3 update-et is kapott.
    RÉSZLETEK
  • Pio
    #5458
    Ennek a tesztnek nem sok értelme van a 4. perctől, hogyan lehet összehasonlító elemzést végezni egy olyan funkción, ami az egyik készüléken létezik a másikon pedig nem?
    Kábé mintha kikapcsolnék minden effektet egy játékban és azt mutatnám, hogy így gyorsabban megy a lassabb gépen, úgyhogy a lassabb gép a jobb.

    Amikor pedig nem flashes oldalakat nézeget akkor jobban teljesít az amúgy olcsóbb nexus one.

    Arról nem is beszélve, hogy:
    1. egyelőre béta a flash player
    2. bármikor kilőhető/uninstallálható és máris ott vagyok, hogy ugyan azt kapom, mint iphone-on csak gyorsabban
    3. újra hangsúlyozom, semmi értelme az összehasonlító tesztnek. Androidon bejön a flash csak lassabb, iphone-on nem jön be. "Jobb későn, mint soha."
    4. az egyik készülék multitask a másik nem. Látható is, amikor visít az android, hogy mennyi mindent futtat a csávó rajta

    Nem használok okostelefont, nem is áll szándékomban, szóval laikus, ám objektív szemlélődőként nálam most a pirospont az androidnak jár. Persze jó eséllyel az új iphone is be fog zsebelni egyet. Szerintem kifejezetten jó, hogy van ez a konkurenciaharc, nem ülhet egyik cég se a babérjain, fejlődniük kell, amivel mi járunk igazán jól.

    Valaki itt írta korábban, hogy az iphone csak azért nem hagyja a flasht, mert félti az iphone store-t a sok ingyenes flash játéktól/alkalmazástól és van is benne ráció, lásd miniclipes példa a legelején, viszonylag jól mentek rajta azok a játékok az egyelőre béta flashplayerrel, az előre vizionált gigafagyások, errorok, flashtől szénné égő készülékek pedig egyelőre váratnak magukra.
  • passatgt
    #5457
    évente szokott nem fél
  • Pio
    #5456
    Valami kis update tuti be lesz jelentve, mivel fél évente szokott jönni, de komolyabb fejlesztésre én se számítok, hisz 1 hónapba kerültek bele a külön macbook pro számára kifejlesztett videókarik.
  • G_ArchAngel #5455
    oke, de imac-ben (altalaban macben) nem hallani - ezert zavar:)
  • passatgt
    #5454
    de hangos vagy mi? minden gépben pörög a ventillátor
  • passatgt
    #5453
    http://www.youtube.com/watch?v=PtGCaKyd_co

    4:00-tól lehet nézni milyen fasza lett a flash androidon:)
  • G_ArchAngel #5452
    szerintem nem jo - amugy a Skype 60%-on porgeti a CPU-t...
  • passatgt
    #5451
    ez most jó vagy rossz?
  • G_ArchAngel #5450
    30 fok van es iMac-ben porog a ventillator
  • LoDMaSt
    #5449
    nem fogják, mivel most jött.
  • Pio
    #5448
    Holnap veszek macbook prot, ha 2 hét múlva bejelentik, hogy jövő hónapban jön a 3szor olyan pimp kiadás feleannyiért, akkor bekaphatják... :P
  • Verseghy
    #5447
    Kééét hééééét....

    Csak jöjjön már ki az iPhone 4.0ás fw..:D:D
  • GregSB
    #5446
    "2010-AppleŸ will kick off its annual Worldwide Developers Conference (WWDC) with a keynote address by CEO Steve Jobs on Monday, June 7 at 10:00 a.m."

    Az itthoni idő szerint 19:00
  • Verseghy
    #5445
    Valami gáz van. Nekem akkor írta ezt ki, amikor elbasztam a particionálást és újra kellett raknom az egész OS X-et.
  • GregSB
    #5444
    Html5 watch,

    A nevében benne van minden :)
  • passatgt
    #5443
    rányomok continuera ezt dobja rá:

    The startup disk cannot be partitioned or restored to a single partition.

    The startup disk must be formatted as a single Mac OS Extended (Journaled) volume or already partitioned by Boot Camp Assistant for installing Windows.
  • I.C.ram
    #5442
    Mennyiért lehet szerintetek eladni egy gyönyörű állapotban lévő G5-ös, 1.6 GHz-es asztali PowerMac-et? Ugyebár ez volt az utolsó nem Inteles széria.

  • GregSB
    #5441
    Visszatér az AutoCAD a Macre.

    Beta állapotban van jelenleg:


  • Verseghy
    #5440
    Boot Camp Assistant-ben. Create or remove a Windows particion.
  • passatgt
    #5439
    kérdés:
    Botcamp partíciót leformázta, hogyan tudom összeolvasztani mac partícióval?