18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #5518
    Fusion vagy parallels? :)
  • joebacsi
    #5517
    "mindenki szar körülöttünk, egyedül mi próbálkozunk"
    Ez mintha egy másik A betűs cégre is illene :)

    Jól egymásra találtak mindenesetre

    (azt sem árt elfelejteni, hogy az osx is unix alapú akárcsak a linux)
  • Ability
    #5516
    Ááá, csak rinyál az Adobe. Lehet hogy jogosan, nem akarom cáfolni, de inkább maradjon csöndben, mert manapság csak a hisztit és nyávogást lehet hallani felőlük. Először az egyik fejlesztői blogban írták, hogy azért szar Linuxon a flashplayer, mert túl sok API van és kusza az egész. Háborogtak is sokan, nem csak a felhasználók hanem úgy globál mindenki. Lehet van benne valami, Linux nem egy túl szabványosított rendszer, DE aztán eltelt pár nap és újabb poszt érkezett erre a blogra. Ebben az újabb bejegyzésben azt taglalták, hogy ha a Linux API szar, akkor az OSX egyenesen katasztrófa. Egyébként nem írták azt, hogy be lennének korlátozva lehetőségek terén, pont ellenkezőleg nyilatkoztak, itt is a sok APi-val volt a bajuk, szerintük az egész OSX egy tárgya, túl sok kompatibilitási dologra kell figyelni hogy a régi rendszereken is működjön a flashplayer, meg amúgy is kurvaannyátmárazapplefaszfejenek. Nem túlzok, tényleg elég lekezelőek voltak, gyakorlatilag abból a pár bejegyzésből annyit lehetett leszűrni hogy "mindenki szar körülöttünk, egyedül mi próbálkozunk, de nem jutunk előre, mert továbbra is szar minden ami nem Adobe".
  • Verseghy
    #5515
    Már jön is!:)
  • G_ArchAngel #5514
  • G_ArchAngel #5513
    Half-Life 2, Ep1+2 toltheto Steamrol:)
  • pyrohun #5512
    Ha nem akar sokat keresni rajta :) , akkor lehet, hogy érdekelne.
  • I.C.ram
    #5511
    Azt még nem találtam ki. Tesóm hozza majd haza, szóval vele kell majd megbeszélnem a dolgot.
  • pyrohun #5510
    Mennyiért adod? Kellene egy barátomnak.
  • I.C.ram
    #5509
    Valószínű, lesz jövőhéten egy eladó 16-os 3G-s iPad-em. Érdekelne esetleg valakit?
  • pyrohun #5508
    érdekes, nekem ezzel soha semmi gondom nem volt, fura. iphone, ipad, imac + egy windows-os laptop... ezekre mind szinkronizálva vannak a mappák (IMAP).
    nem tudom mi lehet a gond, de esetleg nézz bele a beállításokba, hogy amikor létrehozod a gmail-es accountot, akkor nem véletlenül pop3-as kapcsolatot állít be neki? Mondjuk furcsállanám...
  • G_ArchAngel #5507
    Minden gepemen igy ment parhuzamosan: Gmail via Mail - mindenhol megjelent az osszes level, MBP13, MBP17, iPhone, hianytalanul, parhuzamosan. Kiveve iMac...

    Probaltam Synchrone-t, kitorolni a fiokot, majd ujra csatolni Mail-hez - semmi...
  • pyrohun #5506
    ezelőtt pop3-on leveleztél?
  • G_ArchAngel #5505
    kerdes:

    Mail-be beallitottam GMAIL-t. De miota az iMac van, azota csak az ujabbak jelennek meg, a GMAIL nem szinkronizal a Mail-lel...
    Webes feluletrol kell eloszednem allandoan a regi leveleket.
    Van arra vmi modszer, hogy az osszes GMAIL level bekeruljon a Mail-be?
  • Verseghy
    #5504
    Ma érkezik a Half Life 2!!!!:):) Végig kell tolnom mégegyszer!:):)
  • grizzly21
    #5503
    gondolom olyan kevesen hasznalnak linuxt hogy szarnak a fejlesztesre
    ezzel nem ertek egyet persze, szeretem a linuxot
  • oroy_
    #5502
    és Linux alatt mi a helyzet? ott senki nem korlátozza az flash fejlesztest, mégis úgy megy hogy inkább nem használom egyáltalán a flasht.
  • pyrohun #5501
    safari gyorsabb canvas-ban mint a chrome, de tény, hogy windows-on nem remekel :)
  • 5c0rp330n
    #5500
    nalam az utobbi ff alatt 2-szer gyorsabb atlagban (canvas neha leugrik kritikan aluli 10 fps-re, flash nagyjabol stabil), chrome alatt (ami a leg-html5-baratabb bongeszo talan) szinten >2szer gyorsabb a flash. (60 vs 25 fps). mondjuk nem mac-en vagyok :)
  • pyrohun #5499
    MAC 10,1,53,38
  • grizzly21
    #5498
    itt

    vagy jobb klikk barhol flash tartalomban es legalul About Adobe Flash Player XX
  • pyrohun #5497
    azt hol látom?
  • grizzly21
    #5496
    nalam kb egal macbook pro-n. flash player verziod?
  • pyrohun #5495
    Amúgy pedig lehet itt jönni azzal hogy ki a fanboy meg ki nem. Én vállalom, hogy szeretem az Apple termékeit, de igen sokat szentségeltem Apple termékek miatt is. Egyáltalán nem tökéletesek, sőt!

    De egy dolog biztos: az i7-es MAC-emen az ADOBE Photoshop egy rakás szar, az ADOBE Illustrator egy rakás szar, az ADOBE Flash player egy rakás szar. Ezek TÉNYEK. Én ezért UTÁLOM az Adobe-t, nem azért mert éppen Steve Jobs hadjáratot indított ellenük. Ezelőtt is utáltam, widnows-on is gyűlöltem a flash-es programokat, oldalakat. Főleg az olyan helyeken, ahol teljesen felesleges és erőforráspazarló módon volt felhasználva. De windows-on legalább a Photoshop használható volt...
  • Pio
    #5494
    ITT VAN a tag honlapja, vastagon apple fanboy, talán alkalmazott is, a fél internet tele van általa készített ilyen-olyan apple review-okkal és mindenhol egekig magasztalja a céget. Na és az ő általa bibliai, jó kontra gonosz stílusban készített leírás tized annyira sem fekete-fehér, mint a Tied. Csak ennyire akartam rávilágítani. Meg arra, hogy semmi értelme oldalakra állni, na persze mindenki azt tesz, amit jónak lát... :)
  • pyrohun #5493
    Safariban katt először ide:

    CANVAS

    utána ide:

    FLASH

    Nekem az utóbbi majdnem 10FPS-sel lassabb (jobb alsó sarokban mutatja az FPS értéket) és a procit is sokkal jobban zabálja.
  • pyrohun #5492
    valaki leírt valamit egy oldalon. biztosan ez az igazság...
  • grizzly21
    #5491
  • grizzly21
    #5490
    Ezt nem teljesen ertem hogy gondoltad, en safariban sem vettem eszre kulonosebben semmi kulonbseget, de a teszt aljan ott van az ertekeles, ami alapjan sok labdanal joval lassabb a canvas
  • grizzly21
    #5489
    Ez igy azert nem igaz, az Apple szandekosan korlatozza az API-t a flash player elol, ming Windows-on ilyen nincs. Ezert is gyorsabb Windows-on a Flash player nagysagrendekkel. Ez egy olyan dolog, ami csak az Apple-n mulik, es az Adobe semmit nem tud tenni amig az Apple nem adja oda az API-t. Mellesleg en nem tudom, de valahogy soha nem fagyott le bongeszom flash honlap alatt, pedig gyakran nezegetem oket.
  • Pio
    #5488
    ITT VAN egy bibliai stílusú iromány egy apple fantól. Rávilágít arra, hogy szó sincs szakmai dolgokról, ennél sokkal kicsinyesebb (és sokkal régebbi/mélyebben gyökerező) dolgok húzódnak az ellenségeskedés háttérben.
    Engem ez mondjuk eleve nem különösebben érdekel, az apple fanboiok hánynak az adobe-ra, az adobe fanboiok hánynak az apple-re és egyik csoport se fogja fel, hogy pont ők járnak rosszul ezzel az adok-kapokkal. Az a baj, hogy úgy fest a fogyasztókat le lehet kötni, oldalakra lehet állítani ezzel a mónikasóval és beszállnak az adok-kapokba.
  • Tikal #5487
    Robbannak a HP akksik

    Emlékszem hogy ment a fika mikor felröppent a hír hogy az iPhone akksik robbannak, aztán érdekes módon nem igazán volt róla bizonyíték, de a trollokat ez nem érdekelte... nos HP-éknál sajnos már van bizonyíték... Persze itt sem a HP a felelős, nem az ő hibájuk...
  • pyrohun #5486
    "Mondjuk macen, pláne safari alól meglepő is lenne más eredményt kapni és amíg megy az adobe-apple szájkarate addig ez nem is nagyon fog változni."

    Nem-nem. Éppenhogy azért kezdődött a szájkarate, mert a kurva Adobe KÉPTELEN OSX-re (és linuxra) egy értelmes, nem bugos, nem lassú, nem lagos, nem erőforrászabáló Flash playert / plugint összedobni. Pontosan ez a baja az Apple-nek és nekem is, hogy amíg valami egy szarfos, addig ne pofázzon már az Adobe. Majd ha megcsinálják normálisan és az Apple akkor is szemét módon betart nekik, akkor én is el fogom ismerni, hogy ejj ez az Apple mennyire gerinctelen cég. De az Apple az Adobe-val ellentétben a használhatóságra, gyorsaságra, biztonságra és főleg a felhasználói élményre helyezi a hangsúlyt. Mac-en a Flash pedig szar volt, szar jelenleg is és feltehetőleg most már szar is fog maradni.

    "Ha nem menne az állandó utálkozás és kiegyeznének végre a felek, akkor szerintem rövid távon wines teljesítményt tudna produkálni a flash maceken is."

    A harc és utálkozás kb. fél éve kezdődött el, OSX-re pedig igazából soha nem volt rendes flash player. És tulajdonképpen senkit sem zavart, csak az Adobe-nak csípi a szemét, hogy az Apple nem integrálta a 100+ millió eladott kütyüjébe a hulladék flash-t, emiatt kezdődött az egész. Steve meg csak válaszolt nekik: amíg szar a flash, addig nem lesz helye az Apple mobil eszközein. Ehelyett az Adobe folytatta a sárdobálást, AHELYETT, HOGY KÉSZÍTETTEK VOLNA EGY NORMÁLIS FLASH verziót...

    Pofázni mindenki tud, alkotni ezek szerint csak kevesen.
  • Pio
    #5485
    Mondjuk macen, pláne safari alól meglepő is lenne más eredményt kapni és amíg megy az adobe-apple szájkarate addig ez nem is nagyon fog változni.

    A html5 rendszerfüggetlen, a böngészőn múlik igazán, szóval ha reális képet szeretnél kapni a flash teljesítményéről, akkor szerintem érdemesebb windows platformon tesztelgetni akár safari böngészővel. Ha nem menne az állandó utálkozás és kiegyeznének végre a felek, akkor szerintem rövid távon wines teljesítményt tudna produkálni a flash maceken is.

    Sok dolog áll most így amúgy és nagyon sok múlik az apple hozzáállásán, szerintem most érték el azt a kritikus százalékot, hogy a mainstream fejlesztők, játékkészítők is elkezdenek számolni velük. Lásd ott a Steam, kijött, igaz egyelőre 30-60%kal gyengébben teljesítenek a játékok osxen, mint winen, de ez simán változhat, a lehetőség adott (ha jól tudom a ps3 is opengl), nagyon sok múlik az elkövetkező néhány hónapon, az apple üzletpolitikáján és a felhasználók hozzáállásán.
  • pyrohun #5484
    Safariban nézd (a többi böngésző canvas-ban fos, mondjuk még a chrome talán jó)

    http://www.themaninblue.com/writing/perspective/2010/03/22/

    ugyanaz a teszt van html (JS), canvas, svg és flash technológiával megoldva
    nálam i7-es imac-en maxra húzva a safarit (2560x1440-es felbontás) a canvas olyan 34-35fps, a flash 26-27 és sokkal jobban terheli a procit.
  • grizzly21
    #5483
    az a teszt erdekel
  • pyrohun #5482
    Ott bukik meg az egész, hogy a Nexusnál 6%-ból következtettek egy teljes aksi kapacitásra, míg az iphone-on valóban le is merítették.

    Az aksik a mobiltelefonokon (saját tapasztalat) nem lineárisan merülnek. 3GS-en pl. rohadt sokáig 70% fölött marad a kijelzás, onnantól kezdve viszont sokkal gyorsabban és drasztikusabban csökken. Olyan tesztet akarok, ahol le is merül a Nexus és mellette az iphone is.
  • pyrohun #5481
    iMac-emen a canvas sokkal kevésbé pörgeti a cpu-t mint a flash, ráadásul 15%-kal nagyobb fps-t produkál... ugyanannál a tesztnél. Nyilván a mobil eszközökön egyelőre a canvas is fos, de az optimalizáció csak idő kérdése.
  • grizzly21
    #5480
    De megis mit varsz? A flash egy program, folyamatosan fut. A html egy leiras, egyszer betolti a bongeszo es onnantol meg se mozdul. Hat persze hogy kevesebbet fogyaszt.

    Ha ossze akartok hasonlitgatni akkor a flash-t olyannal hasonlitsatok ami ugyanazt csinalja: interaktiv, animacio, jatek, stb..mert ennek igy semmi ertelme, olyan mintha azt probalnam bizonygatni hogy kikapcsolt allapotban a szamitogepem kevesebb aramot eszik mintha bekapcsolnam.

    Pl. lehet hogy a html5 video tag jobban viszi a videokat mint a flash-es videolejatszo. Ezesetben erdemes az elobbit hasznalni es ezzel nincs is semmi gond. Viszont ugyanigy erdemes lenne osszehasonlitani egy canvas-ban megirt jatekot egy flash-es megfelelojevel, nem hiszem hogy a canvas kevesbe porgetne a CPU-t, sot.

    Vegul pedig annak tovabbra sem kepes felfogni hogy a html vs flash vita ertelmetlen es folosleges:
    Html5 And Flash
  • passatgt
    #5479
    hát nekem egyik sem mond semmit, én leragadtam a javascriptnél:D

    akkor úgy mondom, hogy aki ért c-hez, annak kb olyan nehéz, mint egy flash:)