18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #5558
    jah, de ugye az iPhone jatekok touch-vezerlesre vannak kihegyezve, raadasul nem is biztos, hogy HD TV-n jol mutatnanak... (meg a Wii szintjet sem ernek el...)

  • GregSB
    #5557
    Ha lehet hinni a pleykáknak akkor nem most fogják bemutatni, hanem a WWDC után. Hardware ugyan az lesz mint iPhoneban, "képernyő nélküli iphonenak" hívják, és nem lesz benne nagy tár (16GB), streamelésre lesz kihegyezve, 1080p-s videokat is streamelni fog.

    Meglátjuk, van egy olyan érzésem hogy itthon ennek sem lesz értelme, csak UK-ban, USA-ban, ahol vannak filmek a storeban.

    Ja és ha tényleg iPhone OS + Appstore lesz rajta, akkor sunyi módon az Apple be fog lépni a játékkonzolok piacára is :)
  • passatgt
    #5556
    állítólag jön a 99$-os appletv iphoneos-al, appstore-al:)
  • pyrohun #5555
    rendesek -.-
  • G_ArchAngel #5554
    amit en hasznalok, az a PS CS3 es Indesign CS3 - ugyebar SnowLeo alatt nincs tamogatva, mert az Adobe ezt mondta: vegyel CS4-et vagy 5-t...
  • pyrohun #5553
    Egyébként múltkor direkt kipróbáltam (még PC-n):

    PS7-ben radial zoom, 100% és legjobb minőség
    PS CS4-ben ugyanez

    a PS7 kb. 2x olyan gyorsan végzett ugyanazon a gépen ugyanazzal a képpel. Érdekes, nem? :)
  • pyrohun #5552
    Tisztában vagyok az Adobe-val és pontosan most világítottál rá arra, hogy milyen cég. Gyakorlatilag teljesen jól leírtad, végre egyetértünk. Pontosan ezt csinálják: lóf@szt sem. Kijön egy új verzió, aminek 2x akkora a hardver igénye és tud 2 plusz funkciót. Remek. Utoljára a PS7 volt az, amely az aktuális hardveren tökéletesen ment. De a PS CS4 egy i7-es imac-en 8gb rammal gyakorlatilag olyan szinten használhatatlan néha, hogy az szánalom kategória. Viszont akkor nem értem, hogy sokan miért sértődnek meg, ha az ember kimondja: az Adobe bizony egy rohadt trehány cég, szarnak a userekre magasról. Az ő mentallitásuk: vedd meg a legjobb csúcshardvert és azon majd épphogy használhatóak a termékeink. Érdemes megnézni pár igen ígéretes alternatívát, hogy PS-t megszégyenítő dolgokat mennyi erőforrás igénnyel oldanak meg. Állítom, hogy ha a Flash nem lenne ígyelterjedve, akkor már nem lenne Adobe. (zásrójelben jegyzem meg: a Flash-sel is azóta van bajom, amióta felvásárolták a Macromediát - érdekes módon addig nem volt ennyi problémája senkinek.)
  • passatgt
    #5551
    nálam is fagyogat néha ps, de inkább csak olyan, hogy háttérben van, nem használom, de feltekeri procit 100%-ra..
  • grizzly21
    #5550
    en csak azt mondom: gyanus hogy mindketten imac-en vagytok snow leo-val, legujabb ps-el es fagyogat. A legujabb software-t SOHA nem teszem fel kapasbol, kb azota mikor Apple bacsi egy remek update soran 2 hetre elcseszte a wifi-met es nem tudtam netezni (downgradelni se lehetett, csak os reinstall ment volna).

    Ha tisztaban lennetek az Adobeval tudnatok hogy 1-2 evente kijon gyakorlatilag ugyanaz a PS nehany parasztvakito funkcioval, de lenyegeben ugyanaz, nagyobb hardverigennyel..de ezt most mas tema.

    Ha altalanos a problema, akkor fog jonni egy update, ami megoldja, ha nem akkor meg nalatok van a hiba.
  • pyrohun #5549
    lehet, hogy a 2 évvel ezelőtti PS nem is fagy le -.-
    egyébként meg hidegen hagy, hogy nálad nem fagy le, ha nálam igen. lehet, hogy te megnyitod hetente egyszer egy 500kb-os képet szerkesztgetni, nálam meg naponta 12 órán keresztül meg van nyitva, általában 1 GB-on felüli cuccal dolgozom benne és igen: lefagy. és kurva idegesítő, hogy minden lépés után mentenem kell, mert ha nem, akkor esetleg hosszú félórák szenvedési válnak köddé.
  • Dzsini
    #5548
    ha ott lennél könnyen lehet, hogy ugyanígy magával ragadna a hangulat, és hasonlóan lelkesednél, esetleg ünnepelnél is... valamilyen szempontból ugyanaz, mint egy jó koncert: még ha nem is vagy az együttes rajongója, akkor is el tud kapni a közönség által felpörgetett hangulat.
  • joebacsi
    #5547
    Persze :)
    Fontos a tökéletes show, hogy a tökéletes vásárlók érezzék, hogy valójában ők a legszebbek és legokosabbak.

    Én szvsz eléggé elborzadok tőle, de a számok azt mutatják, hogy jól csinálja az apple ezt is :)
  • Pio
    #5546
    Vajon azt is központilag határozzák meg, hogy tapsolniuk és visítozniuk kell az eladóknak ilyen eseményekkor, mint az árakat, honlapok kinézetét, üzletek berendezését, satöbbit?
  • G_ArchAngel #5545
    iPad videok
  • grizzly21
    #5544
    engem sosem zavart, hogy nincs de ha gondolod csatlakozz ide:

    http://www.facebook.com/topic.php?uid=6147239684&topic=12581
  • Pio
    #5543
    Nincs benne ilyesmi, nyomkodni kell a Ctrl+S-t néhány lépésenként.
    Illetve macen a Cmd+S-t. :)
  • G_ArchAngel #5542
    nah nekem most egy bajom van, de lehet hulye vagyok csak PS-hez...

    ArchiCAD-ben vagy konfiguralhato Autosave - x klikkeles/lepes utan, vagy x ido utan ment.
    PS-ben amugyis layereken dolgozok, szoval egy autosave nem tenne kart a munkaban, vagy legalabbis kevesebbet kell visszadolgoznom, mint mikor belefeledkezem orakig egy retusba es lefagy...

    kerdesem: van autosave? :)
  • grizzly21
    #5541
    google-dobta:
    apple support

    gondolom snow leosok vagytok
  • grizzly21
    #5540
    miota megvan a laptopom kb 2 eve, 1-szer sem fagyott le a PS.
  • passatgt
    #5539
    nagyon zsír ez a pixelnator:D
  • pyrohun #5538
    Dettó... PS szinte mindig fagy, ha drag-and-droppal ráhúzok az ikonjára egy képet... én ezt nem értem, ennyire szarfos hogy lehet valami. De persze ne utáljam az Adobe-t, meg a Flash-t se... Pedig ugyanaz a trehány banda áll mögötte :)
  • Tikal #5537
    Nekem meg van, használom, fejlesztgetik viszonylag sűrűn, van oktató videójuk is, podcast formában, bár az inkább az olyan kezdőknek jön jól mint én :) ja, és nem drága...
  • passatgt
    #5536
    Pixelmatort próbálta már valaki?

    Most nézegetem, kibaszott jól néz ki, és rengeteg jó ötlet van benne, nekem már csak a layer style és valami téglalap/kör/lekerekített téglalap/sokszög rajzoló kéne, és azonnal cserélem photoshop-ra:)

    Vonalzók, rácsok, slice-ok, save for web, free transform minden van, egyedül a fent említett két funkció hiányzik és baromi fasza lenne:)

    Érdemes kipróbálni
  • grizzly21
    #5535
    :)

    sosapplesos.com

  • Tikal #5534
    mert még windowsom sincs, csak egy kis előzetes érdeklődés volt, hátha fény derül olyanra is ami nekem nem tűnne fel mondjuk demoban....
  • oroy_
    #5533
    van Trial verzió mind a 2 programból, miért nem töltöd le és próbálod ki?
  • Zsoltika 007
    #5532
    Igen. Bár a parallelsnek van olyan módja hogy teljesen az os x felületébe integrálódik. Ha jól emlékszem crystal mode-ban. Ez azért elegánsabb. VIDEÓ
  • Tikal #5531
    De mindkettő hasonló képpen müködik nem? Tehát egy ablakban fog futni a win, és ha kell át tudok rá váltani, igaz?
  • passatgt
    #5530
    állítólag az új frissítésben javulni fog a video driver, reméljük
  • GregSB
    #5529
    Az Apple lekörözte a Microsoftot.
  • Ability
    #5528
    Pedig de, azonos gépen nézve (pl iMac) egészen biztosan. OSX-nek rossz az OpenGL implementációja. Tiger alatt egy tákolt fos volt, éppen használható kategória. Jött a Leopard, ott beígérték hogy rendbe teszik az OpenGL támogatást, javult is jelentős mértékben de még mindig nem volt az igazi. Jött a Snow Leo, itt is hangoztatták ugyan ezt, szintén erőteljes javulást hozott, de még most sem tökéletes. Viszont látszik hogy tesznek az ügy érdekében, még ha nem is halad túl gyorsan. Ráadásul szerintem pont az Apple fogja most nagyon nyomatni ezt a játékos történést. Mindenük megvan hozzá, egyre nagyobb a piaci részesedésük, most már megvan a kellő alap, kijött a Steam is, jönnek a játékok, közben az Apple nyomatja kreatív fejlesztéseit, mint pl. az OpenCL, amit természetesen játékok alatt is durván lehet kamatoztatni.
  • Verseghy
    #5527
    Nemhinném, hogy windowson jobban menne. Nem tudom elképzelni..
  • Pio
    #5526
    Én nem azt mondtam, hogy telepíts, csak leírtam, hogy miért tapasztalod azt, amit tapasztalsz és hogy nem feltétlenül a hardver a felelős a dologért... ;-) Minden esetre én egyik oprendszernek se vagyok elkötelezett híve/ellensége, bár ezt lehet, hogy nem pont ebben a topikban kéne hangoztatnom... :)

    Zsoltika 007: érdekes módon pont a macbook pron nyert nagyobb arányban a windows.
    Közepes beállításokon hackintoshon 57%kal, macbook pron 80%kal teljesített jobban win alatt a portal.
  • Zsoltika 007
    #5525
    Hackintosh pont nem jó választás, mert 20-30% kölönbség is van a rittyentett vga driverek miatt. (saját tapasztalat!)
  • G_ArchAngel #5524
    Elobb szeletelem fel London lakossagat es homokozo lapattal, mint hogy a gepemre Windows keruljon - de meg Office vagy MSN sem fog soha, amig elek...
    Inkabb jatszok azzal ami van es ugy, ahogy lehet:)
  • Pio
    #5523
    A gyenge pont nem a hardver, hanem a szoftver. Egyrészt az osx másrészt maga a játék.
    Ha feltennél a gépedre egy windowst menne rajta simán akadás nélkül a HL2.
    Tom's Hardware le is tesztelte egy macbook pron és egy hackintoshon, ITT olvasható, macbookon közel kétszer annyi FPSt produkált a játék win alól, mint osx alól.
    Épp erről írtam lentebb, hogy most nagyon sok múlik az Apple hozzáállásán és azon, hogy mennyire fog kiállni az osxre megjelenő játékok mellett, mennyi energiát fog fektetni a következő OSX buildekben a játéktámogatás javítására, teljesítmény növelésére. Egyelőre nagyon gyenge játékrendszer az osx, de simán van benne potenciál, opengl-lel is lehet durvulni, lásd Playstation 3.
  • Zsoltika 007
    #5522
    Jó hát olyan felbontásban még a high end vga-k is meg döccennek. Egy alsó közép kategóriás vga-tól már az is szép ha játszható. Még ha nem mai játékról beszélünk akkor is.
  • G_ArchAngel #5521
    Nekem fagy a Acrobat Pro, Illustrator, PS, Flash... - naponta van unexpected quit-em Adobe termekek miatt.
    Ki tudom valtani oket? Nem...

    Tortenet lezarva:)


    Az i7-es iMac elvileg egy kozepes asztali PC-nek felel meg, ettol fuggetlenul full grafikaval a HL2 akad.
    Itt a gyenge pont szvsz az Ati kartya lesz, bar tenni nem tudok ellene.
    (oke, igazabol minden fullra volt huzva, mikor kulso tereken beszaggatott es amint visszavettem a felbontast 2560x1440-rol, maris sokat javult)

    Jah, es Eve Online is van Steam-en - igaz eddig is volt OSX-re... (Battlefield Bad Company es COD4 johetne Steamre, bar tudom hogy ez utobbi szinten van OSX-re)
  • Zsoltika 007
    #5520
    Nekem a Parallels szimpibb.
  • Ability
    #5519
    Persze, tényleg olyan mint a Mónika show. Az Apple a gonosz és véreskezű diktátor, az Adobe meg a durcás királylány. :) Kizárólag üzletpolitikát nézve a Microsoft kezd egyre szimpatikusabb lenni, előbbi két vállalat pedig lejtmenetbe kapcsolt.

    Amúgy az OSX és a Linux között azért egy jó nagy szakadék tátong. Egyedül az ilyen független projektekben van közös vonás, mint például az OpenGL. Illetve elvileg van valamilyen X11 kompatibilitási réteg is, plusz egyéb apróságok.