18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #5598
    uu, azt én is nagyon utálom mikor egy flash oldalt nem lehet linkelni... ciki
  • pyrohun #5597
    áhh, már így is sok belőlünk szerintem :))))))))))
  • GregSB
    #5596
    Nem akartok nyitni egy HTML5 vs Flash topicot? :)
  • pyrohun #5595
    Számomra a legnagyobb különbségek egy fullflash és egy html alapú oldal között a következők:

    - a fullflash oldal sokszor jóval lassabban jön be

    - a fullflah oldalban, ha elnavigálok a 10. szint mélységig, akkor nem tudom a haveromnak linkelni az adott aloldalt (a hvaernak el kell mondani, hogy mire kattintson, neki is meg kell várnia a csodás - ámde a helyzetből adódóan tök felesleges animációkat, stb.)

    - a fullflash oldal a google keresés szempontjából zsákutca, bár állítólag erre már van valami megoldás, de tuti, hogy közel sem fogsz olyan jó eredményt elérni, mint egy html oldalnál

    - a fullflash oldal még ha megy is mobil eszközökön, akkor is lassú és nincs megoldva a normális használatuk rendszerint (pl. az általad linkelt 2. oldalon ugye ha az egérrel fölé megyek, akkor történik meg az animáció, de ezt mobil eszközön nem tudod emulálni, csak a konkrét "kattintást", de akkor meg minek az animáció, ha sosem fogod látni - legalábbis touchscreen-es cuccokon)

    - a fullflash oldal az esetek nagy részében igen csúnyán erőforrás pazarló. oké, elismerem: ez nyilván attól is függ, hogy mennyire volt hozzáértő / kontár az, aki leprogramozta
  • pyrohun #5594
    "A legnagyobb kulonbseg a ketto kozott, hogy egy webalkalmazast ugy ir az ember hogy objektumorientaltan programoz."

    Miért, szerinted JS-t hogy programozok? OO-ban ugyanúgy. (ClearBox-ot még valóban nem OO-ban kezdtem el, mert akkoriban tanultam a JS-t, de azóta az is tartalmaz már OO programkódot.)

    Én értem amit leírsz, de nincs igazad. Te most azért részesíted előnyben a Flash-t, mert kapsz egy komplett keretrendszert mellé, plusz egy programot, ami megmondja, hogy ha hibázol, akkor hol hibáztál. Nos, html + js fronton is vannak ilyenek, bár tény, hogy picit szenvedősebb, mint egy Flash, de egy FireBug vagy a Chrome-nak a beépített hibakeresője csodákra képes és mind html, mind js fronton elég megbízhatónak mondanám. Csak tudni kell ezeket használni. Nyilván mivel Te nem használod őket így nem is ismered őket, de ez nem azt jelenti, hogy teljesen vakon kell programozz, mert az eszközök itt is ugyanúgy megvannak.

    A mustang oldal gyönyörű és tetszik is. De a kis video-ablakokon kívül SEMMI olyan nincs benne, amit jelenleg ne tudnék neked leprogramozni xhtml + js segítségével. A videó is menne, csak a html5 video tag-je még nem elég elterjedt, de a többi animáció, az mind-mind kb. egysoros cucc, ha használsz egy JS keretrendszert (ami nélkül sajnos manapság meglenni nem is nagyon lehet, ha lépést akarsz tartani a korral).

    A másik oldal CSS3 + HTML5 + JS segítségével megoldható lenne, de jelenleg valóbal flash alkalmazásával jóval egyszerűbb. Ötletes, tetszik, de ez tipikusan az az oldal, hogy az elején ál-leesős, aztán meg kifejezetten idegesítő a hülye 3D effekt. Mondjuk ez szubjektív - elismerem.
  • grizzly21
    #5593
    ezt se lenne konnyu..

    de ilyenekbol 100akat lehetne linkelni, a lenyeg hogy en nem erzem hogy rivalisai lennenek egymasnak minden szempontbol
  • grizzly21
    #5592
    A legnagyobb kulonbseg a ketto kozott, hogy egy webalkalmazast ugy ir az ember hogy objektumorientaltan programoz. Neha szuksegem van ra hogy html-ben dolgozzak, de a falra tudnek maszni tole. Lehet hogy csak nem jok az eszkozeim, de kitepem a hajszalaimat amikor valamit elirok, es emiatt nem ugy nez ki az oldal, ahogy szeretnem. Egy programban ilyen nincs, ha elirok valamit akkor szol es le sem fordul...oraim mentek el javascript, html es css irogatasanal olyanokkal amik nem lenyegi problemak megoldasa fejben, hanem hibak keresese. Egy komplex alkalmazasnak ez nem megengedheto, ha flash-ben irok valamit az ido nagyresze arra megy el hogy kigondoljam a mukodest, mozgasokat, fizikat, 3d-t, es utana ezek megvalositasa mar gyorsan megvan - hiba eseten pedig rogton visszajelzest kapok.

    Ez az amire egy html oldal nem lesz kepes, mert nem erre lett kitalalva, de ez nem is baj amig szepen strukturalt, viszonylag statikus, esetleg nehany rollover eseten megjeleno JS animmal turbozott oldalt keszit az ember.

    Viszont egy minden porcikajaban interaktiv oldalnal ez nem jarhato ut, most tegyuk felre a sebessegbeli kulonbseget, csak a fejlesztesi ido miatt nem eri meg.

    Tenyleg csak azt tudom hogy masra valo a ketto, ezert nem ertem az allando flash vs html vitat.

    Hogy ne csak ures fecseges legyen, itt az egyik kedvenc kocsis oldalam:

    mustang
    Egy ilyet html+js-el nem tudom hogy lehetne osszehozni..
  • pyrohun #5591
    Ha nem láttál olyan szintű HTML / JS lapú oldalt, ami hozza, vagy veri egy átlag flash oldal szintjét, akkor nyitott szemmel netezz legközelebb. Flash oldalak közül mondjuk van 1000-ből egy, ami tényleg olyan szinte durva és minőségi animációkat használ, amelyeket nagyon nehéz lenne (de már nem lehetetlen) megoldani html5 / js segítségével. Viszont az ilyen flash-es oldal ritka tényleg, mint a fehér holló. Az átlag flash oldal általában vlaami gagyi bannerből, fos menüből áll és összetákolt szar actionscriptből, amely megeszi az i7-es procimat is.

    Egyébként a flash / html5 vitához pont aktuális:

    http://smokescreen.us

    Valóban sokkal régebb óta dolgozol Mac-en mint én. Senki sem vitatja. De írtam is, hogy ne vedd magadra az egész postot, csak kijött belőlem.

    webalkalmazás? A Clearbox is webalkalmazás (xhtml / js), az új scriptjeim is azok (még nem publikusak, de szintén a képekre fektettem hangsúlyt). Ráadásul pl. a CB pontosan olyan alkalmazás, amilyet flash-ben nem nagyon fogsz írni: egy weboldal tökéletesen működik akkor is, ha a felhasználónál nincs engedélyezve a JS, a képek akkor is megtekinthetőek, csak nem a CB ablakban nyílnak meg. Ezt flash-sel kissé nehéz lenne megoldani ugye... Máris egy előny a flash-hez képest.

    De még mindig nem érted ezt a html5-öt. Mindig ezt írod, hogy "írtam már html-t" stb. A html önmagában semmi. A HTML5 az már többet nyújt, mint egy sima xhtml oldal, de a következő technológiák leginkább együtt ütősek:

    HTML5 (vagy XHTML), JAVASCRIPT, CSS3 (vagy CSS2+)

    Ha ezt a 3-at összegyúrod és mindegyikben profi vagy, akkor nagyon egyszerűen fogsz tudni hihetetlen jó minőségű oldalakat készíteni flash nélkül is. Olyan nincs, hogy HTML5 pl. JS nélkül. Vagyis persze, van, de semmi értelme. Olyan lenne mint a Flash ActionScript nélkül kb. A css-re ugyanez igaz, bár az nagyon alap, de mégis szükség van rá.

    Ha Flash-ből élsz és abban jelenleg profi vagy, akkor szerintem neked pofonegyszerű lenne elkezdeni ezekkel is foglalkozni.
  • Pio
    #5590
    A topic neve: Apple társalgó
    Rövid leírása: Apple termékek általános fóruma

    Szerintem ebbe jócskán beleférnek a kritikus postok is, amíg azok stílusa megfelelő, márpedig én abban a néhány hétben, amióta idejárok (aminek oka részemről se az Apple utálat, hanem az, hogy erősen tervbe van véve egy macbook pro vásárlása, ha nem ugrott volna az ára egyik napról a másikra 40ezerrel, akkor már meg is lenne... :\ ) nem sok szélsőséges posttal találkoztam az ellenzők részéről, sőt, inkább az applepártiak ragadtatják el magukat néha szerintem.
    Ha az ittlévő törzstagok ezt ellenzik, akkor fel kell vetni a házigazdának, hogy változzon meg ez a koncepció, fel kell tüntetni az új elveket a rövid leírásban és az idejárók majd figyelembe veszik azokat.
  • Pio
    #5589
    Továbbra is OFF

    A számok adják szerintem a különbséget a valódi szakmai forradalom és egy forradalmi ötlet/konstrukció között. Előbbit évek múltával se fogja tudni reprodukálni a konkurencia, utóbbi esetében pedig max 1-2 év alatt implementálják az ötletet, átállítják a gyártósorokat/megírják a megfelelő programokat. Ettől persze mindkét jellegű forradalom hasonlóan fontos és egyik se értékesebb a másiknál vagy fordítva.
    És én ezért gondolom, hogy a Wii szakmai, technikai forradalom, az iPhone, de főleg az iPad pedig egy-egy forradalmi ötlet.

    iPhone a 3 típust összevonva tart 50millió eladás környékén, az androidos készülékek ringbe szállása másfél-két év/10-15millió példány utánra tehető.

    Wiiből egy van (hozzá rengeteg kiegészítő, de azok nem számítanak bele a példányszámba), 71millió eladás, a konkurencia a mai napig, 3 és fél év alatt nem tudott ringbe szállni, ha hinni lehet a becsléseknek, akkor 4 év/80millió példány környékén fognak érkezni az Általad említett eszközök.

    iPad esetében sincs még érdemi konkurencia, de valószínűleg jócskán 1 éven és 10 millió példányon belülre tehető a megjelenése.

    Ezért gondolom azt, hogy az iPad elsősorban egy nagyon jól értékesíthető - és ez által forradalmi - ötlet, semmint egy "szakmai odatevés" eredménye. De még egyszer, ez ez ég világon nem jelent semmit.
  • grizzly21
    #5588
    nem hasznalok ipad-et, soha nem is vennek.

    Ez nem flame, idejarok mert macbook-om van, de ezt az unalmas apple ajnarozast nem birom szo nelkul hagyni. Magamtol sose vetem fel a temat.

    Mi az hogy ti? Sokkal regebb ota dolgozok apple-n mint te peldaul.

    A flash-t pedig jo hogy felhoztad ugyanis arra is mindig csak valaszolok ha valaki belinkel valami flash-fikazast. Magamtol soha nem kezdemenyezek ilyet. Nezz csak vissza, pont hogy a flash fikazasrol szol a topik fele.

    Megint visszaterunk a szokasos temahoz latom: html5 mint uj technologia? Hat meglatjuk, amig nem lattam egy darab olyan szintu html lapot ami hozza a flash-tol evek ota elvart szintet addig ketlem. Persze sok a gagyi flash oldal ami megkeseriti sokak eletet de ez nem a flash hibaja, html-bol ugyanugy rengeteg ronda gagyi oldal van, csak az nem vagja szet a bongeszot mivel nem egy alkalmazas csak egy html. Amig nem erzekelitek a kulonbseget a webalkalmazas es a html kozott, vagy amig nem hasznaltatok mar mindkettot addig kar vitatkozni. En irtam html-t sokszor is, van viszonyitasi alapom.

    Flash-bol elek ez igaz, de mint sokadjara leirom itt nem a konkret technologian van a hangsuly. Ha a Silverlight lenne annyira elterjedve valoszinu azt hasznalnam, atallni egyikrol a masikra mar konnyu.
  • Dzsini
    #5587
    És a Wii-t követi most a PS3 Move-ja (azt hiszem ez a neve), és (bár ez más irányból, de mégiscsak a fizikai mozgást követve) az X360-hoz a Natal. Mindkettő úgy néz ki meghaladja technológiailag még a MotionPlus-os Wii-t is, de attól még a Nintendo volt az úttörője ennek a világnak - még úgy is, hogy régebben is volt mozgásérzékelős játék (PS Eye például, még régebben kesztyűk, stb.) - a Wii sem volt igazán a forradalmiság csúcsa, viszont úgy volt összerakva, hogy letarolta a casual piacot.

    A hasonlat pont emiatt szerintem nagyon jó - az iPad-al az Apple megcsinált egy olyan érintős gépet, ami széles közönségnek megfelel, óriási sikere van vele. Voltak már régebben is tablet gépek, de vagy az OS nehézkessége vagy a képernyő vagy a 2-3 órás üzemidő nem tették sikeressé azokat. Az Apple összerakott valamit, ami irányt mutat a későbbi gyártóknak, és 1-2 éven belül várhatóak a követői, és azok is, akik esetleg meghaladják technológiában. Ebből a szempontból pedig igenis "szakmai odatevés", hogy a megfelelő technológiákat egy jól működő egységben prezentálják - mind hardver, mind szoftver téren.
  • Pio
    #5586
    Álljunk csak meg, én azt egy pillanatig se vitattam, hogy a célközönségének ne lenne tökéletes az iPad. Sőt, az is egyértelmű, hogy a célközönsége iszonyatosan nagy, ráadásul nem is drága a gép, szóval az Apple ezzel a termékkel átállt a szűk rétegnek szóló elit termékek gyártásáról a hatalmas tömegeknek gyártott, olcsó, bizonyos feladatokra rendkívül jó termékekre.

    Csupán a "szakmailag odatették magukat" kijelentésen akadt fenn a szemem, mert szakmailag - szerintem - nagyon messze van az ipad attól, ahol lehetett volna.
    Tudták, hogy k*rva nagy siker lesz úgy is, ha nincs rajta kamera, ha nincs legalább 720p-s képernyője, ha nem lehet vele videótelefonálni, ha nem kezel flasht, ha, ha, ha... ezért nem törődtek ezekkel, tehát pont szakmailag nem mutattak fel semmi extrát, csak adtak egy nagyobb képernyőt a zseniális iphone os-nek és szűkítették az elérhető funkciók körét. És egyértelmű, hogy ez hatalmas üzleti siker, ezt se vitattam, még egyszer tehát, én "szakmai odatevés"nek nem érzem az iPadet, ennyiről van szó csupán. Szerintem az üzleti siker nem egyenértékű azzal, hogy valaki szakmailag nagyon alkot.

    Kissé OFF
    Hogy forradalom-e? Passz. Én az egyik legnagyobb "szakmai odatevés"nek a Nintendo Wii-t tartom, bár még soha életemben nem volt szerencsém kipróbálni. Minden esetre a számok tényleg azt igazolják, hogy forradalmat hozott, most, lassan 4 évvel a startja után is több, mint havi 1 milliót hoznak belőle forgalomba és ez a szám lassan eléri a 75 milliót. Meglátjuk, fog-e ekkora forradalmat hozni az iPad.
  • pyrohun #5585
    Persze, lehetnek, de akkor miért az Apple terméket használsz és mért ebbe a topicba jársz? Komolyan, ezt nem értem. Ha valamivel nekem ennyi gondom volna, mint Neked, akkor nem azt a gyártót választanám és pláne nem írnám le 128x az adott fórumtopicba, hogy mi a nem jó a termékeiben. Rohadt unalmas az állandó flame.

    Ráadásul felesleges is. Mert mi, akik apple cuccokat használunk és ezen dolgozunk (és persze szintén ismerjük a hiányosságait, de elfogadtuk így), szóval minket soha nem fogsz arról meggyőzni, hogy éppen XY gyártó másik terméke mennyivel jobb, mert én speciel LESZAROM a papíron jobb termékeket, amikor azok mind a mai napig lassabbak, vagy esetleg szarabb rajtuk az UI, vagy jobban merül az aksi, vagy éppen ezredannyi program nem elérhető rá (sorolhatnám tovább az érveim, nem teszem). Mellesleg ha kijön egy SZÁMOMRA jobban használható termék, akkor azonnal cserélek rá és hidd el: nem fogok visszajárni az Apple topicba, hogy szarozzam az Apple-t. Több, mint 9 évig volt Nokia telefonom és érdekes módon amióta iPhone-t használok, nem azzal megy el az időm, hogy a Nokia topicban leírjam, hogy miért jó az iPhone és mennyire gagyi szar az ő telefonjuk mert éppen ezt vagy azt nem tudja.

    Továbbá nem érdekel, hogy egyesek szerint a Flash a király, mert kb. 8 éve csak szívok a Flash miatt. Ugyanúgy magánemberként, mint ahogy a munkámban. Szóval igen: örülök neki, hogy végre valaki felnyitja az emberek szemét. Én elismerem, hogy aki Flash-t programoz és abból él, az most rühelli az Apple-t, de aki okos, az nem áll le ezen vitázni, hanem átáll az új technológiákra és hülyére keresi magát velük.

    Bocs, ez most így kijött belőlem. De nem Neked szántam, hanem úgy általánosságban.
  • Dzsini
    #5584
    szóvá teheted, de ha egy eszköz nem arra készült, akkor miért várod el tőle? nem neked készült, te várhatsz tovább egy OSX-es tabletre - de ne kérd számon az iPad-en, hogy nem az, amiről álmodtál :)
  • grizzly21
    #5583
    ezzel is egyetertek ugyanugy mint az iphone, az ipad is keveset tud, de azt jol tudja, ezzel kielegiti a nagytomeg minimalis igenyet. Ezzel nem vitatkozom, de ettol fuggetlenul nekem lehetnek nagyobb igenyeim amiket szova tehetek ennyi.
  • Dzsini
    #5582
    azért hízelgő az SG-t egy mondatban említeni a másik kettővel :)

    amúgy hiába írogatod, aki nem akarja elhinni, hogy egy eszközt lehet és érdemes végtelenül egyszerűen is használni, az nem fogja megérteni az iPad sikerét. ezerszer átrágtuk már bejelentés óta, de akinek egy macbook kell billentyűzet nélkül, az nem fogja felfogni :)
  • GregSB
    #5581
    A forradalom maga az iPhone OS, a kézi intuptra optimalizált igényes UI-jával és a mögötte lévő AppStore-al.

    Semmi forradalmi az eddigi tabletekhez képest? Na ne már! Az nem elég forradalom, hogy ezt az emberek veszik, és használják is? Az eddigi windowsos táblagépeket max geekek vették, többnek már be is szüntették a gyártását mert a kutyának nem kellett. És nem azért mert kevesebbet tudtak volna az iPadnál, hanem azért mert az alapvető dolgokat, amiket csinálsz egy táblagépen (netezés, emailezés, jútúbozás, képnézegetés, stb..) sokkal macerásabb volt rajtuk csinálni (stylus-szal), mint egy asztali gépen vagy laptopon. Az iPadon viszont ezeket sokkal kényelmesebb csinálni. Ez maga a forradalmi az egész cuccban.

    grizzly: Látom sikerült megfogni a lényeget... Nem csak az eladások számítanak, hanem ha a nagy tömegetket annyira idegesítené hogy nincs Flash az iPadban akkor nem adnának el 3 percenként mostmár egyet. Az az igazság hogy a nagy tömegek, a nagy átlag azt se tudja hogy a flasht eszik vagy isszák, és nem is hiányzik nekik. Mert ha hiányozna nekik akkor tucatjával vinnék vissza a deszkákat az Applenek... de nem viszik.

    Sajnos az az igazság, hogy az számít, amit a nagy tömegek (több millió ember) akarnak és amit ők megvesznek. Nem az hogy pár ezer geek mit sír össze az SG-n, Engadgeten és Gizmodon a flash hiánya miatt.
  • pyrohun #5580
    "hálózatról streamelve simán produkálná egy asztali PC erejét vagy bármi ilyesmit tudna, akkor oké"

    Tud ilyet. Pl. van rá video streamelős alkalmazás - mármint a mac-edről stream-elheted rá a cuccokat. De egyre több játék is fogja ezt tudni, pl. azt hiszem a WoW is ilyen (lesz).

    "gyorsan vegye is meg az iPad 2-t "

    Te miről beszélsz? :)

    Egyébként sima tablethez vagy netbook-hoz kellene hasonlítani az iPad-et, nem az iPhone-hoz. Üljünk le egymás mellé, Te egy netbook-kal én egy iPad-del és kezdjünk el netezni mondjuk 3G hálón. Szerintem látatlanban kb. 3x annyi ideig bírja az én ketyerém majd. Ez már egy olyan érv, ami nagyon sok embernek fontos. A többi 100 érvet nem sorolom fel, meg az eddig sosem látott minőségű alkalmazásokat, mert felesleges, aki nem akarja meglátni a lehetőséget benne, az úgysem fogja.

    Használj iPad-et 2 hétig, telepíts rá sok mindent és tényleg HASZNÁLD és akkor rájössz, hogy nem tudsz nélküle élni :)
  • Pio
    #5579
    Én mondjuk az iPhone-ban éreztem az invenciót, az iPadben viszont nem igazán látom. Tablet PCk baromi rég óta vannak már.
    Ha esetleg cloud technológiával lenne megcsinálva és hálózatról streamelve simán produkálná egy asztali PC erejét vagy bármi ilyesmit tudna, akkor oké, de így én nem tudom mire vélni ezt az ipadet körüllengő őrületet. Használtam már én is egyet és tényleg jó móka, de semmi több, semmi forradalmi az eddigi tabletekhez képest. Gyakorlatilag tényleg nem érzem többnek, mint egy nagyképernyős ipod touch/iphone. Ha legalább natívan tudná a 720p-t... Na de majd most hetedikén jól bejelentik, hogy aki azt hitte, hogy az iPad a király, az tévedett és gyorsan vegye is meg az iPad 2-t meg az új appletv-t, mert azok a királyok! :D
  • Tikal #5578
    szerintem szakmailag is odatették most magukat megint... és lám egy újabb termék amiben megint sokáig másolni fogják őket...
  • grizzly21
    #5577
    senki nem kerdojelezi meg hogy uzleti szempontbol jol csinalja amit csinal.
  • Tikal #5576
    Neked mi számítana ha lenne egy céged? :)
  • grizzly21
    #5575
    ennyi, csak az eladasok szamitanak semmi mas! amugy sokan megvennek az ipadot akkor is ha be se lehetne kapcsolni mert jol mutat.
  • Dzsini
    #5574
    pont ezt mondta :) (csak üzletember akcentussal)
  • Pio
    #5573
    Szerintem meg ez egy totál gyenge hárítás. Attól még mert sokan vesznek valamit igenis hiányozhat belőle valami sokak számára, még olyanok számára is, akik megveszik.
    Ha az a céljuk, hogy a legzsírabb cuccokat terítsék a népnek, akkor nem szimplán a magas eladás kéne, hogy legyen erre az egyetlen mérce és nem mindig a megas eladásba kéne takaródzni, ha a flashről van szó aztán ünnepeltetni magát a tömeggel.
    Vagy akkor mondja azt, hogy: lehet, hogy sokaknak kell a flash, de így is k*rvasokat adunk el, szóval nem érdekel a hiszti, megveszik, úgyhogy letojjuk. Így legalább igazat mondana... ;-)
  • GregSB
    #5572
    Stílusos háttérkép iPhonera :D

  • GregSB
    #5571
    ehe, szétszedik Stívet a Flash miatt. Végül csak kibökte:

    "6:33PM Walt: And what... we'll move on to the next thing you don't want to talk about. What if the market says 'hey it's important enough to us...' there's some great stuff out there in Flash. What if the market says it wants it? What if people say the iPad is crippled?

    6:34PM Steve: Well things are packages. Some things are good in a product, some things are bad. If the market tells us we're making bad choices, we'll make changes. We're just trying to make great products. We don't think this is great and we're going to leave it out. We're going to take the heat because we want to make the best product in the world for customers!

    If we succeed, they'll buy them! If we don't, we won't sell any. And I have to say, people seem to be liking the iPad! (huge laughs and applause)"

    Ennyi!

  • GregSB
    #5570
    Ha valaki fent van ilyen korán / késpn, akkor klikkeljen gyorsan ide.

    Steve Jobs beszélni fog a D8 konferencián, a fenti link a liveblogra mutat.
  • Pio
    #5569
    Visszaszívom, belekukkantottam 1-2 bejegyzésbe és eléggé savazzák a gépet. Lehet, hogy ez a reklám visszájára fog elsülni... Bár azt mondják a negatív reklám is reklám.
  • Pio
    #5568
    Nyilván az, le is tisztázzák a cikkben, amit linkelsz. 3 hónapig kampányolnak, cserébe kapnak 1-1 macbookot az istyle-tól.
  • GregSB
    #5567
    A Mobilarena stábja Mac-re vált

    "Három hónapig futó blogunkban a váltás menetéről, az OSX rendszerről és különféle Apple szoftverekről fogunk írni."

    Nem tudom mennyire fizetett hírdetés ez vagy sem, mindenesetre én régóta olvasom az oldalukat, korrekt telefon tesztjeik vannak.
  • GregSB
    #5566
  • Tikal #5565
    Google switch :)
  • passatgt
    #5564
    ha valakinek kell usb elosztó macbookhoz:)
    http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32289

    a végénél amiből kijön a négy dugó, van egy idióta kék színű fény, amúgy minden rendben van vele, fasza minősége van, és a dugó designja ua mint a töltő vagy a displayporté:)
  • passatgt
    #5563
    http://smokescreen.us/
  • Ability
    #5562
    Hát ennek használhatóságában erősen kételkedek. Linket tudnál dobni?
  • passatgt
    #5561
    érdekesség képp:
    csináltak egy olyan js-t, ami átfordítja az swf kódot html/js-re, így meglejeníti az iphone/ipad:)

    nem pont így működik, csak érthetően próbáltam elmagyarázni:)
  • pyrohun #5560
    hááát nemtom :)
  • passatgt
    #5559
    de akkor lehetne rá fejleszteni játékokat amik nagy felbontásúak, távirányítónak meg ott a wii szerűsített apple remote:)