18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #5638
    Azert ne kenjuk mar 1 emberre azt ami 8 evig tortent az orszaggal! Te is pont azert mentel ki mert itt minden szar volt
  • grizzly21
    #5637
    Ja bocs, akkor csak oda kell irni minden flash oldalra, hogy csak windows-on es nagyteljesitmenyu gepen nezd, kulonben lassu lesz.
  • Ability
    #5636
    Mellesleg az Apple oldal amit én néztem validátorral az kb. csak karakterkódolás hibákat dobott ki, meg pár teljesen irreleváns információt, semmilyen befolyása nincs az oldalon. A validátor meg ott bukik meg saját maga validálásával hogy ha ejtesz egy hibát akkor sokszor utána bezavarodik tőle és az egész jelentést elkúrja, illetve a periodikusan ismétlődő dolgokat felhalmozza.
  • Ability
    #5635
    Ezek új szabványok, még hivatalosan el sem készültek, így nem csoda hogy a böngészők össze-vissza, hiányosságokkal kezelik ezeket. A mai fejlettebb böngészőkben már elég jól implementálásra kerültek ezek, de mindegyiknek van valamilyen hiányossága. A Chrome elmarad a Safarihoz képest, az Opera elmarad a Chrome-hoz képest, a Firefox elmarad az Operához képest, de végső soron a Safari sem az ideál közepe. Ezen nem kell csodálkozni, ezek nem is valós hiányosságok, ezek a körülmények befolyása. A közös pontokban is eltérnek, a border-radiust már szinte mindegyik fejlett böngésző támogatja, mégis négyféleképpen kell megadni CSS-ben a böngészők közti eltérések miatt.

    Az Apple - gondolom - az iPad és iPhone flashplayer hiánya miatt tette közzé ezeket, miért lenne érdekük egyáltalán hogy megnézhesd minden asztali böngszővel?

    A validálással való érvelés mint mondtam buta dolog. Jól tud jönni, rámutathat a hibákra, érdemes lehet foglalkozni vele, de amikor egy hozzáértő készít egy oldalt, akkor az apró szintaktikai hibákat leszámítva csak formalitások miatt rinyál maximum. Tökéletesen alkalmas arra hogy takarózni lehessen vele, ha egy böngésző éppen szarul kezel valamit. Persze ugye sok a kontár webfejlesztő, nem is a szomszéd pistike oldaláról van szó, meg hát sokszor tényleg lehetnek súlyosabb hibák, de .... ez nem így működik. A validáláson való megbukás nem jelenti feltétlen azt, hogy az oldallal komoly problémák vannak. Főleg ha kicsit látványosabb oldalt szeretnél, amikor CSS-ben átlátszóságot akarsz használni, a validátor rögtön rinyál mert az IE filter tulajdonságát nem ismeri.

    Tehát a validálás fontos dolog, de kb. egyetlen oldalt sem találsz a weben ami kicsit látványosabb és nem bukik meg a validáláson. Bár éppenséggel lehet hogy hibát nem adna vissza, de ez is annak köszönhető hogy a Javascriptet nem tudja értelmezni, tehát ilyen módon el lehet rejteni a hibát.
  • Tikal #5634
    Ma még rátett szijjártó is egy lapáttal...
  • Pio
    #5633
    Ja, nézem én is, hogy eléggé elkezdett ma pörögni felfelé... :\ Tényleg azért, amit Angel írt? Egy ember mond valamit és 5%ot romlik egy ország pénze? :\

    dzsani: nem tudom megnézni az oldalak forrását, mivel nincs safarim.
    Ha viszont mindenre megfelelő a dolog, akkor miért tiltják a többi böngészőből?
    Én tudom, hogy mennyire nincs értelme a validálásnak, hogy mennyire úgy vannak megoldva a böngészők, hogy felismerjék, hol mire gondolt a készítő (azért a mai böngészők már mind megbirkóznak a valid kódokkal és 95%ban ugyan azt is dobják rá vissza).
    De ha egy oldal nem valid, akkor semmi nem biztosítja, hogy minden böngészőben ugyan úgy fog működni (mondom, a validság se teljesen, de azért a mai böngészőkben már többé-kevésbé igen), hisz ki tudja, hogy az adott, nem valid leírásból melyik böngészőben mi fog kisülni. Épp ezért rendkívül fontos, hogy egy nem valid oldal minden böngészőben tesztelhető legyen és épp ezért minimum gyanús nekem ez a többi böngésző kitiltása buli. Lásd a chrome experiments-t lentebb, simán megy firefoxból is szinte minden.

    ps.:
    Amúgy ha jól emlékszem pont a Safarival voltak régebben olyan problémák, hogy hiába állt a legjobban az acid3 tesztben egy csomó alapvető és rendkívül elterjedt oldalt nem tudott normálisan megnyitni. És nyilván akkor se azzal reklámozták, hogy "a gmail XY aloldalát be se tudja hozni a böngészőnk", hanem azzal, hogy "mi vezetünk acid3ban".
  • Ability
    #5632
    Nem kell csodálkozni, Opera jó böngésző, tényleg jó, sebességben lassan utoléri a Chrome és Safari párost, de attól még az új szabványok implementálásában van egy csomó hiányossága. Ha nem rekesztenék ki sem feltétlen működne minden alatta.

    Pio: elárulnád hogy egy leírónyelvben mit lehet optimalizálni? Mert többnyire csak ezeket használják fel, van egy minimál JS rásegítés és kalap. Az oldal meg nagyon is valid, a pár kidobott figyelmeztetés semmi relevánsat nem ad vissza. A validálást meg el is lehetne felejteni, nagyhangú emberek érvelnek vele, de általában semmilyen jelentősége nincsen, sok esetben nem is tudsz valid kódot gyártani a különböző böngészők miatt, maximum elrejteni lehet őket.
  • joebacsi
    #5631
    Épp 288, az már lassan 7% :)
  • Dzsini
    #5630
    ez is kirekesztő ugyanúgy... a
    http://www.chromeexperiments.com/ -on legalább elindul minden.
  • Pio
    #5629
    Azért vastagon benne van ebben az is, hogy megvan az ürügy, lehet termelni a nagyobb profitot.
    Én februárban szemeztem először a cuccal, akkor 314ezer pénz volt, most 358ezer, az barátok közt is 14%os áremelés.
    Februárban az euró 270 és 275 forint között ugrált, most 375 és 280 között ugrál, még a szélsőségeket nézve is 3%os növekedésről van szó.
    Ha az Apple ezeket az Ázsiában éhbérért legyártott vackokat előbb kiviszi Amerikába aztán onnan hozza tovább ide és erre hivatkozva nálunk USD-->EUR-->HUF kört kell lefutni, csak hogy még több pénzt vakarhassanak le rólunk, akkor puszi a pocijukra.
  • GregSB
    #5628
    Checkers HTML 5 játék.

    Most raktam ki a home screenre a szifonon, teljes képernyős játékként tölti be, simán működik. Ennyit arról hogy az Apple csak azért tiltja a Flash-t, hogy a sok kis olcsó játékkal ne tudjanak játszani az emberek...
  • Pio
    #5627
    Firefox is ugyan ezt teszi.
    Chrome-on azt hiszem lehet safarit emulálni, ott valaki kipróbálhatná.
    Amúgy szerintem egyértelmű, szénnéoptimalizálták az egészet a saját böngészőjükre olyan áron, hogy a többin el se indul, mert távolról se valid oldaról van szó. Akinek van kedve nézze meg validátorral, engem nem különösebben érdekel, de a fél vesémet feltenném rá, hogy egyik aloldal se lesz html5 valid.
  • G_ArchAngel #5626
    Gondolom vagod, hogy minden gyarto emel es az EUR gyengelkedese az USD-hez viszonyitva ilyen hatassal lesz a mindennapos eletunkre...

    (tegnap a nagyon okos, narancsos, debreceni polgarmesternek sikerult egy elore megfontolatlan kijelentessel tovabb rontani a forint helyzeten, szoval semmi jora ne szamitsunk)
  • GregSB
    #5625
    http://developer.apple.com/safaridemos/

    Itt megy Chrome-al is, és több is van.

    Megnéztem a demókat iPadon is (épp itt van egy ismerősé kéznél), azon is mennek a dolgok. Bár nem mindegyik olyan gyors mint dekstopon, pl az iPod Touch 360 láthatóan laggol egy kicsit.
  • Dzsini
    #5624
    Opera meg csendesen ki van zárva a dologból, bármelyikre nyomva közli, hogy "ehhöz szafari köll"

    hát köszönöm.
  • Pio
    #5623
    Nagyszerű, megint árat növelt az Apple az EUban... :\
    Azt hiszem ezzel végleg megdőlt az a tézis, hogy az Apple új üzletpolitikája az, hogy a termékei minél több háztartásban legyenek ott és a járulékos kifizetésekből (itunes, appstore, szoftverek, satöbbi...) gazdagodjon elsősorban a cég.
  • G_ArchAngel #5622
    Nekem is es hibatlanul...
  • Tikal #5621
    Gondolom nem véletlenül írták oda hogy melyik böngészőn megy, hogy még véletlenül se akard megnézni Firefox-on, mert nem támogatja! ...

    Nekem Safarin ment mindegyik...
  • G_ArchAngel #5620
    Jol dolgoznak a marketingesek
  • grizzly21
    #5619
    van abban valami koltoi, hogy az apple beszel az nyilt szabvanyokrol:)

    firefox-on (a legnepszerubb bongeszo) nem ment 1 darab sem a linkelt oldalakbol, de safari-n se ment minden, ami ment az a videot leszamitva lassu volt es bena.
    A video viszont szepen ment latszott hogy hardveres gyorsitasu, arra 1 szavam sincs.
  • GregSB
    #5618
    http://www.apple.com/html5/
  • neevous
    #5617
    Mindkettő kapásból jobb, mint a Twitterific.
    itsy Tweetie
  • GregSB
    #5616
    Én adok érte 10 Ft-ot :P
  • I.C.ram
    #5615
    Haverod mennyit szánna az iPad-re? Itt van már nálam.
  • grizzly21
    #5614
    nem hasznaljak mert vagy nem tudnak rola vagy nem akarjak megcsinalni a plusszmunka miatt. Van ahol nincs is ertelme

    en pl hasznaltam itt:
    http://www.rayallen20.com/#/about

    itt egy masik oldal:
    http://www.sobe.com/#/tea-and-elixirs/raspberry-lemonade
  • grizzly21
    #5613
    html5-tel nem tudom hogy csinalod meg amikor a bongeszok tobb mint fele nem tamogatja. A mustangos grafikailag nem egy parasztvakitas, de azert a messze a legjobb kocsis oldal amit valaha csinaltak. Problad ki a 360 view-t es a customizer-t (multiplayerben tudsz tobb felhasznaloval egy kocsit testreszabni mint NFS-ben).
  • Ability
    #5612
    OSX-es klienseket annyira nem ismerem, még talán a Twittie tűnik olyan normálisnak. Egyébként: TOP 10 Twitter kliensek Mac-hez. Szerintem amúgy Twitterrific-ben is be lehet állítani az értesítéseket.
  • pyrohun #5611
    "viszont a prémium vásárlók választhatnak flash, silverlight és JS alapú megvalósítás között."

    ne bánCS :))))))))))
  • Tikal #5610
    Használ valaki twitter-t? Kellene nekem egy jó desktop alkalmazás, twitterific-et szedtem le, de állandóan felugrik egy kis ablak hogy nincs uj tweet, lol, tudom bazdmeg, majd akkor szólj ha van, és nem tudom kikapcsolni :D
  • Dzsini
    #5609
    esetleg plusz pénz fizetésével pacmant és missile command-ot lehet kérni, viszont a prémium vásárlók választhatnak flash, silverlight és JS alapú megvalósítás között.
  • pyrohun #5608
    jaj ne :c
  • Pio
    #5607
    Én azt hallottam, hogy ahhoz, aki vett rá játékot elküldik az alsónadrág-gnómokat az éjszaka...
    És ahhoz, aki 50 dollárnál többet költött a rézfaszú baglyot... O_O
  • G_ArchAngel #5606
    Tudtam.
  • Dzsini
    #5605
    így van - sőt, jövő héten szerdán be is szüntetik az egész maces steamet, és az összes vásárolt játékot távolról Pong-ra cserélik.
  • Verseghy
    #5604
    :(((
  • G_ArchAngel #5603
    Eddig szerdan jottek Steam-re az uj jatekok. Csutortok van es semmi...
    Eddig tartott a Steam-lufi es maris kipukkadt? Par 'oreg' jatekot portoltak es innentol az OSX kuka?
  • pyrohun #5602
    Ok, ehhez én nem értek, de pl. hogyan tudsz linkelni egy adott mélységbe ha fullflash az oldal? Vagy ha enyire elterjedt, akkor miért nem használják szinte sehol?
  • passatgt
    #5601
    Ez a mustangos cucc nem egy nagy was ist das, hoverre betölt egy videót? Bármikor megcsinálom neked, főleg html5-el, de sima wmv-vel is:)

    A többi effekt meg tök alap animációk
  • grizzly21
    #5600
    lehet hogy vannak jo eszkozok amiket nem ismerek, de attol meg nem lesz egy komoly oo nyelv. Eleve nincs benne tipusellenorzes forditasi idoben.
    A linkeles evek ota van, az hasznalja aki hasznalja, legutobbi melomban pl van, de van ahol folosleges
  • Pio
    #5599
    Érdemes tanulmányozni a lentebb linkelt Wonder wall oldalt, rámutat, hogy mi a helyes út.
    A flash és a html nemhogy egymással szemben állnak, nemhogy egymás ellenségei, hanem pont hogy kiegészítik egymást, a legoptimálisabb eredmény pont a kettő szimbiózisából születhet.