18351
ATbanner.jpg
  • joebacsi
    #5678
    Csináltak egy dizájnos wacom táblát, dejó :)
  • joebacsi
    #5677
    Az összes játékfejlesztő meg a májkroszoft is idióta, nem értenek ahhoz amit csinálnak, egy épkézláb kódot nem bírnak összeállítani. Az Adobe tehet erről is, lesüllyesztette a saját szintjére őket, remélem eltűnik a süllyesztőbe az összes!
  • GregSB
    #5676
    Ma este mutatják be:





    "Apple is about to begin new adventures in the user interface if the above and below images prove real. That’s the conclusion taken from reading a couple of reports filed earlier for a multi-touch trackpad peripheral.
    According to Engadget, Apple’s come up with this new input device which connects via Bluetooth. The images they received appear to be of a trackpad device for desktop Macs that fit well with the current Apple Keyboard design. Just in time for WWDC.

    Essentially this interface will let you control your Mac using touch."
  • Zsoltika 007
    #5675
    Azért ez érdekes. KATT
  • bence007
    #5674
    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy wmv stream böngészőben történő lejátszásához mit kéne telepítenem OS X alá? Például addot a http://tv.0n-line.info oldal, ahol a videó helyén annyit látok, hogy missing plug-in. Ha felrakom a Windows Media Components for QuickTime plugin-t, akkor előjön egy fehér négyzet a videó helyén, de így se játssza le. Több böngészővel is kipróbáltam. Ötlet?
  • Ability
    #5673
    A Flash vitától teljesen függetlenül: nagyon is jól teszik.
  • Dzsini
    #5672
    plusz kizárják az Adobe flash->iphone app konvertererét :)
  • Tikal #5671
    Én megértem hogy némely fejlesztőknek nem tetszik hogy OS X alól kell fejleszteni, de senki nem kötelezi rá őket! Ők választották, hogy iPhone-ra akarnak fejleszteni, nyilván nem véletlenül... Van egy eszköz amihez az apple adta szerszámokkal lehet csak hozzányúlni, az okok nem fontosak, ez van, ha akarsz rá fejleszteni fejlesztesz, ha nem akkor nem, senki nem kötelez. Ennek nincs köze szerintem a nyiltsághoz... azért kell azokkal a szerszámokkal dolgozni mert az adott termékhez az a legideálisabb ( szerintük ) .
  • Ability
    #5670
    A két "platformnak" nincs köze egymáshoz, az Apple a HTML5 fejlesztésében is részt vesz, teljesen nyíltak az ez alá eső szabványok. Van egy megcélzott területe, a bemutatókat csak erre készítették el, nincs többről szó. A többi böngésző amúgy is problémás lenne, egyiknek sem 100%-os a lefedettsége, mivel ezek a szabványok még el sem készültek, a böngészők előredolgoznak.

    Dzsini: ez többnyire igaz, de nálam a Chrome sem viszi az összes tesztet, a durvább 3D transzformációkkal meggyűlik a baja. Legutoljára egy FF nightly build-ot néztem, abban még benne sem voltak a CSS3 animációk, nemhogy térbeli transzformáció. Szóval eléggé problémás lenne ez, sok teszt működhetne, sokkal lennének bajok. Pont egy Apple méretű cég nem engedhet meg magának egy ilyen méretű tekintélycsorbító jelenséget. Az emberek nincsenek tisztában azzal, hogy ez még csak egy tervezett, a jövőben hasznosítható technológia, nem lehet minden böngésző alatt tökéletesre megcsinálni jelen állapotban, ők pedig kimondottan egy bizonyos területet céloztak meg, szóval teljesen logikus a kitiltás.

    Nu, szerintem is hanyagoljuk a témát.
  • Pio
    #5669
    Lentebb valaki beírta a 3 böngésző html5 teszteredményét, a safari teljesített a legrosszabbul összességében.
    Még lentebb valaki linkelte a google html5 tesztelő oldalát az is minden böngészővel elérhető.

    De igazából tényleg teljesen mindegy, csak szerintem némileg ellentmondásos, hogy az amúgy totál merev és a saját egyáltalán nem objektív mércéitől egy picit is eltérő dolgokat nem tűrő Apple (ismerek embert, aki iPhone-ra fejleszt és mégis rühelli ezért az Apple-t, de nemrég volt valamelyik appleblogon egy nagy magyar szótárfejlesztő brigáddal egy riport és ők is elmondták, hogy teljesen következetlen és érthetetlen az egész rendszer) a nyílt szabványok mellett kezd el kardoskodni (mikörben a saját platformjukra hivatalosan továbbra is csak osx alól lehet fejleszteni) egy nyíltnak kicsit se nevezhető tesztoldallal.
    Én csak erre az ellentmondásosságra próbáltam rávilágítani ezek szerint sikertelenül, de ez amúgy tényleg annyira nem nagy probléma, szóval többet nem is postolok ebben a témában, mert már tényleg erősen túl lett szerintem ragozva az egész.
  • GregSB
    #5668
    Nem azért hogy tovább feszítsem itt a hangulatot, csak most találtam ezt a non-flash oldalt. Egész komoly:

    http://www.hotelmap.com/hotelmap/
  • Dzsini
    #5667
    meg tudnák jeleníteni, a reklámozott képességekkel az IE8-on kívül az összes nagy böngésző rendelkezik.

    a chromeexperiments pl. az elejétől fogva nem kirekesztő, pedig az is képességeket demózgat - ki lehetett próbálni akár IE6-al is, hogy mi megy belőle, vagy Opera 9-el mennyire lassú :)
  • Tikal #5666
    Nem azért van kizárva a többi böngésző mert még nem tudják a html5-t megjeleníteni? Példádnál maradva, ha ki van írva a tesco bejáratánál hogy nincs Coca Cola az üzletben akkor miért a kasszánál kell sírni de hogy miért nincs?? Meg mondták: NINCS, majd lesz ha lesz.
    Majd ha FF tud ilyet ők is kiteszik a demojukat, hogy lám, már mi is tudunk ilyet...
  • Ability
    #5665
    Nem voltam cinikus az előző kommentemben. A Tesco-s példa rossz, a szabvány nyílt, a világ legnagyobb Tech vállalati állnak mögötte. Az Apple közzétett néhány demonstrációt, semmiből nem zárt ki téged, ezek a bemutatók semmilyen szereppel nem rendelkeznek, alkalmatlan mindenre. Szerintem a hordozható készülékeiken nyújtott teljesítményt akarták bemutatni.
  • Dzsini
    #5664
    részletesebb leírás
  • Dzsini
    #5663
    Az Opera Mini nem böngésző (az Opera Mobile az, nincs is iPhone-ra) - egy központi szerverről (Norvégiából) agyontömörített adatfolyamokat képes megjeleníteni, de önálló renderelésre alkalmatlan, ezért fut el a legegyszerűbb mobiltelefonokon is, mert tulajdonképpen csak képet jelenít meg.
    Emiatt sokkal gyorsabb, viszont az interaktív oldalakkal nem tud sokat kezdeni - bejelentkezni meg esetleg hozzászólni lehet (néhány javascript lefuthat), de semmi AJAX vagy ilyesmi nincs.

    akkor jó használni, ha csak GPRS lefedettség van (pl. metró), mert nagyon kevés adatot visz át.
  • Pio
    #5662
    Az imént még háborogtál a cinizmus ellen, ne alkalmazd hát Te is.
    Amúgy szerintem objektív, következetes embernek azon kéne fennakadni, hogy miért van kizárva a többi böngésző nem pedig azon, ha valaki ezen fennakad. Annó mindenki azon volt fennakadva, hogy miért nincs a Tescoban Coca Cola nem pedig azon, ha valaki ezt furának tartotta. De persze kinek a pap, kinek a papné.
    Hisz mi az Apple célja ezzel a nagy HTML5>>>FLASH görcsöléssel? Vagy legalábbis mit kommunikálnak kifelé? Azt, hogy ők bíz jófejek, a nyílt szabványokat támogatják és nem az egyes cégek saját szabadalmait. Ehhez vastagon az illene, hogy minden böngésző engedélyezve legyen.

    Az pedig, hogy azért lehet csak Safarin tesztelni, mert az megy iphone OS-en annyiban nem igaz, hogy ugye jóváhagyták az opera minit is (a rossz nyelvek szerint csak azért, hogy az Opera az Apple mellé álljon a flash háborúban, amit látszólag meg is tettek, de aztán amikor kiderült, hogy SOKKAL gyorsabb a böngészőjük iphone-on, mint a Safari és végtelenül sokan töltik le, úgyhogy az Apple úgyse fogja már lekapcsolni őket, akkor mégiscsak átálltak az Adobe mellé).
  • Dzsini
    #5661
    "sebességben lassan utoléri a Chrome és Safari párost"


    már egy ideje csak egymást előzgetik a legújabb buildek a Chrome-al, a többieket rég állva hagyták.

    (ettől persze nem lesznek a két legjobb böngésző, csak a két leggyorsabb - egyelőre egyik böngésző sem tudja a szabvány/ajánlás/tervezeteket (html5) teljes mértékben betartani, a rengeteg -webkit- meg -moz- meg -o- saját bővítmény pedig nem segít a dolgokon...)
  • Ability
    #5660
    Nem elrejteni akarták. :] Valószínűleg az iPad és az iPhone flashplayer hiányára reagálva tették közzé ezt a bemutatót "ilyen lesz" célzattal. Gondolom nem állt módjukban függőségek nélkül megvalósítani a demonstrációkat, mivel azokat a fentebbi készülékekre szánták, így viszont nincs is értelme más böngészők alatt megtekinteni azokat. Na meg ugye a böngészők szerteágazóan kezelik ezeket, hiányosságok is vannak. Ezek a bemutatók nem hordoznak semmilyen új információt, az Apple nem alkotott semmi durvát, weben találsz ennél különbeket is. Tehát szerintem felesleges a kitiltások miatt agonizálni rajtuk.
  • Pio
    #5659
    Jó célra megy!

    "10% of all proceeds will go to testicular cancer research.
    We are here to support 'em!(our balls, that is!)"
  • Dzsini
    #5658
    kötelező iPhone kiegészítő
  • Pio
    #5657
    Maradjunk inkább abban, hogy nem vették észre, hogy hagytak egy kiskaput, de valóban meg lehet nézni chrome-mal.
  • Ability
    #5656
    Chrome-ot átengedik, lentebb PassatGT linkelt egy másik aloldalt.
  • Ability
    #5655
    Mi mérgelődünk, fikázódunk, de csakis a platform használhatósága miatt. Te kezdted el tudásilag egymáshoz hasonlítani őket, Veled indult ez az egész. Nem vallási háború, kiutat keresünk páran a problémák alól. Minden általunk vázolt jelenségre az a válaszod hogy nálad tökéletes, vagy pedig "a Flash már X éve tudja". Megy a szardobálás, egyik oldal sem enged a másiknak, de gyakorlatilag azon kívül hogy nálad tökéletes és a Flash fejlettebb, más érdemi információt nem tudtál közölni velünk.

    Nem véleményt alkotsz, hanem minden logikát mellőzve próbálsz kifigurázni egy olyan mozgalmat, amit támogatni kellene, ami még csak most kezd alakulni, de máris sok pozitívumot hordoz magában. A Flash fejlettebb, de ha egyúttal nálam használhatatlan is, akkor szívesen lemondok róla egy megfelelő alternatíva mellett.

    Én hoztam be a személyeskedést? Kicsit túlzás, nem kizárólag én vitatkozom veled, gyanítom nem is én voltam az első aki mélyebben belecsöppent az ilyen vitákba. Most éppen köcsög voltam, nem is kicsit, tény. Ugyanakkor Te pedig megteremtetted hozzá a tökéletes alapot.
  • grizzly21
    #5654
    elobb utobb ki kellett hogy deruljon, a hazugsagok ideje lejart:)
  • grizzly21
    #5653

    En velemenyt alkotok arrol amit belinkeltek: pozitivat, es negativat is, attol fuggoen hogy mit latok. Ez az en velemenyem es senkire nem akarom raeroltetni.
    Ugyanigy a szemelyeskedest is te hoztad be, soha senkit nem emlitettem abban amit irtam, csak a temarol irtam.

    A temara utoljara visszaterve: a html es a flash valoban nem kell, hogy rivalisai legyenek egymasnak. masra lehet hasznalni a kettot. De amikor olyat mutattok html5-ben amire a flash 10 eve kepes volt akkor azert ossze lehet merni a kettot.

    Megint ne menjunk a szemelyeskedesbe, hogy en ki vagyok, de ha mar felhoztad nem ez a szakmam, web developer munkakat csinalok, a szakmam mernok de ez tokmindegy.


    Vegezetul pedig annyit azert elertel, hogy (bar biztam benne hogy normalis hangnemben lehet ervekkel vitatkozni mindket oldalon, de amikor vallasi haboruba atmegy az egesz az regen rossz) itt rohadjak meg ez lesz az utolso hozzaszolasom a flash vs html temaban. (szamon lehet kerni kesobb)
  • ballor
    #5652
    beta.html5test.com szerinti eredmények

    FireFox: 139/300
    Safari: 129/300
    Chrome: 192/300
  • Dzsini
    #5651
    inkább a beta.html5test.com -ot, oda már bekerült egy csomó olyan dolog, amire azóta rámutattak a teszttel kapcsolatban (pl. már ismeri a WebM videoformátumot)
  • ballor
    #5650
    113/160
  • Pio
    #5649
    Valaki megnézné amúgy, hogy html5test-en hány pontot kap a safari, ha már a 101/160as firefoxot és a 142/160as chrome-ot nem engedik rá a hiperszuper html5 tesztoldalra...?
  • Tikal #5648
    Attól még hogy szánalmas, ez így van, attól hogy mit mond Szijjártó az ország állapotáról igen is sok múlik, igaz nem annyi mint amikor Bernanke beszél, de látod, 10 forintos árfolyamváltozást hozott...
    Michael Moore filmje jó, de attól még ezek a dolgok így mennek...
  • Tikal #5647
    Mond hogy direkt csinálod, mit nem értesz egyébként? ... Majd ha tudni fogja az FF akkor megnézed azon is...
  • Ability
    #5646
    A probléma forrása, hogy Te nem vagy rákényszerítve semmire, viszont mi a Flash-re igen és páran szívunk is miatta. Ezért van hogy mi többet háborgunk, de valójában egyedül a háborgók azok, akik szenvednek is valamilyen problémától, így nyilván senki nem veszi szívesen ha más jobban tudja náluk mi a dörgés.

    Joebácsi: tudom én hogy ez egy jócskán szaftos és primitív megnyilvánulás volt. :) Nem is körülményekkel van bajom, hanem inkább Grizzly személyével. Érett már egy ideje ez a leordítás, még akkor is, ha tudom, hogy nem vezet eredményre.
  • joebacsi
    #5645
  • Ability
    #5644
    Ismét kibaszott bölcs voltál, óóó Te MESTER. Megkérdezhetem hogy még YouTube előtt, a Flash hajnalán mennyire volt elterjedve ez a platform? Óóó, igaz, szemét kérdés. :(

    Marhára unlak már, elhúzhatnál a fenébe. Nem érdekel mennyire tart most mindenki primitívnek. Igen, én is részt szoktam venni a Flashplayer jellegű vitákban. Igen, én is hangember vagyok. De basszus, csak az utóbbi hetekben már 10x lement ez a vita, az egyik pont most pár napja, majd kijelented álszenten hogy nem te indítod ezeket a vitákat, meg hogy amúgy is értelmetlen, mert "jaj, fel kellene fogni hogy nem egymás riválisai", aztán az első adandó alkalommal megint elkezdesz fikázódni pont akkor, amikor még képbe sem került a Flash, ráadásul egy olyan elmebeteg kijelentéssel, amivel saját magad cáfolod. "Nyenyenyenye, a Flash jobb, a Flash el van terjedve. Blablabla, a HTML5 szar, a HTML5-öt még nem is támogatják, a HTML5 még el sincs terjedve. Nyenyenye, a Flash jobb, a Flash többet tud, a Flash nálam jobban teljesít."

    Megértem én hogy a Flash nem lenne szar, azt is megértem hogy _nálad_ nem szar, azt is értem hogy ez a szakmád, szereted a szakmád, védeni akarod a saját elhivatásod, de attól még mi szívunk vele. És igen, jelen pillanatban az új webes szabványok kiforratlanok, de attól még szánalmas a hozzáállásod. Ja és igen, az enyém is szánalmas ilyen alapon, de mégiscsak kevésbé. Én már szívok a Flash-sel több éve, a HTML5 és társai viszont új játékosok. Az Adobe sosem volt elhivatott, régóta nincs változás, szóval kérlek, kímélj meg minket a hegyibeszédtől, mert akinek problémája van a Flashplayerrel az ígyis-úgyis leszarja, _mivel nincs változás_. Az új szabványokkal talán lesz, de lehet azok sem válnak majd be, viszont itt legalább még van reményre való ok. Bár hogy őszinte legyek: sok területen már most is jobbak. Persze a Flash mint platform tényleg jó, kreatív cuccokat lehet vele csinálni, sokkal inkább illeszkedik az interaktív felületekhez, ergó nem fog eltűnni és nem is akarom hogy eltűnjön, de értékelném ha nem nyomatnák orrba-szájba, illetve hogy ne más mondja már meg hogy nekem személy szerint mivel van problémám. Nálad lehet tökéletes, nálam marhára nem, szóval akkor kinek van nagyobb pöcse?

    Köszöntem a figyelmet, csóxy. -.-"
  • joebacsi
    #5643
    Ketten nyilatkoztak meggondolatlanul, ez már azért kezd kicsit sok lenni.

    Másrészt aki exportál, annak jó a gyenge forint, sőt valójában a magyar gazdaságnak bő 300 feletti euró lenne a jó, csak ebbe beledöglenének a devizahitelesek...
  • grizzly21
    #5642
    yep
  • joebacsi
    #5641
    Tegnap utána nemsokkal bárosszó is nyilatkozott egy fikázósat, az se volt rá túl jó hatással :)
  • Zsoltika 007
    #5640
    Capitalism a true love story? :)
  • grizzly21
    #5639
    Persze, mivel ma mar nincs valos penz, csak fiktiv virtualis. Spekulativ penzhajhasz bankar vilagban elunk, ahol bizony attol fugghet 1 orszag gazdasaga hogy ki mit mond. szanalom

    ajanlom a legujabb Michael Moore filmet