18351
ATbanner.jpg
  • franc0
    #5798
    Nekem átlagban lassabb, sokszor előfordul hogy be sem hozza az oldalakat, a címsornál pedig túl aktív a fiú, ez pedig idegesít. Mondok egy példát: eddig ha beírtam egy n és o betűt, már fel is dobta a leggyakrabban látogatott ezzel kezdődő notis oldalamat. Most meg feldobja az nst.blog.hu-t, mert az oldal headje Nou San Trafford.
  • Tikal #5797
    nekem fürgébb, és a reader kifejezetten tetszik, hasznos
  • franc0
    #5796
    Kéne egy Software Downgrade gomb is az alma menübe lassan... Ez az új Safari szarabb az előzőnél nálam.
  • Ability
    #5795
    Vitát megelőzve: ez most nem fika, pont az új kiadásban volt minden reményem, a 64 bites változat is egész jónak tűnt, nagyon sok hibát orvosolt, szinte már késznek is tűnt a fejlesztés egy-két bugot leszámítva. Most pedig nem értem hogy minek a hatására vonták vissza az egészet, elég közel volt a végleges állapothoz, láttam a javuló tendenciát. Sajnos nem is bízom abban hogy hamarosan megjelenik és csak a bétának lett vége.
  • Ability
    #5794
    OSX-en nem tudok mondani, Ubuntut használok. Ott a 32 bites verzió eléggé tűrhető, talán meg is lennék vele, de a 64 bites kiadás valami katasztrófa. Fullscreenben szaggat, olykor crashel a plugin, szétzabálja a gépet, stb. Ha az egér a Flash tartalom felett van, akkor átveszi a fókuszt, a böngésző semmire nem reagál, nem lehet görgetni, stb. Ha több Flash-t tartalmazó fül meg van nyitva és bezárom valamelyiket, akkor a többi oldalnál vagy kifagy a plugin, vagy csak egy fekete üresség lesz a helyén, utóbbinál ha görgetek a lapon akkor "visszajön".

    Ezek többsége a 32 bites kiadás alatt is jelen van, bár ha maga az OS is 32 bites, akkor elvileg kevesebb hibától szenved. Én ezek részét úgy oldottam meg, hogy feltettem a 10.1 beta Linux x64 kiadást, egész jó lenne, bár sok betegségtől szenved. Most viszont a kiadás után a 64 bites változatot eltávolították az oldalról, hivatalosan nem jelent meg, nem lehet letölteni sem, szóval köszönjük Adobe, előtte is szartak a 64 bites támogatásra, most pedig kiírták hogy "a 64 bites kiadás többé nem elérhető, több információval jelenleg nem szolgálunk, DE a jövőben támogatni fogjuk ezt a platformot is". -.-"
  • Pio
    #5793
    Én felraktam, eddig se volt baj a flash tartalmakkal, most sincs. Mondj valami példát, ami eddig "negatív" volt és megnézem, hogy továbbra is az-e... :)
  • Ability
    #5792
    Megjelent a végleges Adobe Flash Player 10.1

    Valakinek valamilyen pozitív tapasztalat? Linux x64 kiadásra még mindig szarnak. :(
  • Tikal #5791
    Szerintem is szar, még semmit nem tudtam vele lejátszani, szó szerint :)
  • Zsoltika 007
    #5790
    Zsír!
  • G_ArchAngel #5789
    Van TeamFortress 2 Mac-re Steam-en - engem hidegen hagy, de hatha mast erdekel...
  • Zsoltika 007
    #5788
    Szerintem az mplayer egy rakás sz.. Soha sem működött se a hackintoshon, se a Macbook Pro-n. Próbáltam már Leo-n, Snow Leo-n. Ugyanúgy lefagyott a videók nyitásakor. Movist nekem a favorit, meg a vlc is korrekt lenne ha nem akadna vele a hd film a Macbook pro-n hálózaton keresztüli lejátszáskor. Moviston ilyen gondom nincs.
  • pyrohun #5787
    hmm, nem tudtam. De nekem az is új volt, hogy a QT képes a smart zoom-ra (vagyis nem tudom, hogy mi a neve itt, de a 4:3-as képet megpróbálja okosan 16:9-be széthúzni).
  • pyrohun #5786
    Nálam (ha már itt tartunk) VLC a primary, de van mplayerOSX (WMV-ket az jobban szereti), movist és QT is. Megférnek egymás mellett, egyszer be kellett állítani, de onnantól mindegyik teszi a dolgát.
  • G_ArchAngel #5785
    Azt tudtatok, hogy QT ablak cimsorat Safarira athuzva az adott film elindul a bongeszo ablakban?

    (nekem ujdonsag volt)
  • G_ArchAngel #5784
    szvsz teljesen jo a 2 parhuzamosan - QT nem szokott tevedni feliratokat illetoen, mig VLC neha eleg furcsan pozicionalja...
  • pyrohun #5783
    Miindenkinek jó a cucc. Kivételek mindig vannak (lásd: Te :)
    QuickTime.hoz ne telepíts kiegészítőket, használj VLC-t, most írom le másodszor. Minden formátumot visz alapból, de mondhatnám az mplayer OSX-et is, bár az szerintem szarabb.

    "Egy szó, mint 100 estére meguntam a körülményeskedést és nyert a VLC"

    You're welcome :)))

  • Pio
    #5782
    Na, egy ismerősöm azt mondta, hogy az Aperture kiváltja a PS-t, akkor jól félrevezetett...
    Köszönet az infókért!
  • G_ArchAngel #5781
    A PS-t nem tudod kivaltani, tehat Lightroom3 vagy Aperture3.

    A Lightroom mellett szol, hogy Adobe (tudom, utaljuk Oket, mert nem dolgoznak es lustak, de egyelore csak Ok csinalnak rendes kepszerkeszto szoftvert), illetve gyors es sokoldalu.
    Ellene szol, hogy dragabb, mint az Aperture3.

    Az Aperture3 Apple termek, jol dolgozik ossze mas Apple programokkal, szinte minden kiegeszito megvan hozza, ami Lr3-hoz is, de sajnos nagyon elment a tomegeknek megfeleles iranyaba, ezert par pro funkcio hianyzik belole, ellenben olcsobb es lassabb.

    Ha Pro konvertert akarsz, akkor Capture One - ez a legjobban kalibralhato, de a leglassabb is.

    Leggazdasagosabb megoldas az Elements + Aperture3.
  • neevous
    #5780
    Akarod mondani, Aperture vagy Lightroom?
  • Pio
    #5779
    Első körben úgy voltam vele, hogy megnézem, de annyira jó az iWorks, hogy nem fanyalodtam rá végül.
    Viszont sajnos kompatibilitási gondok miatt lehet, hogy mégis szükség lesz rá... :(

    Kérdés ismét: Aperture vagy Photoshop? Egyáltalán ugyan arra való a kettő?
  • Pio
    #5778
    Kössz, hogy leírtad ugyan azt, amit én is, hogy az az apple saját cuccaihoz lett kitalálva... :)
    Viszont az, hogy van osx-em nem vonja maga után azt is, hogy itunes-on vásárolok, van iphone-om, ipodom, satöbbim, szóval odafigyelhetnének arra, hogy mindenki számára jó legyen a cucc.
    Továbbá a Quick Time-hoz is kiegészítőket kell telepíteni, hogy boldoguljanak minden médiatípussal.

    Egy szó, mint 100 estére meguntam a körülményeskedést és nyert a VLC, az uninstalláló után ez a második dolog, aminél külsős programhoz kellett folyamodnom. Ebből viszont win-en se jobb a helyzet, sőt...

    De hogy ide is jusson valami nagyon pozitív: mivel a 13 col elég kicsi ezért megnéztem, mi az a spaces és azt kell, hogy mondjam, hogy egy zseniális dolog, hatalmas pirospont jár érte az osx-nek. :)
  • Lacee
    #5777
    hja, windows alatt nem túl jó - hasonlóképpen, az OSX-hez való office csomag is rettentő.
  • pyrohun #5776
    így van.
  • neevous
    #5775
    Macen.
  • pyrohun #5774
    Ha lenne iphone-od, akkor rájönnél, hogy az itunes.-nál nincs zseniálisabb zene redszerező program a világon :))
  • Pio
    #5773
    Mappákban tölt az ember albumokat a netről, innentől kezdve nem kell rendszereznem semmit, eleve rendszerezve van.
    A fő baj az, hogy ahogy én észrevettem csak ID3 tagek alapján hajlandó rendszerezni, filenevek alapján nem, viszont semmi nem garantálj,a hogy az id3 tagelés mindig stimmel, ha letöltök valamit.
    És itt nem csak illegális tartalmakra kell gondolni, nagyon sok legális mp3 található a neten... :)
    Gondolom ez az egész rendszer elsősorban itunes-os vásárlásra van rendszerezve, ami érthető is.

    Most a keynote-ot nézegettem, hihetetlen, hogy mennyivel látványosabb dolgokat tud a powerpointnál és 1 órányi próbálgatás után úgy érzem, hogy közel olyan jól boldogulok benne, mint powerpointban, amin több száz (ha nem több ezer) diát megcsináltam már.
    Van valami módszer arra, hogy wines gépen lejátsszam az ott készített prezentációt?
    El lehet ugyan menteni PPTben, de annak a ppt-nek kábé semmi köze nem lesz ahhoz, amit keynote-ban összerakok.
  • Tikal #5772
    Nekem pont az tetszik benne hogy mindent a program rendez, szépen behuzom itunesba, az meg rendszerezni... én már nem akarok könyvtárakkal vacakolni..
  • Pio
    #5771
    Köszi, azt ismerem, végszükség esetén ahhoz fogok nyúlni, egyelőre viszont úgy döntöttam, hogy barátkozom a quicktime-al és az itunes-szal.
    Már sikerült elérnem, hogy ne duplikáljon minden fájlt és ne rendezgesse a cuccaimat kénye-kedve szerint, így viszont egészen jól használható médiakezelőnek tűnik számomra.
  • pyrohun #5770
    A VLC- t ajanlom. Tud billentyuzettel vezerlest, gyorsitott lejatszast hanggal, rengeteg formatumot tamogat, stb.
  • grizzly21
    #5769
    nekem ha sleep-ben van es kozben kihuzom/bedugom az egeret vagy kattintok felebred mindig. nem tudom hogy bug vagy feature
  • passatgt
    #5768
    hangerőnél meg alt+shift, és akkor kicsiket lépked

    exposénál meg nyomvatartod a shift-et, és akkor tök lassan mozog minden:)
  • passatgt
    #5767
    option key nyomtatart(alt) és akkor kattints az előre/hátra nyílra, úgy tizedeket lépked
  • Pio
    #5766
    A minden szemetével együtt dolgot úgy értem, hogy a legtöbb program létrehoz magának mindenféle beállításokat tartalmazó fájlokat is.
    Ezt általában nem a saját csomagjukba teszik be, hanem valami más mappába (még nem derítettem fel, hogy hová), ami logikus is, hisz ha törlöd a programot azért jó, ha a beállítások megmaradnak, hátha később visszatennéd.
    Nem olyan nagy probléma ez, csak zavaró számomra, hogy a lehetőségét se kínálja fel ezek a beállítások törlésének.

    Spec karakterekhez köszönöm a tanácsot, alkalmazni fogom... :)
    Meg olvastam egy-két tutorialt most hirtelen, nem is olyan bonyolult saját billentyűkiosztást létrehozni, lehet nekifutok majd.
  • Pio
    #5765
    Az, hogy úgy is tudjak bármit vezérelni benne gyorsbillentyűkkel, ha a program nem aktív, illetve az, hogy finom lépésekben (0,1-es) állíthassam a lejátszási sebességet.
    A quicktime a nyerő egyelőre periannal, mert a főbb vezérlés megoldható F billentyűkkel, de a sebességet csak 2×-esre vagy 4×esre tudom növelni.
    Nyilván elég alter dolog, de elég sok filmet nézek 1,4-1,5×-ös körüli sebességen, mert vagy vontatott vagy így jobban tudok vele nyelvtudást gyakorolni (a legtöbb filmben jóval lassabban beszélnek, mint élőbeszédben, de persze filmje válogatja).
    A Movist nevű progi tetszett még meg, abban 0,1-esével lehet léptetni a sebességet elméletileg, gyakorlatilag azonban semmi hatása nincs a sebesség szabályozásának. De mindenesetre oda kell figyelni rá, hátha valamelyik patchben javítják ezt a hibát... :)
  • Lacee
    #5764
    - a balkezes dologgal egyetértek, bár én nem vagyok balkezes de az egeret ott használom, volt már kényelmetlenség ebből.
    - sleep alatti machinálás néha megzavarja az ébresztést, ezt én is észrevettem, de akkor sem minden alkalommal
    - hogy érted, hogy minden szemetével együtt? Én simán a mappába behúzós install - kukába kihúzós uninstall mödszert használom, eddig nem nagyon volt vele gond.
    - speciális karakterekhez jó puska, ha a beállításoknál az International részen kipipálod a "show input menu in menu bar" opciót. Onnantól az óránál megjelenik az ikonja, amiről elérhető a "show keyboard viewer", ami mutatja az elérhető karaktereket.
  • passatgt
    #5763
    mármint érted:D
  • passatgt
    #5762
    pontosan melyik funkció hiányzik a kmplayerből?
  • Pio
    #5761
    Na, megvettem, totál jó az egész, simán van már magában a hardverben is annyi plusz (az átlagosnál tényleg szebb képernyő, napszakra reagáló világítás, visszajelzés a kamera státuszáról, bekapcsolás nélküli aksilekérdezés, satöbbi) ami megéri azt a 60ezer forintot.
    Külön kiemelném a tapipadot, amit alapvetően rühellni szoktam, de ez messze felülmúlja bármelyik laptopét. Nem is értem, hogyhogy nem koppintják le a többiek.

    Azért lett pár negatívum is, könnyen lehet, hogy némelyiket tudatlanságom szülte csupán.

    - sajnos a legtöbb laptopnál ez a helyzet, de itt is bal oldalon van minden csatlakozó. Balkezes vagyok, úgyhogy ez nekem nagyon nem fasza, ha bekötök egy USB-s egeret akkor +20 centi kell a kezemnek emiatt. Hála az égnek a töltő hozzásimul a cucchoz, úgyhogy az legalább nincs útban, lehet, hogy körülnézek, mennyibe fájnak a bluetooth egerek, bár gondolom nem olcsó buli...
    - Egyszer sleepből felkelve fél percig nem reagált semmire a gép. Alapból nem teszi ezt, tippem szerint ennek oka az volt, hogy sleep alatt lehúztam USBről az egeret.
    - számomra érthetetlen, hogy ahhoz, hogy tisztességesen töröljek egy programot mindenféle szemeteivel együtt segédprogramot kell használnom (AppZapper). Szerencsére ez a segédprogram remekül végzi a dolgát.
    - nem találtam még a kmplayerhez hasonló tudású médialejátszót... :( Remélem előbb-utóbb találok valamit.
    - nem értem, hogy a billentyűzetről milyen alapon hagyták le a speciális karakterek jelölését. Programozásnál ez eleinte nagyon zavaró lesz szerintem, de idővel biztos megszokom, hogy mi hol van.
  • Tikal #5760

    Jól fogsz vele járni, szeretni fogod.
  • passatgt
    #5759
    én ebayről vettem, vaterán is az van, csak duplán