18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #5838
    nem, de ha nem lát át rajta a szkenner, akkor megnézik kézzel...
  • passatgt
    #5837
    most egy macminiről volt szó, egy 20x20-as alu kockából szírintem senki nem gondol számítógépre:D
  • G_ArchAngel #5836
    Regen ugy csinaltak, hogy azon eseteknel, ahol a nagyobb ertek gyanuja felmerult, be kellett menni a Vam es Penzugyorsegre, kibontottak es fizetned kellett a megallapitott dijat vagy addig nem vihetted el.
  • grizzly21
    #5835
    Jah, a lenyeg hogy az afa szamit mert az a sok, azt pedig mindig kell fizetni. Ugy lehet meguszni, hogy valaki behozza. Az mondjuk jo kerdes, ha ajandekkent lesz feladva, akkor hogy dontik el az afat, mert bele nem nyulhatnak jogilag sem.
  • Tikal #5834
    Azt hiszem Handrásnak mint kereskedőnek van némi tapasztalata a témában, szóval a blogjáról:

    Roviden:
    300 eruos ertek felett vam es afa koteles
    szamtech cuccra nincs vam
    25 szazalek afat mindenkepp ki kell fizetni
    Ennyi.

    Netes rendelésnél szerintem van vám , ezt valahol olvastam... szóval ezek a lábon behozatalra vonatkoznak.
  • G_ArchAngel #5833
    Szerinted ezek a csomagok nem mennek at egy szkenneren?
    Manapsag semmi nem kerul hajora vagy repulore, de nemzetkozi buszra es vonatra sem atvilagitas nelkul, a kabelt es a polot meg a leghulyebb vamos is meg tudja kulonboztetni egy notebooktol...
  • Tikal #5832
    Nincs vám, nézz már utána, 0 forint számítástechnikai eszközökre!!! ÁFA van csak! Netes rendeléseknél viszont lehet hogy van, ha kézben hozod akkor tuti hogy nincs!!!
  • passatgt
    #5831
    de honnan tudja hogy nagyobb érték?
    nem szokták kibontogatni
  • grizzly21
    #5830
    naja, ilyeneket atengednek, mert nem veszodnek vele, de nagyobb erteket mar megfogjak sajnos
  • passatgt
    #5829
    mp4, póló, vezeték nélküli telefon, nyomtatópatron, kábelek tömkelege, külső vinyó tartó meg még millió dolgot, főként a dealextreme.com-ról
  • grizzly21
    #5828
    mit rendeltel onnan?
  • passatgt
    #5827
    én hongkongból szoktam rendszeresen rendelgetni, onnan még soha nem kellett semmit fizetnem, sztem usa-val is ez lehet a helyzet, hogy van rá jogszabály meg tökömtuggya mi, de nem igazán törődnek vele
  • grizzly21
    #5826
    hogy ne lenne vam! Viszont a vam csak 7-8%, az afa a nagyobb baj ami 25%, es azzal + a szallitasi koltseggel mar meg is vagy love. Ajandekra is van vam is, afa is, csak akkor nincs vam ha kb 75 dollar alatti az ertek. Az mondjuk jo kerdes hogy hogy allapitjak meg az arat ha ajandekkent van elkuldve.
  • Tikal #5825
    Nem, mert nincs vám, illetve van, csak nulla ft. Áfát kell majd fizetned az biztos. Abban viszont nem vagyok biztos hogy netes rendelésnél is nulla ft e a vám, mert rémlik valami hogy akkor számolnak, szóval jobb ha valaki behozza. Vagy megkéred az eladót hogy ajándékként adja fel, fedex-el.
  • passatgt
    #5824
    de usa-ból rendelve elég nagy az esély hogy raknak rá, legalábbis a magyarok nem?
  • Tikal #5823
    Nincs vám rá.
  • passatgt
    #5822
    ebayen megveszem, ott nem kell áfát fizetnem, és majd valami ismerős feladja nekem úgy, hogy ne kelljen vámot fizetnem:)
    világgarancia van erre is nem?
  • Zsoltika 007
    #5821
    Vámot áfát rá dobod és ugyanott vagy mintha bemennél vmelyik hazai apple boltba. Csak nem kell fosni a garancia miatt.
  • passatgt
    #5820
    itt a Mac OS X 10.6.4 is:)
  • passatgt
    #5819
    ebay.com, ezen nincs angol bill:D
  • GregSB
    #5818
    Gyönyörű, csak itthon keci drága... :(
  • passatgt
    #5817
    van új macmini, kurvajó:D

  • passatgt
    #5816
    Na a flash szar vitához adalék:)

    Winen Firefox crash top100-ban nincs Flash:
    link

    OSX-en gyakorlatilag minden 2. ok a flash:)
    link
  • pyrohun #5815
    Előre sorry a hangnemért meg a spam-ért, de...

    Védjük az Adobe-t, mert milyen szemét már az Apple, hogy direkt nekimegy az Adobe-nak :) Ilyenkor persze rájövünk mindig, hogy valahol mégiscsak a csúnya, nagy, rossz Apple-nek van igaza. Adobe = trehány, lusta banda. Az évek folyamán olyan szinten elkényelmesedtek és elfelejtettek programozni (vagy csak szimplán basznak rá), hogy lassan az ingyenes alternatívák is le fogják körözni...

    Eddig 64 bites mód sem volt OSX alatt. Most meg már van, viszont több feature nem működik, ergo ugyanúgy a 32bitest kellene használni, ergo köszönjük kedves Adobe a qrva nagy semmit... :) Flash 10.1-ben sem megy a hardveres video gyorsítás (vagy csak nagyon ritka és egyedi esetekben) - tulajdonképpen mi a szart csinál ez a cég fejlesztés címén?

    Egyszerűbb lenne, ha hivatalosan is bejelentenék, hogy magasról tesznek az OSX-re és az Apple-re. Lehet, hogy jobban járnánk, mert - ki tudja - talán az Apple 1 év alatt előhúzna a mellényzsebéből egy használható alternatívát.
  • Dzsini
    #5814
    csinálsz külön parancsikont 32 bites módhoz (?)

    ettől függetlenül ilyen töketlenséget, hogy 1 filtert nem tudtak megírni...
  • G_ArchAngel #5813
    Igen, kurva jo megoldas, hogy azert fogjam vissza a lovakat, mert nem tudom pont mikor van szukseg ra egy tobb napos retusalas alatt.
    Az nem mukodik, hogy ki-be kapcsolgatom...
  • Zsoltika 007
    #5812
    Aztán ha már nincs szükség rá akkor vissza kapcsolod 64 bitesre. Ennyi. (előző kommentet félre címeztem)
  • Zsoltika 007
    #5811
    Úgy hogy a filter nincs megírva.

    Just fallow these is instructions
    - Close Photoshop if it is open
    - Find the Photoshop application file located in the Photoshop CS5 folder
    - Right click or control click on the appliction and choose "Get Info"
    - Click the checkbox "Open in 32-bit mode"
    - Restart Photoshop
    Addig vagy ezt megcsinálod 2 sec alatt vagy lehet tovább nyöszörögni.
    Bár szerintem is szemét dolog de hát adobe...
  • Dzsini
    #5810
    azért ez egy érdekes vicc - jól értem, hogy 64 biten futtatva kikapcsol pár funkciót?

    ezt hogy képzelik?
  • G_ArchAngel #5809
    Hogy lehet PS-t futtatni 'ablakban'?
    Ertem ugy, hogy nem akarom a teljes monitort hasznalni, de a kep ala kellene a full screen alatt beallithato egyszinu felulet, oldalt meg videot akarok nezni.
    Sajnos csak lebego panelekkel tudom megoldani, vagy teljes kepernyo, de akkor nem latszik a video, ha a PS az aktiv...

    Ertitek?:D
  • G_ArchAngel #5808
    Ha ez igy folytatodik, akkor ez az utolso Apple gepem...

    Nem tudom, hogy kinek az anyjat szidjam, de nem azert vartam a 64bites OSX-re es a 64bites PS CS5-re, hogy meg legyek fosztva funkcioktol...
  • Dzsini
    #5807
    ha ez az új rendszer az új Safariban, akkor ezt teheted :) nem én mondtam, ők kezdték :D
  • franc0
    #5806
    Ezt tanúsítom, dehát ennyiért ez el is várható.
  • franc0
    #5805
    Ez elég sztívjobszos, hogy megmondod mit hogy használjak :) Operát is használtam btw.
    A lényegen átsiklottunk, szerintem lassabb az új, és bugosabb.
  • passatgt
    #5804
    0 szinten kopott, olyan, mint újkorában
  • Pio
    #5803
    A touchpad melletti 2 placcra gondolok főleg, ahol a csuklód van gépelés közben.
    Oké, az egész egy alumíniumtömb, de a külseje maratva van, attól lesz kicsit recés.
    Na ez a rece lekopott-e (kifényesedett-e a felület), erre voltam kíváncsi, de ezek szerint nem... :)
  • passatgt
    #5802
    nekem majdnem 1 éve van meg, touchpad üveg, mi kopjon rajta?:)
    billentyűzet meg sima fekete műanyag, fehér "kivágással", az se kopik, nálam csak anny probléma van, hogy a space gomb a nagy mérete miatt picit meghajlik, de csak onnan lehet látni, hogy ha oldalról nézem, akkor a háttérvilágítás a bal oldalán picit halványabb...
  • Pio
    #5801
    Ha valakinek esetleg van unibody macbook pro-ja és rendszeresen használja a gép saját billentyűzetét és/vagy a touchpadot az meg tudná mondani, hogy hosszú távon mennyire hajlandó kikopni/kifényesedni ezek matt felülete? Tapasztalt valaki ilyesmit?
  • Dzsini
    #5800
    teljes oldaltartalomban keres, az Opera kezdte pár verzióval ezelőtt, ott már nagyon kényelmesen működik, hozzá lehet szokni (eleinte furcsa volt) és nagyon hasznos egyébként

    ha olyasmi a működése, mint az Operában, akkor a könyvjelzőket és az oldaltartalmakat külön dobja fel - rakd el a könyvjelzők közé, amik kellenek.
  • franc0
    #5799
    Na véletlenül elküldtem, szerkeszteni meg nem tudok: olyat is csinál hogy beírok egy h betűt (hardverapró) erre felajánlja a port.hu-t (???).