18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #5878
    Az apple-sök ilyen szempontból olyanok, mint a fundamentalisták. Csak annyi, hogy ők nem robbantgatnak, ha a vallásukkal poénkodsz... egyelőre! :D
  • grizzly21
    #5877
    nem ertitek a humort:) azt nem veszik meg nyalcsorgatva az elso nap, az nem statuszszimbolum:)
  • GregSB
    #5876
    Jah. HTC is szinte 3/4 evente fossa ki az ujabb telokat...
  • grizzly21
    #5875
    :DDD
  • passatgt
    #5874
    ez lényegében az összes technikai cuccra elmondható-.-
  • oroy_
    #5873
    van benne valami igazság
  • Tikal #5872
    tényleg, most nézem hogy sokkal gyorsabb, nem akadozik...
  • passatgt
    #5871
    van új itunes is, és baromi gyors lett a borítók betöltése album meg coverflow nézetben is, ha jól vettem észre, eddig a teljes méretű borítókat rakta ki, ezért több idő volt míg betölt, most meg első indítás után thumbnaileket generált, és így pikk-pakk betölt minden, úgy, hogy eddig amikor görgettem le indítás után, akkor itt-ott picit beakadt, most pedig reccenés mentesen bejön minden egyből:)

    mondjuk ez tök egyértelmű volt, nem is értem, miért csak most jöttek erre rá, de a lényeg, hogy rájöttek:)
  • Zsoltika 007
    #5870
    Már régóta nem működik az ajándéknak adom fel trükk...
  • Pio
    #5869
    Na, 8 embertől szereztem infót, senkinek nem csukódik magától, szóval írtam egy levelet.
    Tartok tőle, hogy most megtapasztalom az apple termékek árnyoldalát is, miszerint lassan javítják, Neked kell bevinni és nem kapsz csereterméket. Pedig csendben elkönyveltem magamban, hogy lehet, hogy ez gázos, de 400ezer forintos terméknél ez úgyse fordulhat elő... :(
  • G_ArchAngel #5868
    Megneztem, szinten 13-as MBP, nem tudom egy kezzel/ujjal nyitni, nem is csukodik le - mindennapos hasznalatban van 2 honapja...
  • passatgt
    #5867
    és a mágnes nem kopik szerintem:D
  • Tikal #5866
    gyári hiba, nem hiszem hogy kopott volna ennyit.. nekem már lassan egy éve meg van és ugyanaz minden...
  • Pio
    #5865
    Ez az érdekes, hogy a felnyitáshoz meg simán kell neki erő, nekem is néha elmozdul közben, szóval inkább fogom az alját. Sokkal könnyebben mozog a csukott állapot felé a képernyő, mint a nyitott állapot felé.
    Azért még várok szerintem 1-2 hetet, mert így még nem igazán gázos, de ha ilyen ütemben változik a minősége ezeknek a funkcióknak, akkor hamar használhatatlan lesz.
  • Pio
    #5864
    Hidd el, ez nem vigasztal, ha egy 400ezres termék 1 héten belül elb*szódik... Arról nem is beszélve, hogy szó sincs arról, hogy valami összetett harver lenne sz*r, kábé egy csavart nem húztak meg tisztességesen és ennyi szerintem, nem hiszem, hogy ennél sokkal összetettebb hibán múlhatna az, hogy 5 centiről magától lecsukódik a képernyő.
    Most már csak arra leszek kíváncsi, hogy mennyi időn belül kezdenek vele valamit, ha egyáltalán kezdenek.
  • Tikal #5863
    nekem nem csukodik be magától, elég erős, még kinyitni is nehéz néha, aminek nem örülök mert a fehér macbook-ot még kiniyitottam egy ujjal, ennek már fogni kell az alját...
  • passatgt
    #5862
    hát előfordul, más gyártók laptopjaival is sok gond van, ez egy elég sérülékeny platform:)

    de inkább ilyen gond legyen, minthogy haljon meg az alaplap meg gyulladjon ki a gép:)
  • Pio
    #5861
    Értem, akkor ebből attól tartok visszavitel lesz... :(
    A mágnesem is jóval gyengébb és a monitor csukója is sz*r. 3 embert kérdeztem, mindenki azt nyilatkozta, amit Te is, hogy a mágnest is nehéz nyitni 1 ujjal és a monitor meg se mozdul akárhogy is hagyja.
    Ennyit a prémium árkategóriás termékről... :(
    Azért még várok pár napot, hátha történik valami (na jó inkább azért, mert pár napig még nem megyek Pestre), de kötve hiszem...
  • passatgt
    #5860
    1. Egy picivel tényleg gyengéb lett talán, de nem emlékszek pontosan, mindenesetre hüvelykujjal tudom kinyitni, de meg kell fogni a gép alját mert billenne vele együtt:)

    2. akárhol hagyoma monitort nem csukódik le
  • Pio
    #5859
    2 kérdésem lenne Hozzád, de ha jár erre más macbook pros természetesen ő is válaszolhat :)

    1. mennyire erős a zárómágnese a gépednek? Én jóval gyengébbnek érzem, mint vételkor, de most érzem úgy, hogy pont jól zár, szóval lehet, hogy ez direkt ilyen, hogy a gyárihoz képest kicsit gyengül. Most 1 ujjal viszonylag kényelmesen fel tudom pattintani.

    2. Neked mennyire erős a fogása a monitor lapjának? Én ha olyan 3-5 centire felnyitva hagyom a gépet, akkor 1-2 percen belül magától lecsukódik és ez nem valami jó... :(
  • Tikal #5858
    és tényleg
  • passatgt
    #5857
    amúgy nemtudom hogy vagytok vele, de csináltam már pár válogatás cd-t itunes-al és mindig gondban voltam a tracklistával, hogyan másoljam ki word-be, meg milyen méret legyen, és most vettem észre, kb 1 év után, hogy létezik itunes-ban egy print menü...
  • Pio
    #5856
    Ja, igen ez így van, ha már úgyis Amerikában van az ember, akkor valóban tud spórolni egy 100ast, ha ott megveszi és hazahozza. :)
  • grizzly21
    #5855
    felreertettem amit irtal: szoval igen afaval es vammal egyutt kb ugyanott van ezt irtam en is, az alap arban van sok kulonbseg (hazahozni erdemes)
  • Pio
    #5854
    Alap macbook pro 1200 dollár, az kábé 275000 forint. Erre 10% meg 25% ha külön külön is számolod őket 370nél jársz, ami már 12vel drágább is a magyar bolti árnál. Fa letételezzük, hogy csak áfa van, akkor 344ezer, szóval spórolsz kemény 14ezer forintot, cserébe aggódsz, hogy minden rendben lesz-e, nem kapsz supportot, ha gond van tuti, hogy sokadlagos lesz a géped a szervizben (és persze a garanciádból is buksz minimum annyit, ameddig befut a gép), lemondhatsz a magyar billentyűzetről (számomra ez viszonylag fontos szempont, mert van bennem annyi igényesség, hogy magyar nyelven magyar ékezetekkel írjak, az pedig angol billentyűzettel körülményes), satöbbi.
    Meg aztán akinek fontos szempont az ár, az úgyis warezol, szóval a szoftverek lényegtelenek, hardverként pedig egy macbook pro teljesítményű laptop 180ezer körüli áron beszerezhető, ha kicsit utána jár, akkor olyat vesz, ami jó hackintoshnak és osx-e is lesz rajta.
  • grizzly21
    #5853
    max 10% vam + 25% afa, igy jon ki kb annyira (vagy olcsobb) mintha itthon venned. Pl alap macbook pro kozott van kb 100.000 kulonbseg, az nagyon sok..
  • grizzly21
    #5852
    nem honlap fuggo, kiserteku dolgokat nem szoktak vamolni.
  • Pio
    #5851
    Ahh és tényleg, ilyen egyszerű... :)
    Hiába, még szoknom kell ezt a "ha nem tudod hogy kell valamit megcsinálni, próbáld a lehető legegyszerűbb módon és sikerülni fog" elvet. De eddig maximálisan igaznak tűnik.
    Áttúrtam már minden menüt, tutorialt, anyámkínját, közben tényleg a leglogikusabb, legegyszerűbb megoldás volt a nyerő.

    Persze azért az se lenne rossz, ha a beépített fileválogatóhoz lehetne mappákat adni. Az zavart meg főleg, hogy idvd-nél movie hozzáadásánál ott volt a movies mappa.
  • Tikal #5850
    imovie-ba csak behuzod a zenéket... én így szoktam, utána felőlem odarakja ahova akarja :) szerintem zenét is rá tudsz tenni akárhonnan...
  • Pio
    #5849
    Kérdés:
    lehet iMovie-ba képet/zenét importálni anélkül, hogy azt előbb beimportnálnám valamelyik apple programba?
    Képet importálni csak Aperture-ból, iPhotoból és PhotoBoothból enged.
    Zenét csak GarageBandból és itunesból.
    iDVDnél is megnéztem, ott szintén csak ezekből enged képet/zenét, viszont videóknál már megjelenik a Movies mappám is az iMovie és a Photo Booth mellett.
  • passatgt
    #5848
    ja és lehet kérni ems-el is a küldést, az + pénz, írja mennyi, viszont úgy hallottam, hogy akkor tuti vámolják vagy áfáznak, most már nemtudom:)
  • passatgt
    #5847
    durván 2 hét, postaköltség bent van az árban és még sosem kellett fizetnem vámot, áfát vagy akármit, annyiba kerül ami ki van írva
  • Pio
    #5846
    Itt azt mondod nincs semmi ráfizetés, tehát levonják azt, ami oda van írva és annyi? Mert akkor lehet, hogy innen megveszem a DVIkábelt a laptophoz. Mennyi idő alatt szokott megjönni?
  • Pio
    #5845
    Ez abszolút így van én is erre utaltam, nagyon csúnyán fennakad rajtuk... A legtöbb kereskedő nem is szállít ide emiatt.
  • Tikal #5844
    Szerintem a csomagküldésben a hazai posta a gyenge láncszem. Mikor kinntre rendeltem szintén angliából nagyon hamar megérkeztek a csomagok, itthon meg van hogy 3 hetet várok egy rendelésre, nonszensz... tracking meg persze nincs..
  • Pio
    #5843
    Ráadásul annyira kiforratlan volt akkor még a dolog (2002ben ha jól emlékszem), hogy abból is baj volt, hogy nem vagyok nagykorú... Hehh, azt a vergődést nem kívánom senkinek. Bár lehet, hogy csak az idő "szépíti" meg a történetet... :)
  • Pio
    #5842
    Angliából, de az még eucsatlakozás előtt volt.
    Viszont az elmúlt kábé fél évben kétszer is rendeltem szintén Angliából, abból az egyiket újra kellett küldetni (szerencsére ezek a boltok adnak a hírnevükre és újraküldik ingyen), a második példány 3 hét alatt ért ide. A másik rendelésem befutott 2 héten belül.
  • Tikal #5841
    DVD-t rendeltél Európán kívűlről?
  • Pio
    #5840
    Amúgy én sose értettem meg azokat az embereket, akik macet vesznek, de ügyeskednek a maximum 10%nyi vámon.
    Én: bementem a márkaboltba, mondtam, mi kell, hozták, kibontották, fél órán át mutogatott mindent a csávó, elmagyarázta, mit hogyan kell, mondta, hogy ha kérdésem van nyugodtan tegyem fel, ha bármi bajom van akár a szoftverrel, akár a hardverrel kérdezzek/szóljak, mindenképp segítenek, adott mailt, telefont, de mondta, hogy be is mehetek bármikor.
    Komolyan ha már valaki egy ilyen szinten túlárazott terméket vásárol nem értem, miért azon a néhány százaléknyi többleten kukacoskodik és vonja meg magát a tisztességes terméktámogatástól és izgul, hogy nem törik-e ripityára a szállítás során vagy esetleg a postás józsi nem húzza be az unokáknak...

    Amúgy meg ha scanner alatt akár csak a gyanúja megvan annak, hogy kicsit értékesebb a cucc már bontják, vámolják, behívnak, satöbbi. Én egyszer rendeltem 10 DVD-t egyszerre, 2 hónapos tortúra volt, mire hozzájutottam. Azóta mindig egyesével rendelek, ezekből általában minden ötödik "elkallódik". Vannak csomagkövető rendszerrel rendelkező üzletek, nos, általában az van, hogy max 4 napon belül Magyarországra jut a csomag aztán ott csücsül vagy 3 hétig, mire a postaládámban landol.
  • neevous
    #5839
    Nekem már sok csomagom ki volt bontva, szal erre ne építsetek..