18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #17139
    A legdurvabb, hogy egyre tobbszor hallom indokkent az iPhone ellen, hogy "szep, megbizhato, de nagyon unalmas telefon"

    Ideje valamit csinalni, mert lassabban valtozik, mint a VW Beetle es az Apple pont a felszines dolgokkal tudta maga melle allitani az embereket, ha ok is beszurkulnek, akkor nagy a baj.
  • Dzsini
    #17138
    Ha jól értettem azt mondták - és ezt próbáltam megfogalmazni - hogy a bevételek házon belüli aránya csökkent.

    (csak hasraütésszerűen: múlt évben a bevétel 21%-t tette ki az iPhone (és 400 peták volt), most már "csak" 17% (és most 430 peták). Tehát növekedett, de a részaránya csökkent, mert a többi jobban emelkedett)

    ... és persze ez a dolga a piaci elemzőknek, megmagyarázni a megmagyarázhatatlant :)
  • GregSB
    #17137
    Mindkét terméknél növelték az eladásokat, és a gross margin emelkedet tavalyhoz képest. Szóval a rádióban valamit benéztek.

    De tény hogy nem növekedtek annyit amennyit az elemzők tippeltek.

    Egyébként a Mac eladások 20%-ot növekedtek, miközben a global PC eladások 6%-ot estek.
  • Dzsini
    #17136
    Rádióban az elemzők azt mondták, hogy az (is) érdekes volt benne, hogy az eddigi húzópontok (iPhone, iPad) részaránya eléggé csökkent a bevételek terén - és ebből kifulladni látják a legnagyobb fejőstehénkét.

  • GregSB
    #17135
    Ja, annak ellenére hogy rajtuk kívül mindenki - még a Samsung is - szopott a negyedévben. De a befektetőknek nem ez számít, hanem az hogy a profit az 3 éve ugyan annyi, nem növekszik.
  • Dzsini
    #17134
    Azok után, hogy az egész jó jelentés ellenére egy nagyot rúgtak a részvényárakba... :)
  • GregSB
    #17133
    Nahát, nahát:

    Tim: New Product Categories Are Coming This Year http://t.co/DfxeHktqgu
  • GregSB
    #17132
    Ma este pénzügyi jelentés. Elemzők szerint megint rekordot fognak dönteni, részben kína miatt.

    Itt az 1 évvel ezelőtti eredmény

    Akkor 47,8 iPhonet adtak el. Most sokan azt becsülik 55 millió is gazdára talált.
  • Dzsini
    #17131
    itt vannak a szabványok - van több is, amivel találkozhattál (C5/6, C7/8), ez a nagy valószínűleg a szükséges 230 volt és 10 Amper miatt ekkora, az USB-nél az 5 volt 0,5 amper (esetleg kicsit több) nem okoz olyan melegedést, mint ennél.
  • GregSB
    #17130
    Nem azt akarom hogy az Apple csináljon egy saját töltőszabványt, hanem azt tartom furcsának hogy ez a szabvány nem változott 30 év alatt, pedig láttunk már erre példát Applen kívül is (pl USB -> Mini USB -> Micro USB)

    Fizikai oka van annak hogy nem tudtak itt méretet csökkenteni?
  • franc0
    #17129
    Most komolyan... Olyan kevés dolog van egy apple cuccon amivel nem szopatnak le, te meg rimánkodsz a patronért a szádba?
    Kb 200 forint egy ilyen tápkábel és minden sarkon van kétszáz. Ha ezek csinálnának revolutionary új csatlakozöt, vehetnéd tízezerért.
  • GregSB
    #17128
    30 év apstt ami nem változott: az AC bemenet:



    Valaki tudja hogy ennek a méretét miért nem lehetett csökkenteni ennyi idő alatt?
  • GregSB
    #17127
    Macintosh 128K Teardown
  • precision
    #17126
  • Jim Morrison
    #17125
    Ha esetleg valaki akinek van apple TV-je, és a videók alatt nem lesz hang, meg rádióban sem, annak előre szólok, hogy restartolja az apple tv-t, nekem megoldotta a problémát (távirányítón menü és lefele gomb egyszerre, kb 6 mp-ig)
  • GregSB
    #17124
  • passatgt
    #17123
    igen, most inkább a manuális utat választottam, felraktam usb-ről egy maaverickset az ssd-re, feltelepítgettem az alkalmazásokat, más áthozok minden fontos adatot az ssd-re a hdd-ről, leformázom hdd-t, visszarakom rá amiket lementettem és valahogy beállítom hogy a zenéket, doksikat stb a hdd-n tárolja utána:)
  • GregSB
    #17122
    Apple CEO Tim Cook talks secrecy, manufacturing, and the NSA

    Hát ez egy eléggé semmitmondó interjú volt, bár lehet hosszabb volt és a videón csak egy rövid részlet látható.

    A kommentek viszont k jók :D

    "“Samsung will launch the Samsung Galaxy Gear S-Ring next month”

    Trolling feels goooooooddddd"
  • GregSB
    #17121
    Szerintem ő nem akar doksikat meg cuccokat tárolni az SSD-n azon csak a rendszert akarja tartani hogy gyorsabb legyen a gép.

    passatgt: elvileg látni fogod a fileokat a HDD-n is, igen, de lehet alapból úgy vannak beállítva a permissionok hogy csak láod őket, módosítani nem tudod. Ha ez így van akkor bootolj be arról a rendszerről, és állítsd át a user mappád jogosultságait.
  • Bercy #17120
    Carbon Copy Cloner ingyenes alkamazassal le tudod egy az egyben masolni a HDD-d (persze ha van eleg hely az SSD-n). Azaz utan az SSD is rendszerlemez lesz. Azt nem tudom hogy lehet megadni hogy automatikusan onnan bootoljon, de majd az okosabbak megmondjak.
  • passatgt
    #17119
    én arra gondoltam, hogy csinálok egy bootolható mavericks telepítőt és azzal felrakom ssd-re, így bekapcsoláskor tudom váltani, hogy melyik indítom. Vagy rosszul gondolom?

    Ez azért lenne jó, mert megúsznám a backupot és megmaradna minden adatom a hdd-n, gondolom az ssd-s mavericksről látni fogom a rendes hdd-t is.
  • Tikal #17118
    HDD-ről backup, aztán innen telepited az SSD-re a rendszert.
  • passatgt
    #17117
    Van egy új, üres SSD-m a dvd meghajtó helyén imacben. Mi a folyamata, hogy a rendszert rátelepítsem és minden adatom megmaradjon a rendes HDD-n?
  • GregSB
    #17116
    The Mac turns 30: a visual history
  • GregSB
    #17115
    Mindezek mellet mostmár az is tuti, hogy Januárban nem lesz új termékkategória bejelentve.
  • Jim Morrison
    #17114
    nőtt az átlag kézméret, így az iphone is lehet nagyobb.
  • GregSB
    #17113
    Különböző form-factoron belül viszont csak 1 féle méretet kínálnak. Lásd szifon, aminek 5 évig nem változtattak a méretén. Idén is kíváncsivagyok mivel fogják megindokolni ha tényleg kihoznak egy nagyobbat.
  • Dzsini
    #17112
    "külöböző feladatokra különböző méretű, form factorú eszközök a legjobbak"
  • GregSB
    #17111
    apple.com-ra is érdemes felnézni :)
  • GregSB
    #17110


    https://twitter.com/pschiller/status/426647634514673664
  • GregSB
    #17109
    "Sometimes you want a large display, with many different windows open, and sometimes you just want to lay back on the couch or are standing at the bus stop. "Theres a natural form factor that drives the optimal experience for each of those things. And I think what we are focused on is delivering the tailored, optimal experience for those kinds of ways that you work, without trying to take a one-size-fits-all solution to it."

    Magyarul ők úgy gondolják hogy külöböző feladatokra különböző méretű, "form fator"-ú eszközök a legjobbak, és az a jó ha mindenből van és az adott feladathoz megfelelőt veszedelő mindig. Nem hisznek az "1 eszköz mindenre jó" felfogásban.
  • mousee
    #17108
    És nagyon helyesen gondolják. Javítsák az átjárhatóságot, szinkronizáljanak az appok, ne tűnjön fel hogy eszközt váltok. Ahogy ez per pill szépen is működik pl az iBooks-al mevrixen. Az iCloud szépen tartsa egybe a dolgokat, ha egy fotó szerkesztését elkezdem az iMacen, és épp indul a vonatom, akkor befejezem az iPaden.

    Én ezt tartom a jó iránynak, és sok almás appnál ez már szépen működik is (iWork, iMessage, iBooks pl).
  • Dzsini
    #17107
    Érdekes, pedig régebben nagyon olyan iránynak tűnt, amit változtattak...

    Valószínűleg komoly pénz és tervezés, tesztelés eredménye az, hogy jelenleg így gondolják.
  • GregSB
    #17106
    Érdekes dolgokat mondanak, ez alapján a Mac-et továbbra is különálló termékként akarják kezelni, nem akarják összeolvasztani az OSX-et az iOS-el:

    “The reason OS X has a different interface than iOS isn’t because one came after the other or because this one’s old and this one’s new,” Federighi said. Instead, it’s because using a mouse and keyboard just isn’t the same as tapping with your finger. “This device,” Federighi said, pointing at a MacBook Air screen, “has been honed over 30 years to be optimal” for keyboards and mice. Schiller and Federighi both made clear that Apple believes that competitors who try to attach a touchscreen to a PC or a clamshell keyboard onto a tablet are barking up the wrong tree.

    “It’s obvious and easy enough to slap a touchscreen on a piece of hardware, but is that a good experience?” Federighi said. “We believe, no.”

    “We don’t waste time thinking, ‘But it should be one [interface]!’ How do you make these [operating systems] merge together?’ What a waste of energy that would be,” Schiller said.
  • GregSB
    #17105
    Apple executives on the Mac at 30: The Mac keeps going forever.

    Interjú Apple vezérekkel a Mac 30. szülinapja alkalmából.
  • GregSB
    #17104
    "New Mac mini reportedly launches next month"
  • GregSB
    #17103
    Developer activates Apple’s upcoming iOS in the Car system, shows different interface




  • Dzsini
    #17102
    Pont nem mellett, hanem ellen lesz szerintem a következő lépés - az új iPadok teljesítménye már bőven megfelel arra, hogy akár a tévén játszható felbontásban szoftverek is kikerüljenek, és vannak köztük elég összetett, komoly programok is - ha összehoznak hozzá egy innovatív irányítási lehetőséget (gesztusok, stb. az érintések helyett), akkor hirtelen megjelenhetnek egy óriási AppStore-al a tévéken.
  • franc0
    #17101
    Régen én is azt gondoltam hogy lesz Apple TV, de ma már feleslegesnek látom pl egy Xbox mellett.
  • passatgt
    #17100
    szerintem meg nem lesz óra, az iwatch a tv lesz