18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #5998
    Lehet, hogy más hálózatra csatlakozott automatán?
    Gézé! :D
  • Tikal #5997
    Hoppá, valami sikerült :)

    Van egy ilyen beállítás Networkben hogy Location hozzáadása, hozzáadtam egy újat, automata helyett... most megy a böngészés meg minden... nekem ez érthetetlen, köszönöm a segítségeteket, remélem most már nem lesz gond :)
  • Pio
    #5996
    Ha van rá lehetőség nézd meg más wifivel is, ha azzal se megy, akkor szerviz, ha azzal megy, akkor sajnos nem férnek össze egymással.
    De arra készülj, hogy a szerviz nem cseréli a wifit, ha mondjuk csak 10ből 4 routertipusra dobja el magát... ;-)

    Dzsini: írta már, hogy 1 szálas dolgok (skype példáu) flottul mennek, illetve ha nem wifin csatlakozik, akkor tökéletes a dolog.
  • Dzsini
    #5995
    forgalomfigyelést tudsz csinálni? nem lehet, hogy valami a háttérben dolgozik?
  • Tikal #5994
    Nos, úgy tűnik meg van a hiba: a macbook pro-m :(

    Kipróbáltam a netet egy acer notival, és hasít. Az enyém meg továbbra sem. Itt mi lehet a hiba? Eldugult az Airport? :D
  • Dzsini
    #5993
    "elfáradt" - régen a hálókártyák is egy idő után elkezdtek hibázni, ezek szerint ebben is van olyan alkatrész, ami elöregedik vagy ilyesmi...
  • Pio
    #5992
    Egy router a háttérben elég sok dolgot csinál, miközben az ember csak annyit tapasztal, hogy lehet netezni rajta. Az árához képest pedig pláne. Épp ezért nagyon sok a silány termék belőle, amin pár hét/hónap után elenged egy illesztés, megég egy chip, nem teszi a dolgát egy ellenállás, satöbbi.
    A vinyók után talán a legromlandóbb termékek.
    Nálunk a szervizben nagyjából 5 hibából 1 router volt és szinte kivétel nélkül a Tiédhez hasonló megmagyarázhatatlannak tűnő, hirtelen meghibásodás. És sajnos nagyon ritka volt az, hogy szoftveresen megoldható lett volna. :(
  • Tikal #5991
    Ezt sosem értettem, hogyan tud elromlani egy ilyen cucc, ami napokig hetekig működik, aztán egyik nap azt mondja nem... utána hiába nyomsz reset-et.. akkor sem :)
  • Dzsini
    #5990
    :( akkor jön a típusnév + hibajelenségre keresgélés a neten (magyarul és angolul is), hátha valaki már beszélt róla...
  • Dzsini
    #5989
    azok gondolom 1-1 kapcsolatot használnak - egy böngésző mostanában megpróbál 8-16ot is megnyitni egy oldal letöltéséhez - és ha ebből mondjuk 1 sikerül neki, akkor egyesével tölti le a .html-t, aztán az összes képet meg egyebet az oldalon.

    a lenti kapcsolatkimerülős dolog amúgy nem biztos - lehet, hogy nálad valami más dolog van, de nekem pl. az smc drótnélküli routerem ilyen, még javítással se nagyon lehet rajta torrentezni, mert 5 perc után megborul.
  • Tikal #5988
    Firmware update sikerült, de nem ez a megoldás, még mindig rossz :)
  • Tikal #5987
    Egyébként érdekes, mert honlapok nem jönnek be, de a skype igen, meg egy java-s programom is kapcsolodik és kap adatokat...
  • Pio
    #5986
    Ha adsz pontos típust keresünk pontos leírást a telepítés menetéről, webfelület IP címéről, jelszaváról satöbbiről.
    Elvileg a manualban is benne vannak ha még megőrizted.
    A legfontosabb a webes felület elérhetősége, onnantól ha normális oprendszere van mindent leír, mindenről tájékoztat, sőt, a középsz*rok már automatikusan update-elnek.
  • Dzsini
    #5985
    a firmware rendszerfüggetlen, a router saját belső oldalára kapcsolódj rá (192.168.1.1 például, vagy ami épp nálad be van állítva), és a letöltött friss firmware-t ott lehet feltölteni - utána csinál egy rebootot, és működik.
    persze ha bármi beállítást csináltál (port forwarding, stb.) azt írd fel vagy mentsd le, mert azok elveszhetnek - de ezt a firmware mellett vagy a weboldalon le is írják.

    (belül ezek általában linux alapú gépek, hálózatkezeléssel és egy webszerverrel adminisztrációs felületnek - az új firmware tulajdonképpen egy oprendszer frissítés)
  • Tikal #5984
    hogyan kell firmware-t frissíteni? az oldalukon csak windows-os fájlok vannak :)
  • Dzsini
    #5983
    legfrissebb firmware segíthet, a régieknél (tp-linknél meg smc-nél) volt egy olyan gond, hogy nem zárta le rendesen a megnyitott kapcsolatokat, így azok lassan "eltömítették" - böngészésnél lassabban, pl. torrentezésnél villámgyorsan. több típusnál ezt javították, érdemes lehet megpróbálkozni vele.
  • passatgt
    #5982
    nálam is tp-link van, és nálam is egy csomószot elmegy a wifi, ilyenkor modem kihúz, router kihúz, modem bedug, majd egy perc múlva wifi bedug és akkro jó...
  • Tikal #5981
    Van egy TP-Link routerem, legolcsoóbb, leggagyibb ( airport meghalt egy hete ). tegnap elkezdett belassulni a net, 2000es ping, sávszélcsökkenés, aztán már csak egy két oldalt volt hajlandó betölteni a gép, ma reggel meg már semmit. routert kihagytam, rögtön modemre kötöttem a gépet, így minden fasza, van net, gyors. mi lehet a router baja? már próbáltam a reset-et, de semmi eredmény..
  • Tikal #5980
    Ámen :)
  • G_ArchAngel #5979
    30 perce?
    Az van B megoldasnak a gepen, mert a K&H bank csak ezt es az IE-t tamogatja.
    Szoval erzem, hogy nem szeretem, sorry...
  • Pio
    #5978
    Ha valahol olcsóbb lett volna a gép biztos, hogy ott veszem, de mindenhol ugyan annyi és amikor árat emeltek akkor is mindenhol egyszerre emelték. Szerintem az árképzés központi folyamat, a boltok csak alkalmazkodnak.
    A többi pedig... Ezért is szögeztem le az elején, hogy nyilván nem lesz ez más, mint az én szánalmas kis anekdotám, nyilván senkit nem érdekel a más baja, engem se érdekelne. De azért ha Te vagy bárki érzi úgy, hogy hülyének nézi egy olyan cég, amit mindenfelé istenítenek, ha becsapva érzi magát az eléggé padlóra tud küldeni.

    Viszont ha ezt az iphone botrányt nem kezeli jól az apple, akkor nagyon pórul járhatnak, akkor pedig érezhetem majd úgy, hogy isteni igazságszolgáltatás volt az én monitoromért, hisz egy napon történt a kettő... :)
  • grizzly21
    #5977
    jah, ezert kerdeztem konkret peldak utan
  • grizzly21
    #5976
    nem tudom mikor hasznaltal utoljara firefox-t, sok frissites van, nekem nem tunik lassunak
  • Tikal #5975
    Nem kaptál meg semmit, szerintem angel is csak annyit mondott hogy előfordul ilyen :) Te nagyítod fel, nyilván érthető okból. Senki nem mondta még ma itt neked hogy az Apple szent és sérthetetlen. Mint mondtam, nem azért vagy balek mert a starkingben vásároltál, bár szerintem az egyik legdrágább üzlet, és nem is olyan szimpatikus...
    Szóval tessék, itt van: az Apple geci mert nem cseréli a néhány centiről magától becsukódó monitort... Ha rákeresel neten, még millió cikket fogsz találni ahol szidják mint a bokrot, vonjuk le a következtetést: az Apple egy szar cég aki nem törődik az ügyfeleivel.
    ( Ennek persze ellent mond az a minden évben meghamísitott statisztika miszerint az egyik legjobb cég ügyfél megelégedettségi szempontok alapján, a dell-el versenyezve ) Azt hiszem a te eseted is egy olyan kivétel féle lesz ami erősíti a szabályt :) Bárcsak tudnál mondani nekem olyan prémium kategoriás gyártót akinél nem fordul elő semmilyen hiba, kellemetlenség, de ha tudsz ilyet, mondj.
  • G_ArchAngel #5974
    Nekem a FFox lassu, eszrevehetoen es nagyon - raadasul hive vagyok annak, hogy feleslegesen nem intallalok mindent a gepre. Mindenbol jo, ha van A es B, de lehetoleg probalok csak egy program - egy feladat hataron belul maradni.
  • passatgt
    #5973
    azok fagynak le, amin flash van:)

    http://crash-stats.mozilla.com/products/Firefox/versions/3.6.4

    top20-ban 5 flash, macen meg gyakorlatilag minden fagyást a flash okoz
  • grizzly21
    #5972
    Megigertem hogy a temaban tobbet nem vitatkozom, ezert csak erdekessegkent: milyen oldalak fagynak le? Amugy nem ertem miert hasznalsz Safari-t, a Firefox-al semmi gond nincs es nekem soha nem fagy le. Funkciokban meg csak bovebb.
  • grizzly21
    #5971
    nem az uj MBP-khez, hanem az en osregi elavult (2 eves) MBP-mhoz. De meg ahhoz sem! Egyedul az akksikat hasonlitottam ossze, arban kb 2X annyi a kulonbseg ugyanazert (ha nem rosszabb) akksiert.
  • Pio
    #5970
    A StarKing úgy tudom a legrégebbi még ma is működő reseller Magyarországon, ami már valamennyire bizonyítja, hogy nem csinálják rosszul, nagyjából 10-15 emberrel beszéltem, akik már vásároltak ott, olyannal is, akinek garanciális problémája volt, mindenki dicsérte. Homáron rákerestem, semmi (ellenben például az istyle nem kevés találatot hoz ki).
    Handrasos szöveg pedig kifogás, itt is ezt kaptam, attól, hogy azt mondja sajnálja még ugyan úgy nem válaszolt a levelemre. Attól, hogy azt mondják megcsinálnák még ugyan úgy nem lesz megcsinálva. Valószínűleg Handras akkor is azt mondaná, hogy ő úgy sajnálja, kicserélné, dehát a központ. :)
    Valószínűleg én vagyok a naiv ügyfél, de simán elhiszem, hogy az Apcom vagy az Apple mondja azt, hogy amíg 45 fokról nem csukódik le a monitor, addig nincs hiba. Kinézem belőlük. Nem kell ehhez Magyarország, StarKing, elég csak simán az Apple is. Ahogy írtam, nem vártam, hogy postom a fanboyokat megingatja majd, szóval nem is csodálom, hogy azt kapom, hogy én vagyok a balek, mert starkingben vettem, meg biztos a szervizes a rossz, de az apple az egészen biztos, hogy nem ilyen.
    Viszont ismét hangsúlyoznám, hogy a starking apple premium reseller, azzal, hogy az apple ezt a titulust adta nekik ők is apple-vé váltak. Ha tényleg az van, hogy eleve nem akarták javítani, de valami teljesen érthetetlen okból bevették, eljátszották, hogy utánakérdeznek, aztán közölték, hogy nem cserélik ahelyett, hogy egyből visszadobták volna akkor is Apple-ként tették ezt, tehát az Apple tette ezt.
    Meg is értem amúgy, én se cserélgetnék minden apró kényelmetlenségért 150ezres alkatrészeket, de attól még egy pillanat alatt lerombolja az illúziót a cégről.

    Eladni nem tervezem a gépet, így is tudom használni, ha tovább romlik és úgy se cserélik, akkor még nem tudom, hogy mi fog következni.
  • Tikal #5969
    Ez van :)

    Nekem eddig egy szervízes élményem volt, még a fehér macbook-al, megrepedt. Írtam a szervíznek, kértek egy fényképet róla, megrendelték a case-t, bementem, vártam egy órát, hazamentem :) Gondolom egy hiba tűréssel dolgoznak, ezért mondták amit, majd ha már annyira rossz lesz akkor beviszed megint... kellemetlen, ez igaz, de mint mondtam, szerintem még el fogod tudni adni így is jó áron.
  • G_ArchAngel #5968
    Ez akkor is Magyarorszag.
    Ezen se az Apple, se az EU, se a Joisten nem fog valtoztatni.
    Egyelore az XMS es iJoe, aki a magyar Apple-kozosseg szerint megbizhato, fuggetlenul, hogy valaszolnak-e vagy sem. (Handras irta anno errol egy posztot, elnezest ker, szegyenli magat, de napi tobbszaz megkeresesnel becsuszik, hogy valakit ignoralnak). Az iStyle is egyre jobb, de regen eleg rossz hiruk volt.
    A tobbit meg a tapasztalatok alapjan az ellensegemnek se.
  • Pio
    #5967
    De mi az, hogy starkingben ne? Premium Reseller. Apple visszajelzésre kell várniuk a szervizben.
    Könyörgöm, nehogy már én legyen a hibás, mert egy apple által premium resellernek elfogadott, 5 pesti üzlettel is rendelkező cégnél vásároltam.
    Ne mondjad már, hogy bármelyik másik ugyanilyen bolt érdeklődött volna a "központtól", hogy mi a teendő ilyenkor, akkor nekik azt mondják, hogy csere, de a legnagyobb magyar resellernek azt mondták, hogy nem csere.
    Jelezném, hogy az xms válaszra se méltatott, az ijoe-ban nem volt gép vagy 2 hétig, az istyle pedig akkora paraszt volt telefonban, amikor érdeklődtem, hogy a közelükbe nem megyek többé. Akkor mégis hol?
    De alapvetően minek ezen pörögni. Apple premium reseller-nek jelölte, innentől az ő gyermekük, ennyi.
  • Pio
    #5966
    A StarKingnél sem éreztem úgy, hogy ne lett volna meg bennük a szándék. Akkor eleve át se vették volna a gépet szervizelésre.
    A hárítás nagyon bosszantó, de szerintem igaz lehet.
    Meg tényleg annyira nem aggasztó ez a probléma, bőven használható a gép, csak egyrészt érezhetően romlott az állapota, szóval szerintem tovább is fog romlani (de persze a vásárló véleménye nem számít, ha a chaten mr X úgy dönt, hogy nem, akkor nem), másrészt ilyen kategóriánál tényleg elvárná az ember, hogy ne akkor javítsanak egy hibát, amikor már elviselhetetlen, hanem akkor, amikor az jelentkezik. Jó így is a gép, de ennyi pénzért tökéletes kéne, hogy legyen.
    Ha most elkezdek balhézni, homárra irkálni, vergődni, hogy megcsinálják, akkor lehet, hogy előbb-utóbb célt érnék, de azt a zsigeri csalódást az egész "Apple életérzésben", amit akkor éreztem, amikor közölték, hogy lényegileg az Apple csak akkor segít, ha nincs kibúvó úgyse mossa le semmi.
    Azért minimum az Apcomnál szerintem teszek egy próbát csak ki kéne találni, hogy melyik elérhetőségen fussak nekik, mert EZEK közül egyik se tűnik nyerőnek. De előbb haza hozom a gépem a szervizből, biztos, ami biztos, szóval ez jövő héten lesz esedékes.
  • Tikal #5965
    Ámen :)
    Szerintem hamar el fogod tudni adni... egyébként nem is olyan rég mikor volt szó a boltokról, nem tudom írtam e, de starkingbe NE! :)
  • G_ArchAngel #5964
    Ket dolog:

    Gondolom olvastad anno az iMac-es pokoljarasomat, szoval bennem is van tuske, de itt mindent megtettek azert, hogy kijavitsak a hibat, mindezt viszonylag elozekenyen es udvariasan, lathato erofeszitessel.
    A fenti tapasztalat tekinteteben en irnek egy levelet az magyar Apple kepviseletnek. Nekem nagyon gyanus ez a hozzaallas es valasz, mert egy premiumkategorias, uj termeknel nem fordulhat elo az, hogy a hiba kiteljesedesekor legyenek csak hajlandoak cserelni.
  • Pio
    #5963
    Na, most hívtak a szervizből.

    A StarKing Allee üzletében vettem a gépet 360ezer forintért.
    A honlapjukon található egy email cím, arra írtam nyolc nappal a vásárlás után egy levelet, hogy baj van a monitorral, 10 centiről magától lecsukódik.
    A levélre 2 napig semmiféle reakció nem érkezett.
    Felmentem a honlapjukra, hogy nézzek telefonszámot, ekkor gondoltam, hogy még egy próbát teszek az Online segítségnyújtással, mert van ilyenjük. Többször próbáltam használni, általában nem kaptam választ. Most szerencsém volt, jött a válasz. Szóltam, hogy 2 napja írtam levelet, közölték, hogy nem kapták meg. Megmondtam, hogy arra a mailcímre küldtem, ami a honlapon szerepel, közölték, hogy az nem az címük, küldjem erre és adtak egy új címet. Elég gáz, hogy a honlapon rossz cím volt (ahogy rossz nyitva tartás is, ha nem kérdezek rá telefonon, hogy 9től vannak-e nyitva, ahogy a honlapon szerepel akkor ott szobrozhattam volna 10ig a vásárláskor), de Magyarországon ilyen részleteket, hogy jó emailcím szerepeljen a honlapon nem lehet még elvárni, túl is léptem rajta. Kérdeztem, hogy elintézhetjük-e itt chaten, közölték, hogy sok a vevő, úgyhogy nem, inkább küldjek mailt.
    Elküldtem, néhány óra múlva jött a válasz, ami annyi volt, hogy vigyem be a szervizbe és megnézik. Mondták, hogy leadhatom máshol is, de úgy több idő, mert onnan át kell szállítani.

    El is mentem a szervizbe tegnap nyitás után fél órával. Nem részletezem a dolgot, megmutattam a problémát, látták, elismerték, hogy hibás, nem így kéne működnie, szervizelésre szorul, át is vették, kaptam is átvételi szervizlapot.
    Távozásom előtt viszont az egyik szervizes mondta, hogy chaten meg kell beszélniük az Apple-vel a dolgot, mert nem tudják, hogy lehet ezt javítani (az Apple konstrukciós csodája olyan nagyszerű, hogy a zsanérjában kéne kicserélni egy rugót vagy talán csak meghúzni egy csavart, de ez csak az egész display panel cseréjével lehetséges) meg az is lehet, hogy az Apple úgy dönt, hogy nem cserélendő. Ez már rosszat sejtetett, de gondoltam ez csak a szükséges rizsa, amit mindig el kell mondaniuk, ha hibás egy termék és el is ismerik, akkor egészen biztos, hogy megcsinálják.

    A 8 órás munkaidejük alatt nem hívtak vissza, innen már a zsebemben éreztem a megjavított laptopomat, ha egy teljes napig nem dobják vissza, akkor biztos csinálnak vele valamit.
    Aztán ma reggel jött a telefon, amiben közölték, hogy hát annak ellenére, hogy egyértelműen hibás a gépem így jártam, csak akkor cserélik, ha 45 fokos szögből esik le a monitor, a 10 centi még kevés. Hiába mondtam, hogy folyamatosan romlik az állapota és hogy ez így nem valami kóser, hisz köze nincs az eredeti működéshez, ment a hárítás "sajnálom, de ezt mondták". Tippem szerint 1-2 hónap múlva vihetem is vissza a 45 fokos szögükkel. Csak nehogy aztán arra fogják, hogy tovább használtam a hiba észlelése után és amiatt romlott a minősége, ezért garanciát vesztett... :\

    További jóság, hogy 24 órán át ott kellett tartaniuk a laptopomat ahhoz, hogy közöljék, hogy le vagyok sajnálva. Ennek hála most jövő keddig nem tudom használni, mert tegnap Pesten voltam, haza tudtam volna hozni, de legközelebb kedden fogok bemenni. Ezt persze jeleztem is, hogy nagyon ritkán járok Pesten, nem lehetne-e most intézni valamit, de a válasz az volt, hogy sok gép van bent, úgyhogy legalább két nap, míg megcsinálják. Akkor még úgy volt, hogy megcsinálják.

    Tehát most az a helyzet, hogy van egy selejtes macbook prom, amit alig 2 hete vásároltam, a szerviz nem hajlandó javítani, mert valaki külföldről egy chaten azt mondta, hogy nem javíthatják.

    Hatalmas csalódás ez a részemről. A gép tényleg jó, az oprendszer zseniális, de az apple viselkedése egy rossz vicc. Több, mint 350 ezer forintért veszek egy selejtes terméket és fel se merül bennük, hogy megjavítsák? Valami külföldön chat előtt ülő kis pöcs dönt arról, hogy az én HIBÁS gépemet meg lehet-e javítani? Ez az Apple minőség? Ez az a híres Apple életérzés?
    Részemről többet egy fillért nem költök Apple termékre az egészen biztos, annyira azért nem fantasztikus a cucc, hogy ezt elviseljem érte.

    Ja és nem a StarKinget hibáztatom elsősorban, őket legfeljebb annyiban, hogy totál lassan reagálnak mindenre, ennyi pénzért azért elvárná az ember, hogy ha ír egy emailt ne neki kelljen 2 nappal később utánajárni, hogy mi van, ha beviszi a szervizbe a gépet, ahol nem hajlandók megjavítani akkor azt ne 1 nappal később közöljék.

    Elsősorban az Apple-t tartom szánalmasnak, náluk az "ügyfél az első" elv úgy néz ki csak a pénztártól való távozásig érvényes.

    Nyilván egy fanboy se fog emiatt eltántorodni, aki Apple-t venne az ugyan úgy Apple-t fog venni. Az anyagi káruk emiatt minimális lesz, úgy állt, hogy veszünk a családba egy imacet, meg vettem volna minidisplay átalakítót, táskát és talán 3 év múlva egy új laptopot. Nem is célom ilyesmi, tudom, hogy ez örökké megmarad az én szánalmas kis "hogyan csalódtam hatalmasat az Apple-ben" anekdotámnak, amit úgy gondoltam, hogy megosztok veletek.
  • Zsoltika 007
    #5962
    Vagy esetleg a lan felébreszti. Nem tudom hol lehet kikapcsolni a wake up on lan funkciót mac-en.
  • Zsoltika 007
    #5961
    Lefut a karbantartás.
  • tmp
    #5960
    Sziasztok

    Lenne egy kérdésem, az angol illetve magyar billentyűzetű macbookok között, csupán annyi a különbség hogy máshogy van matricázva? (több gyártó teljesen átalakítja a magyar billentyűzetet (pl kisebb "í" betű stb)) Továbbá, angol nyelvű billentyűzeten, van-e olyan lehetőség, hogy szoftveresen felcserélje a "Z"-t az "Y" -al ?

    köszi
  • Pio
    #5959
    Öhömm, ez elég nagy FAIL, ha igaz...