18351
ATbanner.jpg
  • Pio
    #5958
    Ezt én is ajánlom, szerintem nagyon jó megoldás. Egyértelmű, hogy hol van flash, ha tudod, hogy kell vagy érdekel, mi az egyet kattintasz aztán kész.

    Passatgt: eddig elsősorban az apple cuccait (imovie, iphoto, idvd, aperture, keynotes, satöbbi, satöbbi...) próbálgattam, azok 6 óra alatt megfektették. Programozás, ritka buildelgetés mellett bírt mondjuk 8 órát, de az kis túlzással olyan, mintha szövegszerkesztenél. DVDnézésre/filmezésre még nem teszteltem, de ha visszakapom, akkor megmérem azt is (dvd-m nincs sok, valami divxet fogok nézni) és beszámolok, aztán egy ideig nem merítem tökig az aksiát, nem tesz jót neki, ha gyakran csinálja az ember.
  • G_ArchAngel #5957
    koszi, akkor ez lesz:/
  • G_ArchAngel #5956
    Ma ejjel 2x felebredt az iMac sleepbol, ezt eddig soha nem csinalta, mi a franc tortenik itt???
  • I.C.ram
    #5955
    Köszönöm, hogy hülyének nézel :)

    Azt írtam be. Amúgy azóta megjavult. Valahol írták, hogy újra kell indítani a telót miután kitörölted/újrahozzáadtad, és így már működik nekem is.
  • passatgt
    #5954
    van egy hifim, amibe tudok dugni spdif-es kábelt
    a macbook kimenete pedig ha jól tudom optikai, tehát a kérdés az, hogy van olyan kábel, aminek az egyik fele 3,5mm, a másik meg spdif?
  • passatgt
    #5953
    minden meghal tőle, egyetlen megoldás a http://clicktoflash.com/
  • neevous
    #5952
    Nekem borítja Win7-en a Chromeot is, szóval tovább terjedt a fertőzés.
  • G_ArchAngel #5951
    Nezd, a Dell-nek van laptopja, amit elviselnek az asztalomon, van aluhazas is, de amirol en beszel az szar.
    Ilyen a regi HP-m is, de anno nem zavart, mert nem ismertem az Apple akkor meg nem unibody, de alu notebookjait.

    Amugy Renault-om van es tudom, hogy az osszeszerelesi minosege Dell, mig egy Audi az Apple - nem fogom magam altatni, mert ami szar, az szar, ami jo, az jo - ebbe nincs fanboysag, hanem kizarolag tenyekre alapozott velemeny.

    Egyebkent naponta fagy le a Safarim a flash miatt, ugyhogy ajanljatok valamit, mert megorulok...
    Tehat nem titkolom, hogy az alma is rohadt, mert ugye ez ketszemelyes jatek - pl. a Firefox most megoldotta, hogy ne boruljon ossze a flash miatt.
  • passatgt
    #5950
    pedig simán bírja a 10 órát netezéssel, folyamatos dvd nézéssel 7 és fél órát megy a 13-as...
  • Pio
    #5949
    Az a 10 óra legyen inkább 6, ha használod is a gépet.
    Persze ha 2 egységnyi fényerőn, kikapcsolt billentyűzetvilágítással bámulod a kezdőképernyőt 11et is kiprésel magából! :) Gondolom a "tesztmérést" is így végezték, hogy jól mutasson az érték a reklámban.
    Ezt persze a többi cég is hasonlóan kezeli, szóval részemről nincs harag érte, még így is többet bír, mint amennyire (max 5 óra) tippeltem.
    Viszont úgy tudom a 9 cellás Dell-ek is simán produkálnak 7-8 órát még 17 colos erőgép laptopokon is.

    A barátnőd barátnője pedig balek, ha "olyanokat" nyikorgó laptopot elhozott a boltból, ilyet normális laptop nem csinál. Vagy csak simán túlzol. Boccs, túl magas volt a labda... ;-)
    Én úgy is örülök a macbookomnak, hogy közben nem próbálom a Dell laptopjait müzlis dobozba ajándékként csomagolt, nyikorgó selejtnek láttatni, hanem szerintem azok is remek termékek, ha nem lennének azok nem vennék annyian, hidd el. Totál unszimpatikus Apple fanok részéről ez a fajta fikázó stílus. Épp ma olvastam valamelyik blogon, hogy az Apple haterek szánalmasak, mert fikáznak valamit, amit nem is használnak, bezzeg az Apple fanok ilyet nem csinálnak, csak dicsérik, amijük van. Én csak annyit mondok bárcsak így lenne.

    Közben amúgy bekerült a szervizbe a gépem, remélem hamarosan pont kerül az ügy végére és azt, hogy nem kell majd a homárblogra írnom... :D
  • G_ArchAngel #5948
    az uj 10 oras MBP-khez melyik Dell-t is akarod hasonlitani?
    vmi netbookot?

    amugy most vett baratnom baratnoje, aki itt lakik atmenetileg a nappalinkba egy uj Dell-t - nem merem a szelenel fogva felelmelni, olyanokat nyikorog a muanyag haz...
    ilyet maximum muzlis dobozba csomagolnek ajandeknak, penzert nem lenne pofam kerni... (600 GBP volt, de nyomaba nem er a feher MB-nek)
  • Pio
    #5947
    De a Dellen nincs megcsócsált almás logó! ;-)
  • grizzly21
    #5946
    en is erre jutottam...ez azert botrany hogy milyen draga..Dell-be 9cellas akksi, ami sokkal erosebb ennel a fosnal kb feleennyi...
  • Pio
    #5945
    Aksi? Bemész a boltba, ahol vetted a gépet és beszélsz velük.
    Ha nem boltból vetted, akkor random tetszőleges márkaboltba (xms, ijoe, istyle, starking, satöbbi...) bemész, célszerű abba menni amelyiknek a szervize a legközelebb van.
    Készülj fel előre, 45ezer forint körüli ára lesz és ha azt akarod, hogy be is szereljék az minimum még egy tízes.
  • grizzly21
    #5944
    jaja, samsungot nem akarok mert az sajat tapasztalat alapjan meghalt most egy asztaliban, seagate jonak hangzik, talaltam is olcson. mar csak akksi a kerdes, az macbook pro specifikus ugyhogy nem tudom akarhol megvenni
  • Pio
    #5943
    Lítiumos aksik ilyenek, 1-2 hetet még elviselnek, de ennyi idő alatt kikristályosodnak. Az azért durva, hogy 3 hónap alatt totál KO lett, szerintem fél évet simán el kéne viselnie komolyabb minőségromlás nélkül, de hát ez van. Megoldás a kuka... :(
    A következő aksinál pedig figyelj oda mindenképp, hogy legalább hetente egyszer mozgasd meg benne a szmötyiket, ami annyiból áll, hogy legalább egy 10-20%ot merítesz rajta és visszatöltöd.
    Elvileg nem árt 4-6 havonta egyszer totál lemeríteni és feltölteni, de a polimereseknél ez már nem fontos, csak a heti legalább egyszeri valódi használatra figyelj oda.

    Vinyó vásárlásra pedig bármelyik bolt alkalmas, ha külsőt akarsz venni, akkor a legolcsóbban úgy úszod meg, hogy nézed a tescos/cora-s/satöbbi újságokat, minden hónapban legalább az egyikben van akció, max 15ezerért lehet kapni 1 terásat. Igazából a belsőt is így úszod meg legolcsóbban, megveszed a külsőt és kiszeded a tokjából. Ennek mondjuk előre után akell járni, de előszeretettel árulnak FuSi küls HDDket, amik szinte mindig egy WD vinyót jelentenek lecsavarazható külső burokban.
    A márkára olyan sokat nem érdemes adni szerintem. Mindenki esküszik valamelyikre a saját tapasztalata alapján, de a rideg valóság az, hogy bármelyik tönkremehet bármikor, fontos adatokat legalább 2-3 helyen érdemes fenntartani egyszerre. Én például vettem már WD-t, mert nagyon dicsérik és 1 hónap után csapágyhibás lett. Én általában Samsungot veszek, mert az nálam még sose romlott el és a spinpoint F3-ak atomgyorsak, de amúgy nagyon sokan panaszkodnak a samsungokra.
  • grizzly21
    #5942
    Utanaolvasgatva Seagate kellene esetleg WD.
  • grizzly21
    #5941
    Visszatertem az akksi problemara: 3 honapig nem hasznaltam, igy most ha nem tolton van akkor rogton meghal. Szerintetek venni kell ujat (ha igen hol erdemes), ha nem akkor mit kell tenni hogy ujra jo legyen ? Bar szerintem kuka...

    500GB/1teras vinyot is vennek, milyen jo boltokat ismertek itthon? garival kell mindenkepp
  • GregSB
    #5940
    Ha m.gmail.com-ot írtál be az nem is fog menni :)

    m.google.com-ot kell megadni ;)
  • Dzsini
    #5939
    ismert hiba, javítás alatt... (mondjuk érdekes, hogy nem tűnt fel nekik a tesztelés alatt)
  • Verseghy
    #5938
    Jah értem. Bocsi.:)
  • I.C.ram
    #5937
    Nem a maillel van a baj, hanem az exchange szerverükkel. Nem megy a contact list szinkronizáció. Nem tud csatlakozni a m.gmail.com szerverre.
  • Verseghy
    #5936
    Nekem nincs semmi baja, a Gmail-es mailemmel.
  • I.C.ram
    #5935
    Felraktam, de jól be is szoptam, mert a gmail exchange szervere összetrottyolta magát az iOS4től. :P
  • antalkrisz
    #5934
    Itt az iPhone OS negyedik frissítése!!!!
  • Pio
    #5933
    ;-)
  • Verseghy
    #5932
    Miért nem Space-el állítod le a filmet?:D:D
  • Pio
    #5931
    A legyalulás azért volt szükséges, mert megpusztult a program a verzióváltás után, tervbe volt véve a visszahelyezése mindenképp.
    Médialejátszás meg hát, jó, megfogtál, nem figyeltem oda a precíz szóhasználatra, nem sejtettem, hogy ennek következményei lesznek... :D
  • Tikal #5930
    Bocs, de ebből "úgyhogy egyelőre uninstalláltam az itunes-t úgy, ahogy van," meg ebből "VLC Media Playert használok médialejátszásra." következtettem arra amit írtam :) Nem tudtam hogy nálad a média csak a video... de no offense...

    Periant és flip4mac-et raktam fel én is, megy velük minden, jobb nem is kell... esetleg még az ffmpegx csomag.

    A windows-os betegség alatt azt értettem hogy legyalultad az iTunes-t és feltettél helyette valami kis semmi programot amit évente 40x frissitenek, de mindig csak 0.0001 es verzio szám ugrással, és már azt hittem visszatérsz a mappázásra :)
  • Pio
    #5929
    Amúgy speciel az iTunes-t nagyon megszerettem, tök jó, rengeteg podcast, rádiók, a zenéket is faszán be lehet rendezni, pöpec program, elismerésem a fejlesztőknek.
    Quicktime Player-t viszont annyira nem tartom sokra.
  • Pio
    #5928
    Hol utaltam arra, hogy én VLC-t használok zenehallgatásra? Pusztán nem szeretem, ha VLC-ben nézek egy filmet és leállítanám F8-cal (tudom, space-szel is lehet, de van, amikor nem a vlc van eltérben), erre megnyílik az iTunes, ha akarom, ha nem.
    A "windowsos betegség" dologhoz annyit, hogy életemben nem használtam ott vlc-t, kmplayeres vagyok. De alapvetően az, hogy azt szeretném, hogy a gépem azt csinálja, amit mondok neki szerintem nem "windowsos betegség". :)
    Ha figyelemmel követted a postjaimat, amióta megvan a mac láthattad, hogy egy itteni maces (nem emlékszem ki volt, elnézést) VLC javaslata ellenére ragaszkodtam ahhoz, hogy megpróbálom használni inkább a quicktime-ot, de több gondom is volt vele (többek között az, ami neked is és akkor már inkább egy vlc, mint egy csomó codec) és ezért került fel végül a VLC annak ellenére, hogy nem akartam feltenni, de sajnos nem elégíti ki az igényeimet a quick time. Ennyi.
    Mondjuk imovie miatt így is fel kellett tennem mellé Periant és flip4mac-et (tud valaki ezeknél jobb codeceket?).
  • Tikal #5927
    Nem olyan bonyolult ez, pláne hogy ez egy eléggé rendszerbe ágyazott program... áá nem is értem hogy használhatsz VLC-t, ez ilyen windows-os betegség lehet, reméljük kinövöd majd :)

    (Félreértés ne essék, használok VLC-t, de kizárólag mkv lejátszásra....)
  • Pio
    #5926
    Reinstall után ismét tette a dolgát, remélem a következő verziócserénél nem kell ugyan ezt eljátszani újból. Pláne, hogy az iTunes komplett uninstallja EZT a 30 lépésből álló folyamatszörnyeteget jelenti... :)
  • Pio
    #5925
    Igen, ez a módszer sült be nekem az új verzióval. Megnézem majd valamikor, hogy mit szól egy friss installhoz.
  • Tikal #5924
  • passatgt
    #5923
    kis angoltudás nem árt, de kétszer kell bemásolni cuccot terminálba és kész:)

    http://lifehacker.com/5531707/free-your-macs-media-keys-from-itunes-grasp
  • Verseghy
    #5922
    Sajnos így is elindítja. De mégis miért nem szereted az iTunes-t? Videonak meg a QuickTime-ot? Minden megy rajta faszán, semmi baja sincs..:)
  • Pio
    #5921
    Először is kapcsold ki az iTunes-t
    Ez után nyomj egy cmd+space -t és spotlight-ba írd be, hogy: activity monitor, majd enter.
    Itt bejön a futó alkalmazások listája, itt keresd ki az iTunesHelpert és minden egyéb iTunes-os futó dolgot és kapcsold ki őket (felül nagy piros Quit Process gomb).
    Ez után nyomd meg a play/pause gombot és kiderül, hogy elindul-e vagy nem.
    Ha elindul, akkor ez sajnos nem jó megoldás.
    Ez után indítsd újra a gépedet és újra futni fog az iTunes Helper, mert automatikusan indul.
    Amúgy alapvetően az iTunes Helperről azt írják, hogy azért kell, hogy ha iPodot/Phonet/satöbbit kötsz a gépre automatikusan induljon az iTunes, ezért gondolom azt, hogy van összefüggés, hisz automatikus indulásért felel a dolog.

    Köszönöm a segítséget!
  • Verseghy
    #5920
    Ja értem már. Fúú, ez így már nehéz kérdés. Én iTunes-t használok, szerintem tökéletes médialejátszó Mac-re. Legalábbis nekem nincs vele bajom. Bár windows-on utáltam. Hát az iTunes letörlése a legjobb megoldás, ha nincs iPod-od vagy iPhone-od, mert ugye ahhoz kell. Megnézem amit kértél, de hol van ez az "Activity monitor"?
  • Pio
    #5919
    Kicsit jobban specifikálom a problémát, mert másra gondolok.
    VLC Media Playert használok médialejátszásra. Amikor ebben billentyűzetről le szeretném pausálni az épp futó dolgot, akkor megnyomom az F8-at, de ekkor ezzel együtt elindul az iTunes is.
    Tehát nem az F billentyűk funkcióját szeretném felszámolni, csak azt a bosszantó tulajdonságát az iTunes-nak, hogy akkor akkor is elindítja magát F8-ra, ha amúgy nem is futott.

    Van most egy ötletem a megoldásra, ha valakinek belefér az idejébe megpróbálhatná.
    Az osx automatikusan elindít bootoláskor egy iTunes Helper nevű "jóságot", tippem szerint ennek lehet köze ahhoz, hogy a nem is futó itunes lecsap az F8ra. Azt szeretném kérni, hogy valaki bootolás után activity monitorban lője ki az itunes heleprt és nézze meg, hogy így is automatikusan indul-e az itunes f8-ra.