18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #6118
    Nekem nem a legujabb van, de annyit tudok, hogy ketoras repulouton rendes hangerovel (fulhallgatoval), fenyt feltolva felig merult le ket resz The Pacific 720p HD alatt.

    ertelemszeruen semmi mas nem futott...
  • Pio
    #6117
    Kerestem gyorsan 2009-es szériáról divx tesztet, 3 és fél órát hoznak ki rá, szóval azért érezhetően van különbség.
    A teszteket nézve amúgy 2008ban jött rá az apple, hogy érdemes ráfeküdni az aksiidőre, ha már hordozható gépről van szó. a 2008as divx-szel még csak 2 és fél órát bírt, a 2009es már 3 és felet, a 2010es pedig már 4 és fél körül teljesít.
    Az viszont érdekes, hogy a 2 legújabb generációban a 15 colos gépek jobban bírják ezt a fajta tesztet. Nem sokkal, de azért egy 5%ot rávernek a 13-asra. Gondolom elsősorban a nagyobb aksihoz, másodsorban a saját memóriás videókártyához lehet köze a dolognak.
  • Pio
    #6116
    Ja értem, azt hittem, hogy tesztelted is. Én minden esetre le fogom tesztelni, de azért nem teljes merítésig, látható, hogy nagyjából egyenletes a százalék kijelzése, megnézek 2 filmet és megnézem, hová jut az aksi, úgyis van most némi néznivaló.

    Nekem a legújabb van, a 2010-es modell, ehhez 10 órát ígérnek, ha jól tudom a 2009-est 7-tel reklámozták, a tesztek alapján viszont egyáltalán nincs ekkora (43%os) különbség a két típus állóképessége között, inkább nagyjából olyan 10-20%.
  • passatgt
    #6115
    én nem teszteltem, csak a neten olvasott adatot írtam

    de neked már az új fajta macbook van?
    nekem még az egyel régebbi
  • Pio
    #6114
    Korábban jeleztem, hogy ha visszakapom a gépemet (13 colos 2010-es mbp), akkor letesztelem, hogy mit bír az aksi divx filmezés közben.
    Ahogy írtam, intenzív használattal olyan 5-6 órát bírt a gépem, programozás mellett nagyjából 8at.
    Megkértem egy haveromat, akinek a megjelenés óta megvan az új mbp, hogy ő is tesztelgesse kicsit, ő azt mondta, már tesztelte, divx filmezéstől ne várjak 4 óránál sokkal többet, sima használattal maximum 7, a beígért 10től minden téren nagyon messze van, de így is az egyik legjobb a piacon.
    Böngészőtesztet rengeteget lehet találni a neten, általában 40-50% fénnyel 20-40 secenként nyitnak meg új weblapot ezek során és 7 óra környéki eredményeket szokott elérni a gép, becslésem szerint az enyém is nagyjából ennyit tudhatna.

    Egy olyan 40 perces divx filmet választottam, amiben egyaránt vannak sötét és világos jelenetek is és ezt a filmet indítottam 30 percenként újra.
    Felbontás: 640×352
    Bitráta: 1141kbps
    Hang: 192kbps stereo

    A teszthez minden fogyasztást minimálisra vettem, hogy miél jobb eredményt kaphassak.
    Értem ez alatt azt, hogy:
    - kikapcsoltam a wifit
    - kikapcsoltam a bluetooth-t
    - kihúztam az egeret
    - levettem a billentyűzet világítását
    - levettem a hangot. Ez persze mindenképp torz eredményt szül, de sajnos dolgoztam közben, eléggé zavart volna. Ráköthettem volna mondjuk egy fülhallgatót, de lusta disznó voltam.
    - a fényerőt közepesre vettem
    - kikapcsoltam minden programot, 1 finder maradt nyitva, amiből a videót indítottam

    A lejátszáshoz felváltva használtam VLC-t és quick time playert, hogy mindkettőt teszteljem.
    A géphez összesen annyit nyúltam, hogy félóránként bezártam a lejátszót, felírtam az eredményt, indítottam egy új részt, visszatettem a fullscreent.

    Félóránként teszteltem az állást. Közben nem figyeltem folyamatosan a gépet, csak fél óránként mentem hozzá, de nem hiszem, hogy a fél órákban bármilyen nem várt esemény történt volna.

    Az eredmények:

    starttól számított idő - kijelzett hátralevő idő - százalék - hátralevő idő csökkenés - százalék csökkenés.
    Induláskor nem néztem a hátralevő időt, mert a cél az volt, hogy teszteljem: folyamatos, nagyjából azonos igénybevétel mellett mennyire pontos a kijelzés, az kezdeti adat nyiván csalóka lett volna.

    000 - 000 - 99% - 00 - 0%
    030 - 353 - 91% - 00 - 8%
    060 - 321 - 82% - 32 - 9%
    090 - 288 - 75% - 33 - 7%
    120 - 252 - 67% - 36 - 8%
    150 - 212 - 59% - 40 - 8%
    180 - 177 - 50% - 35 - 9%
    210 - 140 - 41% - 37 - 9%
    240 - 104 - 32% - 36 - 9%
    270 - 069 - 23% - 35 - 9%
    300 - 035 - 13% - 34 - 10%
    330 - 005 - 03% - 30 - 10%

    Több tesztesetet nem élt meg a gép, pár perc múlva kikapcsolta magát.

    Az eredmény tehát az, hogy némítva, viszonylag sötét képernyővel kicsit több, mint 5 és fél órát bír a gép divx-elni.
    Ha e mellé ment volna a hang is, kicsit erősebb fényt tettem volna, nem tiltom a wifit, akkor valószínűleg megkaptam volna a haverom tapasztalatát, illetve a neten fellelhető tesztek eredményét, amik általában 4-4ésfél órára lövik be a divx képességét a gépnek.
    A hátralevő idő kijelzője nem a legpontosabb a világon, a fő probléma vele az, hogy folyamatosan túlbecsül, emiatt váratlan meglepetés érheti az embert. Persze általában nem is ezt használja az ember, hisz ez az érték relatív, mintig a pillanatnyi használathoz viszonyít. Szerencsére a tévedés mértéke minimális.
    Kellemes meglepetés volt viszont a százalékos kijelző, szinte teljesen egyenletesen csökken. A végén gyorsult csak be egy kicsit, szóval érdemes 1-2%kal mindig alá gondolni és akkor nem lehet gond.


    Nemsokára elvégzek egy DVD tesztet is. Tisztességes DVD tesztet nem találtam a neten, csak néhány adatot, de eléggé megleptek, hisz nem ritkán a sima böngészéses 7 órát is túlszárnyalták ezek az adatok. A haverom nem néz DVDket a gépen, passatgt azt írta, neki 7 és fél órát bír, ami megint a neten fellelhető adatokkal vág egybe, szóval kíváncsian várom, hogy mi lesz az eredmény. :)

    Az most már szinte bizonyos, hogy a gépem aksija rendben van, az eddigi megfigyelések és most az alapos teszt során is az átlagot produkálja, ami a lehető legjobb eredmény, vegyészmérnökin tanultam fél évet energiaraktározókról és nincsenek csodálatos módon többet bíró aksik, csak alulteljesítők, ha túl sokáig voltak használaton kívül vagy ha már "elfáradtak".
  • I.C.ram
    #6113
    Ez volt a hibája elvileg az iPhoneoknak. Tesóm kipróbálta, neki működött.
  • passatgt
    #6112
    nálam ua, csak vlc-ben van ugye 400% is
  • Tikal #6111
    Van valami lehetőség hogy a Quicktime hangerejét megnöveljük? Ez a leghalkabb lejátszó, a VLC 10%on hangosabban szól mint a QT…
  • Pio
    #6110
    Team Fortress 2 5 euro a STEAMEN szokásos 1 napon át.
  • Pio
    #6109
    Itt az ultimate megoldás az antenna parára!

  • passatgt
    #6108
    jójáték

    http://www.pastacode.de/numpty-physics-intel-mac-port-2/en/
  • passatgt
    #6107
    és végre van html5 konverter youtubehoz, nagyon zsír, nincsenek idióta reklámok meg annotionok!

    http://www.verticalforest.com/2010/06/09/youtube5-html5-converter-for-youtube-videos/
  • passatgt
    #6106
    safari5-be lehet bővítményeket rakni mint firefoxba meg chromeba
  • passatgt
    #6105
    ps-ben dolgozok kb 3 órája, megnyitok egy képet, erre lefagy az egész, persze elmentve meg nem volt

    pörög a kis strandlabda, aztán kb 20 perc után meg feléledt:D

    de nem fagyott le!:D
  • lampard99
    #6104
    Hello nem tudjatok meik msn progit tgyem fel ipod 3g re hogy ha netezek vagy mast csinalok akkor is jelezen az msn ha irnak nekem(4.0 ipod verzio van fent es a windows live msn es igy se megy
  • grizzly21
    #6103
    degeci:)
  • joebacsi
    #6102

  • Dzsini
    #6101
    én is mondhatnám, hogy azért váltottam bankot, mert Opera alatt nem működött a netbank, pedig csak azért, mert sokkal jobb feltételekkel fogadtak a másikban :)

    hogy véletlenül a netbank lehetőség is megjavult? na bumm.

    (emellett handrásnál jóval nagyobb pénzek foroghatnak, így inkább azért váltott, mert neki jobban megérte odaát)
  • I.C.ram
    #6100
    Ez már tényleg betegség. Steve Jobs zombiserege növekszik :)
  • Pio
    #6099
    Ha azt hiszed, hogy van az a kínzás, amivel el lehet érni, hogy Handras dicsérjen valami pc-s dolgot, akkor nem ismerted meg eléggé... :)
    Csak egy példa, persze lehet, hogy nem igaz, de része a handras-mítosznak: többek közt azért váltott bankot, mert az aktuális bankjának oldala nem ment jól safarin.
  • I.C.ram
    #6098
    Hát lehet, de engem baromira irritál, mikor nyomja a bigott Apple-fan szerepet. Én nem szeretem annyira az Apple-t, de mégis elismerem, ha valamiben jó, és használom a termékeit. Handras akkor dicsérne valami PC-s dolgot, ha forró ólmot öntenének a szájába kb. Nem tudom, miért jó ez. Azt már az Apple-fanok is elismerik, hogy Steve Jobs-nál nagyobb szemetet nem nagyon hordott hátán a bolygó :) MS üzletpolitikája lófing ahhoz képest, amit az Apple művel a vásárlóival/konkurenciával.
  • G_ArchAngel #6097
    Igen, es mellesleg face2face kurvajo fej es normalis arc, csak akkor szineszkedik, ha reflektorfenyben van.
  • I.C.ram
    #6096
    Ez a Handárs milyen egy elviselhetetlen seggdugasz. Tényleg övé az XMS?
  • grizzly21
    #6095
    hivatalos update tehat nincs multitask ugye?
  • Verseghy
    #6094
    Szerintem szoftveres gond. Bár kitudja, tény és való, hogy van rajta védőfólia.:)
  • Dzsini
    #6093
    én csak tippelgetek, hátha nem szoftveres a gond...
  • Verseghy
    #6092
    Hát akkor végül is kéne a feloldásnál is nem? Ott meg még egyszer sem volt probléma.
  • Dzsini
    #6091
    nem lehet, hogy az érzékelőfólia fárad meg ennyi idő alatt? (főleg a fogadásnál, ahol rengetegszer, ugyanabban az irányban és mértékben van terhelve)
  • Verseghy
    #6090
    Amúgy a hívásfogadós csúszka nekem is elég sokszor beragad. De ez meg volt már a 3.x óta, iOS 4 alatt még szerintem nem volt. (3GS 32GB)
  • Pio
    #6089
    Arch lebukott, ő szerkeszti az appleblogot! :)
  • Dzsini
    #6088
    mondjuk elsőre a napokban ígért 4.0.1-et érdemes megvárni, hátha javít valamit a varázsantennán kívül...

    http://appleblog.blog.hu/2010/06/20/szerintem_steve_jobs_rontja_el_az_iphone_3g_met
  • G_ArchAngel #6087
    Nem tudom, hogy foglalkozzak-e vele, bar nem tudom mikor jon vegre a feher valtozat...
  • Dzsini
    #6086
    bevinni egy szervizbe, hogy "naezmiez"?
  • G_ArchAngel #6085
    Nem lehet tores nelkul downgradelni:(
  • Pio
    #6084
    Miért nem teszed vissza valamelyik régebbi verziót? Vagy azzal is rossz volt?
  • G_ArchAngel #6083
    Ott tart a 3G/iOS4 telefonom, hogy orulok, ha hivast tudok fogadni...

    felelmetesen lassu, mar ketszer nyomtam restoret, ez igy nagyon siralmas:(((
  • Pio
    #6082
    Az Apple újra perli a HTC-t
  • Pio
    #6081
    Nekem Fujitsu Siemens laptoptáskám van, Cora pontokért "vettem" teljesen ingyen, lassan 5 éves és az ég világon semmi baja. :)
    Mondjuk a 13as macbook pro kicsit kicsi bele, mert ez 17-es gépnek is jó, úgyhogy elképzelhető, hogy beszerzek valami kisebbet.
  • Lacee
    #6080
    nekem is crumpler táskám van a macbookhoz, a pontos típusát nem tudom de ilyesmi, csak biztonságiöv-pánttal. Másfél éve használom napi szinten, semmi nem látszik rajta, ahogy azt kell.
  • pyrohun #6079
    iphone tokom crumpler és nekem nagyon bejött! picit koszolódik (szövet), viszont baromi jól néz ki és még mindig vadiújnak néz ki a 3gs-em, mert annyira védi mindentől.