18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #6158
    Igen, csak mig iPhone OS-bol vagy most mar iOS-bol viszonylag teljes egeszek jottek ki, amelyek mukodtek is, az Androidok soha nem lettek befejezve...

    Tudom, nem egy (azaz iPad-dal az IOS 2!) platformra kell oket tervezni, hanem tobb tucatra, de az eleg vicces, hogy a meg csak nem is kesz 2.2 is csak egy-ket csucsmodellen fog futni. Az alacsonyabb verzioszamuak es ezer sebbol vereznek.
    Pl. rendes bongeszojuk sincs, az Opera alatt minden oldal szetesik...

    Dzsini, nem olvastam a cikket, de ugy tudom a 3.0 mar tablet-hez is keszul, szoval van alapja annak, mit mondasz.
  • Pio
    #6157
    Fájlművelet, adott egy fájl egy mappában, át szeretném mozgatni egy másikba úgy, hogy az eredeti helyén ne maradjon meg.
    OSX-en erre csak a dragndropolás működik, ami azért fura, mert másolásra (úgy helyezel át, hogy az eredeti helyen is megtartod a fájlt) ott van a helyi menüben a lehetőség és a hotkey (Cmd+C).
  • Pio
    #6156
    Pedig nem olyan, a szoftverfejlesztés így működik, nem pár napos meló ezért nagyon előre kell gondolkodni. Biztos vagyok benne, hogy az Apple-nél is már létezik legalább koncepció szinten nemhogy az ios 5 hanem a 6 is akár. Elkezdik tervezni, átgondolják, mi valósítható meg belőle, ráállítanak némi, aztán idővel ahogy egyre több és egyre speciálisabb feladatok jönnek elő egyre nagyobb erőforrást és meglátják, hogy mire marad idő a tervekből.

    Nem hiszem, hogy a google nagyon el lenne kenődve tekintve, hogy nemrég jött a bejelentés, hogy naponta (!!) 160ezer androidos készüléket aktiválnak (tehát értékesítenek) világszerte.
  • Dzsini
    #6155
    van benne valami, bár az Android3 - ahogy olvastam - egy más rendszer lesz, nem a 2.0 ág folytatása: http://mobilarena.hu/hir/android_3_0_kizarolag_csucsmodellekhez.html
    "A várhatóan október közepén leleplezésre kerülő új platform a jelenlegi csúcsmodellek közül sokkal kompatibilis lesz, ám a gyengébb hardverrel szerelt mobilok támogatása egyelőre az Android 2.2 platformmal véget ért. A középmezőnybe szánt Android 2.x rendszer későbbi frissítéséről egyelőre nincs információ."
  • Dzsini
    #6154
    buzzword - ha megkérdezed az embereket, hogy mi a jó a firefoxban, azt fogják mondani, hogy "biztonságos" (már nem az), és hogy "bővíthető" (nem használják) - mert ezt olvasták a reklámban, és ezt mondta a szomszéd fia, aki "ért a számítógéphez".

    a használati statisztikát, amit írtam amúgy pont a mozilla honlapjáról lehetett elérni kb. 1 éve - azóta pedig nem fordult akkorát a világ. a letöltésszámláló pedig nem az aktív használókat írja, hanem azokat, akik valamikor valahol letöltötték a bővítményt (azt sem írja, hogy 1 gépre hányszor szedték le - reinstall, frissítés, tesztelés, stb.) - viszont használati adatokat a böngésző is közöl(het) a központ irányába (pl. frissítéskor), error reportokat lehet beküldeni, amiben ott van a plugin lista, stb. - ebből szépen összejön az, hogy a pluginezés egy szűk kör mániája, viszont ők a hangos részleg a fórumokon - és ez így van minden böngészővel (és szoftverrel) - az átlag felhasználó csak nyomja a gombot :)
  • G_ArchAngel #6153
    Ez nekem kicsit inkabb az F1-es fejlesztesekre hasonlit: ha a szar az auto, nem fogunk bajnoksagot nyerni vele, akkor atallunk a kovetkezo evben hasznalandora...
  • Dzsini
    #6152
    a 2.2 majdnem kész, nemsokára megkapják a rendszerek, a 3.0 pedig nagyjából a 2.0 óta fejlesztve van - a szoftverek fejlesztése egy nagyobb cégnél ilyen, hogy általában 2-3 verzióval előre készülnek a dolgok (valószínűleg már azt is tudják, hogy milyen célok vannak a 4.0-ra)

    ld. a windows 8. verzió két év múlva jön, már kiszivárogtak a funkciós tervek, ami azt jelenti, hogy a belső rendszerek többé-kevésbé működőképesek, a processzorgyártók is minimum 2 generációval előre be vannak biztosítva.
    (a nagy kivétel volt az XP utáni generáció, ami kimaradt)

    A Chrome-ból a 3.0 volt a végleges, 4.x verziók voltak bétában, 5.x a development ágon (bár az ő verziószámozásuk egész érdekes :) )
  • Pio
    #6151
    Ha valóban ennyire felesleges lenne, akkor miért erőlködik vele az amúgy igen erősen kusztomizálhatóságellenes (de szép szó :) ) Apple?
    Csak a firefox addonmegosztó oldaláról eddig 2 milliárd addont töltöttek le, a legnépszerűbb addonok egyenként önállóan, az addonmegosztó oldalon jóval 50 millió letöltés felett vannak.
  • Tikal #6150
    mit jelent az hogy kivágni? miből mit?

    cmd+shift+4 ?
  • G_ArchAngel #6149
    Mas, most olvastam, hogy a Google mar fejleszti a 3.0-as Android/Froyo-t...
    Lehet lemaradtam, de a 2.2 mar kesz van es hasznaljak az Androidos telefonok?:)
  • Tikal #6148
    Nézd, ezt értelmezheted úgy is hogy szó nélkül váltanék, kérdezés, próbálkozás nélkül, de nem ezt írtam... :)
  • Pio
    #6147
    böngészőstatisztika, a safari erősen stagnál a maga 4% alatti értékével, a firefox se változik érdemben. Az explorer veszít főleg. Nem tudom mikor frissül, jó lenne látni, hogy az új Safari hozott-e változást.
    Magyar statisztika
  • Dzsini
    #6146
    a felmérések alapján a Firefox felhasználók jó 75%-a 0, 15%-a 1-3 bővítményt használ (általában azokat, amiket még anno a szomszéd pistike tett fel neki telepítéskor). A maradék kb. 10% az, aki ilyesmivel mókázik.
    A fox azért piacvezető, mert a Google által pénzelt masszív reklámhadjáratával (használj egy biztonságos böngészőt) sikerült megjelennie a piacon egy megfelelő pillanatban (masszív bővülés a netet használók körében) - a Chrome is most azért bővül, mert tele van a reklámjával minden G-s szolgáltatás (maps, reader, mail, kereső...).
    A felhasználók elsöprő többségének nincs szüksége többre, mint egy címsor, egy előre-visszagomb, és valami, ahonnan elérheti a kedvenc oldalait (gyorshívó, kezdőlap, akármi)
  • Pio
    #6145
    Én javaslom a másik programjukat is, a SizeUp-ot (a honlapon felül 1 klikkel elérhető).

    Más: cut-ra tudtok ajánlani valamit? Amit találtam az egy 5 dolláros program, nehogy már ennyibe kerüljön az, hogy osx-en tudjak kivágni, nem hiszem el, hogy nincs ingyenes megoldás. :)
  • G_ArchAngel #6144
    Lehet megelozte a Safari-t, de nem a Safari vesztett hasznalokat a Chrome miatt, hanem az IE es a Firefox:)
  • Pio
    #6143
    Nem tudom miért gondolod, hogy lesüllyesztés.
    Jelenleg az addonoknak hála az ie-t nem tekintve a firefox a piacvezető. Alapból egy elég gagyi böngésző, de addonokkal mindenki olyanná teszi, amilyenné szeretné. Én is kizárólag ezért szeretem, egy jól beaddonozott firefox nagyon meg tudja gyorsítani az ember dolgát.
    A Chrome is addonozható, s láss csodát, már meg is előzte a safarit még Amerikában is, ahol azért nem kevés mac van.
    Az addonokkal rendelkező böngészőké a jövő és ezt végre az Apple is felismerte.
  • G_ArchAngel #6142
    Egy ujabb dolog, aminek az OSX-ben kellene lennie, de megint csak utolag kell telepiteni...
  • G_ArchAngel #6141
    Nekem mindent csinal az eger, amit akarok, miota Pyro altal ajanlott MagicPrefs a gepen van:)
  • Dzsini
    #6140
    így átfutva a UserCSS-nek meg a Mouse Gestures-nek van értelme (mindkettő beépített kellene, hogy legyen)

    ...meg Middle click autoscroll??? nincs beépítve? (gonoszkodni lehetne, hogy az igaz maces egér 1/0gombos, de akkoris)
  • lampard99
    #6139
    © lampard99 2010. jún. 28. 22:13 | privát | galéria | válasz erre | #6104 Hello nem tudjatok meik msn progit tgyem fel
    ipod 3g re hogy ha netezek vagy mast csinalok
    akkor is jelezen az msn ha irnak nekem(4.0
    ipod verzio van fent es a windows live msn es
    igy se megy.
  • G_ArchAngel #6138
    'iFirefox app'
  • G_ArchAngel #6137
    Nah, a Safari-t is le lehet sullyeszteni a Firefox szintjere...
  • Dzsini
    #6136
    így már igen - te azt írtad, hogy: "ha nem menne a bankom oldala safarin, akkor váltanék.... bankot" - tehát nem kérdezel, állsz fejre, stb., hanem handras módra távozol :)

    nekem amúgy az online bankolás kevésbé fontos, mint pl. az automaták elhelyezkedése - mivel sajnos még mindig nem lehet mindenhol kártyával fizetni...
  • Tikal #6135
    Mi baj az elv-el? Ha nem menne az oldaluk, azután sem hogy megkérdeztem, fejre álltam, azonosítóellenőrzést csekkoltam akkor mégis minek maradjak? :) Olyan kis különbségek vannak a nagy bankok között hogy simán lehet válogatni, és a legkényelmesebbet fogom választani, azt amelyiket még a telefonomról is el tudom érni, safari alól :)
    Nyilván sarkítottam az IE6-al, de tavaly még firefox-ot kellett használnom az ERSTE-nél is...2009ben...
  • Dzsini
    #6134
    egyáltalán az elvről van szó :)

    Pio: Operát, most jött ki a végleges 10.60
  • Tikal #6133
    Mondom HA... nem mondtam hogy nem megy. Az én bankom oldala megy Safarin... szóval ezt angel-nek mondd... :)
  • Pio
    #6132
    Aki nem Safarit használ mit használ?
    Firefoxra megy simán minden extension?
    Valahogy át lehet varázsolni winről firefoxot beállításokkal, addonokkal együtt osx-re?
  • G_ArchAngel #6131
    Ha akarnek se tudnek - az anyos bankjaban van a szamlam:DDD

  • Dzsini
    #6130
    ahelyett, hogy megkérdeznéd, hogy miért nem megy - lehet egy ottfelejtett azonosítóellenőrzés is (sőt, a legtöbb esetben ez), főleg ha Chrome-ban gond nélkül megy.

    az IE-only felületekről ne essen szó, azon már túllépett minden nagyobb bank.
  • Tikal #6129
    :D

    Itt az elv a lényeg. Ha egy nagy bank nem veszi a fáradtságot arra hogy a főbb öngészőkre elkészítse az oldalát akkor kapják be. Számomra ez azt jelentené hogy informatikai szakbarbárok készítették a rendszerüket IE6-ra optimalizálva, ebből nem kérek :)

    Kevesebbért is váltottam már bankot.. pl ERSTE-t most azért hagyom ott, mert sikertelen pénzfelvételért ( melléütöttem a PIN kódot ) levontak 50 forintot... majd kíváncsi leszek az elkerekedett szemére az ügyintézőnek...és itt is az elv a lényeg, a pofátlanságuk miatt hagyom ott őket...
  • Pio
    #6128
    Te vagy Handras álnéven? Gyanús is voltál, mert ha a nickedből elveszünk 5 betűt és hozzáteszünk 7-et, akkor pont Handras jön ki! Lebuktáááál! :P
  • Tikal #6127


    ha nem menne a bankom oldala safarin, akkor váltanék.... bankot
  • Pio
    #6126
    Ti amúgy mind Safarit használtok osx-en?
  • Dzsini
    #6125
    ahogy nézegetem a forráskódot, az Operát pl. 9.1 óta támogatja, és van mac-es támogatás is, úgyhogy én el tudom képzelni, hogy egyszerűen kifelejtették a listából a Safari támogatását.
  • Dzsini
    #6124
    könnyen lehet, hogy sehogy - a User Agent váltogatástól függetlenül még fel lehet ismerni a böngészőket, és ha ők azt mondták, hogy nem támogatott, akkor kellemetlen - esetleg írni kell a fejlesztőknek/webmesternek, hogy mi az oka a problémának (előfordult már, hogy semmi, csak úgy felejtették az oldalt).
    Végső esetben pedig egy támogatott böngésző letöltése és használata csak erre, vagy handrás módra bankváltás - ami külföldről külön móka lehet :)

    (anno a CIB-el volt egy ilyen, Opera alatt nem ment a netbank - mikor megkérdeztük, hogy miért, az volt a válasz, hogy a statisztikák alapján alig látogatják Opera alól a netbankot, ezért nem foglalkoznak a támogatással. Logikus, hiszen ha nem támogatják, minek nézegesse bárki is Opera alól, hogy nem működik)
  • G_ArchAngel #6123
    Kerdesem a kovetkezo:

    Hogy lehet Safari alol belepni a K&K ebank szolgaltatasaba?

    pl. ebank.kh.hu -> SMS beleptetes, a Safari nem tamogatott bongeszo...

    Hiaba valtok Develop/User Agent alatt, a valasz ugyanaz...:(
  • Pio
    #6122
    Vagy itt vagy az iphone topikban írtam, nem emlékszem, egy li-polymer akkumulátor élettartamának maximalizálásához csupán annyi a teendő, hogy rendszeresen, ha lehet hetente, de nem ritkábban, mint 2havonta idézzünk elő benne anyagmozgást. Nem kell ekkor teljesen lemeríteni és feltölteni, a lényeg, hogy valamennyit használva legyen, akár 10-20% is elég ahhoz, hogy ne kezdjen el kikristályosodni.
    Emellett jó, hogy maximum félévente teljesen lemeríti és feltölti az ember.
    Ezeknek az akkumulátoroknak már nem olyan jelentős az elfáradása, mint a régieknek, szóval nem okoz problémát az, ha sűrűbben meríti az ember, sőt, akkor biztos nem felejti el.
    Ezen felül a hőmérsékletre nagyon érzékenyek ezek az anyagok, de normális esetben ez nem okozhat problémát. Fontos, hogy a meleg legalább annyira veszélyes, mint a hideg és nem mindegy, hogy milyen állapotban van kitéve az adott hőnek.
    Szerencsére a hőre használat közben a legkevésbé érzékenyek, ilyenkor -10 és 50 fok között semmi bajuk nem lesz. Használaton kívül jó, ha nem melegszenek 40 fok fölé és töltés közben a legérzékenyebbek, ilyenkor figyelni kell arra, hogy ne legyenek fagypont alatt.
    Szokás ilyenkor még megemlíteni azt, hogy ha tudja az ember, hogy hosszú ideig (hónapokig) nem fogja használni az adott eszközt, akkor semmiképp ne teljesen lemerítve/feltöltve tegye el, hanem mondjuk valahol 25 és 75% között.

    Érdemes ezekre a dolgokra odafigyelni, mert bár tényleg sokkal strapabíróbbak ezek az akkumulátorok, mint a régiek de még így is általában az akkumulátor megy tönkre elsőként a legtöbb eszközben.
  • passatgt
    #6121
    lemeríted csutra, majd feltöltöd:)

    http://www.apple.com/batteries/notebooks.html

    Ical-hoz lehet tölteni cuccot, hogy figyelmeztessen mikor kell, illetve van egy program is erre, bár nem ingyenes:
    Watts
  • Pio
    #6120
    Az nagyjából reális, rendre hasonló eredmények jönnek akkor ki mindenkinek.
    Azt a fél óra különbséget a "hivataloshoz" a fülhallgató adja, viszonylag sok energiát igényel egy hangszóró megszólaltatása egy fülhallgatóhoz képest, utóbbi szinte alig igényel energiát, lásd azokat a p*csányi mp3 lejátszókat, amikben akkora aksi sincs, mint egy mini ceruzaelem mégis van, amelyik 15+ órán át is bírja a folyamatos használatot, ha nem használjuk a képernyőt, csak zenét hallgatunk.
    Illetve a hivatalos teszteken mindig bekapcsolva hagyják a wifit. Hogy miért, az szerintem nekik se világos... :)
  • G_ArchAngel #6119
    Valahol olvastam - talan Apple oldalan - egy folyamatot, amivel karban lehet tartani az akksit...

    Valakinek az megvan?