18351
ATbanner.jpg
  • Zsoltika 007
    #6198
    És ha fent van, az apple updater be frissíti a legújabbra. Akkor minden gondod megoldva.
  • passatgt
    #6197
    cd-ről telepíteni kell a bootcamp-et
  • tenkenorman
    #6196
    jaj. hát nem tudom lesz-e ebből valami. én ha veszek egy notebook ot még szeretném min 2-3 évig használni, egy már amúgy is használt noti-t, (már pedig ha 100 ért adja akkor az nem lehet tökéletes) nem tudnék nyugodt szívvel használni évekig, és ha ezen bármi elromlik az nem kevés pénzért lenne csak javítható. pl egy billentyűzet csere 30.000 forint a szervízben.
  • franc0
    #6195
    Feltoltam 2.1-es (még nem Santa Rosa) MB-re Win7 Ultimate 32bit-et, de van vele néhány gond.
    Először is, ha lecsukom a kijelzőt majd felnyitom, nem tudom visszahozni a rendszert. De még Sleep-ből vagy Hibernate-ből sem. Ezen kívül nem működik se a two-finger scroll sem pedig a jobbklikk. Tud ezekre valaki valami okosságot?
  • passatgt
    #6194
    de ez mekkora gyökérség, láttam hogy van rajta usb, de most olvasom, hogy vinyót nem lehet rákötni

    ok, semmi gond, nézem az airport extreme-et, ebbe meg nem lehet audiot dugni...

    valami másik routert tudtok ajánlani, ami tud hangot meg vinyót is?
  • passatgt
    #6193
    valaki használ airport Express-t?
    Kezd meghalni a routerem és erősen gondolkozok, hogy egy ilyet vegyek

    Amúgy mekkora zsír lenne, ha macbook töltője egyben airport express lenne?:D
  • tenkenorman
    #6192
    egész jó ár ez így szerintem.
  • tenkenorman
    #6191
    hát nekem 100 lenne a plafon.
  • franc0
    #6190
    Ennyiért simán találsz itthon is, ugyanakkor max Intel X3100-as VGA-d lesz. Nekem mondjuk teljesen elég, youtube HD videó a legnagyobb terhelés kb amit adok neki...
    Itt tudsz válogatni.
  • grizzly21
    #6189
    az hogy ha ilyet rendelsz azzal szamolj hogy vamosok raraknak kb 30%-ot.
  • tenkenorman
    #6188
    ebay-en 300-350 dollárért már kapni. mi a véleményetek ezekről?
    http://cgi.ebay.com/Apple-Macbook-/140421868605?cmd=ViewItem&pt=Apple_Laptops&hash=item20b1cbac3d
    http://cgi.ebay.com/15-Macbook-Pro-Late-2008-AS-IS-Parts-Repair-/330447037772?cmd=ViewItem&pt=Apple_Laptops&hash=item4cf02da54c
    http://cgi.ebay.com/MACBOOK-PRO-15-2-33GHz-500GB-4GB-RAM-LAPTOP-NO-RESERVE-/260626291086?cmd=ViewItem&pt=Apple_Laptops&hash=item3cae89998e
  • tenkenorman
    #6187
    Hali. Nem tudom mennyire írok jó hely-re. de engem egy használt mac book érdekelne olyan 120 körül. tetszik a mac, és az osx, a hardwer annyira nem lényeg mert csak pár egyszerűbb dologra kell, (gimp vagy ps fotófeldolgozásra, internet, zene film, ) szóval semmi extra.
    ha valakinek van ötlete hogy mi legyeb szívesen várom:D
  • Verseghy
    #6186
    Sikeresen nem használtam addig a Windows-t, hogy lejárjon a 30 nap.. Na de mind1 is, mert sokkal kevesebbszer használtam, mint terveztem, úgyhogy gondoltam megválok tőle. Ha BootCamp-be belemegyek és nyomok egy Restore-t, akkor az OS X-en minden adatom megmarad, csak a windows-os partíciót tünteti el? Vagy a Mac-et is lenullázza?
  • Pio
    #6185
    Na, ma megint felszívtam magam egy kicsit, mert 10 centis résre hagytam a monitort, amíg elmentem telefonálni, de mire visszaértem lecsukódott, úgyhogy felhívtam apple-t ezügyben, lényegileg azt mondták, hogy ez nem hiba, jó ez így, "előfordul" ennél a modellnél, járjak el úgy, ahogy a szervizesek mondták. Hát kössz.

    Amúgy nézelődtem kicsit a témában, úgy néz ki, még örülhetek, hogy csak ennyire szar az enyém.
    1 perctől van a lényeg:



    Itt van még egy, ez már nagyon durva:


    Ennek a srácnak meg bevették javítani és visszaküldték ugyan úgy szarul. Neki mondjuk legalább csak kattog, mondjuk úgy fest ez egy elég gyakori hiba.

  • pyrohun #6184
    "3GS-en nincs FaceTime"

    Lévén, hogy nincs előlapi kamera, sok értelme nem lenne :)
  • pyrohun #6183
    Chrome. Csakis.
  • GregSB
    #6182
    Látom nagyon rászálltál a témára.

    Nézd 6 hónapos távlatban a részvény-értéket. Ilyen hullámvölgyek korábban is voltak már.

    Nem emiatt a 3db perelés miatt esett ez most.
  • G_ArchAngel #6181
    AAPL - Just hold it right way

  • passatgt
    #6180
    most kell venni apple részvényt
  • Pio
    #6179
    Nem hiába alkalmaznak az ilyen cégek több tucat sztárügyvédet teljes állásban. Tudják jól, hogy sok mocsokságot követnek el és tudják jól, hogy vannak olyan cégek, emberek, akik az ilyenekre úgyis lecsapnak ha másért nem némi pénz/hírverés miatt.
  • G_ArchAngel #6178
    Egyre nagyobb a cumi...
  • Zsoltika 007
    #6177
    Legalább leszállnak magas lóról ha jól picsán rúgják őket. Rájuk is fér az új big face image miatt...
  • G_ArchAngel #6176
    Mondtam, hogy ez lesz...
  • Zsoltika 007
    #6175
    Ott volt már Ps3, Modern Warfare, Gears of War is. :)
  • Pio
    #6174
    Hopp, mekkora Apple reklám a Chuck-ban!

  • Pio
    #6173
    Alatta ez a kép! :DDDDDDD

  • passatgt
    #6172
    apple egeren két ujjal scrollozol:)

    de a másik ebből a listából amit én használok az a youtube html5ösítő, majdnem tökéletes, egyedül az hiányzik, hogy embed videónál(pl itt a fórumon) egy linket alárakhatna ami a youtube.com-on lévő videóra vezet
  • grizzly21
    #6171
    lol
  • Dzsini
    #6170
    itt nem elsősorban a kompatibilitással van gond - az android, mint OS megkövetel magának bizonyos hardvert, hogy az Opend Handset Alliance (vagy hogy hívják őket) rásüsse az Androidos telefon bélyeget, és támogassa.

    Fel lehet tenni olyanra is, ami nem üti meg a szabványt, ekkor nem "Androidos telefon", hanem egy telefon, amin elfut, de ki tudja hogy (lásd itt).
    Ha a telefon megkapja a bélyeget, akkor elméletben fel lehet rá tenni a 2.2-ig bármelyik alaprendszert - működnie kell - ha a gyártó engedi a frissítést, vagy nem változtat az eredeti Android felületen, funkciókon.
    Ott kerül(het) homok a gépezetbe, hogy nagyon sok gyártó külön felületeket, saját modulokat gyárt hozzá, változtat a rendszeren, hiszen nyílt forráskódú (pl. a Sony Ericsson *scape, a Samsung-réle Sense UI, stb.). Ezeket a rendszerrel együtt frissíteni kell, átírni az új felületre, hogy kihasználja az új lehetőségeket - és az SE, a Samsung, HTC, stb. nem siet túlságosan a frissítéssel. Eddig főleg azért, mert nagyon gyorsan jöttek az 1.5 óta az új verziók, de a 2.2 most egy egész hosszú távú változatnak tűnik - tehát megcsinálják rá a friss változatokat, és felkerül az új rendszer a régi telefonokra is.
  • Pio
    #6169
    Ja, úgy tudom az újabb verziókban variál is ezzel valamit a mozilla, mert ők is érzik ennek a veszélyeit.
  • G_ArchAngel #6168
    jah, jol irtad, en mar megkeveredtem a PS miatt...
  • Pio
    #6167
    Igen, pont ez az, hogy csak dragndropolni (áthúzni) lehet fájlt úgy, hogy az eredeti helyen ne hagyja, míg másolásra (eredeti helyen is megmaradjon) van gyorsbillentyű (cmd+c).

    Amúgy dragndroppal minden elérhető:
    dragndrop -> adott meghajtón áthelyez, más meghajtóra másol
    dragndrop+alt -> másol
    dragndrop+cmd -> áthelyez
    dragndrop+alt+cmd -> alias létrehozása

    A bajom az, hogy gyorsbillentyűre ez nem igaz, ha nem dragndropolgatni szeretnék, akkor csak másolni tudok (cmd+c, majd a beillesztés cmd+v), áthelyezni nem.
  • Dzsini
    #6166
    ezért írtam oda a 6154 elejére, hogy buzzword :) - működik a piac számára, a geekek meg örülnek neki egy kicsit.

    az, hogy jobb-e, ha egy felhasználó által írt valami módosíthatja magának a böngészőnek a futását és milyen mértékben, arról meg megoszlanak a vélemények - mindenképpen biztonsági kockázat, és nagyon meg kell védeni a rendszert a rossz szándékú / hibás moduloktól.
  • G_ArchAngel #6165
    megfogod a filet es athuzod ket finder ablak kozott, akkor move-ol, ha kozben nyomod az ALT + CMD-ot (vagy ideosebbeknek Option + Apple), akkor az eredeti is a helyen marad...
  • G_ArchAngel #6164
    "Mint az iOS4 - 2G-re fel se megy (?), 3G-n nincs multitask, 3GS-en nincs FaceTime meg még pár dolog, iPadon megint más - tulajdonképpen külön rendszerek, csak egy vödörbe vannak csomagolva, és programozási irányból hasonló képet mutat."

    Igen, de ezek egy bizonyos datumhoz kothetoen be lettek fejezve, a 2G 3eves telo, a 3G pedig 2 eves - az android ellenben a legujabbak kozul sem kompatibilis mindegyikkel. A fel evnel oregebbeknek meg jo ha az 1.5 koruli csomag megfelel.
    Oke, de igazad van, nyitott rendszer, fejlesszek...
  • Dzsini
    #6163
    ha jól értem nem az egerészéssel van baj, hanem hogy legyen billentyűkombinációja a "cut"-nak.
    Windowson ez a módi: kijelölök 5 filet - CTRL+X (cut) - elmászkálok a célmappába - CTRL+V (paste) - ekkor a célhelyen megjelenik az 5 kijelölt file, a forrásnál megszűnik.
    Erre OSX-en nincs lehetőség, csak copy van billentyűparanccsal, cut nincs.
  • Pio
    #6162
    Azt mondod, hogy az egyszerű felhasználó azért használja, mert "biztonságos" és "bővíthető". Ha ezért a szlogenért kezdi el használni, akkor már a használati statisztika szempontjából lényegtelen, hogy valóban telepít-e rá addont. Úgy néz ki ez egy olyan szlogen, amivel eladhatóvá válik az adott termék, szóval javít a piaci részesedésen és ez a lényeg, ezért döntött az apple is úgy, hogy mostantól az ő böngészője is "bővíthető" lesz, hátha így sikerül jutniuk valamire.
    De ezt kár ragozni szerintem, én csak annyit mondtam, hogy szerintem az addonozhatóság jobbá (és ezek szerint eladhatóbbá) tesz egy böngészőt és nem rosszabbá. Aki akarja, használja, aki nem, nem.
  • Tikal #6161
    És ez mikor fordul elő? Mert most kipróbáltam, movies mappából kihuztam egy videot az asztalra, áthelyezte, movies mappában nem maradt semmi.. azt hiszem akkor hagyta volna ott egy másolatát ha pl valamilyen adathordozora másolom pl
  • Dzsini
    #6160
    idézet a cikkből: "A Mobile-Review értesülései szerint a rendszer támogatása legalább 1 GHz-es processzort, minimum 512 MB RAM-ot, illetve 3,5 hüvelykes kijelzőt igényel, de 4 hüvelyk felett már az 1280x720 képpontos panelek kezelése is megoldott." - tehát a 3-as rendszer inkább a tablet világ felé nyit, a 2-es marad a "normális" telefonoknak.

    Szegmentálják a fejlesztést, mert nem nagyon lehet ugyanazt az oprendszert ugyanolyan hatásfokkal ilyen széles specifikációkra felhúzni.

    Mint az iOS4 - 2G-re fel se megy (?), 3G-n nincs multitask, 3GS-en nincs FaceTime meg még pár dolog, iPadon megint más - tulajdonképpen külön rendszerek, csak egy vödörbe vannak csomagolva, és programozási irányból hasonló képet mutat.

    "Androidok soha nem lettek befejezve..." - a nyílt forráskódú fejlesztésben igazából szinte alapelv, hogy soha nincs kész a rendszer, hanem néha meghúznak egy vonalat, és azt mondják rá, hogy ez egy verzió, a következőig még ez meg ez a terv. Ha az kész, akkor az lesz az aktuális.
  • G_ArchAngel #6159
    Most nem ertem mit szeretnel...

    Megfogsz egy filet, amit egyik mappabol a masikba huzol - maradjon az eredeti vagy ne maradjon?