18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #6278
    Nem igazán értem, mit is akar az EU?
  • G_ArchAngel #6277
    Az Apple most rabaszott, nagyon... Ez a no mar durvan megfingatott nagyobb cegeket, nem szokott veszteni...

    Mondjuk en nem ertek vele egyet, mert ennyi erovel toporzekolhatnek, hogy miert nem vehetek Mercedest Audi valtoval es BMW motorral - csak mert en ugy akarom, engem ne korlatozzon semmilyen autogyarto...
    Oke, ez talan nem ugyanaz, de akkor en az Audimat a BMW iDrive szoftverevel kerem...
  • Dzsini
    #6276
    aztán jön a click and drag, a move mouse left/right és a right click.
  • G_ArchAngel #6275
    aha, tok jo lesz majd a flash jatekoknak: press space to jump, z and x to move left or right :D
  • I.C.ram
    #6274
    Mégis csak lesz flash iphonera?
  • Pio
    #6273
    Nekem 4 gigaramom van, adtam neki belőle 2-t meg az egyik cpu magot, így nem volt vele gond.
    2 gigarammal tényleg necces lehet a dolog.
    Esetleg ha gondolod tegyél egy próbát winxp-vel, először azt tettem fel és 512 ramot adtam neki, azzal is ment teljesen jól.

    Őszintén szólva nem merültem bele a maces office-ba, de meglepne, ha támogatna ilyesmit, csak megnéztem, kétszer megpusztult aztán szedtem is le inkább. Hogy a 2011-es mit gfog tudni azt nem tudom, de torrentről le lehet már szedni bétát, ha érdekel.
    Így Parallels alól simán lehet makrózni, gyakorlatilag tényleg egy teljes értékű virtuális gépről van szó annak ellenére, hogy teljesen beleintegrálható az osx-be, ott lesz a dockon az excel 2007, rányomsz, nyit neki egy ablakot, fut, mintha egy sima program lenne. Az összes saját mappát (music, docs, videos, anyámkínja) közösen használja a két rendszer. Még osx-es dizájn is belőhet a win7 ablakoknak (nem tudom, hogy xp-hez is csináltak-e ilyet a parallels fejlesztői).
    Gyakorlatilag tényleg 2 oprendszer az egyben, ami persze igényli a dupla teljesítményt is. :(
    Persze szerintem optimális esetben az ember addig futtat virtuális gépet, amíg szüksége van rá, be lehet állítani, hogy ha fut a win, akkor neki adja elsődlegesen az erőforrást.
  • franc0
    #6272
    Parallelshez dukálna a 4 giga ram, nem? Nálam ezért van bootcamp, jó az nekem.
    Arra van már mód egyébként, hogy Mac alatt Excelben makrókat tudjak írni? Esetleg Analysis Toolpack van már?
  • Pio
    #6271
    Megnéztem a Parallels-t, erősen jó cucc, akinek előítélete van a virtuális gépek teljesítményét illetően az is adjon neki egy esélyt, gyakorlatilag egy teljes értékű integrált win7-et kaptam vele, minden tökéletesen fut rajta, semmi probléma a teljesítménnyel, coherence mode-ban pedig még csak desktopot se kell váltanom, simán ablakként megnyílnak a winre telepített cuccok és kész. De akinek kell wines desktop az beteheti akár a spaces egyik lapjára és ott bármikor elérheti.

    Kíváncsiságból felraktam a Chromiumot is, hát, nem az én világom, gyakorlatilag egy kicsit funkciógazdagabb webböngésző az egész.

    Illetve megnéztem az új office-t, tanult a microsoft az iworkből úgy néz ki, észrevették, hogy ha már lehet mindenféle csilli-villi dolgokat berakni akkor nem célszerű 3 sablonnal kiszúrni az emberek szemét azt csá, rengeteg nagyon látványos dolog került be, szinte minden szabadon állítgatható, a menük következetes helyekre kerültek, az iwork-ben is megtalálható lehetőségek most sokkal jobbak az office-ban. Egyedül a Numbers-t irigylem, nagyon megkedveltem.
    1 az 1ben összehasonlítani a két programot szerintem értelmetlen, az office nagyságrendekkel több dologra alkalmas és persze jóval drágább is.
    Kár, hogy a legtöbb irodai gépen még mindig 97-es office rohad, úgyhogy semmi értelme az egésznek.
    Kíváncsi vagyok, hogy ehhez képest milyen lesz az office 2011 for mac.
    Arra pedig pláne kíváncsi vagyok, hogy az apple fogja-e tisztességesen fejleszteni az iwork-öt osx-re is vagy most kizárólag az iphone verzióval foglalkoznak-e.
  • passatgt
    #6270
    valaki kínából próbált már meg giftcardot venni itunes-hoz?
    mert kb fillérekért árulják a 20-50-100$-os giftcardokat a taobao.com-on
  • G_ArchAngel #6269
    szvsz wacomnal semmi sem kenyelmesebb:)
  • pyrohun #6268
    A magic mouse-ban egyetlen jó dolog van: hogy tudsz jobbra-ballra is scrollozni vele az ujjaddal. (Hosszú programsoroknál ez maga az áldás :), de egyébként qrva kényelmetlen. Én eladom az enyémet 15-ért ha kell valakinek. Semmi baja, az alja alig láthatóan kopott ahol a csúszófelület van. Számomra sajnos kényelmetlen és ez azért pont most jött ki, mert közel egy hétig használtam windos alatt a régi egeremet, ami egyszerűen felüdülés volt (ergonómiailag) a magic mouse-hoz képest :(
  • G_ArchAngel #6267
    Azert annyira nem szarjak le, mert az is szep eredmeny, hogy ideig nem tortent ilyen...
    De persze mindig jon egy Neo, aki okosabb, mint a bit-ekbol felepitett vedvonal - ember csinalta azt is, le is tudja rombolni:)


    Dzsini:
    Ez lenne az egyertelmu - nekem az angol es magyar bankomnal is minimalis osszeg van a kartyakon, amivel vasarlok, a tobbi meg egy hatterszamlam. No meg ott a PayPal. Szvsz ez a minimum.

  • Dzsini
    #6266
    netbank + külön elektronikus vásárlásra használt alszámla, amin pont annyi pénz van, amit épp el akarok költeni.

    megszerezhetik, de nem tudnak vele mit kezdeni.

    ettől függetlenül csúnya dolog, az ilyesmi rendesen fejbe fogja kólintani a részvényt (főleg holnap, mert ma zárva van odaát a tőzsde)
  • Pio
    #6265
    Azt a p*csa.
    Még jó, hogy végül nem regeltem. :)
    Egyre magabiztosabban, egyre kevésbé óvatosan adják meg az emberek mindenhol a bankkártyájukat, aztán pont a legmegbízhatóbb helyekről kapják a pofont.
    Modern kor ide vagy oda én olyan helyen, ami előre kéri a bankkártyát és ha tetszik, ha nem megjegyzi inkább nem regelek és a bankkártyámon se tartok lekötetlenül túl sok pénzt, inkább a kápé. Sajnos a nagy cégek lesz*rják a biztonságot, a mi pénzünket, olcsóbb fizetni egy esetleges per esetén, mint fejlesztenie a biztonságot, helyettük nekünk kell odafigyelni.
  • G_ArchAngel #6264
    Feltortek az iTunes-t - par ember accountjaval koltottek nemi penzt...
  • G_ArchAngel #6263
    Jelzi az OSX is...

    Amugy tenyleg attol fugg az akksi merulese, hogy mennyit hasznalod.
    Notebook mellett 3 honapig biztos birta az eger, mert volt touchpad. Az iMac mellett eselytelen, mert ugye miota kijott a Steam az osszes Half-Life-ot vegignyomtam, illetve a Torchlight-ot is:)

    De van itthon 32db AA akksim, mivel kellett vakuba is, wireless keyboardba is, igy 10mp-em mindig akad, hogy csereljek:)
  • Dzsini
    #6262
    Windowsos szoftver jelzi az akkumulátor állapotát (valószínűleg a Maces is), plusz mostanában már az egéren is van jelző, hogy "nemsokára lemerülök" - ami mondjuk 1 hét aktív használatot jelent még, nem kapcsol ki hirtelen :)

    A Logitech kétféle görgetése meg nagykirály :)
  • Pio
    #6261
    Köszi az infót!

    Logitech azért is jó, mert van külön osx szoftvere, állítólag teljesen jó, elvileg mindent be lehet állítani rajta, szóval tud oldalra scrollozni vagy akár belőhetek bármi mást is oldalazás helyett.
    Van amúgy otthon egy csomó aksink, inkább azért érdekelt a dolog, hogy ne merüljön le sokszor meglepetésszerűen, de végül is hülyeség ezen aggódni, 2 pótaksi mindig elfér és ezek szerint ha cserélni kell utána van legalább 1-2 hónapom feltölteni a lemerülteket annyira pedig még én se vagyok lusta. :)


    passatgt: ma már a legtöbb egéren lehet balra és jobbra is tolni a görgőt vagy ha azt nem is, vannak rajta bal- és jobboldalon plusz gombok amiket, ha jó a szoftvere (sajnos ez nem sok márkáról mondható el, bár nincsenek osx-es tapasztalataim) bármire beállíthatsz. Sőt, vannak mindenféle 10+ gombos gamereknek szánt egérszörnyetegek is.
    A logitech egerekben például nagyon megszerettem azt, hogy az újabbaknek (az M555b-nek is) két görgetési funkciója van, az egyik továbbgörög, ha meglököd, a másik nem, az egyik a nagyon gyors scrollozásra, a másik a precíz scrollozásra való, ez nekem például hatalmas segítség a munkámnál, nagyon hiányzik.
    Alapvetően amúgy szerintem is teljesen igazad van, ez megszokás kérdése, én például számítógép-használat közben az egyik kezemet mindig a billentyűzeten tartom, unixos szövegszerkesztők miatt (aki valaha is használt komolyabb szinten mondjuk vim-et az szerintem egyetért) függőjévé váltam a gyorsbilentyűk folyamatos használatának, szóval nekem az, ami elérhető billentyűzetről (exposé - F3) mindig kéznél van, azt például, hogy az exposé elérhető touchpadról is egyszer kipróbáltam, azóta se használtam Te pedig jobban szereted onnan használni, mint billentyűzetről. Ahány ház, annyi szokás. :)
  • Dzsini
    #6260
    Elem-akkumulátor élettartamról: egy jó tartós elemmel (darabja ~2-300 forint) valószínűleg elmegy 3-5 hónapot egy egér, főleg a Logitech-ek, nagyon takarékosak. Egy jó tölthető akkumulátorral (~1000 forint darabja 2500 mAh vagy felette) mondjuk megy 2-3-at, viszont ezeket egy töltővel (~3000 forint) minimum 500 alkalommal újratöltheted mielőtt elkezdenek gyengülni.
    Mivel az egerek 1-2 akkumulátorral elmennek, így ha veszel egy töltőt+4 akkumulátort, akkor váltásban tudod használni őket. Ha van otthon töltő még jobb.

    Nekem 1 kell bele, egy régi, fotózással lefárasztott (1850mAh) akkuszettet használok egy Icon7 egérhez, újév óta nemrég raktam bele a harmadikat a négyből. Azért nem ajánlom a bluetooth-os Icon7-et, mert az oldalukon nem láttam, hogy lenne mac-es beállítóprogram hozzá, és a dönthető görgőt meg a plusz gombot ki tudja hogy kezeli le az OSX...
  • I.C.ram
    #6259
    Hehe :)
  • passatgt
    #6258
    nekem meg sokkal kényelmesebb a görgetés így két ujjal, meg az előre-vissza lapozás
    ja és pl expose-t ötletem nincs hogyan hozzam be egérrel, nekem így sokkal kényelmesebb, de kinek a pap, kkinek a papné
  • Pio
    #6257
    Nagyon jó ez a touchpad, nagyságrendekkel használhatóbb egy átlagosnál, de azért az egértől odébb van még szerintem/számomra.
    Tök jó, hogy akkor se érzem magam totál elesettnek, amikor nincs helyem/időm/kedvem egeret használni, mert van egy pontos, nagy felületű, multitouch jószágom, más laptopoknál mindig morcos vagyok, ha egér nélkül kell őket használnom.
    Amikor másoknak mesélek, hogy milyen a macesek élete (amióta vettem mindenki kérdezgeti, hogy milyen :) ) azt mondom, hogy ha az egér a 100%, akkor számomra a sima touchpad 10-20%, ez viszont 50-60. A macbook pro legnagyobb pozitívumai közt szoktam emlegetni, de azért a jó öreg egérnek is maradt még 1-2 trükk a tarsolyában. :)
  • Pio
    #6256
    Az olyan macesek, mint én (programozók) nagyon nincsenek kibékülve az apple egereivel, valószínűleg ilyen munkáknál inkább hátráltat.
    Volt a régi Apple egér, na azt mindenki egyöntetűen utálta, az újat csak simán kevésbé tartják használhatónak.
    Szívesen kipróbálnék egy MagicMouse-t, megismerkednék vele, szóval egyáltalán nem zárkózom el tőle, még érdekelne is, de 22ezer forintért egészen biztos, hogy nem kockáztatok. Lehetne az ilyen formabontó eszközökre valami "próbálja ki 1 hónapig és ha nem tetszik visszakapja az árát" akció.

    Egy szó, mint 100 marad a hagyományos egér mindenképp és azért szemeztem első körben a Logitechekkel, mert elég régóta vagyok elégedett fogyasztója az egereiknek és a netes tesztek alapján ezen a vonalon is jó cuccaik vannak.
    Holnap megnézegetem a Kengsingtonokat is, bár a dizájnjaikat nagyon nem bírom, de ez legyen a legutolsó szempont. :)

    Az elemes dolog nem jó hír, a logitech is 4 hónapot emleget a honlapján, na persze az már nincs ott, hogy mennyire intenzív használat mellett... :)
  • passatgt
    #6255
    nekem tökéletes a touchpad, kb mindent sokkal gyorsabban megcsinálok rajta mint akármilyen egérrel:D
  • G_ArchAngel #6254
    Nekem USB-s Logitech notebook egerem van, ketto db V valami. Pontos volt nagyon szerettem oket, soha semmi bajom nem volt veluk, az egyik 3 eves, masik ketto...
    Bluetooth egerem a MagicMouse van, ami ugyebar nem foglal USB portot, igy mindenkepp elonyt elvez.
    Az Apple MM-rol azt kell tudni, hogy van akinek nagyon bejon, van akinek nem es atkozza.
    En ket hetig szenvedtem vele, most mar nem tudnek 'hagyomanyos' egeret hasznalni. Egyszeruen czenialis ez a felulet. A kattintasok nem 100%-osak, szoval FPS-re alkalmatlan, rajzolni meg stylus-szal rajzolok, igy az sem erdekes.

    A lenyeg, hogy Bluetooth egeret vegyel, mert a notebookodon csak ket port van. Esetleg nezd meg a Kensingtonokat is, sokan arra eskusznek.

    (AA vagy AAA akksit erdemes tartani otthon, en havonta biztos cserelem...)
  • Pio
    #6253
    Elkezdtem nézelődni bluetooth egerek után és elnézve a teszteket, felhasználói tapasztalatokat a logitech egerek tűnnek megfelelőnek.

    2 eszközük is kapható jelenleg erre a célra, a V470 és az M555b. Az utóbbi az újabb modell, ergonomikusabbnak mondják, funkcionalitásban a két eszköz nagyjából ugyan az.

    Azt szeretném kérdezni, hogy van-e tapasztalata valakinek ezekkel vagy esetleg bármilyen más bluetooth egérrel kapcsolatosan.

    Mennyit bírnak az ilyen cuccok egy elemmel? Azt olvastam, hogy hónapokat, ez igaz lehet?

    Mondjuk a kérdés nem igazán ebbe a topikba való, mindjárt beteszem egy megfelelőbe is, de gondoltam az 1, 2 USB-s macbookok tulajai közül nem én vagyok az egyetlen, aki nem szeretne az egérre pazarolni egy slotot.
  • GregSB
    #6252
    Tökmindegy mit mond az Apple, ígyis-úgyis fikázni fogják őket. Én próbáltam már a telefont, városban (Bp) sehogy nem tudtam eldobatni vele sem a térerőt sem a mobilnetet. Tényleg az lehet hogy csak vidéken, gyengén lefedett területeken para rászorítani a telefonra.

    Arra meg magastól kaksizok hogy most mit mond az Apple, igaz vagy sem én ősszel veszem a telefont, mert próbáltam és k. jó.
  • grizzly21
    #6251
    igy van ez nagyon bullshit szagu. Ha meg tenyleg rossz formulat hasznaltak az alapveto amator baki lenne, meg nagyobb ciki mint ami most van. De ez igy mindenkepp szanalmas.
  • pyrohun #6250
    OK: nem olvastam el az eredeti szöveget csak 2 szóra reagáltam, de akkor is gáz ez így :(
  • Lacee
    #6249
    így jár aki megnyit egy csomó lapot és nem frissít hozzászólás előtt, mikor megírtam még nem láttam a többiek hsz-ét :)
  • Pio
    #6248
    Közvetve már be is írtad! :D
  • passatgt
    #6247
    most én is írjam be hogy pont fordítva?:)
  • Lacee
    #6246
    épp fordítva, az eddigi maximálisnak térerő valójában csak 2-3, ezért könnyebb is "levinni" a kézrátétellel.
    amgy vicces, mert ha emlékeztek, az eredeti 3g-vel pont az volt a baj hogy túl kevés térerőt jelzett ki, meg is emelték valamelyik patch-csel, most csinálhatják vissza :)
  • Pio
    #6245
    Pontosabban fordítva lesz, akkor se fogsz max térerőt látni, amikor kifogástalan a hálózat.
    Azt mondják, hogy nem a jelelvesztéskor jelez ki túl keveset a cucc, hanem gagyi jel mellett is maxot jelez hibásan.
    Konkrétan a jel leesése szerintük nem hiba, minden készüléknél előfordul az, hogy ha kézbe veszed leesik a jel.
    Tehát még csak szót se ejtenek arról, hogy hiba lenne a telefonnal, azt mondják ez így normális, az egyetlen dolog, amiben hibáztak az az, hogy túl jó térerőt jelez a készülék, de ezt pár hét múlva (igen, ez nyilván ennyire nehéz feladat, hetekig tart :) ) javítják.

    Amúgy amikor én telefonáltam a zsanér ügyében tegnap akkor is végig azt éreztették velem, hogy az ő termékük az rendben van, nincs vele semmi baj, ez így jó, nem hibás, szokjam meg, hogy ez nem olyan, mint a többi laptop, hanem ilyen és ezzel én igazából jól járok.
  • Dzsini
    #6244
    szerintem pont az lesz, hogy most már nem fogy 4-5 pálcikát jelezni, hanem 2-3at normál esetben - és tényleg csak jó vételkor ír maximális térerőt (idáig "felfele" hazudott a szoftver) - és mondjuk 1-2-ről meg már a kéz-antenna kontaktus leszédíti (ezzel nincs mit kezdeni, bármelyikkel megteszi, amelyiknek taperolni lehet közvetlenül az antennáját), ami nem tűnik akkora tragédiának, mintha 5 pálcikáról szédítené le :)
  • pyrohun #6243
    ja és mindezt mondom / kérdezem úgy, hogy fanatikus applebuzi vagyok. de nem vagyok strucc meg vak sem.
  • pyrohun #6242
    Ez tök jó lesz! Tehát akinek eddig megszakadtak a hívásai, annak gyanúgy meg fognak szakadni - ám a telefon full térerőt fog kijelezni közben! BRAVO APPLE! Megkérdezném azért halkan, hogy mi a f*szért keresnek antenna engineer-t, ha csak a csíkok szoftveres kijelzésével van baj. Annyira szánalmas ez az egész, hogy már röhögni sincs kedvem rajta. Nyilván az összes eladott iphone4 közül csak minimális mennyiséget érint a probléma, de akkor is LÉTEZIK. Miért kell ilyen kamu fasságokat nyilatkozni, hogy rossza csíkok kijelzése. És persze a hívás eldobás is azért van, mert a telefon nem is a térerőt nézi, hanem azt, hogy a kijelzőn a csíkok eltűntek.... Ez basszus kb. ilyen 3 éves színvonal.
  • Dzsini
    #6241
    meg egy rossz routerszoftver esetében is :) (mert a szoftver úgy gondolja, hogy ha 1 postásnéni kiszolgált egy embert, akkor amíg nem nyitnak új ablakot a postán, addig nincs több dolga)
  • Tikal #6240
    De hát ez így van a postán, nem mondtál hülyeséget :DD
  • Pio
    #6239
    Szerintem arra gondolhattunk, hogy ha túl sok szálon akar adatcsomagokat küldeni/fogadni egyszerre, akkor kifeküdhet tőle
    Hülye és nem teljesen ekvivalens példa, de mintha lenne egy posta, ahol egyszerre 5 csomag felvételét még le tudnák bonyolítani, de ha 8 ember állít be egyszerre, hogy csomagot akar feladni, akkor a postásnénik megzavarodnak és hazaküldenek mindenkit. :)