18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #6358
    http://en.wikipedia.org/wiki/4K_resolution
  • Dzsini
    #6357
    a 4k szabvány 4096x2160 pixelt jelent - jóval hamarabb volt, mint a HD megnevezések, klasszikus filmek digitális archiválására fejlesztették ki.
  • pyrohun #6356
    Egy PNG screenshot:

  • pyrohun #6355
    iszonyat szar a tömörítése, egy jobb 1080p sokkal szebben és élesebben mutat, mint ezek a 4k-s videók
    múgy meg nem is jól nevezik, mivel ha az 1920x1080 az a 1080p akkor a 4096x3072 az nem a 4096p, hanem a 3072p, szal 3k :) ráadásul ennek a szélesvásznú verziója meg még annyi sem :)
  • Pio
    #6354
    Én 720-ba teszem a youtube videókat akkor is, ha van 1080. Mondjuk a monitorom WSXGA+, szóval 1680×1050, szóval ilyen szempontból sincs sok értelme 1080-ba rakni. :)
    Persze nem baj, hogy van e téren is fejlődés, viszont ha engem kérdeztek ez már nem az asztali gépeseknek szól elsősorban, ők nem ülnek messze a képernyőtől, szóval HD monitor felé nem sokan mennek, az már zavaróan nagy. Ez inkább a nemrég bejelentett Google TV miatt jött be szerintem.
  • GregSB
    #6353
    Bejelentés.
  • G_ArchAngel #6352
    ez meg mar azert rossz, mert nagy:)
    1080 a legjobb, de 720p legtobbszor nekem eleg...
  • GregSB
    #6351
    27"-es iMacesek nézzétek meg ezt a YouTube videot :)

    Nyomjatok rá az "original" felbontásra:



    És máris indul a 4096 x 3072-as felbontású video :D
  • G_ArchAngel #6350
    Azok a magyar fotosok, akiket ismerek, nem keresnek kevesebbet, mint itt kereshetnenek.
    Az elit kozott nagy a kulonbseg, de az atlagos szolgaltatasok vagy szolgaltatast nyujtok kozott elenyeszo.
    Mondhatni 1,5-2 eskuvobol megvan az eredeti PS itt is, otthon is...
  • grizzly21
    #6349
    illene, nem illene:) attol fugg mekkora ceg. ha egyedul vagy akkor senkit nem erdekel. Elvi okokbol amugy teljesen ertheto az is ha valaki nem veszi meg, mivel dragabb mint kint! nem is beszelve az itteni jovedelmekrol.
  • G_ArchAngel #6348
    ertem en, csak nem fogtam fel:)
  • Pio
    #6347
    Pont azt írom, hogy illegális PS birtoklása itt is bűncselekmény, de a zene, a film az nem.
  • G_ArchAngel #6346
    oke, de en penzt akarok vele keresni, lehetoleg maganvallalkozokent, gondom otthon is illene PS-t vasarolnia egy fotosnak, eppugy, mint mernokoknek CAD-et...

    (ez utobbiban az volt a jo, hogy az onkormanyzatok epitesugyi osztalyai ellenorizhettek, hogy jogtiszta szoftverrel dolgozol-e, ha nem kezzel rajzolt tervet adtal le elbiralasra)
  • Pio
    #6345
    Hmm, csak fél centivel kellett volna feljebb olvasnom, hogy lássam, hogy már valaki beírta ezt... :)
  • Pio
    #6344
    Magyarországon csak az illegális szoftverhasználat számít jogsértő magatartásnak, szóval költözz ide és tiszta leszel. :)
  • Dzsini
    #6343
    ha még itt, Magyarországon töltötted le őket, akkor tiszta vagy ;)
  • G_ArchAngel #6342
    Kozben megvan, csak egy pull-down menuben kellett atallitani mit akarok latni

    Megjott a PS is ma delben, szoval egy-ket zenetol, filmtol eltekintve tiszta vagyok.

  • G_ArchAngel #6341
    szetb.szazideg...

    Ha iTunes Libary-t akarom megosztani a gepeim kozott, akkor miert csak azt latjak, amit en raktam a gepre, az iTunes-bol vasarolt albumokat miert nem?
  • passatgt
    #6340
    t-mobil nyárvége
  • I.C.ram
    #6339
    Lehet már tudni valamit arról, hogy itthon ki fogja forgalmazni, és kb mikor az iPhone 4-et?
  • pyrohun #6338
    Sziasztok!

    Ability és jómagam egy harmadik barátunkkal közösen indítunk egy Apple-höz kapcsolódó oldalt.

    almamánia

    Első sorban teszteket (Apple, vagy ahhoz kapcsolódó hardver, OSX szoftver, iOS alkalmazás) olvashattok majd rajta, persze a fontosabb hírekről is beszámolunk, de nem akarjuk sem a beszeljukmac, sem az Appleblog hírportálok szerepét átvenni. Inkább azokat kiegészíteni. Egyelőre a cikkek, tesztek feltöltése még folyamatban van, de addig is ismerkedhettek az oldallal, illetve ha észrevételetek, javaslatotok van a működéssel, funkciókkal kapcsolatban, azt örömmel vennénk!

    üdv:
    az almamánia csapata

    (Ja, és ne ébresszétek fel az alvó almát...! :)))
  • passatgt
    #6337
    csak ugye ott pont fordítva viselkedik, mert ott fekve kissebb felület érintkezik, mint merőlegesen
  • passatgt
    #6336
    hát ez kb annyit csinált, hogy ha vékony vonalat húzott, akkor megdöntötte a ceruzát, ha vastagot, akkor meg madjnem merőlegesen tartotta:)

    ue van a touchpadnál is:
    a felső a középső ujjam, ami majdnem fekve, az alsó meg a mutató ujjam, ami merőlegesen áll
  • joebacsi
    #6335
    Nézem, vannak már próbálkozások, ez egész impozáns:


    Igaz, nem túl sok fokozatban működik így ránézésre, és azt hiszem azt is valami trükközéssel oldja meg. (szvsz a toll dobja át a nyomás adatokat bt-n, bár ezt nem írják)
    Beleintegrált wacom-ot szeretnék :)
  • passatgt
    #6334
    szerintem megoldható simán, legalábbis itt macbookon van ez a bettertouchtool, és itt van ilyen szimulátorszerűség, és ha erősenbben nyomom, nagyobb a pötty:)

  • GregSB
    #6333
    Ez is iPaddal készült:

  • joebacsi
    #6332
    Nem rossz, de egy többszintű nyomásérzékelés azért még beleférne, akkor lenne igazán killer :)
  • Dzsini
    #6331
    Ezt az Egyesült Államokban forgatták - tőlük nem várják el :)
  • Tikal #6330
    Na igen, ez a böngészőválasztás is egy nagy hülyeség, néha az EU nem tudja mibe kössön bele...

    Egy klasszikus Ezektől várják el hogy válasszanak böngészőt? :)
  • Dzsini
    #6329
    Egy részről a szabad választás (ez volt a Windowsos böngészőválasztó lényege is - amit ugyanez az EU-s bizottság hozott össze), másrészről azért, mert most nem volt még olyan igényed, amit ne tudtál volna kielégíteni az AppStore-ból, az nem jelenti azt, hogy holnap nem lesz - pl. wifin át szinkronizálni a telefont, MMS-t küldeni, 3G-n Skype hívást intézni, vagy a kedvenc régi C64-es játékaiddal vagy erotikus kalandjátékokkal játszani. Mindegyik megoldható olyan programmal, ami a meglevő fejlesztőrendszerekkel létrehozható, de nem engedik be őket az AppStore-ba.
  • Tikal #6328
    Kicsit elkalandoztál :)

    A politikai programok még szerencse hogy nincsenek... képzeld már el mi lenne ha az Apple jóváhagyna egy olyan appot ami csak kicsit is érinti mondjuk a muszlimokat... emlékszel mi volt a karikaturával? ... kényes téma a szex, politika vallás háromszög, nem hiába óvatosak vele...

    Védik az érdekeiket, te is így tennél, ilyen egy vállalat, így működik a világ. Naiv az aki azt hiszi hogy az android a megtestesült nyíltság, a lázadó geek-ek majd megváltják a világot... a google sem hülye, ő is mindig úgy fog lépni hogy neki jó legyen elsősorban, aztán csak neked, részvényesek vannak akiknek meg kell felelni, ha működik így is akkor így fog menni... sajnos, nem sajnos.. akit meg zavar az úgyis váltani fog, mert a választási lehetőséged meg van, azt nem vette el senki.
    elkalandoztam én is, ez már off :)
  • Pio
    #6327
    iPaden festve O_O

  • Pio
    #6326
    Hosszú lesz, semmi igazán fontos nincs benne, akit nem érdekel a "napi téma" ne olvassa.

    Az a baj, hogy ezek közhelyek, amik hangzatosak ugyan, de a gyakorlat más. Persze, nem lesz soha semmilyen körülmények között 100%ig egységes elbírálási rendszer, ezzel most semmi újat nem mondtál, hisz teljesen különböző programokról van szó, ha az egész kiértékelést számítógép vezérelné se lehetne az. Amúgy elég sok dolgot géppel ellenőriznek, aki azt hiszi, hogy ül 100 csávó és ha jön egy új app, akkor 1-2 órát nyomkodja valamelyikük aztán dönt az rosszul hiszi. Ez lehet a végső tesztelés, előtte biztos, hogy számítógéppel szűrik a hibásan megírt programokat.
    A gyakorlat azonban az, hogy rengeteg példa van arra, hogy az egy dolog, hogy 100%ig objektív nem is lehet a rendszer, hisz ez a fogalom nem létezik a gyakorlatban, de arra törekednie kéne, mégse teszi ezt sok esetben. Lásd lentebbi példák.
    Nem azzal van a baj, hogy az olyan alkalmazások, amik igénytelenek, hibásak, fennakadnak a szűrők, hanem azzal, hogy remek, igényes, nagyon is hasznos vagy éppen szórakoztató programok fennakadnak csak azért, mert az Apple számára konkurencia lenne, az Apple politikai, vallási, szexuális álláspontjával nem egyeznek, satöbbi.
    Úgy tudom az is gyakran vita tárgya, hogy bizonyos politikai tartalmú appok jóvá vannak hagyva, mások meg nem, ha megnézel 1-2 "appok, amik nem kerültek ki a store-ba" listát mindig találsz bennük jópár obamás, bushos, osamás, satöbbi játékot.
    Vagy például azt az appot, amiben melleket lehetett rázni elutasították (jó, ez az app is elég szánalmas, szó se róla) azt viszont, amiben sört lehetett inni, nem. Vagyis mellek nem jöhetnek, de alkoholizálás az igen?
    De egy olyanra is emlékszem, hogy valaki csinált egy programot, amivel podcastokat lehetett hallgatni és letölteni, állítólag hatalmas jóság volt, zseniális app, azt például azért dobták vissza, mert konkurált volna az itunes-szal.
    Google-n keress rá, sokkal több ilyen ügyről lehet olvasni annál, mint amire azt mondaná az ember, hogy "jójó, előfordul az ilyen" és sokkal egyértelműbbeket, mint amire azt mondaná az ember, hogy "jójó, tévedni emberi dolog".

    Az is közhely, hogy "ha olyan szar akkor nem fejlesztenének rá". Egy ideális világban így lenne, de a valóság az, hogy sokmillió embernek van szar munkája, amit utál csinálni, mégis csinálja, mert abból van pénze. Eleve az appstore egy jelentős része nem unatkozó hobbifejlesztők munkája, hanem ezzel foglalkozó, más alkalmazásában dolgozó csoportok terméke.
    De gondoljunk csak azokra, akik összeszerelik a iphone-okat. Jelenleg a technológia csúcsának tartjuk, egy fantasztikus, korszakalkotó kütyünek, azt hinnénk, hogy akik összerakják imádják a munkájukat (mint ahogy azt hisszük, hogy akik apokat csinálnak, azok mind szeretik ezt csinálni), közben napi 10-15 órában dolgozó, havi 30-40ezer forintot kereső kínaiak szerelik össze embertelen munkakörülmények között az otthonuktól akár több ezer kilométerre levő gyárban. A világ legmenőbb kütyüjét összeszerelő emberek körében rendszeres az öngyilkosság, a végkimerültség miatti kórház, halál. Ez persze a legtöbb kütyüre igaz, nem csak az iphone-ra és nem is csak az apple-re.
    Nem mindenkinek van lehetősége olyan dologból pénzt keresni, amit szeret is csinálni.
  • Tikal #6325
    Mert ez korlátozza a szabad választást, vagy valami ilyesmire lyukadtunk itt ki...
  • GregSB
    #6324
    Én nem értem miért lenne jó az hogy többen többféle disztribúciós rendszert tudnának üzemeltetni az iOS-en...

    Most is bőven lefedi minden igényemet az AppStore kínálata, az árakkal semmi bajom nincsen, gyakorlatilag a $0.99-$9.99 kategóriában megtalálható minden progi amire igényem van.

    Akkor most miért is rossz az nekem hogy XY cég nem tud saját marketet üzemeltetni iPhone telefonokon?!
  • Dzsini
    #6323
    Lehet, országtól függ, hogy te vásárolhatsz-e. Pl. az Android marketnek is csak az ingyenes része elérhető Magyarországról, mert egyelőre jogi problémák vannak a fizetős résszel.
  • Dzsini
    #6322
    Van átfedés a Cydia és az AppStore között, mivel jelenleg két külön rendszerről van szó, amelyre azonos devkittel lehet készíteni programokat (iOS és a jailbreakelt telefon hackelt rendszere).

    Ha nem figyel senki a minőségre, akkor valóban több lesz a vacak, de ezt egy magára adó bolt nem fogja megtenni - a Cydia sem árusít minden szemetet, mert senki nem kiváncsi pistike lámpavillogtató programjára. Sok program olyasmi, amit visszadobtak, mert olyan funkciókat valósít meg, amit az Apple nem engedélyez - pl. wifi szinkronizálás, Blacklist/whitelist létrehozása, MMS küldése, régebben háttérkép beállítása, filekezelő... mind a gonosz megtestesítői. De vannak játékok, fejlesztőeszközök, wifi radar, Skype hívást 3G-n engedélyező program, régi rendszerek emulátorai (C64, NES, stb.)... és nem csak a Cydia létezik, van még több bolt, ami erre a jelenleg nem létező rendszerre árusít.
  • Tikal #6321
    Objektiv elbírálás akkor lenne ha egy szoftver ellenőrizne, nyilván emberek végzik ezt, ezért nincs és nem is lesz. Panaszok mindig lesznek, de több tízezer alkalmazás van fenn, ha most annyira szar lenne a fejlesztőknek akkor nem fejlesztenének...


    egyébként Marketre miért nem lehet fizetős appokat feltenni?
  • Pio
    #6320
    Hárman beszélgetünk, Dzsini is többször hivatkozott követelményekre (attól függetlenül, hogy ő se tartja annyira objektívnek, következetesnek a rendszert), szóval Nektek kettőtöknek szólt, az a Ti, arra céloztam, hogy nem is arról érdemes szerintem beszélni, hogy jó-e avagy rossz-e a jelenlegi követelményrendszer, hanem eleve arról, hogy létezik-e egyáltalán egy objektív elbírálási "követelményrendszer". :)
  • Tikal #6319
    Ki az a Ti?

    ( csak azért mert úgy látom Ti beszélgettek Velem , vagy a Ti az az apple buzik lennének? Remélem nem. )