18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #6398
    a 17-es pl. 5kg es 5cm magas - melyik kockanak birja el ezt a gerince, ha megy LAN-partyra?:)
  • Dzsini
    #6397
    viszont cserébe legalább 20 percet elmegy aksiról :)
  • G_ArchAngel #6396
    Az Alienware egy hordozhato eromu. Nem klasszikus laptop. Hangos, zug. villog, de megy is rajta majdnem minden jatek full felbontasban:)
  • neevous
    #6395
    Elhiszem, hogy király a Macbook, de egy Alienware és egy dzsuka laptop között ne vonjunk már párhuzamot.
  • xridergabo
    #6394
    Hali.Lenne egy olyan problémám hogy sehogy se tudok zenét vagy filmet feltenni ipodra mert ezt az üzenetet kapom. Mi lehet a probléma?:)
  • Pio
    #6393
    Hohó, dehogynem, a Mens Health hozott le egy cikksorozatot arról, hogy hogyan lehet olyan csajozós kockahasad, mint amilyet a Spartacusban "reklámoztak". :D
  • G_ArchAngel #6392
    Utoljara a 'Spartacus: Blood and sand'-et neztem, abban senkinek sem volt laptopja - nem tul trendy sorozat, nem lehetett benne reklamozni semmit
  • Pio
    #6391
    Tééényleg, Sheldonnak is Dell XPS-e van amcsi zászlóval! :D
  • I.C.ram
    #6390
    Big Bang Theoryban pedig van Mac is meg Dell is :)
  • passatgt
    #6389
    leverage
  • Dzsini
    #6388
    hogyne lenne, van ahol elfér - de pl. egy Doctor Who-ban (azt nézem) alig szerepel egyáltalán számítógép, ahol meg igen, ott "generic computer", vagy felül van matricázva, felismerhetetlen (bár ha jól tudom, az angol tévésorozatokban tilos is a product placement)
  • Pio
    #6387
    Azért van egy sorozat, amiben úton útfélen laptopok szerepeltek, a Stargate, laptoppal hekkeltek meg minden ufótechnológiát. :D
    Ott amúgy Dell XPS-eket használtak.

    Persze ufó technológiát macről is feltörtek már, sőt, vírussal is megfertőztek a Függetlenség napjában. :)
  • Pio
    #6386
    Jár érte egy fél pirospont! :D
    Az első kép miből van?
  • Dzsini
    #6385
    egyáltalán nem szerepel sok számítógép a filmekben (ami branded, és nem Nagy Szuperszámítógép, aminek csak a monitorjai látszanak) - az, hogy ezekből milyen arányú az Apple meg nincs kiszámolva...

    utcán sétáló iPod-ost könnyebb filmbe építeni, mint egyáltalán mondjuk a repülőúton elővett laptopot...
  • passatgt
    #6384
    az említett 10-ből 3-ból van epizód a gépemen, szóval ezekből csináltam printscreent, remélem elégedett vagy:)





    És csak azért ez a 3 van meg, mert ezek a sorozatok mennek most a tv-ben, a régebbi részeket meg törölni szoktam, csak a feliratfájlt hagyom meg, hogy tudjam, hol tartok benne:)
  • Pio
    #6383
    Nyugi, elhiszem, mást nem tehetek, de szerintem egyáltalán nem szerepel sok apple SZÁMÍTÓGÉP a filmekben.
    Tetszik vagy nem, az apple számítógépek nem annyira elterjedtek, még az őshazában, Amerikában is csak 10-15% körül járnak, nyilván a filmekben is valami ehhez hasonló arányban lehetnek elterjedve, esetleg a dizájntermék voltuk miatt valamivel jobban.
    Ami minden filmbe, sorozatba beviszi az apple-t, az főleg az ipod, szinte nincs is film ipod nélkül, az valami hihetetlenül nagy kultusz Amerikában, például olvastam, hogy vannak egyetemek, ahol felvételkor kapsz egyet és minden új évfolyamon új színű fülhallgatót kapsz, még elképzelni is nehéz, mekkora rajongás övezi ott azt a terméket, illetve egyre többször tűnik fel az iphone is.
    De a gépek egyelőre nem, ott ahogy mondtam, a Dell a király jelenleg és a Vaio, bár a lista alapján ez utóbbi annyira azért mégse.
  • passatgt
    #6382
    mindegyiket nézem, mindegyikben volt, de azt azért ne várd el, hogy mindegyikből kiprintscreeneljem a képeket:)
  • Pio
    #6381
    Iron Man 2, 55 márka, az kábé 2percenként 1 márkát jelent. :)
  • Pio
    #6380
    Amúgy nagyon durva, hogy ennyire sok márka szerepel 1-1 filmben. Érdemes böngészni a filmek szerinti listát, ott látszik ez igazán. O_o
  • G_ArchAngel #6379
    Azon a linken meg nem volt, a kovetkezoben mar igen:)
  • Pio
    #6378
    Igen, ez így teljesen rendben van, felsoroltál 10 címet, amikben szerinted van apple számítógép, ez ebben a formában bárhol megállná a helyét, bizonyító értékű. :D
  • Pio
    #6377
    Ottvan két Twilight film is. :)
  • Pio
    #6376
    Szerinted a LISTÁBAN szereplő filmek közül hányban szerepelt apple számítógép és hányban ipod vagy iphone?
    Ez utóbbi kettő minden második filmben szerepel, nem is ezeket szoktam kiemelni, csak a számítógépeket.
  • G_ArchAngel #6375
    A legfontosabbat kihagytak az aktualis peldak felsorolasanal: Twilight
  • Dzsini
    #6374
    és ugyanonnan még egy link: branded entertainment
  • passatgt
    #6373
    10 példát kértél:)

    Secret Girlfriend
    Breaking Bad
    Castle
    Chuck
    Community
    Criminal Minds
    Fringe
    Psych
    Royal Pains
    Leverage
  • Dzsini
    #6372
    Apple product placement
  • Pio
    #6371
    Mutass már egy 5-10 példát, mert én speciel mindig megnézem, hogy milyen gép van 1-1 filmben (szakmai ártalom :) ) és nagyon ritkán látni apple gépeket.
    Nem tudom, miért hiszed azt, hogy a többi gép olyan hangos lenne, ez egyáltalán nem igaz.
    A filmekben amúgy főleg Vaio és Dell gépek szoktak lenni tapasztalatom szerint.
  • passatgt
    #6370
    amit én nézek, mindegyikben volt már
  • passatgt
    #6369
    de képzeld el hogy egy mavbook helyett valami alienware karácsonyfaizzós gép lenne ott és elnyomná a beszédhangot a ventillátor:D
  • Pio
    #6368
    Szerintem ez egyáltalán nem igaz, de biztosan igazad van.
  • passatgt
    #6367
    most komolyan?
    összes sorozatban apple cuccokat használnak
  • Pio
    #6366
    Újabb találat, Lie to me:

  • Pio
    #6365
    Na, szórakoztam vele egy kicsit, grid nézetben olyan 15+ nyitott ablaknál ha csinálok valami csúnyát a háttérben (elkezdtem egyszerre betömöríteni és másolni egy másik vinyóra egy 8gigás fájlt), akkor nagyon ratyin jön be az animáció, a többi nézettel nincs gond. Szóval ha gridben nézed az lehet, hogy tényleg gond.
  • Pio
    #6364
    Én amióta megvettem az osxet és megtetszett az exposé használom ezt a programot és soha semmi baj nem volt vele, pedig csak néha használom a wint, hanem napi 4-5+ órában, azon dolgozok.
  • GregSB
    #6363
    Azért igaz a mondás hogy olcsó húsnak híg a leve. Nálam már nem 1x kifagyott és akadozott az animációja. Messze ne molyanstabil mint az Exposé, de azért jobb mint a semmi.
  • Pio
    #6362
    Ez is amúgy egy jelentős különbség win és osx között, winre mindenre találsz ingyenes alternatívát, osx-re még a múltkor emlegetett Cut billentyűparancsot lehetővé tevő program is 5 dollárba kerül. :\
  • GregSB
    #6361
    Aki úgy járt mint én, és egy Wines gép alatt kell dolgoznia, és hiányolja az Exposé-t annak itt a megváltás:

    Switcher 2.0

    Win7 alatt próbáltam, ott tökéletesen ugyanazt csinálja mint az Exposé. Szabadon lehet konfigolni, bill kombóval, illetve egér tetszőleges sarokba rántásával is elő lehet hívni, pont ugyanúgy mint OSX-en.
  • passatgt
    #6360
    Ezt próbálta már valaki?
    Zseniális:D
  • grizzly21
    #6359
    haaat nem tudom..szerintem meg pont az atlagosztalyban van kulonbseg arban. Most egy mas pelda, de pl magyar allamkincstar elnoke (vagy valami ilyesmi), 2szer annyit keres az ameriakainal (10 milka/ho)..de persze ez politika, ott masrol is szo van. Itt is el lehet kerni sok penzt, a kerdes hogy kifizetik-e, de szakmatol fuggetlenul az arak londonban magasabbak joval szerintem