18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #6438
    hát persze, és ők teszik ki a 11%-os részesedést az USA-ban, mi? Mondjuk PC fanatikusokrol még nem is hallottam, csupa hétköznapi ember...
  • Tikal #6437
    "Úgy néz ki, hogy a második tábornak lett igaza, az NPD Group elemzése szerint ugyanis az Apple számítógépeinek piaci részesedése igencsak megugrott az aktuális negyedévben az előző év azonos időszakához képest, miután körülbelül 37 százalékkal több Macet adtak el, mint tavaly ilyenkor. El tudjátok ezt képzelni? 37 százalékos növekedés!"
    appleblog
  • Tikal #6436
    melyik nem igaz? a nem elterjedt vagy hogy premium kategoria:)
  • Pio
    #6435
    Internetes statisztikából egyébként a leghitelesebbnek tartott a Net Applications statisztikája.
    Sokfelé hivatkoznak még a www konzorcium statjaira, de ezek sokkal szűkebb körből, saját logfájlokból merítenek, ezért nem annyira pontos adatok, mint az iménti Net Applications adatai.
    Magyar statisztikákra pedig egyértelműen Rankings.hu.
  • Pio
    #6434
    Jogos, ebből hosszabbítás lesz! :D
  • Pio
    #6433
    Magyarországon inkább a 0,7% állja meg a helyét és nem a 3.
    böngészőstatisztika
  • G_ArchAngel #6432
    akkor most 1-1, Te is elbasztad, en is..:)
  • Pio
    #6431
    Ez webböngészési statisztika, nem piaci részesedés. A piaci részesedést eladott készülékek darabszáma alapján mérik.
    Én utóbbiról beszéltem, te előbbit linkelted.
    Beszélhetünk felőlem böngészési statisztikáról is nyugodtan, de ne keverjük a kettőt.
  • G_ArchAngel #6430
    Igenam, csakhogy abban a kommentben, amire reagaltal en Nyugat-Europat es Tavol-Keletet irtam, nem WW-t...
  • G_ArchAngel #6429
    Az Apple-rol beszelunk nem?
    De a brit 5% csak Mac-rol szol, igy a 3% enyhe tulzas... Talan Mo.-on megallja a helyet ez az adat, de amit en latok a midennapokban, az durvabb szazalekot sejtetne. Persze gondolom a videk ront az aranyon, ellenben Londonban 15-20% is lehet a Mac-ek aranya.
  • Pio
    #6428
    Worldwide nem= Nyugat Európa.
    Ott a linkelt statisztika, Lenovo 5,8%-kal az ötödik, Apple ez alatt van az biztos, 3-4%ot (egészen pontosan 3,2-t) már nem emlékszem hol olvastam, talán a Gartner oldalán, de lényegtelen.
  • I.C.ram
    #6427
    Ebben benne van az ájfon is.
  • I.C.ram
    #6426
    Meg ott vannak az Apple-zombik is, akikre a legjobb példa Handrás.

    Fanatikusok, ott tobzódnak az Apple Storeban, feltétel nélkül vásárolják az Apple cuccokat. PC-kre zsigerből köpködnek, még ha nem is volt soha nekik. stb. Veszélyes állatfaj.
  • G_ArchAngel #6425
    Europa - 6.8%
  • I.C.ram
    #6424
    Maga a termék lehet, hogy jó, de a cég, aki mögötte van az egy ordasnagy g*ci.
  • I.C.ram
    #6423
    Hát pont ezért hülyeség azt mondani, hogy nem elterjedt.
  • Pio
    #6422
    Ha már nekem nem hiszel higgy a statisztikának. :)
    Márkahűség ide vagy oda a százalékos piaci részesedés nemhogy nőtt, hanem csökkent 2009 első negyedévhez képest pc piacon Amerikában Apple részről.
  • G_ArchAngel #6421
    Nem talalok 2010-es adatokat, de pl. UK-ben csak a szamitogepeikkel tartottak 5%-nal 2008-ban, szoval nem tudom honnan veszed Nyugat-Europara vetitve ezt a 3%-ot...
  • pyrohun #6420
    mondjuk USA-ban közel nem 3, vagy 7,5% ez az arány, az EU-ban igen, de 100 emberből majdnem 8 imádja, ez tény. Sokkal nagyobb a márkahűség, mint egyéb hasonló termékeknél.
  • Pio
    #6419
    Azért egy 3%os piaci részesedésre azt mondani, hogy "imádják" nagyon erős túlzás. Még a 7,5%ra is.
    Maradjunk annyiban, hogy egy szűk réteg imádja, de az nagyon.
  • G_ArchAngel #6418
    az 1000 USD feletti gepek listajat vezetik...:)
  • G_ArchAngel #6417
    Nyugat-Europaban es a Tavol-Keleten is imadjak.
    A gazdasagilag elmaradottabb orszagokban kopkodik csak es mindenfele indokot talalnak ki vagy a valos hibakat es hianyossagokat felnagyitva probalnak ehhez az elutasito hangnemhez bizonyitekokat talalni...
  • Pio
    #6416
    Pont nemrég volt hír, hogy 2010 első negyedévben felkerült az amcsi listán az 5. helyre a negyedévben eladott darabszám alapján az Apple (1,25 millió darab, 7,5%os piaci részesedés).
    Worldwide egyelőre messze vannak ettől, 3-4% körül járnak, 6% körüli eredmény kell a top5höz.
    HP tarol amúgy 20-25%kal.
  • pyrohun #6415
    Azért szerepel (főleg amerikai) filmekben, mivel ott SOKKAL nagyobb az Apple gépek százalékos aránya, mint az EUban. És imádják az Apple-t :)
  • I.C.ram
    #6414
    "mivel nem elterjedt, premium kategória"

    Heh?

    Biztos vagyok benne, hogy az Apple benne van a top5 legtöbbet eladott notik között.
  • pyrohun #6413
    szerintem nincs ezzel probléma, leszámítva, hogy ilyen hosszú ujjú pólót betűrni öv nélkül ultragáz :)
  • Dzsini
    #6412
    A dizájn változik, a divat nem...

    (nem is engedné neki a cég brand-felelőse, hogy pl. inget vegyen fel...)
  • Tikal #6411
    Pont azért szerepel sok filmben apple cucc, mivel nem elterjedt, premium kategória, ezért olyan filmekben ahol a jelenet megkívánja inkább ezt teszik, ugye a design :)
  • Pio
    #6410
    És ott van a Machete trailerben is, ebből a filmből aztán végképp nem nézné ki az ember. :D

  • Tikal #6409
    Mac a vásznon...
  • pyrohun #6408
    10.6.4-es OSX-hez van magyarítás?
  • Pio
    #6407
    A Commodore két talán leghíresebb modellje, érdemes is őket megtartani emlékbe, aztán elő-elővenni. hiába vannak már emulátorok PCre, messze nem ugyan az a fíling.
  • Dzsini
    #6406
    egy C64 nekem is van itthon (talán a 3. példány 1984 óta, eladások/tönkremenések után), meg sok régi kedvenc játék miatt egy A500 is lett újra véve később - mindkettő működik, múlt nyáron beüzemeltem őket.

    Sőt, az A500-hoz is van vinyó, 40 megás, 3 részre particionálva, mert ekkora helyet nehéz egyben kezelni... (5 mega system, 25 mega games, 10 mega utils)
  • Pio
    #6405
    Hehe, nekem viszont megmaradt a C64! :P
    Felment a tetőtérbe, ott volt fagyban, kánikulában, csak egy réteg cserép védte, egy éve lehoztam és még mindig kifogástalanul működik. :)
  • Dzsini
    #6404
    egy Amiga 1200-as 040-es turbokártyával, vinyóval, egyebekkel lett eladva, hogy legyen belőle... máig sajnálom azt a gépet.

    amúgy most hogy mondod, tényleg 15-ös volt még az a monitor (csak jóval később lett egy Belinea 17-es, ami már 1024-et tudott interlace nélkül)
  • passatgt
    #6403
    http://www.stickwithmebaby.com/
  • Pio
    #6402
    AZ alienware gépek másra lettek kitalálva.
    Ez kábé olyan, mintha valaki azért szólná le az IFA-t a Renault-val szemben, mert milyen böhöm nagy és sokkal többet eszik, ráadásul nem is olyan dizájnos.

    Amúgy Dzsini, te burzsuj, nekem csak 15 colosra CRTre futotta! :P
  • Dzsini
    #6401
    hát, én LAN-ra még 17"-es CRT-t, és nagytornyot(!) vittem - túrahátizsákkal, meg kézben - ezek bármelyike sokszorosan meghaladta az 5kg-t :)

    a mai puhány fiatalok bezzeg - már azt se tudják mi az az igazi LAN :) (ja, és még BNC-s hálózat volt, T dugókkal meg végzárakkal)


    ...nekem pl. itthonra megfelelne az az alien laptop, úgyse nagyon viszem messzire a gépet. nem küldesz egyet nekem? ígérem bírni fogja a gerincem, pedig sérvem is van.
  • I.C.ram
    #6400
    Raj-nak meg asszem Mac-je. Lematricázott Apple logóval.
  • neevous
    #6399
    Tudom, ismerem, csak én hangos laptopnál a fantasztikus albacomp laptopokra asszociállok. Na annak van hangja...:D