18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #6478
  • I.C.ram
    #6477
    Tudom, de saját márka. Ennyi erővel BMW=Mini.
  • G_ArchAngel #6476
    Alienware=Dell
  • I.C.ram
    #6475
    *Sager
  • I.C.ram
    #6474
    +Sagem, I Buy Power, Alienware, stb. :P
  • Dzsini
    #6473
    és van pár gyártó, akik saját néven nem nagyon, inkább máshova brandelve gyártanak gépeket, ilyen pl. a Quanta, Gigabyte, Sharp, Packard Bell, VIA, Acorn, OZC, Hyundai...

    valószínűleg valamelyiküktől van pl. az Albacomp laptop is.
  • Dzsini
    #6472
    így elsőre plusz
    +
    Apple :)
    Gateway
    LG
    MSI
    Panasonic
    Samsung
    Sony
  • Pio
    #6471
    Azért van pár még ha tényleg nem is végtelenül sok.
    Hirtelen ennyit tudok ábécé rendben:

    Acer + emachines (felvásárolták, de külön logóval gyártják az emachines) gépeket)
    Asus
    Compaq
    Dell
    Fujitsu Siemens
    Hewlett-Packard
    Lenovo
    Toshiba
  • I.C.ram
    #6470
    Gyanítóm, hogy több MAC megfordult a kezem alatt, mint neked (de lehet, hogy tévedek), de mégsem tartom magam se MAC-esnek, se PC-snek, egyszerűen a versenyben hiszek. Notinak Mac-et használok. Asztalinak PC-t. Telefonnak szintén "MAC"-et. De ettől még nem fogok elvakultan MS-t gyalázni, meg dzsunkaPC-zni. Mindkét platformról baromi sok hátrányt és előnyt is tudok sorolni, épp ezért eldöntöm, hogy nekem, mire, mi kell. Nem vagyok mazo, hogy direkt a szarabbatt használjam egy adott feladatra. :P
  • I.C.ram
    #6469
    Szerinted hány notebook gyártó van? 3? Nagyon durva felfelé kerekítéssel a 4-et is eléri?
  • Tikal #6468
    Biztos ismersz mindenkit , azért mersz ilyeneket kijelenteni.
    Tinipicsákkal nem tudok mit kezdeni, sajnos nem ismerek sokat, már kinőttem abból a generációbol, de nyilván te jobban belelátsz, ezért tudod, lehet így van, hogy mind mac-et akar, de mit is bizonyít ez :) Ja, hogy minden apple használo fanatikus, meg zsigerből köpköd...
    Egyébként uóljára akkor írtam PC-s fórumra amikor PC-t használtam... sok Mac-es jár oda fikázni?
    [kíváncsi]
  • Dzsini
    #6467
    itt lakik a szomszéd lépcsőházban :)
  • Tikal #6466
    irónia? :)
  • Tikal #6465
    egyébként is PC vs mac viszonylatról volt szó.. legalábbis így kezdted, de bonthatjuk márkákra is, Apple, Dell, HP stb piaci részesedése, ha tudsz hozz kimutatást erről biztos érdekes, de nyilván ott már jobban kijön az apple részesedésének nagysága
  • Dzsini
    #6464
    azt mondtad, hogy ilyen ember (nem próbálna ki macet) nincs - én mondtam példát, hogy van.
  • Tikal #6463
    autógyártás kicsit más piac, remélem látod a különbséget, a gyártók számát nézd...kicsit komolyabb a verseny szerintem
  • Tikal #6462
    Tőlem lehet jelentős a részesedése, csak máskor pont az ellenkezőjét állítják egyes fikázók... :)
  • Tikal #6461
    komolyan kimered ezt jelenteni? :)
  • G_ArchAngel #6460
    Egyetemista picsa kepes orakat tulelni ferfiak felugyelete nelkul - a masik telefonos segitseget ker, hogy kell egy plazan belul a mukormostol a hajszobraszig eljutni...
  • I.C.ram
    #6459
    Plázapicsa, egyetemista picsa... nem mindegy? Nekem max 3-4 év a kettő közt a különbség :P
  • G_ArchAngel #6458
    Ne altalanositsunk!
    Plazapicsa wines laptopot akar, mert abbol vannak szep szinesek (Sony, Dell...) es a win7 is gyonyoruen csillog. Ahogy Dzsini is mondotta volt: egyetemista picsanak kell a feher MacBook...
  • Dzsini
    #6457
    neeem, azt mondja, hogy "azt az almás laptopot, mert az cuki" (egyetemi könyvtárban hallottam)

    tudja is ő, hogy mi az a Mac, vagy hogy azon nem vindóz lesz - koppan is, mikor nem találja rajta a start gombot.
  • Dzsini
    #6456
    dehogynem, mert ismeri az igényeit (akár hardver akár szoftver téren) és így tudja, hogy számára nem alternatíva a Mac.
  • I.C.ram
    #6455
    Nem tudom, miről beszélsz.

    Én Mac-esként kezdtem, aztán "PC-s" lettem. Viszont magamon kívül nem találok még egy embert, aki MAC-ről átnyergelt volna PC-re, úgy hogy soha életében nem volt PC-je, és nem is próbálta.

    Azért valljuk be, ha megkérdezel egy tinipicsát, rögtön rávágja, hogy MAC-et akar. Mert egyszerűen ez a divat.
  • Tikal #6454
    Megint sikerült a lényeget megérteni.. gondolom nem ismersz olyan PC-st aki az életében nem próbálna ki egy Mac-et, mert ilyen nincs...
  • G_ArchAngel #6453
    inkabb azt mondjatok meg, hogy meg mindig miert nincs FEHER IPHONE!!!!!!????????

  • I.C.ram
    #6452
    Megint sikerült a lényeget kiszűrni... Nem az a lényeg, hogy eddig csak az volt neki, hanem az, hogy mást KI SE PRÓBÁLNA.
  • I.C.ram
    #6451
    Nézd már meg hány márka gyárt notit... Szóval igenis jelentős.

    Peugeot piaci részesedése EU-ban asszem valami 8% körül van. Gondolom, szerinted az sem elég elterjedt :P
  • Dzsini
    #6450
    "helyettesítsd be bármelyik gyártó nevét a PC helyére a mondandómban" - melyiküknek van 90% részesedése? Az összesnek együtt sincs.
    Ahogy az Apple felhasználókból se az összes fanatikus, így a 90%-ban különféle egyéb gépeket használók között is nagyítóval kell keresni az elvakult bolondokat (legyen akármelyik brand).

    Egyik brandnek sincs olyan óriási piacvezető elterjedtsége, ahogy pl. az Egyesült Államokban a hordozható zenelejátszók terén az iPod-nak

    Persze létezik "dzsunkaPC-fanatikus" is, de azok régebben otthon építettek csettegőt, most meg számítógépet.

    Prémium kategóriát meg minden cég önmagának határoz meg, ha olyan széles a termékpalettája - az Apple-nél a MacBook nem prémium, az MBP inkább az. Asztali gépnél a MacMini nem az, a MacPro (ha frissítik) az, az iMac az.
    A DELL-nél az Alienware és az Adamo sorozat a prémium kategória (esetleg a Studio XPS-ek, bár az inkább professzionális felhasználóknak való), HP-nál az Envy sorozat, a Pavilion Elite-ek...
  • Pio
    #6449
    Fehér macbookkal az a baj, hogy egyrészt nincs billentyűzetvilágítás másrészt nem egy olyan gépet láttam már, amit használt is a gazdája sokat és jól besárgult ott, ahol a kezét tartotta.
    Én meg eléggé izzadós is vagyok, szóval nem kockáztatnék, megveszem 310ezerért aztán 1 év múlva elő se merem venni nyilvános helyen. :)
    Meg nem is tetszik a fehér dizájn ellenben a szürkével (ezen is zavar a világító apple logó), de ez teljesen szubjektív.
    Amúgy nem az a baj, hogy hibás a termék, attól még prémium cég lehetne az Apple, ott is előfordul hiba. Az, hogy nem javítják a hibákat, hanem kibúvókat keresnek az én szememben kizárja azt, hogy prémium minőségű szolgáltató legyenek. Az, hogy a termékeik prémium minőségűek (és az áraik prémium nagyságúak) egy dolog, nálam ez nem elég.
    Amúgy nemrég linkeltem videókat, jutúbon van egy rakás, a fehér macbookoknak is ugyan ilyen silány a zsanérja néha, de a legnagyobb gáz a macbook airekkel van, lötyögnek, szétesnek (!!), satöbbi, ha lehet még egy nagyságrenddel gyengébb a zsanérjuk. Ez se lenne baj, ha nem 2008 óta menne érdemi változtatás nélkül ez a széria és nem hárítaná el az AppleCare az ezzel kapcsolatos garanciális hibákat. Ha prémium termelő vagyok, akkor vagy kérdezés nélkül javítom a hibát szervizben vagy azonnal nekiállok kifejleszteni egy új zsanért (nem mintha ez valami hatalmas kihívás lenne) és szégyellem magam, hogy fél évig gagyit forgalmaztam. Ilyen apróságokon múlik szerintem az, hogy valami prémium szolgáltató-e avagy sem.
  • Tikal #6448
    Teljesen mindegy,( egyébként icram emlegette a PC-t a mac-el szemben, nyilván ezért válaszoltam én is pc-vel de) helyettesítsd be bármelyik gyártó nevét a PC helyére a mondandómban, semmi nem változik... fanatikusok mindenhol vannak... haverom csak dell-t hajlandó venni, már vagy 5-6 éve van dellje, most akkor delll fanatikus vagy csak bevállt neki a termékük?


    Egyébkánt, ha az apple nem premium kategória, akkor szeretném látni a dell, hp premium kategoriás termékeit, mitől azok? ...s
  • Dzsini
    #6447
    Azért az Apple-t szembeállítani a "PC" oldallal (így általánosítva) erőteljes csúsztatás. Állítsd szembe a Dell-el, a HP-vel, vagy a Sony-val de ne "mindenki más"-al... főleg úgy, hogy alkatrészekből is lehet PC-t építeni. Nálatok minden gép (ami nem Apple) valamelyik gyártó által összeállított termék?
  • Tikal #6446
    Azta, ez aztán az érv. Figyu mér, a PC vásárló nem azért vesz PC-t mert default ez van agyába kódolva, ugyanis mindenkinek az van, ez ömlik nap mint nap a pofájába, végülis csak az emberek 90% használja, ugyan hogyan is befolyásolná ez őket a döntésükben. Egyébként ha a Mac elterjedt akkor a 90%ra milyen jelzőt mondanál? :)
    Anyámnak se volt soha életében PC-n kivül más számítógépe, de az emberek 90%ának se, akkor most ők fanatikusok? Rossz az érvrendszered szerintem. Apám notebook vásárlás előtt csak azért nézte meg a macbook-ot mert szóltam neki, alapból PCben gondolkozott, mert kurva nagy fanatik :D
  • G_ArchAngel #6445
    Mondjuk az is igaz, hogy az Apple feher MacBook-ja jobban ossze van rakva, mint masnal az alu laptop...

    (szegeny Pio...:D)
  • Tikal #6444
    most akkor a 11%os piaci részesedés már elterjedtnek számít? UK 5% már az? Ok, nem tudtam, máskor erre azt mondjak hogy ez lószar.

    Premium: nálam ez már az anyaghasználat, összerakás minőségnél elkezdődik, tudod nézegettem műanyag szarokat is valahogy nem éreztem premiumnak :)



  • G_ArchAngel #6443
    MS-nel ez nem igy mukodik, de a Win7 launchon az elsok kozott emelte a dobozt a magasba:)
  • Pio
    #6442
    Ez miben nyilvánul meg? Ő is átutazza a fél világot és sorban áll 1 napig egy új microsoft termék miatt? :)
  • I.C.ram
    #6441
    Hát a Mac vásárlók egy jelentős része azért vesz Macet, mert default ez van kódolva az agyába, és meg se nézi a többi alternatívát. Faterom is ilyen. Soha életében nem volt PC-je, viszont a 80-as évek végétől csak MAC-et vesz.
  • I.C.ram
    #6440
    Igazából egyik sem.

    Nem elterjedt? Csapból is az Apple folyik.
    Prémium? Miért lenne az? Drágább, mint a konkurencia, de nem nyújt semmivel sem többet. PC-t is lehet kapni félmillióért, ami nem is olyan erős.
  • G_ArchAngel #6439
    Ismerek olyan PC es Win fanatikust, kihez kepest handras delutani szunyokalasbol ebredezo ovodas...

    ...es nem is egyet:)